Problémy s eventy

Zde najdete typy na práci v RPG Makeru 2000 a 2003.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 586
Registrován: duben 7, 2010, 4:47 pm
Bydliště: někde v Praze

Problémy s eventy

Příspěvek od Poryg » duben 7, 2010, 5:31 pm

Z tohoto je asi jasné, že jsem začátečník. Mám tu jeden takový problém (teda několik.) Vytvořil jsem si projekt, kde
jsem prostě dal mapky, atd. (Ten projekt neuvedu, je jen pro to, abych experimentoval :)) No a pak jsem si začal různě hrát s eventy, atd. No a tak jsem to pěkně podělal. :D Chtěl jsem někde dát naleziště peněz, ale v testu to vyšlo tak, že on se před těma penězma zastavil. No, tak jsem sundal obrázek, no a tím jsem to podělal ještě víc. On na to sice vkročil, ale pokaždé, když na to vkročil, tak se mu přičetlo 20 GP. To je ovšem jeden problém. Další problém je, že já jsem někde udělal jako že stojí 4 strážci no a jsou mezi nimi 2 políčka. No a nepovedlo se mi to udělat tak, jako že když vkročí do jejich zorného pole, spustí se event, takže to bylo jen na jedno pole. Pak jsem za tím udělal, jako že v další místnosti je šéf no a teď vejdu, udělám pár kroků a on mi řekne "Tak pojď blíž a řekni, co mi vzkazuješ." No pak jsem udělal, (zase úplně debilně, protože tam to bylo jako s těma mincema, akorátže on tou postavou procházel, tak jsem to dal o políčko před.) že během rozhovoru se ozve pár řezných ran, minutí, prostě menší bitka a šéf mě pošle, abych se podíval, co se děje. No a pak vkročím na jedno políčko a ozve se "Tak pojď blíž a řekni, cos vzkazoval." No a pak teda jde, vidí mrtvé vojáky, (Tady jsem udělal jednu místnost 2x, jednu s živými vojáky a jednu s mrtvými a s vrahem) no a tak spustí "CO TO MÁ SAKRA ZNAMENAT???" No a tady je další problém, že já to cpu do dvou map, úplně totožných, ale odlišných v eventech. Nemohl by mi s tím někdo pomoct?
Thanks a lot, když mi pomůžete.
http://www.ulozto.cz/7478224/lsdemo-zip


Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak vytvořit svoji mapu :D
Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak fungují switche a variably :D
Ach, kdepak jsou ty časy? Teď RM otevřu jednou za sto let... :(

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 661
Registrován: červen 19, 2008, 11:03 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Problémy s eventy

Příspěvek od Neas » duben 7, 2010, 9:00 pm

tvůj problém jsem moc nepochopil, radši sem uploadni celej projekt, ať si to můžeme prostudovat :)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Problémy s eventy

Příspěvek od Michalc » duben 8, 2010, 3:55 pm

Vetsina problemu se resi switchema. Ale nebudu to tu vysvetlovat, radsi at to vysvetlio nekdo, kdo presnejc vi, co kde je v 2000/2003.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Re: Problémy s eventy

Příspěvek od Grim » duben 8, 2010, 3:58 pm

Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 586
Registrován: duben 7, 2010, 4:47 pm
Bydliště: někde v Praze

Re: Problémy s eventy

Příspěvek od Poryg » duben 12, 2010, 8:04 am

Hmm, až budu moct, tak to stáhnu. Každopádně jsem se naučil zacházet se switchema, ale variably stále ne a ne. :( Nemoh by mi někdo pomoct? Mimochodem, mám RPGMaker 2000, 2003 jsem si v sobotu odstranil z compu.
http://www.ulozto.cz/7478224/lsdemo-zip


Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak vytvořit svoji mapu :D
Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak fungují switche a variably :D
Ach, kdepak jsou ty časy? Teď RM otevřu jednou za sto let... :(

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 586
Registrován: duben 7, 2010, 4:47 pm
Bydliště: někde v Praze

Re: Problémy s eventy

Příspěvek od Poryg » duben 12, 2010, 8:11 am

Neas píše:tvůj problém jsem moc nepochopil, radši sem uploadni celej projekt, ať si to můžeme prostudovat :)

Jeden z mých problémů jsou peníze, když to vytvořím, tak pokaždé, když na to políčko s tím eventem šlápnu, tak se mi přidá určený počet GP. No a když to vyřeším switchem, tak to akorát podělám :D Vytvořil jsem si switch určený pro peníze no a pak jsem dal 3 na jednu mapu, no pochopitelně jsem dal druhou stránku závislou na switchi, takže jsem šlápnul na první ze tří no a zmizely všechny 3.

Další problém, o kterém jsem tu mluvil, se mi podařilo vyřešit. Ty postavy jsem dával jako Over hero no a zbytek jako Same level as Hero.

Ten problém s redukcí věcí do jedné mapy se mi taky podařilo vyřešit, z 11 totožných map jsem udělal 3 pomocí switchů.

Akorát že se mi tu vytvořil ještě jeden problém a s tím si nedovedu poradit: Udělal jsem to, že vrah uprchne do světové mapy, nastoupí do své lodě a chce odplout, akorát že nemůže plout po vodě jako samostatný event. S tím a s variably bych potřeboval pomoc.

Jinak děkuji za vaše vyjádření.
http://www.ulozto.cz/7478224/lsdemo-zip


Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak vytvořit svoji mapu :D
Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak fungují switche a variably :D
Ach, kdepak jsou ty časy? Teď RM otevřu jednou za sto let... :(

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 586
Registrován: duben 7, 2010, 4:47 pm
Bydliště: někde v Praze

Re: Problémy s eventy

Příspěvek od Poryg » duben 12, 2010, 8:17 am

Grim píše:Zkus tento tutor snad ti pomůžeTutoriál na Switch,Bitku,Rozhovor a Teleport RPG Maker 2003

Je to sice hezké, ale mě to píše, že soubor nenalezen :D Nu a teď jsem si to vyhledal manuálně no a píšou tam, že je to pouze pro RM2k3
no a já mám RM2k
http://www.ulozto.cz/7478224/lsdemo-zip


Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak vytvořit svoji mapu :D
Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak fungují switche a variably :D
Ach, kdepak jsou ty časy? Teď RM otevřu jednou za sto let... :(

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 586
Registrován: duben 7, 2010, 4:47 pm
Bydliště: někde v Praze

Re: Problémy s eventy

Příspěvek od Poryg » duben 12, 2010, 8:36 am

Jo ještě tu mám jeden problém. Vytvořil jsem si na mapě světa ducha podobného duchovi v Broken hearts (Mimochodem, souboj s Dark Chronem byl vyčerpávající, dal jsem ho na 2. pokus a i v tom druhém mě málem zabil díky tomu jeho Limit breaku při vzteku) no a že když mu dám 5 GP, tak on mi poradí. Dal jsem tam možnosti Dát mu 5 GP a odejít a k tomu Dát mu 5 GP jsem dal message, decrease gold by 5 a ještě jednu možnost, no ale on je problém, že jsem mu těch 5 GP dal, i když jsem žádné GP neměl. No tak jsem si vytvořil variable, který říká že pokud budu mít 5 GP nebo víc, tak se zjeví, ale i když jsem těch 5 GP měl, tak se nezjevil. Jak to mám udělat?
http://www.ulozto.cz/7478224/lsdemo-zip


Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak vytvořit svoji mapu :D
Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak fungují switche a variably :D
Ach, kdepak jsou ty časy? Teď RM otevřu jednou za sto let... :(


Zpět na Tipy, rady, tutoriály pro RM 2000/2003

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků