Otázky do začátků

Zde najdete typy na práci v RPG Makeru XP.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 27
Registrován: říjen 16, 2012, 4:55 pm
Bydliště: Kundenburg

Otázky do začátků

Příspěvek od Rotrex » říjen 19, 2012, 12:51 pm

Může mi někdo vysvětlit stručně co dělajíty switche a variable jsem zelenáč ale když mi to někdo vysvětlí tak to snad pochopím.
A nevíte kde stahnout Character Maker XP

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 529
Registrován: květen 21, 2012, 7:28 pm
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Otázky do začátků

Příspěvek od feryk » říjen 19, 2012, 4:57 pm

Stručně: variable jsou proměnné a switche si představ něco jako spínač co má dvě polohy...on / off
:)
Aktuální projekty v RM VXA:
: Bludný holanďan ... 100 % hotovo : http://uloz.to/xptFokkX/bludny-holandan-v1-03-exe
: TOW I: Escape from The Chaos ... 25 % hotovo

Více na https://www.feryk.cz
Fb: https://www.facebook.com/feryk.cz
Telegram: https://t.me/+ZsRVWyY3w-1mYjVk

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 27
Registrován: září 15, 2012, 5:47 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Otázky do začátků

Příspěvek od CraZyWolf » říjen 19, 2012, 10:01 pm

¨Tak abych ti to trošku vysvětlit.
Variable je vlastně proměnná. Proměnná je vlastně něco, co má určitou hodnotu. S Variablem můžeme "operovat". To znamená, že s ním můžeme manipulovat.
Můžeme sčídat,odečítat,dělit,násobit atd...
Uvedu příklad...Uděláš si úkol ve kterém musíš např. sesbírat 3 rostliny. Takže si nastavíš variable na hodnotu 0 a jak dojdeš k rostlině a zvedneš ji, tak se hodnota variablu přičte o 1. A tak to děláš až bude mít 3.
To bych vysvětlit trošičku variably.


Teď zas switche.... Switch si představ jako páčku. Pokud je páčka sepnutá, něco se dějě. Pokud ne, děje se něco jiného.
Jak už tady kolega nahoře zminoval, switch může být on|off. Takže zase uvedu příklad. Máš postavu a ona po tobě chce aby jsi jí donesl např. kousek dřeva které je na zemi,
Vezmeš dřevo a tím aktivuješ třeba switch se jménem dřevo-quest. Nyní je ON a to znamená že můžeš u postavy udělat nový text nebo akci. Takže ti například poděkuje a dá ti odměnu.

Snad jsem to napsal vše dobře :D . Pokud budeš mít nějakej problém, tak se neboj napsat ;) rádi pomůžeme, protože každej si prošel těma časama kdy byl taky zelenáč. Ale neboj, ani nepostřehneš a budeš umět v tom umět dost dobře ;) .

Mimochodem, vítej!

---
Omlouvam se za chyby...píšu z noveho notebooku :)
--

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 27
Registrován: říjen 16, 2012, 4:55 pm
Bydliště: Kundenburg

Re: Otázky do začátků

Příspěvek od Rotrex » říjen 20, 2012, 6:51 pm

CraZyWolf píše:¨Tak abych ti to trošku vysvětlit.
Variable je vlastně proměnná. Proměnná je vlastně něco, co má určitou hodnotu. S Variablem můžeme "operovat". To znamená, že s ním můžeme manipulovat.
Můžeme sčídat,odečítat,dělit,násobit atd...
Uvedu příklad...Uděláš si úkol ve kterém musíš např. sesbírat 3 rostliny. Takže si nastavíš variable na hodnotu 0 a jak dojdeš k rostlině a zvedneš ji, tak se hodnota variablu přičte o 1. A tak to děláš až bude mít 3.
To bych vysvětlit trošičku variably.


Teď zas switche.... Switch si představ jako páčku. Pokud je páčka sepnutá, něco se dějě. Pokud ne, děje se něco jiného.
Jak už tady kolega nahoře zminoval, switch může být on|off. Takže zase uvedu příklad. Máš postavu a ona po tobě chce aby jsi jí donesl např. kousek dřeva které je na zemi,
Vezmeš dřevo a tím aktivuješ třeba switch se jménem dřevo-quest. Nyní je ON a to znamená že můžeš u postavy udělat nový text nebo akci. Takže ti například poděkuje a dá ti odměnu.

Snad jsem to napsal vše dobře :D . Pokud budeš mít nějakej problém, tak se neboj napsat ;) rádi pomůžeme, protože každej si prošel těma časama kdy byl taky zelenáč. Ale neboj, ani nepostřehneš a budeš umět v tom umět dost dobře ;) .

Mimochodem, vítej!

---
Omlouvam se za chyby...píšu z noveho notebooku :)
--


Dík jestli máš Skype tak si mě přidej GeNI(T)áLNÍ Rotrex
A mimichodem nevíš,kde stáhnout ten sranec na dělání vlastních Charsetů menuje se Character Maker XP

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 27
Registrován: září 15, 2012, 5:47 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Otázky do začátků

Příspěvek od CraZyWolf » říjen 21, 2012, 2:39 pm

Poslal jsem ti soukromou zprávu kde je můj skype. Přidej si mě ;) .


Zpět na Problémy, tipy, rady, tutoriály k RPG Makeru XP

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků