Maxovi tutoriály-mapky.

Zde najdete typy na práci v RPG Makeru XP.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Maxovi tutoriály-mapky.

Příspěvek od Maxicek » prosinec 4, 2008, 8:51 pm

Je zde již více trutoriálů, především Dragovi a Grimovi tutorialy. Já budu vytvářet tutoriály ohledné map, položte otázku/žádost a já se z toho pokusím udělat tutoriál. Prosím dávejte jen otázky ohledně map na eventy jsou tu Grimovi a Dragovi tutoriály.

Tutoriál: Jak vytvořit dva ostrovi bez míchání vody.
Určitě jste si každý alespoň jednou chtěli vytvořit mini-mapu, která by měla dva ostrovy, pouštní a travnatý, no problem, importujete si do tilesetu vodu, uděláte ostrovy, ale často z toho vznike todle:

Obrázek
(kdyby si někdo náhodou nevšiml, udělají se vám u pouštního ostrova zelené okraje)

Ale najdou se tu i chytřejší tvorové, kteří si do tilesetu importují pouštní vodu, ale pak se stane todle:

Obrázek
(vody se vám přebíjejí = vznikají takovéto "mosty".)

Já, přináším řešení:
Udělejte si normálně ostrovy, dejte normální vodu všude, pak si naklikněte pouštní vodu, dršte klávesu SHIFT a vodu dejte jenom těsně okolo pouštního ostrova! (nutno držet klávesu SHIFT) pak se objeví todle:

Obrázek
(chybí okraje ostrůvku)

Co s tím? Jednoduché, klikněte si na poušť (myslím čas tilesetu)
Obrázek

Poslední krok: NOrmálně a jednoduše přejeďte políčka pouště, které nemají okraje
Obrázek
(raději jsem ta políčka vyznačil, kdyby někdo nevěděl)

Lépe řečeno: na políčka která jsou červeně zvýrezněna použijte tileset pouště (některý z předchozích obrázků)

Výsledek: Obrázek

!!!ŽÁDNÉ "MŮSTKY", OKRAJE U POUŠTNÍHO OSTROVA JSOU POUŠTNÍ, OKRAJE U TRAVNETÉHO OSTROVA JSOU TRAVNATÉ!!!

Doufám, ŽE vám tento tutorial pomohl při výrobě World Map, především pak nováčkům. ;-)

Vpřípadě jakýchkoliv nejasností pište, rád pomůŽu. poradím, vysvětlím, poradím, pomůžu... :D

BTW: Požaduju speciální rank! :D:D :lol:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Příspěvek od Maxicek » prosinec 4, 2008, 9:33 pm

Vedl jsem menší hádku, nebo hádku, spíš diskuzi s Grimem, nemohli jsem se shodnout, jestli je lepší jsem dát projekt, já jsem říkal, že ne, ale bylo to jen a pouze kvuli tomu že jsem ho nepochopil. Tímto se mu omlouvám a dávám tutor-download! Máte tam, jak by ty mapy měli vypadat. http://www.edisk.cz/stahni/51742/Projec ... 5.2KB.html
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Příspěvek od Grim » prosinec 4, 2008, 9:44 pm

Není zač se omlouvat trochu jsem to nepochopil. :twisted:
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » srpen 5, 2009, 7:23 pm

Muzem este v budoucnu cekat dalsi tutory? Tenhle mi docela pomohl.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Příspěvek od Maxicek » září 22, 2009, 5:12 pm

rychle odpovídám :D no, neivm co bych udělal, napiš co konkrétně bys chtěl a pomůžu :) jinak sjem rád že to alespoň někomu pomohlo :)
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » září 22, 2009, 7:29 pm

Ja ted zrovna nic nepotrebuju, ale taky se tezko mluvi, kdyz nevime co presne umis, ty si takova zahada, malokdy pises, o Wrathu se nic moc nevi xD.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set


Zpět na Problémy, tipy, rady, tutoriály k RPG Makeru XP

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků