Jsem nováček a potřebuju pomoc

Zde najdete typy na práci v RPG Makeru 2000 a 2003.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Jsem nováček a potřebuju pomoc

Příspěvek od Michalc » duben 1, 2010, 10:35 am

Marián Kapolka píše:Ďakujem aj Neasovi - veľmi pomohlo. Mám ešte nejaké otázky:
1. To zobratie (zmiznutie) predmetu, napr, potion, funguje cez tie switche, ale keď som rozmiestnil viac tých istých predmetov(copy), po zobratí prvého mi na mape všetky ostatné zmizli... Ako to vyriešiť?
2. Otázka k Tileset a typom máp:
V podadresári Chipset mám päť chipsetov: main, town atď. Pridal som si tam ešte iné, napr. forest, iceland a ďalšie, mám ich veľa. Lenže keď v Database otvorím záložku Tileset, v ľavom okne je tých 5 tileset, v okne tileset file si zvolím chipset... to je ok. Lenže keď zmením chipset, zmení mi to aj už definované mapy! Myslel som, že sa dá pridať nový tilesets (ale neviem ako?! ) a k nemu priradiť tilesetfile. Alebo sa to rieši ináč?
3. V eventoch by som potreboval zobraziť nejaký obrázok (trebárs nakreslenú mapu, list popísanej knihy a p.). Skúšam to cez Show picture, ale vo file mám prázdno. Do ktorého podadresára pridať Pridal som obrázok do viacerých podadresárov, v domnení, že sa mi zobrazí, ale stále mám tam prázdno... Ako to riešiť?


1. Jednoduzse, tim ze jsi zkopiroval ty eventy, kazdej fungoval na jednom switchi, to znamena ze jeden sepnul switch pro vsechny ostatni. Vyresis to tim, ze kazdej event otevres a nastavis jinej switch (u prvniho SWITCH 1, u druhy SWITCH 2).

2. Tohle nevim, umel bych to v XP a VX, ale jak pracovat s 2k3 to moc nevim, takze to necham na zkusenejsich.

3. Grafiku pridas tam, kde mas svuj rozdelany projekt (Slozka s makerem a tam zrejme vyberes projekt)... To znamena ne primo do slozky s makerem, ale do slozky s projektem. Tam adresar "Picture".
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Re: Jsem nováček a potřebuju pomoc

Příspěvek od Vivi » duben 1, 2010, 11:01 am

1. V tom má Michalc pravdu, s jedním switchem na víc předmětů si zkrátka nevystačíš.
2. Pod Tím oknem s přehledem map je čudlík : Max map change, nebo tak nějak, to zmáčkneš, a nastavíš, maximum tvých tilesetů.
3. Do složky Pictures. Mělo by to jít.
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Předchozí

Zpět na Tipy, rady, tutoriály pro RM 2000/2003

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků