Animace v boji

Zde najdete typy na práci v RPG Makeru XP.

Moderátor: Moderátoři

 
Příspěvky: 113
Registrován: duben 19, 2010, 10:56 am
Bydliště: Praha

Animace v boji

Příspěvek od Darkmoor » červen 15, 2010, 10:00 pm

Je možné vytvořit animaci v boji tak aby ta animace byla přes celou obrazovku?
“Hrdinství a bláznovství od sebe dělí jen slabá čára. Jde jen o to jak to skončí.“

Obrázek

Obrázek
HOTOVO 30%

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 661
Registrován: červen 19, 2008, 11:03 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Animace v boji

Příspěvek od Neas » červen 16, 2010, 7:15 am

jak přesně to myslíš?

 
Příspěvky: 113
Registrován: duben 19, 2010, 10:56 am
Bydliště: Praha

Re: Animace v boji

Příspěvek od Darkmoor » červen 16, 2010, 10:29 am

Neas píše:jak přesně to myslíš?


Doufám, že se mi to podaří vysvětlit. :D No mám představu takovou, že by postava měla kouzlo. A kdyby se to kouzlo aktivovalo. Tak by se objevil obrázek postavy a pozadí by bylo třeba zatemněnl nebo jinak. A kdyby to bylo jako animace tak by ten obrázek byl i rozpohybovanej.

Doufám, že se mi to podařilo vysvětlit tak jak jsem doufal. :mrgreen:
“Hrdinství a bláznovství od sebe dělí jen slabá čára. Jde jen o to jak to skončí.“

Obrázek

Obrázek
HOTOVO 30%

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Animace v boji

Příspěvek od Michalc » červen 16, 2010, 1:51 pm

Bud bys musel vytvorit skill, ktery povolava common event, kde by bylo show picture a pres to to vytvorit.

Druha moznost je ten obrazek nakopcit do slozky animations a v databazi animaci si je pak slozit dohromady z tech ctverecku, na ktery ti je to rozlozi.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

 
Příspěvky: 113
Registrován: duben 19, 2010, 10:56 am
Bydliště: Praha

Re: Animace v boji

Příspěvek od Darkmoor » červen 16, 2010, 3:17 pm

Michalc píše:Bud bys musel vytvorit skill, ktery povolava common event, kde by bylo show picture a pres to to vytvorit.

Druha moznost je ten obrazek nakopcit do slozky animations a v databazi animaci si je pak slozit dohromady z tech ctverecku, na ktery ti je to rozlozi.


No ten druhej způsob jsem si to tak nějak představoval, že by to mělo jít. Takže tedy vytvorim serii obrazku ve velikosti obrazovky a ty pak složím jako klasickou animaci. Takze animace nejsou nijak omezeny ve velikosti jako treba charsety? Jestli to tedy chapu dobře.
“Hrdinství a bláznovství od sebe dělí jen slabá čára. Jde jen o to jak to skončí.“

Obrázek

Obrázek
HOTOVO 30%

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Animace v boji

Příspěvek od Michalc » červen 16, 2010, 3:19 pm

Tak charsety mas v XP taky neomezeny, jen se ti rozdeli na 4x4. Ale jj, je to neomezeny. Ta animace se ti automaticky rozdeli na ctverce myslim 64x64 (nebo vic?), ale kolik tech ctvercu bude je neomezeny, kdyz to pak nak slozis, je to tvoje vec. Jen ale nezapomen, ze rozliseni samotnyho RM je 640x480, tak aby se ti to tam veslo.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

 
Příspěvky: 113
Registrován: duben 19, 2010, 10:56 am
Bydliště: Praha

Re: Animace v boji

Příspěvek od Darkmoor » červen 16, 2010, 3:28 pm

Michalc píše:Tak charsety mas v XP taky neomezeny, jen se ti rozdeli na 4x4. Ale jj, je to neomezeny. Ta animace se ti automaticky rozdeli na ctverce myslim 64x64 (nebo vic?), ale kolik tech ctvercu bude je neomezeny, kdyz to pak nak slozis, je to tvoje vec. Jen ale nezapomen, ze rozliseni samotnyho RM je 640x480, tak aby se ti to tam veslo.


No napadá mě ještě jedna věc. Všimnul jsem si, že všechny animace jsou rozdělený na způsobu 5 obrázků do šířky a do výšky je jejich počet různý. Je tedy možné udělat animaci tak aby se udělalo např. 5x10 obrázků každý o velikosti 640x480? To by pak vlastně každý ten obrázek byl ve velikosti obrazovky a následovné naskládání na sebe by vytvořilo pohyb ne? Tedy jen teoreticky by to mělo fungovat. :mrgreen:
“Hrdinství a bláznovství od sebe dělí jen slabá čára. Jde jen o to jak to skončí.“

Obrázek

Obrázek
HOTOVO 30%

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Animace v boji

Příspěvek od Michalc » červen 16, 2010, 5:23 pm

Ono si je to ale do sirky automaticky bere v ty velikosti urcity, myslim, takze ti to stejne rozdeli na ctverecky, asi.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set


Zpět na Problémy, tipy, rady, tutoriály k RPG Makeru XP

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků