Maxovo tutoriálky a systémky [ABS etc]

Zde najdete typy na práci v RPG Makeru XP.

Moderátor: Moderátoři

Hodil se vám některý tutoriál?

Ano
6
100%
Ne
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 6

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Maxovo tutoriálky a systémky [ABS etc]

Příspěvek od Maxicek » květen 26, 2010, 7:48 pm

Ahoj kamarádi, rozhodl jsem se, že sem budu postovat pár mých vytvořených (většinou jednoduchých) systémků, které by mohly snad pomáhat začátečníkům. Samozřejmě, ne uplným začátečníkům, kteří RMXP teprve poprvé otevřeli, ale stačí se trochu vyznat v picturech, variablech a switchích, navíc tma jsou u toho commenty, takže by to neměl být problém. Jsou to systémy které používám nejen v Rebelii, ale i ty, které jsem nikdy nepoužil a nemám to v plánu.

První systém je Max' ABS, tedy můj bojový systém. Je celkem jednoduchý, obsahuje sekání mečem a sekerou (další zbraně se bez problému dají dodělat), pár kouzel (další se také dají dodělat), hot keys, trapný a jednoduchý HUD, který se dá samozřejmě předělat, ale celý ABS je možná až moc složitě udělaný.

K pochopení je nutno znát pictury, switche a variably. Měl by sloužit hlavně k tomu aby si člověk řekl ,,aha, tak takhle se udělá tohle..." a k inspiraci udělání si vlastního ABS. Samozřejmě ABS se taky dá použít upravený a vylepšený, nebo klidně i neupravený a defaultní, nicméně bych byl rád, pokud ho použijete do hry, aby byl tento ABS zmíněný v kreditech.

Neobsahuje RTP! Jsou tam jen důležité věci jako vlastní grafika atd, ale to, co bylo použito z RMXP se tam nenachází, proto je nutné mít RMXP. Důvod proč jsem RTP nepřibalil je ten, že kdo tento tutoriál použije asi logicky bude mít RMXP, he?

Download: http://www.edisk.cz/stahni/58826/Tutori ... .88MB.html

Ovládání:

Pohyb: Šipky
Útok: Mezerník
Útočené kouzlo: D
Léčící kouzlo: S
Elixír: W
Lektvar: A
Naposledy upravil Maxicek dne květen 28, 2010, 11:26 am, celkově upraveno 2
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Re: Maxovo tutoriálky a systémky

Příspěvek od Maxicek » květen 27, 2010, 7:16 pm

Další tutoriál obsahuje čas, střídání dne a noci a taky žold, který byl v Rebelii. Je to sice bez commentů, ale pochopí to snad každej, kdyžtak stačí jenom nakopírovat common eventy k sobě, případně předělat variably aby se nepřebíjeli a bude to.

http://www.edisk.cz/stahni/99375/Cas_Tu ... .06KB.html
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Re: Maxovo tutoriálky a systémky [ABS etc]

Příspěvek od Maxicek » září 1, 2010, 9:02 am

Reuplaodnul jsem časovej tutoriál, díky Neasovi za upozornění :!:

Mimochodem, dělám na novém, jednodušším bojovém systému, který bude hlavně o ctrl+c a ctrl+v (co se týče tvoření nepřátel) a nebudou tam kouzla nebo střelba. Až ho dokončím tak taky postnu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 361
Registrován: březen 3, 2010, 5:59 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Maxovo tutoriálky a systémky [ABS etc]

Příspěvek od komi » září 1, 2010, 9:13 am

Doufám že to bude brzy už se tešim.
Obrázek
Komi
Moje stránky: http://rm2k3.svet-stranek.cz/
RM2K3 4ever ;-)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 361
Registrován: březen 3, 2010, 5:59 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Maxovo tutoriálky a systémky [ABS etc]

Příspěvek od komi » září 19, 2010, 4:33 pm

Maxi rád bych použil tvoje abs možná s menšímy úpravamy ale nevim jak mám zářídit že když zabiju nepřítele a přejde na jinou mapu a zpět tak tam zase je.
PLS pomoc.
Obrázek
Komi
Moje stránky: http://rm2k3.svet-stranek.cz/
RM2K3 4ever ;-)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Re: Maxovo tutoriálky a systémky [ABS etc]

Příspěvek od Maxicek » září 19, 2010, 4:38 pm

Použít ho můžeš, s úprava nebo bez, je to na tobě. Jsem rád, že se někomu hodí.

K "problému": Jde o to, že já mám u nepřítele nastaveno erase event, což event smaže, nicméně, když se vrátíš na mapu, tak tam zase je. To, co ty potřebuješ, je, že místo erase event se aktivuje switch (nejlépe self switch, dejme tomu C) a vytvoříš novou stránku s eventem který bude podmíněný tím, že se otevře, když switch C je aktivní, doufám, že tomu rozumíš. Je to vlevo nahoře nad grafikou na stránce eventu, to myslím, pak už ti to bdue fungovat tak, že jakmile zabiješ nepřítele, tak už se na mapě neobjeví ani když příjdeš zpátky ;)
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 361
Registrován: březen 3, 2010, 5:59 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Maxovo tutoriálky a systémky [ABS etc]

Příspěvek od komi » září 19, 2010, 4:39 pm

Jééé díky moc Maxi. :tanec: :tanec: :tanec:
Obrázek
Komi
Moje stránky: http://rm2k3.svet-stranek.cz/
RM2K3 4ever ;-)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Re: Maxovo tutoriálky a systémky [ABS etc]

Příspěvek od Maxicek » září 19, 2010, 5:03 pm

Nemáš zač, rád jsem pomohl. Kdybys měl další otázky/problémy tak stačí napsat, klidně i PM ;)
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Maxovo tutoriálky a systémky [ABS etc]

Příspěvek od Michalc » září 19, 2010, 5:46 pm

Nevite nekdo, jestli se da este nekde najit sorcovo tutorial na ABS? Takovyhle veci tam byly dobre popsany, i kdyz toho nemel moc.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Re: Maxovo tutoriálky a systémky [ABS etc]

Příspěvek od Grim » září 19, 2010, 5:54 pm

Maxicek píše:.....

K "problému": Jde o to, že já mám u nepřítele nastaveno erase event, což event smaže, nicméně, když se vrátíš na mapu, tak tam zase je. To, co ty potřebuješ, je, že místo erase event se aktivuje switch (nejlépe self switch, dejme tomu C) a vytvoříš novou stránku s eventem který bude podmíněný tím, že se otevře, když switch C je aktivní, doufám, že tomu rozumíš. Je to vlevo nahoře nad grafikou na stránce eventu, to myslím, pak už ti to bdue fungovat tak, že jakmile zabiješ nepřítele, tak už se na mapě neobjeví ani když příjdeš zpátky ;)


Dal by se upravit Script, aby se příšte neukázal. Ale bylo by to docela složité protože by se muselo vybírat z pole jesli má být trvale nebo ne.


Edit: Zkus PM Sorcíkovi.
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Re: Maxovo tutoriálky a systémky [ABS etc]

Příspěvek od Maxicek » září 19, 2010, 6:29 pm

bakere Q'tek tam měl jeno základ na sekání a to s tim mazáním nepřátel měl stejný jako já tady, tj erase event :lol: (v tom tutorialu)
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Maxovo tutoriálky a systémky [ABS etc]

Příspěvek od Michalc » září 19, 2010, 7:55 pm

To teda prave ze ne. Pamatuju si, jak se resily ruzny druhy nepratel. Ty, co utoci kdyz k nim prides, ty, co utoci hned, pak NPC s erase event a nepratele se self switchem.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Re: Maxovo tutoriálky a systémky [ABS etc]

Příspěvek od Maxicek » září 20, 2010, 8:43 am

Cože? V tutoriálu na webu byl jenom jeden díl a tam se nic takového neřešilo a nepamatuju si že by sem dával tutoriál na bojový systém. V tom jednom dílu právě bylo erase event, taky jsem na ten tutoriál koukal. Jestli jich bylo víc, tak nevím, ale mysllím, že ne.

Nepleteš si to se skypem? Tam Q'tek říkal, že má nepřítele kterej tě nechá na pokoji dokdu nezaútočíš etc. (mimochodem mám to taky) Je to primitivní ale efektní. ;)
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Maxovo tutoriálky a systémky [ABS etc]

Příspěvek od Michalc » září 20, 2010, 4:29 pm

Maxi placas kraviny, ten tutorial mel nekolik dilu a bylo to este na czechu nekdy tesne, nez se zase hromadne preslo sem a tam z toho se udelalo textovy RPG.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Re: Maxovo tutoriálky a systémky [ABS etc]

Příspěvek od Maxicek » září 20, 2010, 4:35 pm

Tak tos měl říct, protože jak víš tak na czechu jsem nebyl dlouhou dobu jelikož jsem nemohl na PC a mluvil jsem o tutoriálu co byl tady na webu kde, pokdu si dobře pamatuju, byl opravdu jenom jeden díl.
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Zpět na Problémy, tipy, rady, tutoriály k RPG Makeru XP

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků