Charaktery

Zde najdete typy na práci v RPG Makeru VX a VX Ace.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 40
Registrován: březen 6, 2011, 1:33 am

Charaktery

Příspěvek od Bulma » březen 8, 2011, 12:49 pm

Ahoj. Omlouvám se jestli otravuji. (Nakonec se v poslední době pořád na něco ptám :D nedivila bych se kdyby to někoho už otravovalo :P)
Mno ale mám dotaz na charaktery. Nebo spíš NPC, kulisa lidí nebo jak se to dá nazvat :D Mno jednoduše řečeno.
Příklad:
Hrdina vejde do vesnice, projde kolem domu a vidí že za domem na dvorku je stará paní co pere ve džberu.
Nebo hrdina vejde do hospody a na pódiu hraje kapela a tančí tam tanečnice.

Jenže jak vidíte ani jeden z obrázků nesplňuje normy. Nevíte jak to udělat aby to fungovalo? (nějakej fígl nebo tak něco :P)
Přílohy
06.png
06.png (9.2 KiB) Zobrazeno 14722 krát
60.png
60.png (4.33 KiB) Zobrazeno 14722 krát
Někteří lidé jsou jako chodící spirála. Vlastně jsou k ničemu, ale je legrace shazovat je ze schodů. :D

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 852
Registrován: říjen 30, 2007, 2:56 pm
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Charaktery

Příspěvek od Lukaaash » březen 8, 2011, 5:51 pm

Hlavní problém bude v tom, že tyto charaktery jsou určené hlavně pro XP, ne VX. Ale to nebude zase až tak velký problém - jestli se najde někdo, kdo obrázky upraví do požadovaných rozměrů, bude to OK. Já bohužel nemám tolik času na to, ale alespoň se pokusím něco stvořit.
ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 40
Registrován: březen 6, 2011, 1:33 am

Re: Charaktery

Příspěvek od Bulma » březen 8, 2011, 5:54 pm

Lukaaash píše:Hlavní problém bude v tom, že tyto charaktery jsou určené hlavně pro XP, ne VX. Ale to nebude zase až tak velký problém - jestli se najde někdo, kdo obrázky upraví do požadovaných rozměrů, bude to OK. Já bohužel nemám tolik času na to, ale alespoň se pokusím něco stvořit.


Ahááá.... sakryš :P Škoda že mi XP nejde spustit.
A ono je to nějak složité? Jestli ne tak kdyby jsi mi to vysvětlit tak bych to zvládla sama. (Doufám :P )
Někteří lidé jsou jako chodící spirála. Vlastně jsou k ničemu, ale je legrace shazovat je ze schodů. :D

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Charaktery

Příspěvek od JKlena » březen 8, 2011, 6:51 pm

neni jen to otevři v paintu a začni si to kreslit na 3X4 pózy :D

PS: Pak nezabudni na alpha kanál ;) :D

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Charaktery

Příspěvek od Michalc » březen 8, 2011, 7:08 pm

Alpha kanal neres... Ale proste musis mit pozy 4x3, coz je ve VX, pak se to resi pres animace, coz ti vysvetli nekdo, kdo dela ve VX...

Jinak ani nas moc neotravujes, jsme tu od toho, aby jsme pomohli :D ... Sice obcas je trochu otravny, kdyz uz se ctvrtej clovek za tejden zepta na to stejny, ale vetsina tech, co tady odpovidaj si uz zvykla.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 40
Registrován: březen 6, 2011, 1:33 am

Re: Charaktery

Příspěvek od Bulma » březen 8, 2011, 7:11 pm

Tak mě tak napadlo... nefungovalo by to tak, že místo kreslení bych jednoduše ty první zkopírovala a posunula? Nakonec se vlastně stále dokola ten pohyb opakoval. Ne? (Doufám, že jsem to napsala tak, aby se to dalo pochopit :D )

Jinak všem děkuji :)
Někteří lidé jsou jako chodící spirála. Vlastně jsou k ničemu, ale je legrace shazovat je ze schodů. :D

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 794
Registrován: únor 14, 2010, 10:07 pm
Bydliště: Slaný. To je kousek od Prahy.

Re: Charaktery

Příspěvek od legition » březen 8, 2011, 10:43 pm

ty první co? Nějak jsem tomu přesně neporuzuměl.

btw: kdyby jsi chtěla se ptám na hodně věcí a nechtělo by se ti je tu psát, tak můj skype je Legition. Rád ti poradím, se vším, čím budeš potřebovat pomoc :wink:
Obrázek


Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 40
Registrován: březen 6, 2011, 1:33 am

Re: Charaktery

Příspěvek od Bulma » březen 8, 2011, 11:25 pm

legition píše:ty první co? Nějak jsem tomu přesně neporuzuměl.

btw: kdyby jsi chtěla se ptám na hodně věcí a nechtělo by se ti je tu psát, tak můj skype je Legition. Rád ti poradím, se vším, čím budeš potřebovat pomoc :wink:



Mno myslela jsem to tak, že... řekněme, že bych chtěla jenom toho kytaristu.

Takže první co bych udělala je, že bych: Všechny kromě toho kytaristy smazala.
A pak bych toho kytaristu kopírovala (duplikovala) dokud bych neměla dostatečný počet jeho postaviček a tak ho pak mohla dát do hry.
Namísto toho, abych si ho znovu dokola kreslila.

Teď už je to k pochopení? (Často se mi stává, že moje vysvětlení totiž lidé nechápají :D neumím moc vysvětlovat :D )

Jinak moc děkuji :) ale já Skype nepoužívám. Kdysi jsem si ho nainstalovala a můj pc se z něj zhroutil :P od té doby se tedy k němu nehlásím :D
Takže jedině přes icq jestli máš? :)
Někteří lidé jsou jako chodící spirála. Vlastně jsou k ničemu, ale je legrace shazovat je ze schodů. :D

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Charaktery

Příspěvek od JKlena » březen 8, 2011, 11:29 pm

easy peas-y děvenko
proste smaž ty chary úplne vravo, a pak si to posládej na potrebný počet charu, a ano klidne i 100x toho jistého...

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Re: Charaktery

Příspěvek od Maxicek » březen 9, 2011, 3:43 pm

Ahoj, s tímhle ti asi moc neporadím, jednak protože jsem nepochopil
Bulma píše:Tak mě tak napadlo... nefungovalo by to tak, že místo kreslení bych jednoduše ty první zkopírovala a posunula? Nakonec se vlastně stále dokola ten pohyb opakoval. Ne? (Doufám, že jsem to napsala tak, aby se to dalo pochopit :D )

Jinak všem děkuji :)

tohle :D
a navíc neumím moc v RMVX a grafika není můj obor, bohužel. Nicméně, i když to je OT, tak bych možná mohl pomoct s
Bulma píše:Škoda že mi XP nejde spustit.

tímhle. Co přesně ti RMXP dělá, píše? Kdyžtak napiš PM nebo na icq ať tu nespamujem ;)
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Charaktery

Příspěvek od JKlena » březen 9, 2011, 5:01 pm

Nebo na skype, ať se pŘidá k nám do diskuze! tam je pořád nekto online kto ji muže poradit! hele dej nam skype, nekto tě už do tý diskuze přizve, tam se večinou jen tak bavíme a srandujeme, ale řešíme i tvorbu, a nejen v RM ;)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Charaktery

Příspěvek od Michalc » březen 9, 2011, 5:14 pm

Rikala, ze skype zapla jednou a zasek ji celej PC, takze pochybuju, ze z toho neco bude.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 852
Registrován: říjen 30, 2007, 2:56 pm
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Charaktery

Příspěvek od Lukaaash » březen 9, 2011, 8:39 pm

:ot:
ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 794
Registrován: únor 14, 2010, 10:07 pm
Bydliště: Slaný. To je kousek od Prahy.

Re: Charaktery

Příspěvek od legition » březen 10, 2011, 5:33 pm

Bulma píše:Takže jedině přes icq jestli máš? :)

577403456, moje icko, takže kdybys něco potřebovala, tak napiš, rád pomohu. Jinak ano ten postup je dobrej, jen musíš mít v řadě jen 3 postavičky, takže buď jeden sloupec smažeš, nebo si to rozfázuješ že v prvním řádku budeš mít 3 "políčka" a 4 bude jako první postavička 2ho řádku. Zbytek tam mít nemusíš a může to bít prázdný. Pak si akorát nastavíš dané otočky dokola a ono to bude ve výsledku vypadat jako plynulá animace. Kdyžtak na icq ti to vysvětlím přesněji...
Obrázek


Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 852
Registrován: říjen 30, 2007, 2:56 pm
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Charaktery

Příspěvek od Lukaaash » březen 10, 2011, 9:20 pm

Aby to chodilo úplně, protože každá postavička má tři obrázky, dej je pod sebe - na střed. Pak stačí dát - otoč postavu doleva, nahoru, doprava, dolů a opakovat - nebo tak nějak ;)

EDIT: omlouvám se - každá postavička má čtyři obrázky
ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 40
Registrován: březen 6, 2011, 1:33 am

Re: Charaktery

Příspěvek od Bulma » březen 11, 2011, 3:11 pm

Super děkuji všem :)
Někteří lidé jsou jako chodící spirála. Vlastně jsou k ničemu, ale je legrace shazovat je ze schodů. :D


Zpět na Tipy, triky, rady a tutoriály k RPG Makeru VX/Ace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků