Jak změnit Systém kouzlení?

Zde najdete typy na práci v RPG Makeru VX a VX Ace.

Moderátor: Moderátoři

 
Příspěvky: 19
Registrován: leden 19, 2010, 1:38 pm

Jak změnit Systém kouzlení?

Příspěvek od sehes » listopad 24, 2010, 7:28 pm

Chci se zeptat je možné předělat scripty či eventy hru tak aby se nezobrazovala a ani nepoužívala mana a místo toho byl můj vlastní systém schopností?
Bez něj totiž můžu svůj současný projekt zabalit.
Pokud to jde a ví někdo jak na to budu rád za rady.
Předem dík
PS: pokud se někomu bude chtít může mě kontaktovat na skypu:"sehesan"

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Jak změnit Systém kouzlení?

Příspěvek od JKlena » listopad 24, 2010, 8:01 pm

Když chceš dokážu to předělat, záleží od toho co všechno chceš, ale menu umim předělat jenom úpravou scriptú, takže se tu ani nebudu rozepisovat jak na to, ale popiš co presne chceš, zmenit manu na neco inší je maličkost, ale nechápem jak si predstavuješ ty schopnosti...

 
Příspěvky: 19
Registrován: leden 19, 2010, 1:38 pm

Re: Jak změnit Systém kouzlení?

Příspěvek od sehes » listopad 24, 2010, 8:35 pm

Potřeboval bych aby ze hry naprosto zmizela mana.
Místo to bych potřeboval aby bylo více druhů jakých si energií a na různé schopnosti(příklad: léčení, různé ůtoky atd.) by hráč používal ty energie.
Pokud bys to udělala byl bych ti vděčný, hlavně ale chci nějak se naučit jak to tvořit abych mohl to dál upravovat a tvořit vlastní skripty, či pokročilé eventy.
Předem dík

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Jak změnit Systém kouzlení?

Příspěvek od JKlena » listopad 25, 2010, 1:57 pm

Tak ono v tom nic neni úpřimně sme se to s kamarádem naučili za 4 hodiny! sme tak jednou o 2 nadránem neměli co dělat tak sme se vrtali v scriptech a skoušeli je různe upravovat a zisťovali sme co a jak a jestli ovládáš jakýkoli programovací jazyk, velice rychle pochopíš jak na to, ostatne delali sme s legáčem tuty jak na scripty, ale nebil o to ani zaujem, teď legáč jeŠte i odešel z fora a já nemam tolik času abych pravidelne vydával tuty. Jestli chceš spravim ti to oč žádáš když se mi to podaří (na 99% jo snád jen nejaký malý zádrhle :D ), ale na to abych tě učil teď opravdu nemám čas, možná tak o výkendech a cez prázdniny, záleží na tom kolik času na kompu můžeš strávit o výkendech, jestli by si tam se mnou pRěseděl třeba i CELÝ večer (u mne končí tak o 6 ráno) a taky jestli už nejaký ten jazyk ovládáš. Jestli by ti to vyhovovalo a máš skype můžu tě to naučit i za 1 výkend.

No ale teď spět k tomu co chceš. Pokud sem tě pochopil chceš neco na spúsob elementú. Jako že na healovaní musíš mnet třeba 3 body elementu života. Na firebolt potřebuješ 2 ohnivé elementy, na ohnivé tornádo potřebuješ 5 ohnivých elementú a 3 elementy vzduchu. A taky by mně zajímalo jaký bojový systém chceš použit. Ostatne tohle je opravdu pokročilí script a neudělám ho za 1 den. Jestli máš vlastní ABS musim najprv zistit jak pracuje a zakomponovat ti to tam, pokud používáš běžný systém (kterej osobne neznášam, takŽe sem sa v nem nikdy nerípal) budem muset zistit jak pracuje ten a prerobit to na tvuj system... Rozveď proste svoju predstavu, lepší a podrobnejší opíš jak to chceš, vymazat manu je maličkost, vytvorit vic ruznych energii by též nemnělo být zložitý (jen aby se to nebilo :/ ) ale nevim jak presne si to představuješ...

 
Příspěvky: 19
Registrován: leden 19, 2010, 1:38 pm

Re: Jak změnit Systém kouzlení?

Příspěvek od sehes » listopad 26, 2010, 12:07 am

Tak pochopil jsi to skvěle,
zatím s RPG Maker začínám, takže ABS žádné speciální nemám, ale to základní my přijde divný, spíš bych použil jiný, jenže se v ABS nevyznám

a k tomu programování, učím se programovat ve škole v C jeden z mých oblíbených předmětů.

pokud bys to opravdu pro mě udělal taky bych ti byl zavázán
moc dík :D

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Jak změnit Systém kouzlení?

Příspěvek od JKlena » listopad 26, 2010, 7:39 am

dobrá tedy, když chceš pohraju se ješte trochu se svím ABS musím tam totiž dorobit kuzla jak je firebolt a tak, inak mam tam zobrazovani DMG na mape, tak isto LVUp sa zobrazuje na mape a mam najjednoduchŠí spracování HUDu, šecko sem ti to ochotny poskytnut, vytváraní systémú mi ide le na to urobit z teho hru nemam čas. Dnes večer ma očekávaj na skype, ak možeš: JKlena.


Zpět na Tipy, triky, rady a tutoriály k RPG Makeru VX/Ace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků