RM a Linux

Zde najdete typy na práci v RPG Makeru VX a VX Ace.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 194
Registrován: září 25, 2010, 10:59 pm

RM a Linux

Příspěvek od Phoboss » listopad 10, 2010, 5:56 pm

Zdar všem, po úspěšně vyřešené chybě na mém HDD jsem se zbavil windowsů a vracím se zpět k Linuxu, takže se chci zeptat, zda máte někdo zkušenosti (vzhledem k vašemu průměrnému věku zde na foru si velkou naději nedělám :D ) s instalací RM na linuxech, zatím mám dost práce s kompilací jádra a ovladačů, tak nemám čas na brouzdání po forech, tak kdyby mi chtěl někdo trochu píchnout a zjistil (nebo se podělil o) info, byl bych mu vděčný ;-)
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: RM a Linux

Příspěvek od JKlena » listopad 10, 2010, 6:49 pm

Míval sem Xunbuntu, ale Řeknu ti pěkné sračky než sem na tom rozběhal RM a i to jen XP verzi jine my nešli vubec, ostatne skus třeba VMware, a nahod si doň windows, kdybys nevědel co a jak koukni se na webu, ja si to už fakt nepamatam.... Nebo si sežen windows emulator...

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 361
Registrován: březen 3, 2010, 5:59 pm
Bydliště: Chomutov

Re: RM a Linux

Příspěvek od komi » listopad 10, 2010, 7:41 pm

Linux sem jednu chvíli měl.
RM sem rozjel přes program (spíš emulátor) winehq.
Tady je homepage: http://www.winehq.org/
Obrázek
Komi
Moje stránky: http://rm2k3.svet-stranek.cz/
RM2K3 4ever ;-)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: RM a Linux

Příspěvek od JKlena » listopad 10, 2010, 7:45 pm

Wine sem taky skoušel ale na Xubuntu mi to nešlapalo.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 194
Registrován: září 25, 2010, 10:59 pm

Re: RM a Linux

Příspěvek od Phoboss » listopad 10, 2010, 7:55 pm

přes wine to řešit nechci, spíš jsem hledal nějaký port na linux. přes wine mám zatím jen photoshop a stejně to není ono (zatím se objevuje pár bugů, což by mi u RM asi vadilo, i když nevím, jak bude čas, tak to zkusím a dám vědět)

Klena (virtualizace mi pro domácí použití přijde nesmyslná (enormní ztráta výkonu na emulovaném stroji - používám na paměť náročné graf. programy) pro normální užívání (tedy pro mé normální užívání - což se asi od většiny ostatních liší :D )
ObrázekObrázekObrázek


Zpět na Tipy, triky, rady a tutoriály k RPG Makeru VX/Ace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků