spec.- tlačítka a -pohyby

Zde najdete typy na práci v RPG Makeru XP.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 93
Registrován: listopad 18, 2007, 12:27 pm
Bydliště: Most

spec.- tlačítka a -pohyby

Příspěvek od Chrono741 » červenec 11, 2008, 11:35 am

vysvětlíte někdo jak se pracuje se speciálními tlačítky ,jako jak se nastavujou (třeba X se nastaví na tlačítko "M" atd.)

a pak je?tě třeba jak se dělá skok a takový pohyby

moc by mi to pomohlo :)

EDIT:a jde je?tě nějak udělat ?e to tlačítko bude fungovat jen kdy? v určitém dosahu bude nějaká pří?era nebo NPC atd. ???
Obrázek
Obrázek

 
Příspěvky: 75
Registrován: červen 15, 2007, 5:45 pm

Příspěvek od paragan » červenec 11, 2008, 2:40 pm

Myslí? to ?e keď dá? playtest - F1 - game/ keyboard?
stalčí? klávesu napr. A = keyboard tomu je priradené napr X na gamepade ja som s týmto robil iba cez Button Input Processing, treba sa s tým pohra? aby ti to sedelo ak ich chce? meni?.
WASD pohyb a skoky asi cez eventy - ako paralel proces alebo skripty
:(

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Re: spec.- tlačítka a -pohyby

Příspěvek od Grim » červenec 11, 2008, 5:22 pm

Chrono741 píše:vysvětlíte někdo jak se pracuje se speciálními tlačítky ,jako jak se nastavujou (třeba X se nastaví na tlačítko "M" atd.)

a pak je?tě třeba jak se dělá skok a takový pohyby

moc by mi to pomohlo :)

EDIT:a jde je?tě nějak udělat ?e to tlačítko bude fungovat jen kdy? v určitém dosahu bude nějaká pří?era nebo NPC atd. ???


No jestli jde o to jak ,aby se hejabaly tak tutor je zde http://www.rpg2heaven.ic.cz/viewtopic.php?t=80.

Jinak tady se nastavují klapky na gamepadu.
Obrázek

Jinak tady se nastavují klapky na klavsenici.
Obrázek

A tu je tutor na skákání doufám ?e dobrý. tutor
:twisted:
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 93
Registrován: listopad 18, 2007, 12:27 pm
Bydliště: Most

Příspěvek od Chrono741 » červenec 11, 2008, 5:34 pm

ten tutor sem tam nepobral proto?e se tam sotva pohybuju :D a mám otázku kde se nacházé ty Game-vlastnosti ? nemů?u to najít ,v li?tě Game mám jen :Playtest,change title,select RTP,Open game folder a to je v?e :(

a spec.pohybama sem myslel třeba jako ?e v animaci kde ho strčí nebo naslouchá atd. tak třeba ?e pude jen o půl políčka k němu atd. a? to vypadá ?e ho fakt strčil
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Příspěvek od Grim » červenec 11, 2008, 5:55 pm

Chrono741 píše:ten tutor sem tam nepobral proto?e se tam sotva pohybuju :D a mám otázku kde se nacházé ty Game-vlastnosti ? nemů?u to najít ,v li?tě Game mám jen :Playtest,change title,select RTP,Open game folder a to je v?e :(

a spec.pohybama sem myslel třeba jako ?e v animaci kde ho strčí nebo naslouchá atd. tak třeba ?e pude jen o půl políčka k němu atd. a? to vypadá ?e ho fakt strčil


Ten Game vlastnosti skrz F1 a to co potrebujes se dela skrz set move route a zmenou obrazku charakteru. Kde si to rofázuje? do políček.
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 93
Registrován: listopad 18, 2007, 12:27 pm
Bydliště: Most

Příspěvek od Chrono741 » červenec 12, 2008, 7:48 am

dík :D ted jeste se chci zeptat jestli nějak funguje ?ě ta klávesa bude fungovat jen jestli bude v určité blízkosti pří?era nebo NPC nebo prostě nějakej event
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Příspěvek od Grim » červenec 14, 2008, 7:26 pm

Chrono741 píše:dík :D ted jeste se chci zeptat jestli nějak funguje ?ě ta klávesa bude fungovat jen jestli bude v určité blízkosti pří?era nebo NPC nebo prostě nějakej event

Mas-li na mysli v okruhu cca 3 policek do kruhu nebo ctverce. Toto jde udelat skrz Hero mapx a mapy a Event mapx a mapy plus nastaveni vzdalenosti. Predem predestiram ,ze je to fuska toto vyladit. :twisted:
Obrázek


Zpět na Problémy, tipy, rady, tutoriály k RPG Makeru XP

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků