Questy

Zde najdete typy na práci v RPG Makeru VX a VX Ace.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 11
Registrován: únor 23, 2009, 8:26 pm

Questy

Příspěvek od Zipacna » únor 23, 2009, 8:37 pm

Zdravim, právě jsem si jak? tak? osahal rpg maker ale mam trochu problem s questama.Teda ne trochu a le hodně velkej. Nějak nvm jak udělat quest. Doká?u udělat mapu,na ni dát quest givera,třaba i potvoru kterou v q budu muset zabít,rozhovor atd,ale jak udělat quest je mě absolutní záhadou. Vůbec nechápu jak určit co v questu mam zabít, jak ve hře ověřit ?e hráč přinesl co měl(nebo zabil,prozkoumal atd) a jak pak za quest dát odměnu,nejlíp jak udělat aby jedna postava mohla zadat víc questů,takovej postupák předem díky moc za pomoc

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 232
Registrován: leden 14, 2008, 3:39 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Drago » únor 23, 2009, 10:30 pm

Stáhni si tohle, je to tutorial zaměřenej na questy. Pokud z toho něco vyčte?, mohlo by ti to pomoct.
Aktuální projekty:

D.Soul [start projektu - 22.2.2008]
- Hotovo |||||||||| 30%

eXperiment [start projektu - netu?ím]
- Hotovo |||||||||| 50%

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 11
Registrován: únor 23, 2009, 8:26 pm

Příspěvek od Zipacna » únor 23, 2009, 10:57 pm

Drago píše:Stáhni si tohle, je to tutorial zaměřenej na questy. Pokud z toho něco vyčte?, mohlo by ti to pomoct.


Tohle je bohu?el rpg maker xp já mam vx tak?e mam smůlu

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 232
Registrován: leden 14, 2008, 3:39 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Drago » únor 23, 2009, 10:59 pm

Pořád mů?e? přejít na XP, nebo si ho aspoň stáhnout a zjistit co potřebuje?, není mezi nima moc velkej rozdíl. :wink:
Aktuální projekty:

D.Soul [start projektu - 22.2.2008]
- Hotovo |||||||||| 30%

eXperiment [start projektu - netu?ím]
- Hotovo |||||||||| 50%

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 11
Registrován: únor 23, 2009, 8:26 pm

Příspěvek od Zipacna » únor 23, 2009, 11:29 pm

Drago píše:Pořád mů?e? přejít na XP, nebo si ho aspoň stáhnout a zjistit co potřebuje?, není mezi nima moc velkej rozdíl. :wink:


stáhnul jsem xp a hodně mi to pomohlo ty switche jsou mr?ky ale teď by to neměl být problém rozdíl mezi vx moc nepozoruju ale to spí? proto ?e neumim ani v jednom ka?dopádně díky moc

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 11
Registrován: únor 23, 2009, 8:26 pm

Příspěvek od Zipacna » únor 24, 2009, 5:28 pm

Tak a teď jsem uplne v kelu.Quest jsem udělal presne podle tebe,ale pokazdy me to hodi chybu.Vubec nechapu ale kde je.Screeny ti snad reknou vic.Uz jsem z toho zoufalej

Obrázek
Obrázek
Obrázek


No abych to je?tě upřesnil.Chlap mě po?le ke sloupu abych ho znicil a prinesl mu fragment.V?echno jde v pohodě,ale jakmile skončí boj dostanu tu blbou chybovku,fakrt nvm co s tim.Predem diky za help.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Příspěvek od Grim » únor 24, 2009, 6:11 pm

Musi tam být Conditional Branch s podmínkou jestli je ten fragment v inventáři jinak to pí?e tuto chybu. Proto?e on nemů?e přiřadit číslo od něčeho co neexistuje v inventáři. A lep?í by bylo nepřiřazovat podle kusu v invemtáři, ale rovnou přiřadit +1 do QIa1.
Naposledy upravil Grim dne únor 24, 2009, 6:24 pm, celkově upraveno 2
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 11
Registrován: únor 23, 2009, 8:26 pm

Příspěvek od Zipacna » únor 24, 2009, 6:22 pm

Grim píše:Musi tam být Conditional Branch s podmínkou jestli je ten fragment v inventáři jinak to pí?e tuto chybu. Proto?e on nemů?e přiřadit číslo od něčeho co neexistuje v inventáři.


mů?e? to říct polopatěji?Conditional Branch tam mam ale tu podmínku vysvětly pls,ano vypadam jak n00b ale ka?dý nekdy nejak zacinal :)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Příspěvek od Grim » únor 24, 2009, 6:27 pm

Zipacna píše:
Grim píše:Musi tam být Conditional Branch s podmínkou jestli je ten fragment v inventáři jinak to pí?e tuto chybu. Proto?e on nemů?e přiřadit číslo od něčeho co neexistuje v inventáři.


mů?e? to říct polopatěji?Conditional Branch tam mam ale tu podmínku vysvětly pls,ano vypadam jak n00b ale ka?dý nekdy nejak zacinal :)


Čtvrtá zálo?ka v Conditional Branch polo?ka Item kde vybere? jaký má mít postava v inventáři.
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 11
Registrován: únor 23, 2009, 8:26 pm

Příspěvek od Zipacna » únor 24, 2009, 6:32 pm

Grim píše:
Zipacna píše:
Grim píše:Musi tam být Conditional Branch s podmínkou jestli je ten fragment v inventáři jinak to pí?e tuto chybu. Proto?e on nemů?e přiřadit číslo od něčeho co neexistuje v inventáři.


mů?e? to říct polopatěji?Conditional Branch tam mam ale tu podmínku vysvětly pls,ano vypadam jak n00b ale ka?dý nekdy nejak zacinal :)


Čtvrtá zálo?ka v Conditional Branch polo?ka Item kde vybere? jaký má mít postava v inventáři.


to jsem zkou?el,ale pak se me ten event nespusti protoze je pres switch zavislej na postave co chce fragment,to jsem vydedukoval,nebo tam mam ty Conditional Branch dat 2?Jeden na item a jeden na switch?

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Příspěvek od Grim » únor 24, 2009, 6:39 pm

JJ přesně tak. Nebo rovnou přiřadit Control Variables:[0001:QI1a] = 1 .
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 11
Registrován: únor 23, 2009, 8:26 pm

Příspěvek od Zipacna » únor 24, 2009, 6:49 pm

Grim píše:JJ přesně tak. Nebo rovnou přiřadit Control Variables:[0001:QI1a] = 1 .


no tak teď se ten event projistotu nechce spustit vubec
tady je screen muzes me jak pro debila rict kde jsem udelal chybu?

Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Příspěvek od Grim » únor 24, 2009, 6:59 pm

Takhle. :arrow:
Obrázek

Ale ten předmět jako item tam dej u borce co ti dal ten úkol mu dej podmínku jestli má? ten item u sebe tak quest pokračuje jestli ne odpověd "Je?tě ho nemá?"
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 11
Registrován: únor 23, 2009, 8:26 pm

Příspěvek od Zipacna » únor 24, 2009, 7:08 pm

mů?e? mi pls přelo?it nápis na levej straně? :oops:
resp zatim jsem to nedokázal pochopit,u? sem pochopil switch ale
nechápu proč nefunguje

If win change items fragment +1
[promenna pro fragment] = [Fragment] in inventory
Naposledy upravil Zipacna dne únor 24, 2009, 7:14 pm, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Příspěvek od Grim » únor 24, 2009, 7:12 pm

Zipacna píše:mů?e? mi pls přelo?it nápis na levej straně? :oops:

Psal jsem, ?e tam nemusí být ta podmínka s tím itemen v inventory, kdy? rovnou přiřadí? číslo.
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 11
Registrován: únor 23, 2009, 8:26 pm

Příspěvek od Zipacna » únor 24, 2009, 7:40 pm

Tak u? to funguje,celou dobu byl problem v [questitem]=[fragment] is in inventory.Diky moc


Zpět na Tipy, triky, rady a tutoriály k RPG Makeru VX/Ace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků