MAPA= HELP...

Zde najdete typy na práci v RPG Makeru XP.

Moderátor: Moderátoři

 
Příspěvky: 20
Registrován: srpen 2, 2008, 10:16 pm

MAPA= HELP...

Příspěvek od marfcz » srpen 2, 2008, 10:29 pm

:cry: Caw lidi, mam problem...chci si vytvorit v RPG Makeru xp mapu...Ale chci udelat mapu sveta, coz znamena, mesto, vesnice, proste mapku sveta pro moji novou hru.Jiste ale vite, ze nejde delat na jedne mape se dvem prostredima, dejme tomu Grallsland a Port Town, protoze kdyz zacnete delat v Grallslandu, a prepnete mapu na Port Town, tak se mapa prepne spolecne s mapkou z Grallslandu.A ja se ptam.Jak muzu udelat herni svet bez toho, aby se mi to menilo_?Vim, ze jedna mapa jde skopirovat do druhe, ale kdyd si vytvorim velkou mapku dejme tomu 200 na 200 a tam si udelam nejkou krajinu, a ted do toho chci zkopirovat treba mapku mesta ktera je velka dejme tomu 30 na 45, tak se na te velke mape mapa mesta nezobrazi, ale jenom se ty nazvy map daji pod sebe...A ted to vpada takhle
- mapa sveta
mesto 1

vypada to presne takhle, i s tim minusem...Prosim, poradte mi, co mam delat... :)
Prikladam jeste screena, jak to asi tak vypada, je to hruza, ja vim, ale zkousim moji prvni mapku :wink:
Přílohy
untitled.JPG
untitled.JPG (101.54 KiB) Zobrazeno 19576 krát

 
Příspěvky: 20
Registrován: srpen 2, 2008, 10:16 pm

HM

Příspěvek od marfcz » srpen 2, 2008, 10:30 pm

Jo, a dekuji za kazdou pomoc :wink: :wink:

 
Příspěvky: 75
Registrován: červen 15, 2007, 5:45 pm

Příspěvek od paragan » srpen 2, 2008, 10:58 pm

Ak dobre rozumiem tomu čo pí?e? :
1, mo?nos? spoji? viacero tilesetov do jedného - buď si pomô?e? nejakým gafickým programom alebo sa aj dajú stiahnu? u? niekym vytvorené - myslím ?e taký je napríklad inquistorov
Kód: Vybrat vše
http://www.rpg-palace.com/

2, vytvára? iba malé mapy nemusí? ich predsa do seba kopírova? na väč?ej spraví? ikonku pre mesto a teleport do mapy mesta ...

PS: kžudne sa ďalej pýtaj

 
Příspěvky: 20
Registrován: srpen 2, 2008, 10:16 pm

Jednodussi

Příspěvek od marfcz » srpen 3, 2008, 5:23 am

Jak tak koukam, tak 2 krok je asi jednodussi.Jake jsou jeste zpusoby presunu po mapach?Teda krome teleportu...Pak mam jeste jeden dotaz.Nejak mi nejdou do tech map vsadit NPC ... Jak to provest?Kazdopadne ti moc dekuju za pomoc... :D

 
Příspěvky: 20
Registrován: srpen 2, 2008, 10:16 pm

Příspěvek od marfcz » srpen 3, 2008, 6:05 am

Ach jaj...dalsi otazka...Jak si muzu zmenit ten obrazek na pozadi v menu?
Vim ze to jde zmenit v tools-database-system-windowskin graphic.Tam ale vidim pouze jeden obrazek, ktery mam na vyber.A je to zrovna ten, ktery mam v menu TED.Jak ho mam zmenit, kdyz jsem si udelal treba obrayek vlastni?

 
Příspěvky: 75
Registrován: červen 15, 2007, 5:45 pm

Příspěvek od paragan » srpen 3, 2008, 10:44 am

NP, rado sa stalo :D
:?: ako zmeni? obrázok v pozadí v menu ? - naimportova?:
Tools - Materialdatabase - Titles alebo iné podža toho akú grafiku chce? importova? - Import
Tu je dôle?ité si uvedomi? ?e grafika je napríklad pri obrázkoch postáv aj ich pozadie a ak nechce? aby ti behala postava po mape s farebným ?tvorcom za chrbtom musí? kliknú? na pozadie
žavý klik - priehžadná pravý - polopriehžadná
:?: iné spôsoby pohybu - teleport na pohyb medz mapami stačí
:?: vsadi? postavu
tak?e vyu?ije?
Obrázek
zobrazí sa ti súradnicová sie? - klikne? na políčko a vyhodí sa ti tabužka
Obrázek
1 - klikne? a nastaví? si akú postavičku chce?
2 - čo má vykona?, poveda? ....

PS: mrkni na Základy práce s Eventmi
http://www.mj-soft.net/tvorbaher/viewtopic.php?f=4&t=32
to by ti mohlo helfnú?

 
Příspěvky: 20
Registrován: srpen 2, 2008, 10:16 pm

Příspěvek od marfcz » srpen 3, 2008, 12:17 pm

Vyborne.Opravdu mockrat dekuji, ted jeste udelam tu mapu, a pak prijdu s dalsi snuskou priblblych otazek :)) Kazdopadne ti jeste jednou moc dekuji :)

 
Příspěvky: 20
Registrován: srpen 2, 2008, 10:16 pm

Příspěvek od marfcz » srpen 3, 2008, 12:29 pm

Tak a mam dalsi otazku :roll:
Jak muzu nastavit NPC, aby sla napriklad 2 policka doleva, 3 nahoru, a podobne?Ja jsem ji totiz dal jsem custom, a klikl na move left.Ale misto toho, aby postava sla doleva jenom o jedno, postupovala dal az na konec mapy.V cem jsem udelal chybu?

 
Příspěvky: 20
Registrován: srpen 2, 2008, 10:16 pm

Příspěvek od marfcz » srpen 3, 2008, 12:31 pm

Jo, u jsem na to prisel.Stacilo jenom odkliknout repeat action...

 
Příspěvky: 20
Registrován: srpen 2, 2008, 10:16 pm

Uhh...

Příspěvek od marfcz » srpen 3, 2008, 12:49 pm

Tak ted mam trochu vetsi problem.Podivej se na obrazek nize.Podivej se hlavne na cestu, kde stoji NPC a hlavni postava.Ta cerna barva pod tim mi docela vadi...Da se to nejak odstranit?Jinak kdyz se podivas, tak to samy je u toho plotu,nebo u travy, u kytek, vsude...Co mam udelat?
Přílohy
+.JPG
+.JPG (198.06 KiB) Zobrazeno 19551 krát

 
Příspěvky: 75
Registrován: červen 15, 2007, 5:45 pm

Příspěvek od paragan » srpen 3, 2008, 3:13 pm

Obrázek
Po poradí:
Layer1: podklad - zväč?a to po čom chodí?: tráva, pú??, rieka ...
Layer2: to čo je polo?ené na podklade - rôzne objekty - stromy, stany, kríky ....
:!: práve preto tam vidí? to čierne lebo si polo?il v?etko u? v layeri 1
Layer3: veci polo?ené na objektoch layeru 2
Events

:idea:
Layer1 - podklad dáme trávu
Obrázek
Layer2 - dáme kmeň stromu
Obrázek
Layer3 - dáme kvetinku
Obrázek
Výsledok v hre:
Obrázek
Naposledy upravil paragan dne srpen 3, 2008, 5:12 pm, celkově upraveno 1

 
Příspěvky: 20
Registrován: srpen 2, 2008, 10:16 pm

Příspěvek od marfcz » srpen 3, 2008, 3:23 pm

Diky moc!Fakt moc jsi mi pomohl !!! :D
Ale jeste mi prosim pomoz s jednou veci.Neznas nejakej dobrej Battle System, a mas u nej taky script?Ja zkousel nejakej blizzard script, ale tam mi nefungovalo nastaveni u priser (napriklad po kazdejch 5 krocich prisera).
Dale, jeste me ted napadla dalsi.Jak muzu dat do menu nejake nove slozky?Napriklad specialni podekovani, ovladani nebo tak....

 
Příspěvky: 75
Registrován: červen 15, 2007, 5:45 pm

Příspěvek od paragan » srpen 3, 2008, 5:25 pm

Rád som pomohol :D .
Čo sa týka battle systémov tu mám rovnaký problém ani ja nie som scripter a neviem si ich upravi? podža poterby. Mne osobne sa najviac páčil XAS 2.0, tebou spomenutý Blizzard ABS. V blizzard abs nefungule po x krokoch prí?era lebo je postavený úplne ináč - na plochu cez eventy hodí? prí?eru ako objekt a tu?ím cez commenty sa zadáva ?týl chovania boja atď ...

Do menu nové zlo?ky - cez skript ale myslím ?e niekde na nete bol aj menu systém postavený na eventoch tu skôr poradí niekto kto je viac "skilled" :cry: ako ja.

PS: skús pohžada? tu
http://www.creationasylum.net/index.php?showforum=129

 
Příspěvky: 20
Registrován: srpen 2, 2008, 10:16 pm

Příspěvek od marfcz » srpen 3, 2008, 6:10 pm

Nevadi, i tak ji mi uz dost pomohl, ale kazdopadne se podivej na http://www.rpg2heaven.ic.cz/viewtopic.php?t=242 mam tam obrazek, uz i spouzitim tech vrstev, a tak... :)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 232
Registrován: leden 14, 2008, 3:39 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Drago » srpen 3, 2008, 6:22 pm

Musím tě po?ádat, aby jsi se vyvaroval MULTIPOSTŮ a pou?íval EDIT. Pří?tě to budu mazat!
Taky sem nelinkuj tak velký obrázky, vá?ně není třeba vidět celou tvou plochu. Navíc to zbytečně roztahuje fórum.


Jinak ke tvýmu problému: Nedoporučoval bych ti vrtat se ve skriptech nebo pou?ívat slo?itěj?í event systémy, vzhledem k tomu, ?e jsi teprve před chvílí pochopil fungování map a eventů.
Aktuální projekty:

D.Soul [start projektu - 22.2.2008]
- Hotovo |||||||||| 30%

eXperiment [start projektu - netu?ím]
- Hotovo |||||||||| 50%

 
Příspěvky: 20
Registrován: srpen 2, 2008, 10:16 pm

Příspěvek od marfcz » srpen 3, 2008, 6:46 pm

K tomu systemu:
To je pravda, ale me se ten system co tam uz je zda proste moc chaotickej, bojim se, ze by to pak kvuli tomu proste prestalo lidi bavit...

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 232
Registrován: leden 14, 2008, 3:39 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Drago » srpen 3, 2008, 6:50 pm

Já tě plně chápu, ten původní systém je dost mizernej. A klidně ho vylep?i nebo pou?ij jinej dle libosti, jenom si dávej pozor na slo?itěj?í skripty, aby ses do toho potom nezamotal.
Aktuální projekty:

D.Soul [start projektu - 22.2.2008]
- Hotovo |||||||||| 30%

eXperiment [start projektu - netu?ím]
- Hotovo |||||||||| 50%

 
Příspěvky: 20
Registrován: srpen 2, 2008, 10:16 pm

Příspěvek od marfcz » srpen 3, 2008, 6:54 pm

Drago píše:Já tě plně chápu, ten původní systém je dost mizernej. A klidně ho vylep?i nebo pou?ij jinej dle libosti, jenom si dávej pozor na slo?itěj?í skripty, aby ses do toho potom nezamotal.

Ja si jeden nasel, vlastne tady na foru, myslim, ze tam bylo neco s blizzardem.Ten se mi libil, dokonce jsem si ho tam na chvili dal, ale ovladani se zmenilo na naprostou brecku (schvalne, kdo by cekal, ze kecat s lidma muzete pomoci klavesy H?).Neznas nejakej jednoduchej, a zaroven, aby byl lepsi, nez ten strasak, co tam mam ted?

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 109
Registrován: únor 29, 2008, 11:32 pm

Příspěvek od Glorin » srpen 3, 2008, 7:07 pm

Pomocí klávesy H, tak to bude Blizz ABS, nech mě hádat, H je kecání, K je boj.

Tyto hodnoty jdou změnit, třeba na mezerník at, to je jenom na tobě, ale to se musí? hrabat ve skriptech a to ti zatím moc nedoporučuju.
Faith and Destiny!
http://www.edisk.cz/stahni/93824/Faith_and_Destiny.rar_107.58MB.html
http://ulozto.cz/4713482/faith-and-destiny.rar
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Touch Of Life coming soon! Be ready!

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 232
Registrován: leden 14, 2008, 3:39 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Drago » srpen 3, 2008, 7:25 pm

Blizzův ABS je jeden z nejlep?ích a to ovládání má? popsaný přímo ve skriptu a jde i nastavit. Ka?dopádně pro začátečníka je ten systém nepou?itelnej. Asi nejjednodu??í na pochopení je Near Fantastica's ABS - zkus si to najít.
Aktuální projekty:

D.Soul [start projektu - 22.2.2008]
- Hotovo |||||||||| 30%

eXperiment [start projektu - netu?ím]
- Hotovo |||||||||| 50%

 
Příspěvky: 20
Registrován: srpen 2, 2008, 10:16 pm

Příspěvek od marfcz » srpen 3, 2008, 7:30 pm

Jo, zkusim ho najit, dikes...

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 17
Registrován: duben 18, 2008, 1:38 pm
Bydliště: Malacky

Příspěvek od pa3k17 » srpen 3, 2008, 8:07 pm


 
Příspěvky: 20
Registrován: srpen 2, 2008, 10:16 pm

Příspěvek od marfcz » srpen 3, 2008, 8:13 pm

Heyyyy diky moc!!!

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 881
Registrován: srpen 25, 2008, 9:01 pm

Příspěvek od Sorc » září 11, 2008, 1:21 pm

Drago píše:Blizzův ABS je jeden z nejlep?ích a to ovládání má? popsaný přímo ve skriptu a jde i nastavit. Ka?dopádně pro začátečníka je ten systém nepou?itelnej. Asi nejjednodu??í na pochopení je Near Fantastica's ABS - zkus si to najít.


Tak já jsem dokázal nastavit to ovládání a pochopit jak co funguje i kdy? jsem se v ?ivotě předtim ve skriptech nehrabal. Přecijen i začátečník s trochou trpělivosti to doká?e.


Zpět na Problémy, tipy, rady, tutoriály k RPG Makeru XP

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků