Nová Funkce - menu

Zde najdete typy na práci v RPG Makeru VX a VX Ace.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 16
Registrován: únor 24, 2012, 2:54 pm

Nová Funkce - menu

Příspěvek od Greg » březen 31, 2012, 11:54 am

Ahoj chtěl bych udělat něco jako kování. Myslím to tak že když příjdu ke kovadlině ukáže se pozadí ale né jako Show Choices to se mi nelíbí ale jako pozadí třeba Inventář , Obchod a podobně. Mohl by mi někdo poradit jak na to ?

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Nová Funkce - menu

Příspěvek od Michalc » březen 31, 2012, 6:38 pm

To se dá udělat jak eventově, tak přes scripty, ale v obou případech to bude dost komplikované. Vzhledem k tomu, že se scripty asi moc nekamarádíš, tak spíš přes eventy, ale v tom případě bude potřeba spousta conditional branchů, variablů, switchů a show picture a i tak je to dost komplikovanej systém... Ale pokud o to stojíš, něco by se udělat dalo, jenže čim víc věcí to bude umět, tim komplikovanější už jen abys to dokázal trochu upravit...
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 586
Registrován: duben 7, 2010, 4:47 pm
Bydliště: někde v Praze

Re: Nová Funkce - menu

Příspěvek od Poryg » duben 2, 2012, 10:49 am

Já bych mohl něco sestrojit, ale bylo by to na RPG maker 2003, takže bys to musel opsat z makeru do makeru :D
http://www.ulozto.cz/7478224/lsdemo-zip


Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak vytvořit svoji mapu :D
Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak fungují switche a variably :D
Ach, kdepak jsou ty časy? Teď RM otevřu jednou za sto let... :(

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 16
Registrován: únor 24, 2012, 2:54 pm

Re: Nová Funkce - menu

Příspěvek od Greg » duben 2, 2012, 4:00 pm

Poryg píše:Já bych mohl něco sestrojit, ale bylo by to na RPG maker 2003, takže bys to musel opsat z makeru do makeru :D
Michalci díky za radu ,bude se mi hodit ;) . Porygu jestli by si byl ochotný to udělat tak bych ti byl moc zavázaný a klidně bych si to přepsal ;).

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 852
Registrován: říjen 30, 2007, 2:56 pm
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Nová Funkce - menu

Příspěvek od Lukaaash » duben 2, 2012, 6:45 pm

Nevím, v čem bys to chtěl tvořit, ale musím poukázat na to, že například ve VX je jen 20 vrstev obrázků - pokud budete dělat to menu, předpokládám, že s obrázky, budete se muset uskrovnit... Ale mohou tam být i další rozdíly, s XP makerem nevím jak to je...
ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Nová Funkce - menu

Příspěvek od JKlena » duben 3, 2012, 6:01 am

Tak kdyby to dělal scriptama, neomezuje ho nic, kromě úplných hranic enginu, to znamena neco kolem 32000 vrstev, takŽe celkem slušný. Problém je že dnešní mládež by nejraději programovala bez jakývkoli znalostí, přitom ruby je jeden z nejjednoduchších jazyků.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 852
Registrován: říjen 30, 2007, 2:56 pm
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Nová Funkce - menu

Příspěvek od Lukaaash » duben 3, 2012, 3:33 pm

Pravda, pravda, zapomněl jsem zmínit, že jde o eventování :)
ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 586
Registrován: duben 7, 2010, 4:47 pm
Bydliště: někde v Praze

Re: Nová Funkce - menu

Příspěvek od Poryg » duben 3, 2012, 11:02 pm

Okay... Ale budeš mi muset napast, co od toho vyžaduješ.

Když k tomu přijdeš, tak se ukáže nějaké menu. To jsem stihnul pochopit... Ale co vyžaduješ od toho menu? Jestli to bude jen obrázek přes tu mapu, nebo jestli to bude jiná mapa, jestli se v tom menu bude provádět třeba to kování,...
http://www.ulozto.cz/7478224/lsdemo-zip


Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak vytvořit svoji mapu :D
Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak fungují switche a variably :D
Ach, kdepak jsou ty časy? Teď RM otevřu jednou za sto let... :(

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 16
Registrován: únor 24, 2012, 2:54 pm

Re: Nová Funkce - menu

Příspěvek od Greg » duben 4, 2012, 6:43 pm

Myslím to tak že se ukáže nějaké pozadí jedno jaké a na tom pozadí budou možnosti třeba kovat a tak si vybírat ale aby to bylo uprostřed. Stačí mi tento základ zbytek si udělám sám.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 586
Registrován: duben 7, 2010, 4:47 pm
Bydliště: někde v Praze

Re: Nová Funkce - menu

Příspěvek od Poryg » duben 4, 2012, 10:29 pm

okay... Pokud nad tím zamakám, tak do týdne by to mohlo být hotové :D Ale provedu to tak, že aby se to menu objevilo, tak budeš muset přijít k té kovadlině a stisknout akční klávesu. (protože jen k ní přijít, to by mohlo potenciálního hráče naštvat, obzvlášť kdyby nic kovat nechtěl)

Ale víc o tom bude vtextovém souboru, který k tomu přiložím.
http://www.ulozto.cz/7478224/lsdemo-zip


Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak vytvořit svoji mapu :D
Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak fungují switche a variably :D
Ach, kdepak jsou ty časy? Teď RM otevřu jednou za sto let... :(

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 16
Registrován: únor 24, 2012, 2:54 pm

Re: Nová Funkce - menu

Příspěvek od Greg » duben 5, 2012, 6:53 pm

Dobře moc ti děkuju.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 586
Registrován: duben 7, 2010, 4:47 pm
Bydliště: někde v Praze

Re: Nová Funkce - menu

Příspěvek od Poryg » duben 11, 2012, 1:06 pm

Poslušně hlásím technickou závadu. Hlásí mi to, že event ukazuje na item, který neexistuje, takže se s tím budu muset poprat o pár dní dýl. A vzhledem k tomu, že mám školu, to vidím tak, že dříve než o víkendu to nebude.

Grafika bude vcelku primitivní, kovy a jejich slučování celkem nesmyslné, ale svému účelu by to mělo dostát :)

Tohle jsem dal pouze do hidu, aby ti, koho to nezajímá, nemuseli číst dál. Ale vážně, michlac straší, tvorba menu tak složitá není. Pokud to není nic ultra složitého, apod. Obzvlášť když to je kovářské menu :) Abych ti to dokázal, tak do tý hry vložím i jednoduchý custom herní menu. (bude skutečně jednoduchý, protože když není jednoduchost, nemůžeš se naučit nic složitějšího a kdyby sis podle něho chtěl taky vytvořit vlastní menu system, tak složité menu by ti bylo k ničemu, pokud nevíš, jak takové menu funguje :))
http://www.ulozto.cz/7478224/lsdemo-zip


Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak vytvořit svoji mapu :D
Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak fungují switche a variably :D
Ach, kdepak jsou ty časy? Teď RM otevřu jednou za sto let... :(

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Nová Funkce - menu

Příspěvek od Michalc » duben 11, 2012, 2:29 pm

Straším nestraším, jen jsem chtěl upozornit na to, že nějaké menu, aby vypadalo alespoň trochu k světu, bude chtít nějakou tu zkušenost s programem, jinak se v tom člověk dost rychle ztratí a především základní zkušenosti s variablama a switchema by to prostě chtělo. Samozřejmě to neni nic extra komplikovaného, ale taky to není žádná banalita, kterou by člověk zvládl po tejdnu práce s programem. Samozřejmě dost záleží na tom, co vše v tom menu má být, jak to má vypadat, jestli to má být nějak animované, co vše to má zobrazovat, jak dobře se to bude dát ovládat atd atd...
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Re: Nová Funkce - menu

Příspěvek od Vivi » duben 12, 2012, 9:16 am

Michalc má pravdu, jakékoli CMS není nic pro začátečníky. Přidám se k tomu, kolik věcí u toho má být. Záleží, jestli to bude stylem adventur, že do sebe smícháš 2 věci, nebo jestli to bude stylem Minecraftu + teplota výhně. Každopádně to chce zkušenosti s proměnnýma a podmínkama (strašně moc podmínek).
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 586
Registrován: duben 7, 2010, 4:47 pm
Bydliště: někde v Praze

Re: Nová Funkce - menu

Příspěvek od Poryg » červen 29, 2012, 11:32 pm

Moc se omlouvám, ale nemůžu to dodat. Ve chvíli, kdy jsem mohl, jsem měl problémy s netem. Teď je net v pořádku, ale shořel mi počítač, na kterém jsem to měl :( a tohle je matčin počítač, takže tu RPG maker nemám :(

Nicméně musím říct, že to kování zas tak těžké nebylo.
http://www.ulozto.cz/7478224/lsdemo-zip


Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak vytvořit svoji mapu :D
Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak fungují switche a variably :D
Ach, kdepak jsou ty časy? Teď RM otevřu jednou za sto let... :(


Zpět na Tipy, triky, rady a tutoriály k RPG Makeru VX/Ace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník