ABS

Zde najdete typy na práci v RPG Makeru 2000 a 2003.

Moderátor: Moderátoři

 
Příspěvky: 5
Registrován: srpen 20, 2008, 4:50 pm

ABS

Příspěvek od Sebob » srpen 20, 2008, 5:11 pm

Zdravím všechny. Jsem poměrně nezkušený v RPG Makeru,ovšem základy jakž takž zvládám. Moc rád bych věděl, jak lze udělat bojový systém ABS nebo podobný, jak zobrazit životy na obrazovce atd. Pokud je někdo ochotný mi nějak poradit nebo zná nějaký tutorial tak až mi řekne byl bych hned o něco šťastnější :D . Předem děkuji za jakoukoliv pomoc.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Re: ABS

Příspěvek od Grim » srpen 20, 2008, 6:11 pm

Sebob píše:Zdravím všechny. Jsem poměrně nezkušený v RPG Makeru,ovšem základy jakž takž zvládám. Moc rád bych věděl, jak lze udělat bojový systém ABS nebo podobný, jak zobrazit životy na obrazovce atd. Pokud je někdo ochotný mi nějak poradit nebo zná nějaký tutorial tak až mi řekne byl bych hned o něco šťastnější :D . Předem děkuji za jakoukoliv pomoc.

Sice nic moc, ale ukazatel HP(zivotu) a MP(many) podle aktualniho stavu v % po 10%. Download Zde
Strileni lukem a svihani mecem, do bojoveho modu skrz 'A' a utoky 'mezernikem'.
Obrázek

 
Příspěvky: 5
Registrován: srpen 20, 2008, 4:50 pm

Příspěvek od Sebob » srpen 20, 2008, 9:27 pm

Moje chyba. Zapomněl jsem napsat, že se snažím kutit spíž v rm2k3, a tudíš by se mi hodilo něco spíš pro verzi rm2k3 a vůbec nejraději bych byl, kdyby mi někdo vysvětlil, jak se dá ABS udělat, abych pak mohl mít dobrý pocit, že ten paňáca máchá zbraněmi víceméně díky mě :D .
Jinak to máš docela hezký, ale jak jsem již řekl, mě by spíš zajímalo rm2k3 a spíše jakýsi tutoriál jak na to (tadadadam :D ).
Přesto jsem ale rád, že si mě někdo všimnul takhle krátce po založení tématu.Děkuji.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 109
Registrován: únor 29, 2008, 11:32 pm

Příspěvek od Glorin » srpen 21, 2008, 12:56 am

Mno tak co se ukazatele životů týče pro ten si budeš muset vytvořit grafiku, a co se máchání zbraní týče, tak jestli chceš aby šlo vidět doopravdy že hrdina zvedne ruku rozmáchne se a máchne, a ne aby se objevil pouze ten efekt tak to si budeš muset udělat pro něj charsety s těmito pózami, a pak při zmáčknutí enteru nastavit common event postupné změny charsetu hrdiny.
Faith and Destiny!
http://www.edisk.cz/stahni/93824/Faith_and_Destiny.rar_107.58MB.html
http://ulozto.cz/4713482/faith-and-destiny.rar
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Touch Of Life coming soon! Be ready!

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Příspěvek od Grim » srpen 21, 2008, 4:56 am

Sebob píše:Moje chyba. Zapomněl jsem napsat, že se snažím kutit spíž v rm2k3, a tudíš by se mi hodilo něco spíš pro verzi rm2k3 a vůbec nejraději bych byl, kdyby mi někdo vysvětlil, jak se dá ABS udělat, abych pak mohl mít dobrý pocit, že ten paňáca máchá zbraněmi víceméně díky mě :D .
Jinak to máš docela hezký, ale jak jsem již řekl, mě by spíš zajímalo rm2k3 a spíše jakýsi tutoriál jak na to (tadadadam :D ).
Přesto jsem ale rád, že si mě někdo všimnul takhle krátce po založení tématu.Děkuji.

Promin ja se mrkl spatne, ale toto se da predelat i do rmk2k3 jsou tam skoro stejne prikazy. Nebo zkus tuhle stranku snad tam najdes to co potrebujes.http://rmt.divinelegy.com/
Obrázek

 
Příspěvky: 5
Registrován: srpen 20, 2008, 4:50 pm

Příspěvek od Sebob » srpen 21, 2008, 12:22 pm

Grim píše:
Sebob píše:Moje chyba. Zapomněl jsem napsat, že se snažím kutit spíž v rm2k3, a tudíš by se mi hodilo něco spíš pro verzi rm2k3 a vůbec nejraději bych byl, kdyby mi někdo vysvětlil, jak se dá ABS udělat, abych pak mohl mít dobrý pocit, že ten paňáca máchá zbraněmi víceméně díky mě :D .
Jinak to máš docela hezký, ale jak jsem již řekl, mě by spíš zajímalo rm2k3 a spíše jakýsi tutoriál jak na to (tadadadam :D ).
Přesto jsem ale rád, že si mě někdo všimnul takhle krátce po založení tématu.Děkuji.

Promin ja se mrkl spatne, ale toto se da predelat i do rmk2k3 jsou tam skoro stejne prikazy. Nebo zkus tuhle stranku snad tam najdes to co potrebujes.http://rmt.divinelegy.com/


Jech,přesně to jsem potřeboval, děkuji nastotisíckrát :D .


Zpět na Tipy, rady, tutoriály pro RM 2000/2003

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků