RPG systém/vývoj postavy

Zde najdete typy na práci v RPG Makeru XP.

Moderátor: Moderátoři

 

RPG systém/vývoj postavy

Příspěvek od X Norge » listopad 16, 2009, 9:40 pm

Ahoj, jsem tu nový. Uhm... tak jak začnu. Před pár měsíci jsem si začal v hlavě vymý?let RPG hru, následně jsem si začal vymý?let RPG systém (jako tvorba a vývoj postavy atd...), pak bestiář a příběh... Celkově teď nemám skoro nic :D ale RPG systém mám docela vymakaný a moc se mi líbí. Programovat neumím a přes PC jsem naprostá lama, tak?e programování hry pro mě bude něco ?íleného :D Dnes jsem zahlédl RPG maker a i kdy? to nevypadá tak, jak bych si představoval, je to asi nejjednodu?í a dost mo?ná jediná reálná cesta jak svoje RPG stvořit :D

A tak se ptám, zda si v programu mů?u vytvořit vlastní RPG systém a jak je to se vzhledem nepřátel? To u? tam jsou nějaké obrázky, nebo si to nějak vymodeluju? Proto?e já u? mám své nákresy, mám u bestiáře statistiky různých potvor atd...

Díky moc za odpovědi.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Příspěvek od Maxicek » listopad 16, 2009, 10:43 pm

tak?e co se týče obrázků nepřátel tak ty tam u? jsou, samozřejmě si mů?emv vymodelovat svoje nebo z internetu stáhnout ty, které udělal někdo jiný

Co se týče bestiáře a vlastního vývoje postavy tak doporučuju si na bestiář a vývoj stáhnout scripty, mů?e? si to vytvořit sám přes eventy, ale jeliko? jsi začátečník tak to na 100% nezvládne?, ale jestli nechce? stahovat a shánět scripty, tak se bude? muset spokojit s tím co nabízí RPG Maker Xp tradičně (pro tvoji první hru by to mělo bohatě stačit ;))

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » listopad 17, 2009, 5:58 pm

Tu jde o to, ze aby ti vse spravne bezelo, tak engine Rpg Makeru vyzaduje prisery v predem urcenych velikostech a kazdy obrazek musis nakreslit 16krat otocen do ruznych stran.

K tem systemum ti taky doporucuju sehnat i treba tady na foru, protoze sam to neudelas, to ani ja po vic nez roku a pul praxe...

Chces-li zacit, navrhl bych svuj tutorial pro uplne zacatecniky v XP... : http://www.rpg2heaven.ic.cz/forum/viewtopic.php?t=423
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 881
Registrován: srpen 25, 2008, 9:01 pm

Příspěvek od Sorc » listopad 17, 2009, 6:03 pm

No ono jde o to jak často se v tom vrtá?. Já jsem měl celkem ucházející ABS a ani jsem v tom nedělal rok. No, ucházející, to zas ne :D Prostě kdy? se v tm bude? hrabat furt zvládne? spoustu věcí za chvíli ale kdy? se do toho podívá? jednou za tejden tak ti to potrvá mnohem dýl.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » listopad 17, 2009, 6:30 pm

DObre, chci proste jen rict, ze jako novacek nebo po dvou-trech mesicich asi furt sam nezvladnes udelat vlastni systemy...
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 881
Registrován: srpen 25, 2008, 9:01 pm

Příspěvek od Sorc » listopad 17, 2009, 7:09 pm

Jo tak to je jasný.


Zpět na Problémy, tipy, rady, tutoriály k RPG Makeru XP

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků