Co jsou to variably ?

Zde najdete typy na práci v RPG Makeru VX a VX Ace.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 14
Registrován: prosinec 4, 2011, 6:49 pm

Co jsou to variably ?

Příspěvek od Tito » leden 2, 2012, 9:32 pm

Ahoj,
cítím se velmi trapně ,ale musím se zeptat jelikož i ta malá ostuda stojí za to naučit se něco.

Můj problém spočívá v tom že :
Nevím co jsou to variably.S RPG Makerem dělám už nějaký ten pátek a zkoušel jsem udělat něco s variably ale nechápu teorii a funkce.
Můžete mi prosím pomoct ?
:oops:
Uč se v mladí ! Moudrost nedostaneš stářím !

Učím se v RPG MAKER VX

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 881
Registrován: srpen 25, 2008, 9:01 pm

Re: Co jsou to variably ?

Příspěvek od Sorc » leden 2, 2012, 10:16 pm

Variable je něco, co má určitou hodnotu. Třeba počet věcí je dán variablem. Variable můžeš v RM nastavit na přesnou hodnotu, sčítat, odčítat, násobit, dělit a podobně. A samozřejmě se můžeš v conditional branch ptát, jestli má variable určitou hodnotu, nebo třeba jestli je menší než jiný variable atd. Třeba když má hráč sebrat 5 hub tak vytvoříš pět eventů s houbou kde bude add variable +1 a pak odstranění eventu a u zadavatele úkolu bude conditional branch jestli se variable rovná 5, pak je úkol splněn. Snad jsi to pochopil :)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 14
Registrován: prosinec 4, 2011, 6:49 pm

Re: Co jsou to variably ?

Příspěvek od Tito » leden 3, 2012, 7:03 am

Nice ! Thank You :shock:
Uč se v mladí ! Moudrost nedostaneš stářím !

Učím se v RPG MAKER VX

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 586
Registrován: duben 7, 2010, 4:47 pm
Bydliště: někde v Praze

Re: Co jsou to variably ?

Příspěvek od Poryg » leden 6, 2012, 1:09 am

Jinak se nemusíš cítit trapně... Každý někdy začínal a tyhle věci nevěděl.

Docela dobře si vzpomínám, jak jsem se tu ptal na to, že jsem občas procházel eventem a občas jsem do něj naboural.

Případně na to, že jsem měl problém s tím, jak více věcí uskladnit do jedné mapy... Nakone jsem pochopil switche a mohl jsem se vydat na variably. Je to sice základ, tvořící v podstatě celou hru, ale přitom není nejjednodušší na pochopení.


P.S Vím, že tohle je OT. Vím, že to, co je v hidu, asi mnoho lidí zajímat nebude. (proto to je v hidu) Tohle jsem umístil jen pro to, aby se případně někdo nebál zeptat. Ostatně... Od toho tu jsme :)
http://www.ulozto.cz/7478224/lsdemo-zip


Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak vytvořit svoji mapu :D
Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak fungují switche a variably :D
Ach, kdepak jsou ty časy? Teď RM otevřu jednou za sto let... :(


Zpět na Tipy, triky, rady a tutoriály k RPG Makeru VX/Ace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků