New projekt

Zde najdete typy na práci v RPG Makeru VX a VX Ace.

Moderátor: Moderátoři

 
Příspěvky: 9
Registrován: prosinec 5, 2009, 9:48 am

New projekt

Příspěvek od kertin » prosinec 18, 2009, 7:15 pm

Zdravím...tak jsem se stačil svým způsobem seznámit s RPG makerem VX a pustil jsem se do podle mě celkem zajímavého projektu. Nemám problém s tím, abych si nadesignoval svět a jednotlivé lokace či baráky, doká?u si najít nové postavičky atd. do hry, nemám problém s tvorbou eventů :) . Ale nechci začínat nebo spí? bych měl říct, ?e nechci pokračovat do té doby, ne? se naučím udělat si vlastní menu s vlastním designem nebo např. změnu pozadí při souboji a u souboje nemít ty defaultní modré tabulky, rád bych si nějakým způsobem udělal své. Vím, ?e je asi náročné na něco takového odpovědět, ale nemohl by mi někdo poradit, jakým způsobem to udělat, v čem to udělat, případně nějaké materiály, kde bych vyčetl co a jak? Proto?e tady to je základ, od kterého by se pak odvíjel design světa, příběh a jednotlivé eventy v něm. A i kdyby se mi podařilo vytvořit ú?asný příběh s dobře propracovaným světem, i kdy? je to určitě něco obtí?ného, bez svého menu atd. by to bylo takové nemastné, neslané s tím v?ím defaultním, co se ve VX nachází.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » prosinec 18, 2009, 7:32 pm

To toho chces docela dost na to, ze zacinas s RM. No ja ti neporadim, prenecham to VX borcum.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

 
Příspěvky: 9
Registrován: prosinec 5, 2009, 9:48 am

mno

Příspěvek od kertin » prosinec 18, 2009, 7:42 pm

No jo, chci toho celkem dost, ale kdy? to tak vezme?, tak chci v podstatě jednu věc :D , ono ohledně eventů, co? je stě?ejní slo?ka ka?dé hry u? toho zase tolik nepotřebuju znát na to, abych zvládl udělat to, co chci, sehnat si grafiku a svět taky v pohodě...jen tohle no, s tím zku?enosti nemám a nevím jak na to, holt grafické znalosti jsou u mě na nízké úrovni :roll:

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 9
Registrován: listopad 25, 2009, 1:52 am

Příspěvek od Simba » prosinec 18, 2009, 7:51 pm

Podívej na youtube. Já tam čerpám pořád. Tutoriály jsou v angličtině, ale dá se to dobře pochopit i z videa.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » prosinec 18, 2009, 11:00 pm

Jaky tabulky myslis? Mozna myslis windowskin... ty se daj sehnat volne na internetu, ale do VX je to horsi nez do XP, ale nechapu co presne myslis.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Příspěvek od Grim » prosinec 19, 2009, 7:47 am

Tu je popis tabulky s Windows Skinem:
Obrázek
Snad je to čitelné. :twisted:
Obrázek

 
Příspěvky: 9
Registrován: prosinec 5, 2009, 9:48 am

heh

Příspěvek od kertin » prosinec 19, 2009, 9:11 am

Mno Grime, vypadá to, ?e je to přesně jedna z věcí, která mě zajímá:). Tak?e ty windows skiny se dají volně sehnat na netu a implementovat do VXka? Tak kdy?tak, kdyby byl někdo ochotný napsat nějaký zkrácený tutoriálek, jak tam ty win skiny nacpat, tak bych mu byl vděčný. Popřípadě nějaký web, kde by se to dalo sehnat. Včera jsem projí?děl forko RPG maker VX community a hledal tam půl hodky, ale o tomto jsem se tam nic nedočetl nikde.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » prosinec 19, 2009, 11:59 am

V podstate hlavnim problemem tady je to, ze vetsina grafiky, co je ke stazeni je do RMXP ( http://www.ninesages.org/XP_Album/index.php?cat=17 ). RMXP je dost podobny VX, ale rozmery jsou jine. V podstate k fungovani staci obrazek s windowskinem nakopcit do slozky s windowskinama, kterou najdes tam, kde mas nainstalovany RMVX -> graphic -> Windowskins. Jenze prave kvuli tem rozmerum by to nefungovalo jak ma, ale pokud si na te strance neco vyberes, myslim, ze bych to mel dokazat zmensit.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

 
Příspěvky: 9
Registrován: prosinec 5, 2009, 9:48 am

to Michalc

Příspěvek od kertin » prosinec 19, 2009, 12:05 pm

aha, tak?e v podstatě nejde o nic slo?itého, tak?e díky moc, zkusím na to mrknout a řeknu ti. Já myslel, ?e to není k sehnání a ?e si to budu muset prostě ten window skin udělat sám :D

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » prosinec 19, 2009, 12:09 pm

Nejde o nic slo?itého, v podstatě tu jediný problém je to, ?e vět?ina lidí dělá spí? v XP a tím jejich windowskiny pasují do XP a do VX se musí trochu předělat, nicméně není to nic, co by průměrný grafik po pár minutách nezvládl. Doufám...
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

 
Příspěvky: 9
Registrován: prosinec 5, 2009, 9:48 am

no

Příspěvek od kertin » prosinec 19, 2009, 12:46 pm

Tak jsem na to při?el, jak vlo?it nový window skin a četl jsem, ?e bych měl změnit velikost na 128x128, to jsem udělal, ale stejně to ve hře nepasuje :(

 
Příspěvky: 9
Registrován: prosinec 5, 2009, 9:48 am

jop

Příspěvek od kertin » prosinec 19, 2009, 1:05 pm

Je?tě mě napadlo to ořezat a rozdělit na ty jednotlivé části a nastavit ka?dou tu část window skinu na ty rozměry, které jsem na?el na jedné stránce o VXku a pak to zase spojit dohromady. Proto?e 128x128 jsem nastavoval na celý ten window skin, tak proto to mo?ná nepasuje. Mno budu to dělat poprvé v ?ivotě, tak to asi chvilku potrvá, ale snad to bude fungovat :roll:


Zpět na Tipy, triky, rady a tutoriály k RPG Makeru VX/Ace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků