Jak změnit polohu menu

Zde najdete typy na práci v RPG Makeru VX a VX Ace.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 794
Registrován: únor 14, 2010, 10:07 pm
Bydliště: Slaný. To je kousek od Prahy.

Jak změnit polohu menu

Příspěvek od legition » březen 5, 2010, 3:23 am

Potřeboval bych vědět jak změním polohu hlavního menu nevíte někdo?
Naposledy upravil legition dne březen 18, 2010, 10:40 pm, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 852
Registrován: říjen 30, 2007, 2:56 pm
Bydliště: Pardubický kraj

Příspěvek od Lukaaash » březen 5, 2010, 5:10 pm

tak na to jsou různé scripty, ale mů?e? si pohrát se scriptem Scene_Menu, asi je?tě mo?ná nějaký to Windows_něco, tam se taky dají nastavit okna itemů, statusu a tak... doporučuji předem zálohovat ty scripty
ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 794
Registrován: únor 14, 2010, 10:07 pm
Bydliště: Slaný. To je kousek od Prahy.

Příspěvek od legition » březen 5, 2010, 11:00 pm

beze scriptů nemám možnost udělat "nestandartní hru" pro to se rovnou i zeptám existuje nějaká učebnice těchto scriptů? pokud ano rád bych jí dostal před oči. Myslím že by to pomohlo i jiným lidem
Naposledy upravil legition dne březen 18, 2010, 10:41 pm, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Příspěvek od Vivi » březen 5, 2010, 11:29 pm

VX pou?ívá RGSS2 (ruby), a scriptů na něco takovýho se po netu válí spousta. Kdy?tak stačí jen pozměnit některá čísla (X,Y).
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 661
Registrován: červen 19, 2008, 11:03 pm
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Neas » březen 6, 2010, 10:02 am

legition píše:beze scriptů nemám mo?nost udělat "nestandartní hru" pro to se rovnou i zeptám existuje nějaká učebnice těchto scriptů? pokud ano rád bych jí dostal před oči. Myslím ?e by to pomohlo i jiným lidem

Učebnic Rubyho existuje hodně 8) a to jak po netu, tak normálně ti?těných. Například:
http://interval.cz/clanky/ruby-po-kapka ... lace-ruby/
nebo:
http://www.zonerpress.cz/kniha/pro-prog ... ofesionaly
:wink:

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Re: Jak změnit polohu menu

Příspěvek od Grim » březen 6, 2010, 11:15 am

legition píše:Potřeboval bych vědět jak změním polohu hlavního menu nevíte někdo?


Scene_Title řádek 154-156 a na nich toto změň:

Kód: Vybrat vše
 
    @command_window = Window_Command.new(?ířka okna s textem, [s1, s2, s3])
    @command_window.x = (X pozice na obrazovce - @command_window.width) / 2
    @command_window.y =Y pozice na obrazovce
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » březen 6, 2010, 11:21 am

Ale to, co tady rikas neni moc pravda.

Tak zaprvy, jak uz bylo predemnou receno, tak na netu najdes scriptu spoustu, napriklad Lukaaashova hra (Ztracený Rytíř) je také udělaná ze scriptů nalezených na netu a přesto je nestandartní. Někdy bude? muset poupravit X-Y pozice, ale to je tak v?echno a nemusí? se hned učit se scripty.

Zadruhé se dá spousta věcí udělat eventy. Tak?e by bylo mo?ná lehčí se učit jak fungují eventy a tu nestandartnost tam dostat tím.

A to hlavní, zatřetí. V RP hrach nejde o nejake uzasne vychytavky a podobne, ale o neco trosku jineho, alespon podle me. Uz jsem hral par her, ktere byly udelane vyhradne bez scriptu jen eventy a presto vypadali dost dobre a to, protoze byla dobre vyuzita grafika, hry byly kvalitne zmapovany, ale hlavne meli pusobivy pribeh.

Proto bych byt tebou hned nezacinal se scripty. Pochybuju, ze by nekdo, kdo v RM pracuje chvilku dokazal vytvorit dobrou hru jen diky scriptum, akorat by si pak mohl byt zklaman, ze mas hodne scriptu, ale nedari se ti udelat mapy.

Takze bych nejdriv s projektem trochu neco zkousel, experimenty, co uz RM umi a az po tom bych premyslel o scriptech.

A posledni vec. Jak rebelovo Broken Hearts a Forbidden Saga tak i Grimovo Grom Wars jsou hry bez scriptu a presto nepatri k tomu standartu, co RM nabizi, i kdyz nejsou z VX...
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 794
Registrován: únor 14, 2010, 10:07 pm
Bydliště: Slaný. To je kousek od Prahy.

Příspěvek od legition » březen 6, 2010, 10:23 pm

Michalc píše:
A posledni vec. Jak rebelovo Broken Hearts a Forbidden Saga tak i Grimovo Grom Wars jsou hry bez scriptu a presto nepatri k tomu standartu, co RM nabizi, i kdyz nejsou z VX...

pokud nejsou ze scriptů tak jak v Broken hearts udělal to první video před zobrazení menu .... to přes eventy neuděláž ani kdyby jsi se na hlavu postavil nebo se pletu :?: ?
Naposledy upravil legition dne březen 18, 2010, 10:55 pm, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Příspěvek od Vivi » březen 6, 2010, 10:38 pm

V Broken Hearts to bylo pou?ito pomocí map a eventů na nich. Ve VX to doká?e? jen kdybys mněl v setu nějakou grafiku pro to menu. RM2k3 se od RMVX dost li?í.
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 794
Registrován: únor 14, 2010, 10:07 pm
Bydliště: Slaný. To je kousek od Prahy.

Příspěvek od legition » březen 6, 2010, 10:41 pm

Michalc píše:Tak zaprvy, jak uz bylo predemnou receno, tak na netu najdes scriptu spoustu, napriklad Lukaaashova hra (Ztracený Rytíř) je také udělaná ze scriptů nalezených na netu a přesto je nestandartní. Někdy budež muset poupravit X-Y pozice, ale to je tak všechno a nemusíš se hned učit se scripty.

Zadruhé se dá spousta věcí udělat eventy. Takže by bylo možná lehčí se učit jak fungují eventy a tu nestandartnost tam dostat tím.

A to hlavní, zatřetí. V RP hrach nejde o nejake užasne vychytavky a podobne, ale o neco trosku jineho, alespon podle me. Uz jsem hral par her, ktere byly udelane vyhradne bez scriptu jen eventy a presto vypadali dost dobre a to, protoze byla dobre vyuzita grafika, hry byly kvalitne zmapovany, ale hlavne meli pusobivy pribeh.

Bohužel tenhle script jsem na netu nenašel jinak máš pravdu na netu spousty užasných scriptů které nestandartnost hry dokážou udělat např mode7 nebo ukazatel lokací

nestandartností jsem myslel něco co v původním rm není, je pravda že eventy májí velký potenciál možností věcí co jde přes ně udělat a nejednou to pozvedne ůrověn hry souhlas ale zeptat na učebnici jsem se mohl ne? Proč bych nemohl skoušet ve scriptech si udělat vlastní menu? Učit se jen eventy nebo jen scripty je podle mně špatná cesta k zdokonalení schopností. A to testování co rm umí dělám už asi rok a půl ale v XP ovšem VX je v základech podobný až skoro stejný samozřejmně se ale mám stále co učit :lol:

Příběch je skoro to nejduležitější na hře.Obrazný příklad s dobrým příběhem může být grafika naprd ale stejně to bude dobrá hra, proč ale dávat grafiku která stojí naprd když je možnost dát tam lepši? Tím chci říct že znalost scriptů je dobré plus. znáš scripty = můžeš udělat vše co přes eventy nejde nebo se zase pletu :?: ?
Naposledy upravil legition dne březen 18, 2010, 10:58 pm, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 794
Registrován: únor 14, 2010, 10:07 pm
Bydliště: Slaný. To je kousek od Prahy.

Příspěvek od legition » březen 6, 2010, 10:44 pm

Vivi píše:V Broken Hearts to bylo použito pomocí map a eventů na nich. Ve VX to dokážež jen kdybys mněl v setu nějakou grafiku pro to menu. RM2k3 se od RMVX dost liší.

Ok ale jde ty mapy spustit před zobrazením menu? Ve VX? Bez použití scriptu? a co je set tilesety A B C D a tak? RM2003 jsem nikdy neviděl já začínal s XP :-(
Naposledy upravil legition dne březen 18, 2010, 10:59 pm, celkově upraveno 2

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Příspěvek od Vivi » březen 6, 2010, 10:53 pm

Myslím, ?e ve VX nic takovýho není, nebo se to ře?í pomocí scriptu ( kdy?tak mě někdo opravte). Set? To je ten sloupeček ne lavý straně obrazovky (tam, kde je grafika pro mapu). OMG neviděl jsi nikdy 2000(3)? Zeptej se strejdy Googla :lol: .
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 794
Registrován: únor 14, 2010, 10:07 pm
Bydliště: Slaný. To je kousek od Prahy.

Příspěvek od legition » březen 6, 2010, 10:58 pm

Vivi píše:Myslím, že ve VX nic takovýho není, nebo se to řeší pomocí scriptu ( kdyžtak mě někdo opravte). Set? To je ten sloupeček na levý straně obrazovky (tam, kde je grafika pro mapu). OMG neviděl jsi nikdy 2000(3)? Zeptej se strejdy Googla :lol: .

Ok myslel jsem že se bez něj obejdu, ale hrál jsem z něj asi 2 hry a byly užásné
Naposledy upravil legition dne březen 18, 2010, 11:01 pm, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 661
Registrován: červen 19, 2008, 11:03 pm
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Neas » březen 7, 2010, 12:25 am

legition píše:
Vivi píše:Myslím, ?e ve VX nic takovýho není, nebo se to ře?í pomocí scriptu ( kdy?tak mě někdo opravte). Set? To je ten sloupeček ne lavý straně obrazovky (tam, kde je grafika pro mapu). OMG neviděl jsi nikdy 2000(3)? Zeptej se strejdy Googla :lol: .

Ok myslel jsem ?e se bez něj obejdu, ale hrál jsem z něj asi 2 hry a byly u?ásné

BH a FS? :twisted:

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 794
Registrován: únor 14, 2010, 10:07 pm
Bydliště: Slaný. To je kousek od Prahy.

Příspěvek od legition » březen 7, 2010, 8:49 am

Neas píše:
legition píše:
Vivi píše:Myslím, že ve VX nic takovýho není, nebo se to řeší pomocí scriptu ( kdyžtak mě někdo opravte). Set? To je ten sloupeček na levý straně obrazovky (tam, kde je grafika pro mapu). OMG neviděl jsi nikdy 2000(3)? Zeptej se strejdy Googla :lol: .

Ok myslel jsem že se bez něj obejdu, ale hrál jsem z něj asi 2 hry a byly užásné

BH a FS? :twisted:

BH jo a potom nějakou v angličtině
Naposledy upravil legition dne březen 18, 2010, 11:02 pm, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Příspěvek od Vivi » březen 7, 2010, 9:32 am

A ta druhá hra byla z jakýho makeru?
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 794
Registrován: únor 14, 2010, 10:07 pm
Bydliště: Slaný. To je kousek od Prahy.

Příspěvek od legition » březen 7, 2010, 9:52 am

Vivi píše:A ta druhá hra byla z jakýho makeru?

Bávíme se teď jen 2003 ne?

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Příspěvek od Vivi » březen 7, 2010, 9:56 am

Ne, bavíme se o VX kdy? to je VX sekce.
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 661
Registrován: červen 19, 2008, 11:03 pm
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Neas » březen 7, 2010, 11:07 am

Vivi píše:Ne, bavíme se o VX kdy? to je VX sekce.

ale ty dvě hry, co hrál, ?e sou udělaný ve 2k3 :)
BTW. hádal bych dál, ale nechci tady spamovat :oops: ... :D

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 794
Registrován: únor 14, 2010, 10:07 pm
Bydliště: Slaný. To je kousek od Prahy.

Příspěvek od legition » březen 7, 2010, 11:17 am

ta druhá fakt netuším
Naposledy upravil legition dne březen 18, 2010, 11:03 pm, celkově upraveno 1
Obrázek


Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » březen 7, 2010, 11:49 am

NO jako obejdes se bez 2003, ja ho vypnul hned po stazeni, me se proste nelibil zacal sem hned VX/XP...
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 794
Registrován: únor 14, 2010, 10:07 pm
Bydliště: Slaný. To je kousek od Prahy.

Re: Jak změnit polohu menu

Příspěvek od legition » září 26, 2012, 10:59 pm

Náhodou jsem zavítal zpátky do tohohle topicu a kdyby někdo hledal nějakou učebnici :D tak jedna vychází zde tady na foru :)
Obrázek


Obrázek


Zpět na Tipy, triky, rady a tutoriály k RPG Makeru VX/Ace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 4 návštevníků