ABS do Hry

Zde najdete typy na práci v RPG Makeru XP.

Moderátor: Moderátoři

 
Příspěvky: 11
Registrován: listopad 7, 2011, 8:18 am

ABS do Hry

Příspěvek od Cesnek5 » listopad 7, 2011, 8:07 pm

Zdravím.Viděl jsem ABS (Blizz myslim) no a uchvátilo mě to ! Chtěl bych taky nějaké to ABS do hry jenže nevím kam ho vložit do Scriptů.Dělá mi to problém protože se scripty nejsem moc dobrý kamarád.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 794
Registrován: únor 14, 2010, 10:07 pm
Bydliště: Slaný. To je kousek od Prahy.

Re: ABS do Hry

Příspěvek od legition » březen 28, 2012, 8:43 pm

Ahoj, nevím jak na tom jsi s rpg makerem, ale všeobeně bych ti doporučil si nejdřív rpg maker osvojit více, zjisti jak pracují varibly a switche (ty jsou základem každé hry a né každý jim hned zezačátku rozumí) Pokud ho tam moc chceš a nevíš si rady tak mi pošli link na ten souboják a projekt a já ti to spojím. Ale má hodně nastavení ve kterých se stratíš pokud rpg maker neznáš nějak lépe.
Obrázek


Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: ABS do Hry

Příspěvek od Michalc » březen 29, 2012, 2:25 pm

Souhlas s legitionem. Scripty jsou poměrně těžká záležitost a i kdyby ti tam někdo ten script nahrál, stejně v něm budeš muset určité věci upravovat, což by pro tebe bylo asi moc těžké. Zásadní problém spousty lidí je to, že chtějí moc. Chtěli by hned hru, která bude mít ABS, vlastní menu systém, rozvětvený příběh a tak dále, ale to prostě bez zkušeností nejde. Doporučuju si zezačátku hrát s eventy, zkoušet, co dělají které funkce (zvlášť variably a switche) a udělat třeba nějaký menší projekt a pak uvidíš, že zvládáš čím dál tím těžší a lepší věci a jednou zvládneš i hru s vlastníma systémama a tak dále.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 586
Registrován: duben 7, 2010, 4:47 pm
Bydliště: někde v Praze

Re: ABS do Hry

Příspěvek od Poryg » březen 30, 2012, 11:20 am

No a kdybys to chtěl udělat eventově, musel by sis s tím pěkně pohrát... I když v tomhle bych preferoval RPG maker 2003, který nemá scripty, takže to musím vyeventovat... K tomu jsem si musel osahat RPG maker. K tomu, abych si ho osahal, posloužila Lovecká sezóna. (první projekt) Kde jsem si zkusil hodit první vlastní ABS, ale kvůli nezájmu jsem to odstranil. Teď od toho odvíjím komplikovanější systémy, co mi comp dovolí :D Ale je to fuška... (systém se vším všudy mi zabírá i 50 variablů)

Ale to už je OT... Jen ukazuju, jak by to mohlo vypadat, kdyby ses do toho pustil skrz eventy.
http://www.ulozto.cz/7478224/lsdemo-zip


Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak vytvořit svoji mapu :D
Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak fungují switche a variably :D
Ach, kdepak jsou ty časy? Teď RM otevřu jednou za sto let... :(

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 27
Registrován: říjen 16, 2012, 4:55 pm
Bydliště: Kundenburg

Re: ABS do Hry

Příspěvek od Rotrex » říjen 21, 2012, 9:07 am

Mohl by my někdo vysvětlit nějak stručně jak udělat ABS třeba přez eventy

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 27
Registrován: září 15, 2012, 5:47 pm
Bydliště: Olomouc

Re: ABS do Hry

Příspěvek od CraZyWolf » říjen 21, 2012, 7:40 pm

Rotrex píše:Mohl by my někdo vysvětlit nějak stručně jak udělat ABS třeba přez eventy


ABS není jedna z nejlehčích věcí, ale zároveň není ani jedna z nejtěžších. Aby jsi udělal ABS, budeš potřebovat aby jsi hodně porozuměl switchům a variablům, protože to jsou jeho základy. Pokud i přes toto budeš ABS aspoň trochu porozumět nebo zkusit, tak si stáhni třeba nějaký zde na foru nebo nějaký anglický a snaž se pokusit pochopit jak co funguje. Po případě mi můžeš napsat na skype ;) .

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 27
Registrován: říjen 16, 2012, 4:55 pm
Bydliště: Kundenburg

Re: ABS do Hry

Příspěvek od Rotrex » říjen 27, 2012, 10:52 am

Kámo nemůžu tě na skype najít pls zkus přidat ty mě rotrex88

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 586
Registrován: duben 7, 2010, 4:47 pm
Bydliště: někde v Praze

Re: ABS do Hry

Příspěvek od Poryg » listopad 13, 2012, 11:42 pm

Nechci nic říkat, ale nepotřebuješ mít až tak tragickou znalost switchů a variablů, mně na to poprvé stačila relativně základní (samozřejmě, měl jsem je už trochu oťukané) a trocha tvořivosti :) (ale taky ten systém nebyl nijak zvlášť komplikovaný, pouze sekání a guardování, otočení postavy o 360° při úderu, kleknutí při blocku, úder jsi blokoval jen tehdy, když jsi byl k postavě čelem,... Bez level up systému,
který se mi tedy částečně příčí, protože je to ve své podstatě trochu blbost, když prostě zápasíš, zápasíš a úplně znenadání se posuneš o úroveň výš... přitom v reálu se posouváš postupně a soustavně, když něco trénuješ.
Sežral mi asi pět variablů, tři switche... a pár common eventů, když jsem pochopil, k čemu vlastně jsou :D Samozřejmě životy nepřátel, apod. nepočítám. Nic víc, nic míň... a jako základ větší tvorby mi to celkem stačilo, pomohlo mi to líp pochopit variably a RPG maker jako takový)

Aby to nevypadalo, že se snažím o spam... :) Nikdy neuškodí se zeptat, ale nikdo ti nemůže dát přesný návod na ABS. Na internetu jsem našel tři a žádný z nich mi nevyhovoval. Tady jsem jich našel taky několik, ale ty jsou do RPG makeru XP, který se liší od 2k3 skripty. Takže mi taky nevyhovovaly. Co takhle... si oťukat switche a variably a pak s nimi trochu experimentovat? A nakonec... po chvíli se dát na tvorbu jednoduchého ABS, kde se naučíš seknout do nepřítele, zranit, být zraněn... pohrát si trochu z grafikou útočící postavy, apod... a pak až budeš mít pocit, že to máš v malíčku, do toho přimíchat další prvky ABS, takové, které má tvoje ABS obsahovat? Myslím, že to zní o něco líp než jít na krkolomná vrcholová ABS :) Koneckonců... Tvůj první projekt nemusí být nutně nejlepší.

I když vzhledem k tomu, že tohle je staré z konce října, si myslím, že bys mohl mít základy trochu v ruce, pokud sis s nimi hrál)
http://www.ulozto.cz/7478224/lsdemo-zip


Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak vytvořit svoji mapu :D
Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak fungují switche a variably :D
Ach, kdepak jsou ty časy? Teď RM otevřu jednou za sto let... :(


Zpět na Problémy, tipy, rady, tutoriály k RPG Makeru XP

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků