Potřebuji pomoc s tvorbou...

Zde najdete typy na práci v RPG Makeru XP.

Moderátor: Moderátoři

 
Příspěvky: 11
Registrován: říjen 7, 2010, 7:31 pm

Potřebuji pomoc s tvorbou...

Příspěvek od James_Terrano » říjen 8, 2010, 2:01 pm

Zkouším dělat svou první hru v RPG Maker XP. A mám s tím pár problémů...

1. Jak mám udělat, aby postava zmizela z mapy (a už se znovu neobjevila) po tom co s ní promluvím?
2. Jak mám udělat, aby postava byla přesunuta z jedné mapy na druhou (a už tam zůstala)?
3. Jak mám udělat mapu světa? jako že hráč si koupí mapu světa, ve kterém je a může se podívat kam může jít a kde je atd....
4. Jak mohu dát nějaké video nebo něco před úvodní menu?

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Re: Potřebuji pomoc s tvorbou...

Příspěvek od Vivi » říjen 8, 2010, 2:13 pm

Na TyTrubko (YouTube :D ) je hodně tutoriálů, ze kterých se dá učit, ale odpovím.
1. Musíš dát Self Switch (na 1. stránce eventů, tuším) na A a potom postavě udělat další stránku, kde bude Self Switch A on (vlevo u podmínek) a žádná grafika ani nic
2. NPCčku dáš dejme tomu switch 1 - přesun a na druhé mapě uděláš tu samou postavu, která se zobrazí jenom když je daný switch spuštěný
3. To se řeší pomocí obrázku
4. Tohle se zase řeší scriptem
Musíš hledat na internetu, určitě to někde bude :wink:
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 661
Registrován: červen 19, 2008, 11:03 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Potřebuji pomoc s tvorbou...

Příspěvek od Neas » říjen 8, 2010, 4:09 pm

Ve 2k/3 existuje v eventu funkce, pomocí které můžeš pouštět videa ve formátu *.avi. Stačí takové video pak dát před menu při používání power módu, který umožňuje editaci menu. má to však nevýhodu, že video nepůjde "odkliknout" a přeskočit, takže nedoporučuju používat :lol:
...Nevím, jesti to existuje i v XP. Tady bych to asi taky scriptem :|

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Potřebuji pomoc s tvorbou...

Příspěvek od Michalc » říjen 10, 2010, 10:12 am

V XP se to, na co se ptas ve 4 resi pomoci scriptu, doma mam script ktery spusti obrazek pred titlem a samotny title je animovany. Myslim, ze bych to dokazal predelat tak, aby se poustelo video, ale nejsem si jisty...
Co se tyce 1 tak ano. V eventu nastavis control SELF SWITCH treba A na ON a tim se zapne A, pak das New Event Page, kliknes na ni a tam vlevo nahore mas nastaveni, kdy plati tato strana. V tomto pripade das v pripade, ze je self switch A (zaskrtnes self switch a zvolis A) a to zpusobi, ze v pripade, ze se v prvni strance zapne onen self switch, pote uz prvni stranka nefunguje a funguje druha. Pokud v druhe strance nechas prazdne vsechno, nebo tam nastavis erase event a autorun, znamena to, ze event v te mape uz priste nebude.
2) Tu plati to same, jako u jednicky, akorat musis pouzit switch, protoze self switch funguje pouze pro jeden event kdyzto switch normani muzou vyuzivat vsecky. Ted si vytvoris situlaci, kdy v prvni mape je postava a v druhe pradzny event. Pote, kdyz promluvis s prvni postavou, zapne se switch 1 (doporucuju si je nejak pojmenovat, at v tom neni bordel, rekneme, ze ho pojmenujem TELEPORT). Pak vytvoris u kazdeho eventu druhou stranku, ktera se aktivuje if switch 1 is ON, ale v druhe strance bude prozmenu u prvniho eventu prazdne policko, kdyzto u druheho ta postava, kterou tam chces premistit.
3) Hm, world mapy se resi dvema zpusoby. Prvni je vyresit ji jako mapu, po ktere se muzes pohybovat, ale to ty nepotrebujes, ty potrebujes jen mapu, na kterou se muzes podivat. V takovym pripade si sezen obrazek world mapy, ktery chces (budto muzes vyfotit nejakou mapu z RM a nebo si muzes nekde neco stahnout, co ja vim) a pak budes mit v inventari vec, ktera bude mit ukol Call Common Event a u toho common eventu budes mit napsano Show Picture XXX. Da se pak nastavit i kdy obrazek zmizi a da se i nastavit aby na obrazku byla cervena tecka treba podle toho, kde se nachazis, kdybys neco takovyho potreboval, neboj se sem napsat.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

 
Příspěvky: 11
Registrován: říjen 7, 2010, 7:31 pm

Re: Potřebuji pomoc s tvorbou...

Příspěvek od James_Terrano » říjen 13, 2010, 12:31 pm

Díky moc za rady... :tanec:
Zatím jsem udělal tu 1 a jde to tak jak má...


Teď mám ale ještě jiný problém a ten dost komplikuje moji tvorbu.
Stáhl jsem si někde na netu postavy, které budu potřebovat do hry. Jenže ty postavy jsou nějaké vadné.
Když je chci použít stane se toto...
Obrázek

Navíc mají zelenou nebo růžovou (i jinou) barvu pozadí. Podobné problémy mám i s některými Tilesets.
Snad mi s tím nějak pomůžete...

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Potřebuji pomoc s tvorbou...

Příspěvek od JKlena » říjen 13, 2010, 1:16 pm

Panebože to ješte i v dnešní době existují noobové?No nic..
No, oni su robené na RMVX a né RMXP, proto sa ti blbo rozdělujú protože v XP musiš mnet na 1 obrázku 1 postavičku rozdelenú na 4X4.
A to pozadí neni vúbec problém, len to hoď do gimpu a nadstav temu alfa kanál.

 
Příspěvky: 11
Registrován: říjen 7, 2010, 7:31 pm

Re: Potřebuji pomoc s tvorbou...

Příspěvek od James_Terrano » říjen 13, 2010, 1:24 pm

Aha, RMVX nemám, takže jsem to nevěděl... a tam kde jsem to stáhl myslím bylo všechno takové pomíchané a zmatené... :|

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Potřebuji pomoc s tvorbou...

Příspěvek od Michalc » říjen 13, 2010, 2:19 pm

I my byli jednou noobove kleno :D .

Jj, jak uz klena rek. Vx si chary deli do velkeho obrazku dohromady 8x12 ve stylu 4x3 pro kazdy character, proto pro VX je to takhle. V XP ma ale kazdej character vlastni set deleny na 4x4 proto to musis bud predelat, ale i tak tyhle postavy jsou maly a v XP by nevypadali nic moc, doporucuju radsi stahnout nejake primo pro XP. Par stranek tu najdes. Teamanti, Untamed Wild refuge nebo Ninesages XP bych ti doporučil.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

 
Příspěvky: 11
Registrován: říjen 7, 2010, 7:31 pm

Re: Potřebuji pomoc s tvorbou...

Příspěvek od James_Terrano » listopad 19, 2010, 12:22 am

JKlena píše:A to pozadí neni vúbec problém, len to hoď do gimpu a nadstav temu alfa kanál.


Mám zase "menší" problém s Tilesets. Některé po vložení do mapy měly bílé nebo jiné pozadí. Když jsem se to pokoušel upravit v GIMPu, dopadlo to takhle...
Co dělám špatně?

Obrázek

Předem upozorňuji, že s GIMPem nemám moc zkušeností. Naposledy, když jsem ho nainstaloval a spustil, hned jsem ho zase odinstaloval, protože jsem neměl čas si s tím hrát...

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 661
Registrován: červen 19, 2008, 11:03 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Potřebuji pomoc s tvorbou...

Příspěvek od Neas » listopad 19, 2010, 2:18 pm

otevři si v GIMPu ten Tileset, označ si oblast, která má být průhledná a nahoře dej barva -> do alfy.
Nezkoušel sem to, protože sem v XP nikdy moc nedělal, ale mělo by to fungovat. Doufám, že sem tvůj dotaz pochopil správně.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Potřebuji pomoc s tvorbou...

Příspěvek od Michalc » listopad 19, 2010, 3:48 pm

Nebo stahni photofiltre, tam mas nahore ikonku postavicky na ctvereckovanym papire, na tu kliknes, vyberes barvu a mas to jednoduzsi nez oznacovat nakou oblast.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

 
Příspěvky: 11
Registrován: říjen 7, 2010, 7:31 pm

Re: Potřebuji pomoc s tvorbou...

Příspěvek od James_Terrano » listopad 26, 2010, 8:33 pm

Moc děkuju, Michalc.
V tom photofiltre to jde skvěle :tanec:
Ještě jednou dík... :wink:


Zpět na Problémy, tipy, rady, tutoriály k RPG Makeru XP

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků