*[TUTORIÁL] Stopy v písku*

Zde najdete typy na práci v RPG Makeru XP.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

*[TUTORIÁL] Stopy v písku*

Příspěvek od Vivi » srpen 12, 2009, 9:45 am

Ahoj, to jsem zase já a jdu vás dál otravovat. Určitě vás někdy ?tvalo, ?e v písku najsou vidět stopy (pokud ne, tak vás to bude někdy ?tvát). Já vám poradím jak na to.
Vivi představuje : VIDITELNÉ STOPY V PÍSKU
Pro začátek : Druhy stop v písku jsou dva. Jeden kde jsou stopy vidět nav?dy (alespoň dokud neopustíte mapu) a jeden druh je, kdy? stopy za vámi pomalu mizí. Uká?eme si oba.
STOPY VIDITELNÉ PO DLOUHOU DOBU
První, co uděláme, ?e si sáhneme tenhle charset : Obrázek
A pak uděláme Event :
Obrázek
Ten zkopírujeme na v?echny plochy kde je písek (jinak to asi nejde :oops: )
Tak?e v praxi to vypadá takhle :
Obrázek

A teď...MIZEJÍCÍ STOPY
Uděláme si event :
Obrázek
A ten zase nakopírujeme do v?ech pískových ploch (zase to nejde jinak leda byste se chtěli plácat s variablama)
Tak?e znova praxe :
Obrázek
A to by bylo, milí přátelé v?echno. Bohu?el sem nemů?u dát hru, proto?e jsem pro oba způsoby pou?il stejou mapu. :oops: :oops: :oops:
Naposledy upravil Vivi dne leden 29, 2010, 5:23 pm, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Příspěvek od Grim » srpen 12, 2009, 10:50 am

Zajímavé. Ale do GW kde je mapa 30x40 písek nepou?itelné snad najdu způsob jak tam dát aspoň mizející stopy.
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 881
Registrován: srpen 25, 2008, 9:01 pm

Příspěvek od Sorc » srpen 12, 2009, 9:40 pm

No vzhledem k tomu ?e v GW je celá mapa pokrytá pískem by to snad ?lo nějak jednodu?eji.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Příspěvek od JKlena » srpen 13, 2009, 10:35 am

Dat ten event jak common event a switch napr.: stopy, a na mapu ktera je celá pokrytá pískem (teda aspoň jej dostopná čas?) dat event, autorun, ktery zapne switch: stopy a vyma?e sa.....voala a podla mňa by to fachalo ked prejde na inu maputak dat teleport na inu mapu a tesne pod tento príkaz vlo?it príkaz vypnut switch: stopy (teda pokad neni 2. mapa písková, ak je tak neni treba vypínat switch, a potom ked tam dá? u? nejaký kúsek trávy alebo len kus pú?te napr. polovička mapy tráva a polovička mapy pú?? (velkej mapy), tak nadstavit e?te jeden CE ale pridat tam variably, u? nevim ani či 2 alebo 4 a podminky ?e ked sa hráč nachádza v učitej časti mapy tak sa neco uděje a to něco u? budú ty podmínky ked stlačí vlavo zobrazit to a to, atď a určite by si neurobil mapu jak seklu na pul a ta pú?? nebude presný odĺ?nik, tak do CE dá? z pú?te to najvíc co sa dá a zbitek dorobí? obyčajnýma eventama na mape jak je to tu u? popísané, to? vá? problém vyre?ený!

Nikdy by sem nepovidal ?e budem radit já Grimovi :D

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Příspěvek od Grim » srpen 13, 2009, 2:58 pm

JKlena píše:Dat ten event jak common event a switch napr.: stopy, a na mapu ktera je celá pokrytá pískem (teda aspoň jej dostopná čas?) dat event, autorun, ktery zapne switch: stopy a vyma?e sa.....voala a podla mňa by to fachalo ked prejde na inu maputak dat teleport na inu mapu a tesne pod tento príkaz vlo?it príkaz vypnut switch: stopy (teda pokad neni 2. mapa písková, ak je tak neni treba vypínat switch, a potom ked tam dá? u? nejaký kúsek trávy alebo len kus pú?te napr. polovička mapy tráva a polovička mapy pú?? (velkej mapy), tak nadstavit e?te jeden CE ale pridat tam variably, u? nevim ani či 2 alebo 4 a podminky ?e ked sa hráč nachádza v učitej časti mapy tak sa neco uděje a to něco u? budú ty podmínky ked stlačí vlavo zobrazit to a to, atď a určite by si neurobil mapu jak seklu na pul a ta pú?? nebude presný odĺ?nik, tak do CE dá? z pú?te to najvíc co sa dá a zbitek dorobí? obyčajnýma eventama na mape jak je to tu u? popísané, to? vá? problém vyre?ený!


?patný návrh to není, ale já mám tábor s 6-8 lidma a nad táborem 4 lidi i s hrdinou. A u? takhle se to občas seká. 8) Tak snad jinde.
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Příspěvek od JKlena » srpen 13, 2009, 3:24 pm

Myslim ?e a? tak by ti to hru nespomalilo! Skus to!

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Příspěvek od Grim » srpen 13, 2009, 3:59 pm

JKlena píše:Myslim ?e a? tak by ti to hru nespomalilo! Skus to!

Jsme se asi nepochopily potřeboval bych to u v?ech a to je 6 - 8 eventů na mapu navíc. A nejem u hrdiny, proto asi jindy a jinde.
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Příspěvek od JKlena » srpen 13, 2009, 5:22 pm

aha, no tak to by bylo scriptováni asi na fakt dlouho :/
A co kdyby si udělal ten tábor na kousku zelene, při nejaké oázi nebo tak ??


Zpět na Problémy, tipy, rady, tutoriály k RPG Makeru XP

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků