Jak na Common Eventy?

Zde najdete typy na práci v RPG Makeru 2000 a 2003.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 122
Registrován: červenec 23, 2010, 11:38 pm
Bydliště: Českolipský kraj

Jak na Common Eventy?

Příspěvek od nostradam » říjen 10, 2010, 9:05 am

Ahoj neporadil by my někdo s common eventama pls na rpg maker 2003

Edit by Neas : Topic přesunut a přejmenován. Nostradame, jak už ti řekli Vivi s Michalcem: svůj dotaz posílej do správných sekcí a pojmenovávej ho tak, aby bylo na první pohled jasné, co po nás chceš. Z názvu "Nostradamus" nikdo moc chytří nebudeme. Ať už se to neopakuje!
V životě ma skoro každý z nás slzy smutku ale věřím že tito lidi stejně jako já by to radši vyměnily za slzy štěstí

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Re: Nostradam

Příspěvek od Vivi » říjen 10, 2010, 9:41 am

Týjo, co to dělá tady? Dodržujte sekce lidi :evil: . Jinak common eventy jsou eventy který Ti šetří čas a kopírování, když třeba chceš aby se na více mapách spustil ten samý event, tak ho jednoduše vytvoříš v common eventech a dáš paralell. Když chceš aby se spustil u více eventu, které se spouštějí action keyem tak u nich prostě dáš : call common event. Jinak ve svojem projektu do soutěže pár C.Eventů používám, a uploadnu neencryptovanou verzi, takže se bude každej moct pohrabat v mojí práci.
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 122
Registrován: červenec 23, 2010, 11:38 pm
Bydliště: Českolipský kraj

Re: Nostradam

Příspěvek od nostradam » říjen 10, 2010, 9:48 am

a neporadíš jak dál já se v tom moc nevyznám dělám to poprve
V životě ma skoro každý z nás slzy smutku ale věřím že tito lidi stejně jako já by to radši vyměnily za slzy štěstí

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Re: Nostradam

Příspěvek od Vivi » říjen 10, 2010, 10:45 am

Tak jo, je to přesunutý
Common Eventy jsou úplně normální eventy, který hodně používáš (třeba sekání v FS je taky common event) a nechceš se babrat s kopírováním. Když máš common event že se něco děje úplně běžně (jako že se na každý mapě kontroluje počet HP a podle toho se mění čísla na HUD) tak dáš paralell proces. Pokud máš nějaké složité příkazy, které se používají často (např. upravený message systém) tak budeš mít v common eventu call a vždy když event chceš použít, tak si na třetí stránce eventů najdeš call common event a zadáš, jaký event potřebuješ.
Pak se budeš moct podívat na můj projekt, jak to tam je.
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 122
Registrován: červenec 23, 2010, 11:38 pm
Bydliště: Českolipský kraj

Re: Jak na Common Eventy?

Příspěvek od nostradam » říjen 10, 2010, 10:57 am

Tak já to nějak zkusim no ale potřebuju radu do eventu jsem nastavil game over ale vratí mě to zpět na mapu a až potom my to teprve napíše konec hry a nevim co s tim a Promiň za tu sekci moc to ještě neumim :D
V životě ma skoro každý z nás slzy smutku ale věřím že tito lidi stejně jako já by to radši vyměnily za slzy štěstí

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Re: Jak na Common Eventy?

Příspěvek od Grim » říjen 10, 2010, 1:01 pm

No jde o to jakou verzi používáš, každá verze má ovlivnění jiný funkce.
Jinak na obrázku je ukázáno kde se nastavuje GO pro boj.
Obrázek
Naposledy upravil Grim dne říjen 10, 2010, 2:53 pm, celkově upraveno 1
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 122
Registrován: červenec 23, 2010, 11:38 pm
Bydliště: Českolipský kraj

Re: Jak na Common Eventy?

Příspěvek od nostradam » říjen 10, 2010, 1:46 pm

tohle už trochu umím ale přimo eventy moc ne něco jako jsou scripty to my nejde
V životě ma skoro každý z nás slzy smutku ale věřím že tito lidi stejně jako já by to radši vyměnily za slzy štěstí

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Re: Jak na Common Eventy?

Příspěvek od Grim » říjen 10, 2010, 1:54 pm

Co přesně potřebuješ?
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 122
Registrován: červenec 23, 2010, 11:38 pm
Bydliště: Českolipský kraj

Re: Jak na Common Eventy?

Příspěvek od nostradam » říjen 10, 2010, 2:06 pm

to co je zeleně moc nechapu
V životě ma skoro každý z nás slzy smutku ale věřím že tito lidi stejně jako já by to radši vyměnily za slzy štěstí

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Jak na Common Eventy?

Příspěvek od Michalc » říjen 10, 2010, 2:31 pm

Zkracene receno nechape, jak pracuji common eventy.

Common eventy jsou proste eventy, ktery muzes zavolat prakticky kdykoliv. Napriklad chces, aby se ti na kazdy mape s vesnici objevil napis "VSTUPUJES DO VESNICE". Tak jak to udelas? Budes do kazdy mapy vesnice rvat do eventu aby se objevil obrazek? Ne, napises to do common eventu. A daj se delat i tezsi veci. Treba pokud budes chtit porovnat, jestli mas dost penez, udelas jen common event a ten pak privolas. Technicky to nemusis vubec pouzit, muzes to psat v kazdym eventu zvlast, ale je to zjednoduzseni. Radsi at to podrobneji vysvetli nekdo, kdo ma 2k3, protoze vim, ze je to tam trochu jinak tak bych nerad siril mylne informace.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Re: Jak na Common Eventy?

Příspěvek od Grim » říjen 10, 2010, 2:58 pm

Obrázek

1. seznam Common Eventů
2. jeho jméno
3. seznam příkazů stejné jako eventy ve hře
4. podmínka za které se spustí:
Call - je zavolán svým jménem z Common nebo Eventu na mapě
Auto Start - Má nejvyšší prioritu a běží stále
Parallel Process - Beží stále ( nebo po sepnutí switche)
5. Switch (pouze u Autostartu nebo Parallel), kterým se spustí nebo opět vypne
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 661
Registrován: červen 19, 2008, 11:03 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Jak na Common Eventy?

Příspěvek od Neas » říjen 10, 2010, 3:51 pm

zkus trochu experimentovat.
Nastav si nějaký common event na parallel process a jako příkaz mu zadej "show message", do které napiš cokoli. spusť hru na kterékoli mapě a sleduj, co se bude dít.
**
Pak si zkus ten common event vymazat a zalložit normální event na některé mapě. Taky ho nastav na parallel process a zadej "show message". Znovu spusť hru se startem na mapě, kde máš ten event. Zjistíš, že se bude dít to samé, co v prvním případě: nekonečná smyčka, kteá di bude zobrazovat ten message. A teď spusť hru na jiné mapě, než je event. Zjistíš, že se nestane. nic.
**
A to jsou právě common eventy: eventy, které jakoby jsou na každé mapě a na každé mapě je také můžeš využívat. Jejich běh se dá podmínit například switchem (předpokládám, že chápeš switche, takže je tu nebudu vysvětlovat), nebo můžeš common event nastavit na "Call", což znamená, že ho jiným eventem zavoláš pomocí příkazu "call event". Pak se daný common event jednou vykoná a skončí svou činnost, dokud nění zavolán znovu.
**
A na závěr trochu angličtiny:
Event = událost
Common = běžný
Common event = běžný event

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 122
Registrován: červenec 23, 2010, 11:38 pm
Bydliště: Českolipský kraj

Re: Jak na Common Eventy?

Příspěvek od nostradam » říjen 10, 2010, 4:34 pm

A nevíte někdo jak udělat příběh nebo děj
V životě ma skoro každý z nás slzy smutku ale věřím že tito lidi stejně jako já by to radši vyměnily za slzy štěstí

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 194
Registrován: září 25, 2010, 10:59 pm

Re: Jak na Common Eventy?

Příspěvek od Phoboss » říjen 10, 2010, 4:49 pm

nostradam píše:A nevíte někdo jak udělat příběh nebo děj

tu otázku myslíš opravdu vážně?
vezmi si tužku a papír a napiš si ho ne?
pokud ti jde o inspiraci - zkus nějaké filmy, jiné hry, knížky - kde ostatně získáš i zkušenosti se stylizací psaní příběhu

víc ti asi těžko někdo poradí, na to jak vytvořit příběh žádný tutorial nehledej.

Pokud tohle nezvládneš, je ještě možná spolupráce s někým, kdo má na takovéhle věci buňky ;-)
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 661
Registrován: červen 19, 2008, 11:03 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Jak na Common Eventy?

Příspěvek od Neas » říjen 10, 2010, 5:58 pm

nostradam píše:A nevíte někdo jak udělat příběh nebo děj

přesně nechápu, jestli ti jde o to, jak tvůj vymyšlený příběh naeventovat, nebo jak ho vymyslet.
v prvním případě si pročesej nějaké návody tady na fóru. Myslím, že jich tu je celkem dost.
ve druhém případě, tě odkazuji na tento článek od Norda: viewtopic.php?f=26&t=96
nejedná se však o návod, ale pouze o jakousi inspiraci, jak autor sám napsal. Na vymyšlení příběhhu si každý musí poradit se svou vlastní kreativitou.


Zpět na Tipy, rady, tutoriály pro RM 2000/2003

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků