Ikony

Zde najdete typy na práci v RPG Makeru XP.

Moderátor: Moderátoři

 
Příspěvky: 113
Registrován: duben 19, 2010, 10:56 am
Bydliště: Praha

Ikony

Příspěvek od Darkmoor » červen 20, 2010, 5:23 pm

Jde nějak nastavit abych měl v inventáři velký ikony věcí a zbraní? Respektive potřebuju velikost 100x70.
“Hrdinství a bláznovství od sebe dělí jen slabá čára. Jde jen o to jak to skončí.“

Obrázek

Obrázek
HOTOVO 30%

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Ikony

Příspěvek od JKlena » červen 20, 2010, 7:36 pm

To musiš nadstavit v scriptoch, myslim že to tu už nekto robil...

 
Příspěvky: 113
Registrován: duben 19, 2010, 10:56 am
Bydliště: Praha

Re: Ikony

Příspěvek od Darkmoor » červen 20, 2010, 7:43 pm

JKlena píše:To musiš nadstavit v scriptoch, myslim že to tu už nekto robil...


No jo, ale já už ty scripty projel asi už třikrát a furt jsem to nenašel. :roll:
“Hrdinství a bláznovství od sebe dělí jen slabá čára. Jde jen o to jak to skončí.“

Obrázek

Obrázek
HOTOVO 30%

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Ikony

Příspěvek od JKlena » červen 20, 2010, 8:12 pm

Skus třeba v Scene_Menu, nebo ja nwm, nikdy sem se do zakladnich scriptu nevrtal...

 
Příspěvky: 113
Registrován: duben 19, 2010, 10:56 am
Bydliště: Praha

Re: Ikony

Příspěvek od Darkmoor » červen 22, 2010, 2:41 pm

TAk jsem hledal, hledal a hledal a stejně jsem nic nenašel. :cry:
“Hrdinství a bláznovství od sebe dělí jen slabá čára. Jde jen o to jak to skončí.“

Obrázek

Obrázek
HOTOVO 30%

 
Příspěvky: 113
Registrován: duben 19, 2010, 10:56 am
Bydliště: Praha

Re: Ikony

Příspěvek od Darkmoor » červen 23, 2010, 2:29 am

Prosím prosím pomozte mi někdo já už ty scripty projel snad už stokrát a já to fakt nemůžu najít. Nevíte to někdo? Ty velký ikony do tý hry opravdu nutně potřebuju. Prosím prosím. :cry: :cry: :cry:
“Hrdinství a bláznovství od sebe dělí jen slabá čára. Jde jen o to jak to skončí.“

Obrázek

Obrázek
HOTOVO 30%

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Ikony

Příspěvek od JKlena » červen 23, 2010, 5:47 am

Ok, ok, idem sa na to kuknut....

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Ikony

Příspěvek od JKlena » červen 23, 2010, 5:53 am

No obvzlášť sa v tem nevyznam ale skus ve "window Item" a Window Skill" pomenit hodnoty v initialize...

 
Příspěvky: 113
Registrován: duben 19, 2010, 10:56 am
Bydliště: Praha

Re: Ikony

Příspěvek od Darkmoor » červen 23, 2010, 10:07 am

JKlena píše:No obvzlášť sa v tem nevyznam ale skus ve "window Item" a Window Skill" pomenit hodnoty v initialize...


Ok, díkdy JKleno, zkusím se tím nějak prohrabat.

EDIT: Tak nic, zkusil jsem snad všechno co šlo přepsat a nic. Ale ještě to zkusim, uvidíme, možná se snad někde trefim. :?
“Hrdinství a bláznovství od sebe dělí jen slabá čára. Jde jen o to jak to skončí.“

Obrázek

Obrázek
HOTOVO 30%

 
Příspěvky: 113
Registrován: duben 19, 2010, 10:56 am
Bydliště: Praha

Re: Ikony

Příspěvek od Darkmoor » červen 23, 2010, 4:41 pm

Tak jsem konečně přišel na to jak ty ikony zvětšit. No jo, jenže jsem nepočítal s tím detajlem, že tím jak se zvětšej. Tak vlastně překryjou ten řádek pod tím. Takže jdem pátrat dál. Ale už se v tom začínám docela orientovat. Možná i časem stvořím vlastní CMS. :mrgreen:
“Hrdinství a bláznovství od sebe dělí jen slabá čára. Jde jen o to jak to skončí.“

Obrázek

Obrázek
HOTOVO 30%

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Ikony

Příspěvek od Michalc » červen 23, 2010, 5:43 pm

v CMS bys moh mit ikony libovolne velky, protoze kdybys ho delal pres eventy, tak si tam das show-picture, kolik budes chtit, ale tak to je jedno.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

 
Příspěvky: 113
Registrován: duben 19, 2010, 10:56 am
Bydliště: Praha

Re: Ikony

Příspěvek od Darkmoor » červen 23, 2010, 6:06 pm

Michalc píše:v CMS bys moh mit ikony libovolne velky, protoze kdybys ho delal pres eventy, tak si tam das show-picture, kolik budes chtit, ale tak to je jedno.


Michalci :!: :!: :!: To neni vůbec špatnej nápad. Udělat CMS přes Eventy mě ani nenapadlo. Jdem pokusovat. :yes:
“Hrdinství a bláznovství od sebe dělí jen slabá čára. Jde jen o to jak to skončí.“

Obrázek

Obrázek
HOTOVO 30%

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 661
Registrován: červen 19, 2008, 11:03 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Ikony

Příspěvek od Neas » červen 23, 2010, 6:38 pm

A v čem si myslel, že je dělaný CMS např. ve FS? :)

 
Příspěvky: 113
Registrován: duben 19, 2010, 10:56 am
Bydliště: Praha

Re: Ikony

Příspěvek od Darkmoor » červen 23, 2010, 6:53 pm

Neas píše:A v čem si myslel, že je dělaný CMS např. ve FS? :)


Abych se přiznal, tak jsem se ještě nedostal k žádný hře tady z fora abych si ji v klidu zahrál. :oops:

Snad budu mít v budoucnu víc času. Jinak menší dotaz prosím, jsem v práci takže tu nemám RPGM XP, takže jen zatím teoretizuji. A v podstate už jsem to celý technicky tak nějak promyslel. Ale nemůžu přijít na jednu věc. Jak udělám abych se v tom menu mohl pohybovat. Tím myslím pohybovat šipkama po složkách třeba v inventáři. Conditional branchem?
“Hrdinství a bláznovství od sebe dělí jen slabá čára. Jde jen o to jak to skončí.“

Obrázek

Obrázek
HOTOVO 30%

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Re: Ikony

Příspěvek od Vivi » červen 23, 2010, 7:01 pm

Jo, conditional branchem. Takže si nastavíš podmínku která ti po zmáčknutí tlačítka dolů posune šipku dolů, samozřejmě přejdeš i na další možnost v menu.
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 661
Registrován: červen 19, 2008, 11:03 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Ikony

Příspěvek od Neas » červen 23, 2010, 7:15 pm

mno jestli to chceš dělat přes eventy tak můžeš změnit grafiku hráče na šipku a v CMS se pohybovat jako po normální mapě (takhle to řeším já) :)

 
Příspěvky: 113
Registrován: duben 19, 2010, 10:56 am
Bydliště: Praha

Re: Ikony

Příspěvek od Darkmoor » červen 23, 2010, 7:21 pm

Vivi píše:Jo, conditional branchem. Takže si nastavíš podmínku která ti po zmáčknutí tlačítka dolů posune šipku dolů, samozřejmě přejdeš i na další možnost v menu.


Jasný, no tak to jsem zvědavej až budu doma jak mi to pude. Ale řekl bych, že tak nějak chápu. A ještě jeden dotaz.

Takže nastavím conditional branch. šipka dolů a obrázek ukazatele třeba na Status a pod tenhle conditional branch dámm další stylem conditional branch press enter a to me přesune do Statusu? Já jen jestli to chápu dobře.
“Hrdinství a bláznovství od sebe dělí jen slabá čára. Jde jen o to jak to skončí.“

Obrázek

Obrázek
HOTOVO 30%

 
Příspěvky: 113
Registrován: duben 19, 2010, 10:56 am
Bydliště: Praha

Re: Ikony

Příspěvek od Darkmoor » červen 23, 2010, 7:24 pm

Neas píše:mno jestli to chceš dělat přes eventy tak můžeš změnit grafiku hráče na šipku a v CMS se pohybovat jako po normální mapě (takhle to řeším já) :)


No já si to Menu spíš představoval jako serii obrázků a conditionalama by se vlastne určoval pohyb a zobrazení určitých obrázků jako třeba věcí apod.
“Hrdinství a bláznovství od sebe dělí jen slabá čára. Jde jen o to jak to skončí.“

Obrázek

Obrázek
HOTOVO 30%

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Ikony

Příspěvek od JKlena » červen 23, 2010, 7:29 pm

CMS je best cez common eventy, upe pohodička, tak sem to urobil aj v (pre zasvecených) GAyovi

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Re: Ikony

Příspěvek od Vivi » červen 23, 2010, 7:34 pm

Takhle to mám vyřešený já v jednom projektu, kterej jsem tady neuveřejnil, CMS mám v alfa fázi.
Přílohy
menuscreen.jpg
Tohle je ono, všimněte si podobnosti s FS :D, je to řešený přes podmínky, variably, obrázky, switche a mapy
menuscreen.jpg (79.72 KiB) Zobrazeno 15999 krát
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

 
Příspěvky: 113
Registrován: duben 19, 2010, 10:56 am
Bydliště: Praha

Re: Ikony

Příspěvek od Darkmoor » červen 23, 2010, 7:36 pm

JKlena píše:CMS je best cez common eventy, upe pohodička, tak sem to urobil aj v (pre zasvecených) GAyovi


Přes common eventy to nejspíš plánuju. Teda jestli je to to, co si myslim, že to je. Je to to nastavování eventů v Databazi, že jo? Ale tam by tedy šlo nastavit, že kdyby jsi chtěl jít jakoby do jinýho okna tak to vlastně budeš přepínat swithema, že? :wink: a nebo ne? :?
“Hrdinství a bláznovství od sebe dělí jen slabá čára. Jde jen o to jak to skončí.“

Obrázek

Obrázek
HOTOVO 30%

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Re: Ikony

Příspěvek od Vivi » červen 23, 2010, 7:39 pm

Dakrmoor : Do jinýho okna jako aby to celý nebylo přes obrázky ale jako v FS? (tam jdeš na jinou mapu a pak se zase vrátíš)
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

 
Příspěvky: 113
Registrován: duben 19, 2010, 10:56 am
Bydliště: Praha

Re: Ikony

Příspěvek od Darkmoor » červen 23, 2010, 7:46 pm

Vivi píše:Dakrmoor : Do jinýho okna jako aby to celý nebylo přes obrázky ale jako v FS? (tam jdeš na jinou mapu a pak se zase vrátíš)


Ne, ne tím okýnkem jsem myslel třeba z výběru Batoh, Stav, Vybavení. Přejdeš do Stavu. Plánuju to celý přes obrázky.
“Hrdinství a bláznovství od sebe dělí jen slabá čára. Jde jen o to jak to skončí.“

Obrázek

Obrázek
HOTOVO 30%

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Re: Ikony

Příspěvek od Vivi » červen 23, 2010, 7:59 pm

Že zůstaneš na mapě a budou tam obrázky, chápu to správně?
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 661
Registrován: červen 19, 2008, 11:03 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Ikony

Příspěvek od Neas » červen 23, 2010, 8:08 pm

Vivi píše:Dakrmoor : Do jinýho okna jako aby to celý nebylo přes obrázky ale jako v FS? (tam jdeš na jinou mapu a pak se zase vrátíš)

Ve FS je celý CMS řešený na jediný mapě, na žádnou jinou se tam nedostaneš (viz. open source, který tu Rebel nedávno vydal)

Další

Zpět na Problémy, tipy, rady, tutoriály k RPG Makeru XP

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků