Otázky a Odpovědi okolo práce RMK XP :D

Zde najdete typy na práci v RPG Makeru XP.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Příspěvek od Grim » prosinec 18, 2009, 5:59 pm

A ve Woknech ti to dělá to samý? Jestli nemáš bloklou klávesnici.
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » prosinec 18, 2009, 6:26 pm

Prave to rikam, normalni hry i popojizdeni na plose a tak mi jde OK... Dela mi to vazne jen RM...
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Příspěvek od Grim » prosinec 18, 2009, 6:36 pm

No co jsi vzpomínám dělalo mi to RMK2K3 a pomohlo odinstalování a vačištění registrů a následná instalace RMK.
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » prosinec 18, 2009, 7:13 pm

Zahral jsem si par her a pak to nak samo od sebe slo, takze OK, proc sem se na to ptal? Brzo uvidite v resourcich.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 334
Registrován: květen 27, 2009, 8:03 pm

Příspěvek od Derk Yall » leden 18, 2010, 4:57 pm

Jelikož se u Avadei chystám k tvorbě samotných postaviček (interně jsou tam z testovacích důvodů původní, ale ty jdou pryč) tak se chci zeptat, jestli postava musí být velikostně shodná s tou originální RPG makerovskou. Tj. Chtěl bych postavy udělat v jiných rozměrech, více v normálním manga stylu, než v chibi manga stylu. Existuje tam pevně nějaké omezení ohledně velikosti?
Avadea: Aadem Jagers
Příběh: 2% Musím vymyslet příběh novej
Grafika: 2 % Pokrok o 1%, oh yeah
Systém: Zatím v návrhových představách (víceméně se u? na něm dělá RM, ale spí?e méně, ne? více :D )
Zvuky, hudba: A co takové Jmelí!!!
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Příspěvek od Vivi » leden 18, 2010, 5:00 pm

Ne, neexistuje, charsety mohou být jakkoliv velké, jen když velikost postavičky jednom framu se shoduje s výškou a šířkou celého carsetu děleno 4ma.
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 334
Registrován: květen 27, 2009, 8:03 pm

Příspěvek od Derk Yall » leden 18, 2010, 5:22 pm

Díky ti.
Avadea: Aadem Jagers
Příběh: 2% Musím vymyslet příběh novej
Grafika: 2 % Pokrok o 1%, oh yeah
Systém: Zatím v návrhových představách (víceméně se u? na něm dělá RM, ale spí?e méně, ne? více :D )
Zvuky, hudba: A co takové Jmelí!!!
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 7
Registrován: únor 11, 2010, 10:08 pm

Ahoj, jak jinak potřebuju pomoct :)

Příspěvek od Butcher-killer » únor 13, 2010, 10:45 am

Ahoj. Jsem jednim ze začínajících RPG makerů a kdysi jsem v tom už jednu hru udělal. Jenže pauza vedla k tomu, že jsem většinu zapoměl. Proto bych měl hned dva dotazy.

1) Existuje nějaký tutorial, který by mi ukázal jak stvořit intro? Řekněme takový prolog do hry? Kamera se pohybuje z prava doleva hrdinové spolu hovoří, poté začne hrát hudba atd. Stačil by mi jen krátký ukázkový tutoriál. Děkuji.

2) Dříve jsem míval script, nebo něco díky kterému jsem měl postavu ve tmě zahalenou světelným kuželem (něco jako svit louče nebo baterky) a už netuším jak jsem to dal dohromady. Mohl by mi i s tim někdo poradit?

Předem díky všem za všechny odpovědi.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Re: Ahoj, jak jinak potřebuju pomoct :)

Příspěvek od Grim » únor 13, 2010, 1:29 pm

Butcher-killer píše:pauza vedla k tomu, že jsem většinu zapoměl. Proto bych měl hned dva dotazy.

1) Existuje nějaký tutorial, který by mi ukázal jak stvořit intro? Řekněme takový prolog do hry? Kamera se pohybuje z prava doleva hrdinové spolu hovoří, poté začne hrát hudba atd. Stačil by mi jen krátký ukázkový tutoriál. Děkuji.

2) Dříve jsem míval script, nebo něco díky kterému jsem měl postavu ve tmě zahalenou světelným kuželem (něco jako svit louče nebo baterky) a už netuším jak jsem to dal dohromady. Mohl by mi i s tim někdo poradit?

Předem díky všem za všechny odpovědi.


Snad tady ti to pomůže. ->Tutorialy na vlozeni do eventu ve hre. Update 07.03.09
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 7
Registrován: únor 11, 2010, 10:08 pm

Re: Ahoj, jak jinak potřebuju pomoct :)

Příspěvek od Butcher-killer » únor 13, 2010, 2:53 pm

Grim píše:
Butcher-killer píše:pauza vedla k tomu, že jsem většinu zapoměl. Proto bych měl hned dva dotazy.

1) Existuje nějaký tutorial, který by mi ukázal jak stvořit intro? Řekněme takový prolog do hry? Kamera se pohybuje z prava doleva hrdinové spolu hovoří, poté začne hrát hudba atd. Stačil by mi jen krátký ukázkový tutoriál. Děkuji.

2) Dříve jsem míval script, nebo něco díky kterému jsem měl postavu ve tmě zahalenou světelným kuželem (něco jako svit louče nebo baterky) a už netuším jak jsem to dal dohromady. Mohl by mi i s tim někdo poradit?

Předem díky všem za všechny odpovědi.


Snad tady ti to pomůže. ->Tutorialy na vlozeni do eventu ve hre. Update 07.03.09



Výborné děkuju moc, oboje jsem už vyřešil. I když nyní řešim otázku, jak udělat aby baterka svítila jen tím směrem kam se postava dívá. Hádám, že to budou posuny X a Y je to takž A z Center pohledu se to změní. Děkuji ještě jednou :)
Mora certa, hora incerta.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 26
Registrován: únor 14, 2010, 2:58 pm

Příspěvek od Harisson » únor 14, 2010, 4:02 pm

Zdravim,
som novačik čo sa tyka fora aj RPG makeru :) . Prosim vas, potreboval by som odpovede a aj nejaky ten tutorial, keby ste mohli.

1) Daju sa kombinovať Battle Systemy ? Všetky encountery a ine boje by sa odohravali v Sideview Systeme a hlavne boje (boje s bossom, o dobytie mesta atď.) v GubiD's Tactical Battle Systeme a nakoniec ešte nejaky ten ABS system... Keď ano, tak ako ?

2) GubiD's Tactical Battle System mi pripomina moju obžubenu seriu hier HoMaM, môžem spraviť svoj vlastny hrad, v ktorom budem stavať budovy (stačilo by aj textovo) a najimať jednotky (ano viem, max. je 4, ale to by mohlo stačiť) ? Resp. vytvoriť si vlastne menu (kde bude to najimanie, budovanie a ine somariny) keď vstupim na world mape na tileset hradu ? Ak ano, ako ?

3) Môžem namiesto textu v inventari použiť iba obrazky ? Aby mi namiesto Quest ukazovalo iba obrazok papiera a pod. ?

4) Ako upraviť inventar ? Zmena suradnic a vežkosť obrazkov, proste ine rozpoloženie ?

5) Môžete mi prosim neako objasniť ten Variable ? Trochu som tomu nepochopyl....

Vďaka

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 7
Registrován: únor 11, 2010, 10:08 pm

Příspěvek od Butcher-killer » únor 16, 2010, 9:55 pm

Harisson píše:Zdravim,
som novačik čo sa tyka fora aj RPG makeru :) . Prosim vas, potreboval by som odpovede a aj nejaky ten tutorial, keby ste mohli.

1) Daju sa kombinovať Battle Systemy ? Všetky encountery a ine boje by sa odohravali v Sideview Systeme a hlavne boje (boje s bossom, o dobytie mesta atď.) v GubiD's Tactical Battle Systeme a nakoniec ešte nejaky ten ABS system... Keď ano, tak ako ?

2) GubiD's Tactical Battle System mi pripomina moju obžubenu seriu hier HoMaM, môžem spraviť svoj vlastny hrad, v ktorom budem stavať budovy (stačilo by aj textovo) a najimať jednotky (ano viem, max. je 4, ale to by mohlo stačiť) ? Resp. vytvoriť si vlastne menu (kde bude to najimanie, budovanie a ine somariny) keď vstupim na world mape na tileset hradu ? Ak ano, ako ?

3) Môžem namiesto textu v inventari použiť iba obrazky ? Aby mi namiesto Quest ukazovalo iba obrazok papiera a pod. ?

4) Ako upraviť inventar ? Zmena suradnic a vežkosť obrazkov, proste ine rozpoloženie ?

5) Môžete mi prosim neako objasniť ten Variable ? Trochu som tomu nepochopyl....

Vďaka


Ahoj, no tak většina toho co jsi psal jsou zásahy do Scriptování a ne zrovna malé. To s tim inventářem jsem ale někde už viděl, mrkni se po googlu na "RPG maker xp invetory" nebo něco v tom smyslu. Nechtěl by jsi začít s něčim jednoduším, než si trochu na program zvykneš? Většina lidí začíná velkým projektem, a pak ho většinou nedotáhnou do konce.
Ber to jen jako radu ne příkaz.
Mora certa, hora incerta.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » únor 17, 2010, 3:07 pm

Harisson píše:Zdravim,
som novačik čo sa tyka fora aj RPG makeru :) . Prosim vas, potreboval by som odpovede a aj nejaky ten tutorial, keby ste mohli.

1) Daju sa kombinovať Battle Systemy ? Všetky encountery a ine boje by sa odohravali v Sideview Systeme a hlavne boje (boje s bossom, o dobytie mesta atď.) v GubiD's Tactical Battle Systeme a nakoniec ešte nejaky ten ABS system... Keď ano, tak ako ?

2) GubiD's Tactical Battle System mi pripomina moju obžubenu seriu hier HoMaM, môžem spraviť svoj vlastny hrad, v ktorom budem stavať budovy (stačilo by aj textovo) a najimať jednotky (ano viem, max. je 4, ale to by mohlo stačiť) ? Resp. vytvoriť si vlastne menu (kde bude to najimanie, budovanie a ine somariny) keď vstupim na world mape na tileset hradu ? Ak ano, ako ?

3) Môžem namiesto textu v inventari použiť iba obrazky ? Aby mi namiesto Quest ukazovalo iba obrazok papiera a pod. ?

4) Ako upraviť inventar ? Zmena suradnic a vežkosť obrazkov, proste ine rozpoloženie ?

5) Môžete mi prosim neako objasniť ten Variable ? Trochu som tomu nepochopyl....

Vďaka


Ve smes souhlasim s Butcher-Killerem, ale zkusim na otazky odpovedet trochu presneji...

1.) Nejspis by to slo, nicmene musel by si vsechny scripty dat mezi scripty a este nejak vytvorit script, kterej by ti scripty zapinal a ten teprve dat do eventu, technicky je to teda mozne, ale hodne komplikovane, pro zacatecnika asi neudelatelne a ja bych s tim mel prinejmensim problem.

2.) Ano, toto by slo, i pres eventy, akorat ze by to bylo hodne moc eventu. To staveni a najimani by se mohlo resit primo pres eventy na plose (budovy by se staveli pres switche) a nemuselo by to byt textovy, vytvorit tam graficky budovy by bylo to nejmensi. Vlastni menu by slo taky, ale tu uz by byly potreba common eventy, ktere by zobrazovali jednotlive obrazky. To, ze se to stane hned pri prichodu na mapu hradu vyresis obycejnym autorunem.

3.) Technicky muzes, ale nejsem si jisty, zda by to slo se zakladnim scriptem, tim chci rict, ze by jsi nejspis musel vytvorit vlastni menu-system, coz by samozrejme asi slo, ale je to take na dlouho. Musel by si udelat hodne eventu pro zobrazovani obrazku ve spravnou dobu.

4.) No technicky jsou dve moznosti. Prvni je hrabat se v tom ve scriptu, coz by bylo na dlouho a i kdyz bys zmenil rozpolozeni a udelal treba pruhledny pismo, nikdy nezmenis velikost jednotlivych ikon. Opet bys tu mohl udelat vlastni menu system, ale zas opakuju, ze je to vec, kdyz nic jineho, na dlouho a to obzvlast pro zacatecnika.

5.) Variable se muze zvysovat, takze funguje trochu jako switch, kterej ma vice poloh. Predstav si to jako spinac u lustru. Bud mas obycejnej, je vypnuto, nesviti, zapnuto, sviti. Variable by byl vice polohovej vypinac, kterej muze svitit ruzne silne nebo ruznyma barvama. Ja ho vyuzivam treba, kdyz hrdina ma ukol zabit deset priser. Nez aby se od kazde pridaval jeden switch nebo item, prida se jeden variable. Ve questu pak zasrtnu, ze quest se da odevzdat jen "if variable "zabit deset vlku" is equal or higher than 10". Tim se quest neda odevzdat, dokud nezabijes deset vlku.

Mohl bych ti na ty veci udelat maly tutorial, nechce se mi tvorit naky menu system, nebo tak, ale mohl bych to tam trochu objasnit a treba te navest, ajk to lepe udelat, ale vetsina tech veci je komplikovanych a doporucil bych ti zacit s necim jednoduzsim - z vlastni zkusenosti.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 26
Registrován: únor 14, 2010, 2:58 pm

Příspěvek od Harisson » únor 17, 2010, 9:04 pm

Butcher-killer: Beriem tvoju radu na vedomie, určite to radšej spravim menej komplikovane, aj keď chcem aby to aj neako vyzerala ta hra :D .
Michalc: Vďaka, na tieto otazky mi už odpovedal aj Grim. Kebyže môžeš, tak ten tutorial by moc bodol. Kebyže vieš ako aktivovať a deaktivovať tie skripty, tak to by bola bomba :)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » únor 17, 2010, 9:19 pm

NO, radsi ode me nic moc necekej, ale podivam se, co se da delat. Stejne se docela nudim, tak zitra se na to kouknu...
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 26
Registrován: únor 14, 2010, 2:58 pm

Příspěvek od Harisson » únor 17, 2010, 11:46 pm

Sa ti nečudujem že sa nudiš, keď nikdy nespiš :D

 
Příspěvky: 3
Registrován: duben 3, 2010, 9:32 am

Re: Otázky a Odpovědi okolo práce RMK XP :D

Příspěvek od Nasgol » duben 11, 2010, 2:59 pm

Chtěl bych se zeptat, jak má "počeštit" anglický názvy ve hře. V databázy jsem si všechno přeložil, jenže Hlavní menu a položky ve vašem menu ve hře, nejsou česky a to jsem je hledal i v základních skriptech hry....Není nějaká čeština??

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Re: Otázky a Odpovědi okolo práce RMK XP :D

Příspěvek od Vivi » duben 11, 2010, 3:35 pm

Přeložit by mělo jít všechno. Pověz KONKRÉTNĚ co ti nejde přeložit.
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

 
Příspěvky: 3
Registrován: duben 3, 2010, 9:32 am

Re: Otázky a Odpovědi okolo práce RMK XP :D

Příspěvek od Nasgol » duben 11, 2010, 3:45 pm

Konkrétně, když jsem ve hře a dám Esc tak v té nabídce mám přeložený pouze první 3 věci: Předměty, Dovednosti, Vybavení a ty další 3: Status, Save, End game my přeložit "ne" nejdou, ale nevím kde je přeložit...A dále v podnabídce End game - To title, Shutdown, Cancel
A samozřejmě také nevím, kde přeložit v Save "nabídce" :Which file would you like to load?

Tohle nevím, kde se překládá

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Re: Otázky a Odpovědi okolo práce RMK XP :D

Příspěvek od Vivi » duben 11, 2010, 4:03 pm

Status Save a End se dají přeložit ve skriptu Scene_Menu
To title, Shutdown, Back ve skriptu Scene_End
A save ve skriptu Scene_Save
Kdybyses chtěl zeptat, tak New Game, Continue, Shutdown ve skriptu Scene_Title
A load ve skriptu Scene_Load
Všechny skripty jsou v nabídce skriptů úplně dole, nad Main
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

 
Příspěvky: 3
Registrován: duben 3, 2010, 9:32 am

Re: Otázky a Odpovědi okolo práce RMK XP :D

Příspěvek od Nasgol » duben 11, 2010, 4:10 pm

Díky :-D...sem slepej jak patrona :-D

 
Příspěvky: 113
Registrován: duben 19, 2010, 10:56 am
Bydliště: Praha

Příspěvek od Darkmoor » duben 19, 2010, 6:06 pm

Mám problém, nainstaloval jsem si už třikrát RPG Maker XP a když ho chci spustit napíše mi to:

Aplikace nemohla být spuštěna, protože součást rgss102e.dll nelze najít. Potíže pravděpodobně odstraníte opětovnou instalací aplikace.

Přeinstalovával jsem to už několikrát a pořád to samé. Co s tím a nebo kde ten program můžu stáhnout aby mi to nedělalo. Ale už jsem to stahoval ze tří zdrojů. Tak fakt nevím. Prosím poradte.

Díky
“Hrdinství a bláznovství od sebe dělí jen slabá čára. Jde jen o to jak to skončí.“

Obrázek

Obrázek
HOTOVO 30%

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Re: Otázky a Odpovědi okolo práce RMK XP :D

Příspěvek od Grim » duben 19, 2010, 6:24 pm

Stačí toto nahrát do systému Woken http://www.mediafire.com/file/bovtcebz0ew/rgss102e.dll a máš po problému.
Obrázek

 
Příspěvky: 113
Registrován: duben 19, 2010, 10:56 am
Bydliště: Praha

Příspěvek od Darkmoor » duben 19, 2010, 6:38 pm

Super díky moc, už to funguje. Jen je škoda, že to je trial verze na 30 dní. Nejde to nějak udělat aby to bylo kompletní kromě koupě?

Díky
“Hrdinství a bláznovství od sebe dělí jen slabá čára. Jde jen o to jak to skončí.“

Obrázek

Obrázek
HOTOVO 30%

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Re: Otázky a Odpovědi okolo práce RMK XP :D

Příspěvek od Grim » duben 19, 2010, 6:52 pm

Oficiálně to nejde, protože to je napomáhání k nelegalitě. Ale určitě ti někdo písne PM s návodem. :twisted:
Obrázek

PředchozíDalší

Zpět na Problémy, tipy, rady, tutoriály k RPG Makeru XP

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků