Uvodne logo pred nabehnutim do menu

Zde najdete typy na práci v RPG Makeru VX a VX Ace.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 18
Registrován: listopad 3, 2011, 5:28 pm
Bydliště: Levice, SR

Uvodne logo pred nabehnutim do menu

Příspěvek od eXiReXT » listopad 3, 2011, 5:36 pm

Dobry den,
Dufam, ze to sem patri, ak nie poprsoim o presuin, kedze sa tu moc este nevyznam. Ste hadam jedine stale aktivne RPG Maker CZ/SK forum na svete, takze prave vy mi asi budete vediet poradit. Ide o to, ze by som sa chcel opytat ako dostat nieco ako intro pred tym, nez sa dostanem do menu hry. (Napriklad EA Games ma vzdy supnute videa pred Loadingom, menu). Uz som to videl pri vela hrach aj jednej od slovaka, ale ten uz sa zaobera tvorbou v inom engine. Takze vdaka za rady, dufam, ze som sa vyjadril jasne, aby som vam to ulahcil. (Neviem to nikde najst, ani na YouTube, ani to VyGooglit, tak preto sa obraciam na vas). Este raz diky. :wink:
Hry: Virageon (Alpha v1.0.0), TnT: 1 (Ukončený vývoj v Beta štádiu, Beta v1.2.1)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Re: Uvodne logo pred nabehnutim do menu

Příspěvek od Grim » listopad 3, 2011, 6:46 pm

Snad tento odkaz na fóru ti pomůže: -> Nové menu.
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 18
Registrován: listopad 3, 2011, 5:28 pm
Bydliště: Levice, SR

Re: Uvodne logo pred nabehnutim do menu

Příspěvek od eXiReXT » listopad 3, 2011, 8:12 pm

Fuuu, dakujem, ale som dost velky laik, takze moc nechapem ako to pouzit a ako tam potom napriklad dostat logo/obrazok aky by som chcel. Prosim ta pekne, nemohol by si my vysvetlit, ze ako ten kod funguje? Lebo sa v tom nevyznam a vyzera mi to ako nejaky script na intro a nie iba kod na vlozenie obrazku pred menu. Dakujem. :lol:

//No pustil som si demo a nieje tam vobec to, co som mal na mysli. Myslel som nieco take, ze: Zapnem napriklad Crysis, cierna obrazovka, potom nabehne logo Crytek, potom logo Ubisoft, potom loading a az potom menu.
Hrubo oznacene veci som chcel do hry pridat, ale nie nove menu. Takze neviete niekto ako na toto? Dik.
Hry: Virageon (Alpha v1.0.0), TnT: 1 (Ukončený vývoj v Beta štádiu, Beta v1.2.1)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 18
Registrován: listopad 3, 2011, 5:28 pm
Bydliště: Levice, SR

Re: Uvodne logo pred nabehnutim do menu

Příspěvek od eXiReXT » listopad 4, 2011, 7:06 pm

Nikto nevie? Prosim, aspon ako to nazvat po anglicky, aby sa to dalo aspon cez Google najst, lebo vazne ani tam som to najst nevedel. :?
Hry: Virageon (Alpha v1.0.0), TnT: 1 (Ukončený vývoj v Beta štádiu, Beta v1.2.1)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 881
Registrován: srpen 25, 2008, 9:01 pm

Re: Uvodne logo pred nabehnutim do menu

Příspěvek od Sorc » listopad 4, 2011, 7:19 pm

Budeš muset použt to vlastní menu tak abys před vlastní menu dal show picture toho loga.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 18
Registrován: listopad 3, 2011, 5:28 pm
Bydliště: Levice, SR

Re: Uvodne logo pred nabehnutim do menu

Příspěvek od eXiReXT » listopad 4, 2011, 8:57 pm

Ahaaa. Uz to chapem, takze na to treba script? A neviete niekto prosim vas poradit laikovi, ako to tam dostat? Viem, ze to znie divne, kedze s RPG Makerom VX robim uz rok a pol, ale so scriptami som moc nerobil. Vazne dakujem, a prepacte, ze vas s tym moc otravujem. (Viete, nemam ani predstavu, kam umiestnit ten obrazok, co sa po vlozeni kodu stane a ma robit). Dik :oops:
Hry: Virageon (Alpha v1.0.0), TnT: 1 (Ukončený vývoj v Beta štádiu, Beta v1.2.1)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 881
Registrován: srpen 25, 2008, 9:01 pm

Re: Uvodne logo pred nabehnutim do menu

Příspěvek od Sorc » listopad 4, 2011, 9:05 pm

Teď jsem na to menu koukal a je to něco jinéh než jsem myslel. Ty potřebuješ to o jsem já použil v XP že to přeskočilo title screen a hodilo hráče automaticky na první mapu. Bohužel nevím jestli ta úprava scriptu je někde i pro VX a sám se scripty neumím. Takže jestli někdo upraví script title screenu tak aby se přeskočil, pak ti pomůžu, ale takhle s tím nic neudělám :(

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 18
Registrován: listopad 3, 2011, 5:28 pm
Bydliště: Levice, SR

Re: Uvodne logo pred nabehnutim do menu

Příspěvek od eXiReXT » listopad 4, 2011, 9:40 pm

Nie, ja potrebujem pred menu hodit ukazku napr. ako logo EA Games, ktore sa zobrazi pred menu hry. Chapete? Ja neviem, ci sa nevyjadrujem dost jasne, ale viac sa to asi neda. :(
Takto:
1.) Zapneš hru
2.) Namiesto toho, aby ťa to hodilo do menu, ešte predtým, než sa do toho menu dostaneš ti to prehrá logo (video, obrázok) a až potom ťa to hodí do menu (to menu nechcem odstrániť) a tam si zvolíš, či už chceš hrať a podobne. Skúsim vám poslať video, alebo niečo také, lebo vám to vysvetliť asi nedokážem (asi je chyba vo mne, neviem... možno vám stačí iba názorná ukážka) Takže skúsi niekto? Alebo pošlem teda nejaké video?
Hry: Virageon (Alpha v1.0.0), TnT: 1 (Ukončený vývoj v Beta štádiu, Beta v1.2.1)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 881
Registrován: srpen 25, 2008, 9:01 pm

Re: Uvodne logo pred nabehnutim do menu

Příspěvek od Sorc » listopad 4, 2011, 9:57 pm

Já tě chápu, ale to asi nepůjde bez vlastního title screenu. A nebo to možná nějak půjde, to nevím, ale každopádně se na to bude muset podívat někdo kdo ovládá scripty.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 18
Registrován: listopad 3, 2011, 5:28 pm
Bydliště: Levice, SR

Re: Uvodne logo pred nabehnutim do menu

Příspěvek od eXiReXT » listopad 4, 2011, 10:45 pm

Ok, tak dik za rady :wink:. No, skusim pockat na niekoho, kto sa v scriptoch do VXka viac vyzna a snad mi pomoze aj s tym spravnym vlozenim a nakonfigurovanim, alebo co s tym treba robit... :mrgreen:
Hry: Virageon (Alpha v1.0.0), TnT: 1 (Ukončený vývoj v Beta štádiu, Beta v1.2.1)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Uvodne logo pred nabehnutim do menu

Příspěvek od JKlena » listopad 5, 2011, 12:34 am

Osobně bych veděl, jak na obrázky před spustením, jako kdyby jich bylo dost a v rychlém sledu, vznikne animace, ale myslim, že sem už mnohdy viděl script aby si tam mohl šoupnout i flv.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 852
Registrován: říjen 30, 2007, 2:56 pm
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Uvodne logo pred nabehnutim do menu

Příspěvek od Lukaaash » listopad 5, 2011, 9:23 am

Tady je asi to, co potřebuješ. Je to podle toho mého loga. Kdysi jsem to někde našel a trochu si to upravil. Stačí jen přidat obrázky, nějaké zvuky, jestli chceš a taky ten script můžeš různě upravit, hlavně si přepsat cestu k obrázkům, hudbě a taky ty názvy - to "Vase_slozka" atd. Dá se taky zrychlit či zpomalit zvuky nebo upravit hlasitost těmi čísly za zvukem, stačí si to všechno ozkoušet.

Samozřejmě to hoď do scriptů pod Materials pod jakýmkoli názvem.

Kód: Vybrat vše
class Logo
 
  def initialize
    # Fundo
    Graphics.transition(Graphics.frame_rate)
    # Corte 1
    Graphics.freeze
    @sprite_glow_1 = Sprite.new
    @sprite_glow_1.bitmap = Cache.load_bitmap("Graphics/Vase_slozka/", "Vas_obrazek_1", 0)
    Audio.se_play("Audio/Vase_slozka/Music1", 60, 100)
    Graphics.transition(80 * Graphics.frame_rate / 40, "Graphics/Vase_slozka/Vas_obrazek_2")
    ## Corte 2
    # Graphics.freeze
    # @sprite_glow_2 = Sprite.new
    # @sprite_glow_2.bitmap = Cache.load_bitmap("Graphics/Vase_slozka/", "Glow2", 0)
    # Audio.se_play("Audio/Vase_slozka/Audio1", 100, 40)
    # Graphics.transition(Graphics.frame_rate, "Graphics/Vase_slozka/Glow2_Transition")
    ## Nome
    Graphics.freeze
    @sprite_name = Sprite.new
    @sprite_name.bitmap = Cache.load_bitmap("Graphics/Vase_slozka/", "Vas_obrazek_3", 0)
    Audio.se_play("Audio/Vase_slozka/Music2", 60, 100)
    Graphics.transition(100 * Graphics.frame_rate / 40)
    # Fim
    @black = Sprite.new
    @black.bitmap = Bitmap.new(640, 480)
    @black.bitmap.fill_rect(0, 0, 640, 480, Color.new(0, 0, 0))
    @black.opacity = 0
    updates = 100
    for i in 0...updates
      Graphics.update
      Input.update
      if Input.trigger?(Input::C)
        break
      end
    end
    max = 80
    for i in 0..max
      @black.opacity = i * 255 / max.to_f
      Graphics.update
    end
    # Dispose
    Graphics.freeze
    @black.bitmap.dispose
    @black.dispose
    @sprite_name.bitmap.dispose
    @sprite_name.dispose
    # @sprite_glow_2.bitmap.dispose
    # @sprite_glow_2.dispose
    @sprite_glow_1.bitmap.dispose
    @sprite_glow_1.dispose
  end
 
end

Logo.new
ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 18
Registrován: listopad 3, 2011, 5:28 pm
Bydliště: Levice, SR

Re: Uvodne logo pred nabehnutim do menu

Příspěvek od eXiReXT » listopad 5, 2011, 11:47 am

To je skvele Lukaaash! Diky, presne nieco taketo som potreboval. Ma to vsetko (je v tom prehlad, je to jednoduche aj pre lamu ako som ja :mrgreen: a da sa to lahko editovat atd. atd...). Diky vsetkym za pomoc :!: Nebojte, uz vas nebudem dlho otravovat. :D

// Takze vsetko funguje ako ma. Som naozaj rad :) Dik za vsetko :wink:
Hry: Virageon (Alpha v1.0.0), TnT: 1 (Ukončený vývoj v Beta štádiu, Beta v1.2.1)


Zpět na Tipy, triky, rady a tutoriály k RPG Makeru VX/Ace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků