Jak nastavit Event

Zde najdete typy na práci v RPG Makeru XP.

Moderátor: Moderátoři

 
Příspěvky: 19
Registrován: leden 19, 2010, 1:38 pm

Jak nastavit Event

Příspěvek od sehes » leden 19, 2010, 10:02 pm

Ahojky, včera jsem začal zkou?et RPG MakerXP
Pročetl Skvělí tutoriál: Jak na hru
Začal v praxi zkou?et tvorbu první místností, prvního Eventu a tu jsem narazil na první problém
Obrázek
V eventu je tento kód:
Obrázek
dále je?tě asi dva řádky rozhovoru.
Vím sice jak tento event ukončit, tak aby rozhovor neprobíhal stále dokola, Ale
Pokud vlo?ím nakonec eventu:
Erase Event
král po rozhovoru zmizí, toho tam, ale chci nechat
Transfer Player...
přesune po rozhovoru postavu hráče někam jinam. Chtěl bych ho mít, ale tam kde je.
Napadlo mě vyzkou?et:
Exit Event Processing
ale to nic nedělalo
Neporadil by někdo jak ukončit tento rozhovor tak aby král zůstal tam kde je a postava hráče byla také tam kde je po rozhovoru?
Předem díky.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » leden 19, 2010, 10:19 pm

Toto se da resit vice zpusoby... Ja pouzivam to, ze vytvorim dalsi page eventu...

Tedy od začátku...

Jakmile král udělá co chce? (tedy po domluvení a podobně) vybere? aktivitu "control switches" pojmenuje? switch 1 a dá? operation ON.

Obrázek

Obrázek

Teď si nahoře v menu tvorby eventu klikne? na "New Event Page" a page se vytvoří. Na jejá zálo?ku klikne? a tím se ti zobrazí nastavení strany. Nastaví? "if switch 1 is on" (pochopí? z obrázku)... Jakmile to má?, nastaví? si co má král dělat. To bude dělat v?dy, kdy? k němu přijde?, pouze poprvé bude dělat něco jiného. Prostě poprvé ti zadá úkol, pak se to sepne a pak u? si poka?dé mele svou.

Obrázek

Nezapomeň pak editaci eventu potvrdit.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

 
Příspěvky: 19
Registrován: leden 19, 2010, 1:38 pm

Díky, ale...

Příspěvek od sehes » leden 19, 2010, 10:57 pm

Díky,
to co jsi napsal se my bude později hodit i kdy? jsem to po pravdě úplně nepochopil kdy dát král dokecal a kdy král mluví.
nefunguje mi to.
Přesto díky
Ale asi jsi nepochopil, o co my ?lo.
?lo my o jednoduchou věc, aby král udělal nějaké akce hned po spu?tění hry, například mluvil, mluvení skončilo a král nezmizel a hrdina byl stále v místnosti.
Jde to vůbec?
Nakonec mě padlo, zkusit to nastavit tak aby hráč předstoupil před krále a pak teprve se vykonaly akce jen?e jak sem po chvíli zkou?ení svého nového nápadu zjistil neumím ani to.
Tak?e kromě toho aby po rozhovoru král zmizel nebo se hráč přesunul a tím se rozhovor ukončil neumím vlastně nic.
Prosí mohl bys mi tedy nějak ty tři věci vysvětlit?
1. Jak udělat aby po spu?tění hry Král mluvil, domluvil a hráč se mohl dále v místnosti pohybovat.
2. Jak udělat aby hráč předstoupil před krále a pak teprve král začal mluvit.
3. Jestli by si mohl mi je?tě podrobněji vysvětlit to s tím switchem
Doufám ?e po tobě ne?ádám moc.
Předem díky

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Re: Díky, ale...

Příspěvek od Grim » leden 20, 2010, 6:02 am

sehes píše:Díky,
to co jsi napsal se my bude později hodit i kdy? jsem to po pravdě úplně nepochopil kdy dát král dokecal a kdy král mluví.
nefunguje mi to.
Přesto díky
Ale asi jsi nepochopil, o co my ?lo.
?lo my o jednoduchou věc, aby král udělal nějaké akce hned po spu?tění hry, například mluvil, mluvení skončilo a král nezmizel a hrdina byl stále v místnosti.
Jde to vůbec?
Nakonec mě padlo, zkusit to nastavit tak aby hráč předstoupil před krále a pak teprve se vykonaly akce jen?e jak sem po chvíli zkou?ení svého nového nápadu zjistil neumím ani to.
Tak?e kromě toho aby po rozhovoru král zmizel nebo se hráč přesunul a tím se rozhovor ukončil neumím vlastně nic.
Prosí mohl bys mi tedy nějak ty tři věci vysvětlit?
1. Jak udělat aby po spu?tění hry Král mluvil, domluvil a hráč se mohl dále v místnosti pohybovat.
2. Jak udělat aby hráč předstoupil před krále a pak teprve král začal mluvit.
3. Jestli by si mohl mi je?tě podrobněji vysvětlit to s tím switchem
Doufám ?e po tobě ne?ádám moc.
Předem díky


No na konec těch příkazů dá? @Control Switches:[0001:král domluvil]=ON a na dal?í stránku dá? podmínku Switch 001:ON a u procesu parallel. To by mělo pomoct.
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Příspěvek od Maxicek » leden 20, 2010, 2:32 pm

V?echno ti tu u? vysvětlili a kdy? hce? udělat aby hráč do?el ke králi a teprva pak pokecání/jiný věci tam musí? po tom set move route dát je?tě příkaz Wait for Move's Completion-je to hned pod set move route.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » leden 20, 2010, 2:46 pm

Jj, prave pro to je tam ten switch. Nejdriv kral dela to co chces na zacatku s autorunem. Pak se prepne switch a na druhe strane (tj ta se switchem) neni uz autorun, takze se hrac uz muze hejbat... Jestli chces, muzu na to udelat ukazkovej mini-projekt...
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Příspěvek od Vivi » leden 20, 2010, 3:26 pm

Myslím, ?e s tím obecným switchem to není zrovna nej??astněj?í ře?ení, proto?e to bys musel u ka?dáho eventu co něco řekne a pak musí říct něco jinýho tak to udělat ka?dej zvlá??. Jasně, král ti zadá úkol, spou?tí se v?eobecný switch, který je pro dal?í eventy apod. Ale kdy? to chce? pro jednotlivé eventy tak nejlep?í cesta jak toho dosáhnout je dát SELF SWITCH (ten je někde na prvním tabu eventů...myslím), a ten působí jen na ten event u kterého jsi to nastavil. Tak?e
OBECNÝ SWITCH : JEN U EVENTŮ, KTERÉ MAJÍ POZDĚJ?Í VLIV NA HRU
SELF SWITCH : JEN U EVENTŮ, KTERÉ MAJÍ VLIV JEN SAMY NA SEBE
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Příspěvek od Maxicek » leden 20, 2010, 3:29 pm

Ale vivi, těch self switchů není nekdy dost, tak?e bude muset pou?ívat i obyč switch. Třeba kdy? bude dělat nějáku promakanou postavu kteár pak ovlivní vývoj ceký hry tak bude mít třeba 12 stránek a na to je lep?í switch ne? self switch.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Příspěvek od Vivi » leden 20, 2010, 3:33 pm

Tak to jo, samo, ?e se self switche vejdou jen max. na 5 stránek, jinak v jiným případě u? nastupujou switche.
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » leden 20, 2010, 3:44 pm

No taky pocitam s tim, ze kdyz uz dostane zadany ten ukol a sepne se switch, tak v pozdejsi fazi bude mit vliv na to, ze jen kdyz ti ukol zadal, muzes ten ukol pak taky odevzdat. Je lepsi, aby se to ucil predem.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

 
Příspěvky: 19
Registrován: leden 19, 2010, 1:38 pm

Děkuji

Příspěvek od sehes » leden 20, 2010, 4:11 pm

Díky v?em co sem napsaly.
Dostalo se odpověďí na v?echny tři otázky a je?tě dobré a důle?ité informace navíc.
V?em je?tě jednou moc díky. :D


Zpět na Problémy, tipy, rady, tutoriály k RPG Makeru XP

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků