Exmortis

Pokud jste noví na foru, dejte nám o sobě vědět. :)

Moderátor: Moderátoři

 

Exmortis

Příspěvek od Exmortis » prosinec 6, 2010, 8:34 pm

Zdravím všechny závisláky na RPG, Fantasy , Anime a RM.

Jsem Exmortis a hodlám tu pobýt něakou chvilku s váma.
Jsem ze Severních čech, mam rád fantasy, dobré anime ( rozhodně ne žádný Naruto a podobný skopičiny , třeba Higurashi no naku koro ni, Hellsing , Code Geass, One piece, ... ), hry a to Ať už deskovky, DrD , DnD , vše na systému GURPS, tak ja PC hry hlavně RPG ( především TES: oblivion ) , dobré nápoje ( čaje, pivo, víno , ženy, zpěv... ) , jízdu na kole , atd.

A hned tu mam pár dotazů.

1) Pár dní pročítám toto fórum abych se trošku zorientoval a věděl co a jak. Ale pořád nevim výhody a nevýhody různých věrzí RM. Mě osobně se nejvíc zaujal RM2k3, tu grafiku prostě žeru. Miluji tyhle old-schoolovky a rád bych někdy něakou sám udělal.

Jak sem pochopil RM95 je nejstarší , ale taky toho nejméně umí. Co je na něm jedinečného? Má něco navíc co ostatní ne?

RM 2k a 2k3 grafika těchto verzí mě vždy vyrážela dech. Zbožňuji ji. Jaký má výhody tato verze oproti novějším? Jasně četl sme že je pro nováčky vhodnější RM XP nebo VK, ale ta uhlazená grafika se mi ve většině hrách nelíbí. ( Až na Elvíry ... sem zkusil a supr až dohraju Forbidden Sagu určo je zkusim všecky ) A taktéž je na 2k3 dost rozšíření. Třeba Ultimate a podobný ...

RM Xp , VX ? co mají narozdíl od RM2k3 ? Ne že bych byl uplnej lempl , rád bych dělal v 2k3jce ale kdybych pak zjistil že neumí to co potřebuju celkem by mě to žralo ...

V neposlední řadě je tu Network RPG maker. Rád bych někdy ( časem ) udělal online RPG s ABS ( nesnášim ten tahovej systém ani slide systém nemam moc rád ... u něakých her to zkousnu ale já bych rád ten akčňák ). Má sním někdo zkušenosti? Rád bych zvládl nejprve pochopit veškeré funkce a základy 2ktrojky. Jen mě zajímá zda opravdu něco takového jako online RPG v RM existuje a jestli to neni kravina ...

2) Hledám někoho ochotného kdo by mi dokázal poradit, co jsou switche a variably? Nejlépe kdyby mi dal ICQ či jinej kontakt, kde bych ho mohl "obtěžovat".
Např. teď zrovna nevim jak udělat event aby mi truhla dala při otevření peníze. Itemy mi to dává ale peníze ne a to sme dal fix hodnotu 10 peněz aby dávala. A jak to udělat aby se nedala otvírat donekonečna.
Něaký tutorial by bodnul. Nebo ještě lépe něčí projekt kde bych to krásně viděl, sice tomu nebudu rozumnět ale kdybych měl koho obtěžovat tak bych se ho zeptal co,proč a jak.

3) Než pochopim všechny herní mechanismy a budu mít znalosti natolik dobrý že se pustim do opravdového projektu rád bych zahrál něaký dobrý rpg. Jaký mi doporučíte? Hrál sme zatim jen Blades of Heaven, Elvíry 1 a teď Forbidden Sagu. ( Možná někdo pamatuje Legends of krandia tak to je moje velmi oblíbená hra ale ta zřejmě nemá s RM nic společného )

4) Vaše rady tipy pro začátek? Odkazy na grafiku? A hudbu? Děláte grafiku do her vlastní či používáte generátory na postavy a poté upravujete, či stahujete z něakých webů a jakých? To vážně kreslíte ty stromy co máte v hrách ručně ?

Taky sem si vytyčil cíle co bych rád postupně zvládl: Naučit se Switche , eventy , variably , udělat vlastní ABS , vlastní Menu , udělat vlastní projekt.

tak to je vše, předem dík za odpoveď.

Ex.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 361
Registrován: březen 3, 2010, 5:59 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Exmortis

Příspěvek od komi » prosinec 6, 2010, 9:18 pm

Takže tě tu vítám.
S tím jakou verzi rm použít ti opravdu nedokážu poradit snad jen toto:
První verze se kterou sem dělal byla VX. Je na ní dobrý to že jen 3krát klikneš a máš truhlu, dveře atd.., ale jak sám tvrdíš oproti rm2003 se mi taky moc grafika nezamlouvá.
Potom XP: Ten sem zkoušel jen krátce a moc rozdílů oproti VX v něm nevidim(snad jen kromě grafiky postav které mi přijde reálnější).
Teď používám verzi 2003 a oblíbil jsem si jí nejvíc. Jak Grafika tak i pozdější funkce abs-cms se mi tu daří zařídit mnohem lépe.
Prostě jestli seš hodně ulítlej na oldschoolovky tak bych ti 2003 doporučil, jde ale o názor.
Jinak jestli chceš pochopit nějakej mini základ tadyhttp://forum.rpg2heaven.cz/viewtopic.php?f=15&t=1158 je můj video-tutoriál. Je tam ke stažení i editovatelná verze projektu.
Pokud by jsi měl zájem tak napiš sem(nebo třeba na facebook-můj nick MC Komi) a já tutoriál na switch, popřípadě variabl udělám.
Jestli ti jde o stránky s grafikou do rm2003 tak tady:http://charas-project.net/resources.php?lang=en
A pokud do rm XP tak tady:http://www.untamed.wild-refuge.net/rpgxp.php nebo tady:http://www.teamanti.com/rmxp/ či tady:http://www.ninesages.org/XP_Album/
Jinak jestli budeš chtít pomoct tak klidně písni(nejsem zrovna odborník ale..). :D
Ještě něco: tan network rpg maker jsem zkoušel ale nějak se mi nepovedl upload projektu ale třeba by to někdo dokázal rozchodit.
Z her tvořených v rm bych ti doporučil hlavně Broke Hearts(mnou nejoblíbenější z těchto důvodů: božské systémy, grafika, hratelnost, herní doba, a hlavně čeština) a taky bys mohl zkusit třeba Laxius Power nebo hry odsud z fora jsou taky dobrý např.Ztracený rytíř, Grom wars, Pirát moula a mnoho dalších.
Obrázek
Komi
Moje stránky: http://rm2k3.svet-stranek.cz/
RM2K3 4ever ;-)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Re: Exmortis

Příspěvek od Vivi » prosinec 6, 2010, 9:22 pm

Jéžišmarja, sotva jsem to přečetl, a nemám čas na to aby ti odpovídal, tak alespoň vítej :D (juchů, máme tu někoho kdo ze sebe nedělá debila! Sláva Exmortisovi! :D)
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Exmortis

Příspěvek od JKlena » prosinec 6, 2010, 9:43 pm

Tak výtej u nás! Pevne veřím že do 2 let to zvládneš snad až na ten projekt :D
Jinak osobne doporučuji RMXP, jako její veliká výhoda když se dostaneš po ABS, CMS (menu) a projekt samotný sou scripty. možná má RM2k3 hezčí grafiku, ale osobne se v ní velice špatne orientuju a zvyknul sem si na RMXP velice lachko. co se grafiky týče, já dělam témeř vše své, nýbř dělam hru na motiv SG a na to fakt grafiku neseženež (jen pobídne). Ale věčina lidí z fóra využívá jen RTP (balíček pribalený k RM), a když tak nekto o neco zažádá tady, nebo stáhne z netu. Rád bych ti pomohl, ale nemám na to Čas, sorry.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Exmortis

Příspěvek od Michalc » prosinec 6, 2010, 10:18 pm

Takze to nak shnem. Sice uz to rekli ostatni, ale pokusim se to doplnit o par detailu.
1.) XP a VX disponuji programovacim jazykem RUBY, ve kterem se pisi scripty. Scripty ti umoznuji delat veci, ktere by pouze s eventy sli velmi tezko, nebo by nesli vubec. Napriklad komplikovane bojove a menu systemy. V pripade, ze nemas zkusenosti s programovanim, tak ti to muze byt tak nak jedno a muzes delat bez toho. Ja XP pouzviam jen pro to, ze mi vic vyhovuje to jeho rozhrani. Co se tyce RM95, to nepouziva asi nikdo, vlastne se tu o nem da docist jen kvuli tomu, ze to byl takovy prvni RM a je to dedecek vsech tech programu, tak tu ma cestne misto. Vyhoda 2k3 oproti XP a VX je ta, ze se tam da vic veci udelat eventy (protoze v XP jak jsou scripty, tak se trochu vysrali na nektery rozsirujici moznosti eventu). V podstate jde hlavne o to, jaka ti bude vyhovovat ta grafika a jak ti bude vyhovovat rozhrani kazdy ty verze.

2.) Tak to ted si nemuzu dovolit, mam malo casu. Pokud te zajima ta samotna truhla, tak si do eventu zadas control switch treba 1 ON a pak si vytvoris novou event page a tam si das ze se spusti se switchem. Lip ti to vysvetli nekdo, kdo pracuje v 2k3.

3.) Za skvost RM tvorby povazuju Quintessenci zde http://www.freebirdgames.com/quintessence.html, je to asi nejdokonalejsi hra z RMXP co jsem videl. Jinak nevim co jinyho bych doporucil, treba ostatni neco napadne.

4.) Mam par stranek, odkad stahuju. Ale vzhledem k tomu, ze delam v XP, tka ti to moc nepomuze, protoze do 2k3 budes potrebovat jiny rozliseni. ALe jinak koukam vetsinou [ur=http://www.untamed.wild-refuge.net/rmxpresources.php?charactersl]SEM[/url], potom SEM a este treba TADY. Nase databaze stranek, kde je vypsany kde kdo z fora co hleda je tu DATABASE RESOURCES.

A abych nezapomněl: Vítej :tanec: :hello: :tanec: .
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

 

Re: Exmortis

Příspěvek od Exmortis » prosinec 7, 2010, 11:00 am

Komi:
Díky moc, nakonec sem se rozhodl pro RM2k3, zkusim trošku projet google a omrknout něaký tutorialy na switche ... pak zkusim variably. Když budu v koncích tak bych ti napsal pokud teda neva ... :oops: Laxious power určo někdy zkusim už sem oněm tušim četl.

Vivi:
Dík za přivítání

JKlena:
Čas mě netrápí, 2 roky nebo 5 ... to je jedno. Hlavně aby nadšení neopadlo. 8) Mno co se týče grafiky nemam rád nic přednastaveného ale koukám že když se do googlu dá tileset, charset a nevim co ještě že toho najde celkem mrak :shock: Ale jak říkáš na něco tak specifického jako je SG zřejmě nic nebude ... já mam v plánu dělat čistě fantasy a toho je naštěstí dost.

Michalc:
1) rozhodl sme se pro 2k3, skripty používat nechci a zřejmě ani nidky nebudu, učil sem se C++ , pak sem se nato vykašlal, a učil se dělat radši webovky. Takže mi bohatě postačí eventy. A ta grafika v 2k3 je prostě legend.... wait for it. Dary! 8)

2) Mno koukal sme na něaký projekty a chvilku mi vrtalo hlavou proč sou eventy ve stromech a tak ... pak mi to docvaklo. Zajímavé. Ale ta truhla mi furt nefachá. Eště si stim pohraju tak uvidíme co strejda google poradí.

3) říkal sme že tu grafiku nemusim? Ale počkat! ta hra je supr! Skvělé provedení, smekám před tim kdo to dělal. Ta hra přímo žije. Dík za odkaz. :tanec:

4) Za odkazy taktéž moc děkuji.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 89
Registrován: červenec 22, 2010, 3:01 pm
Bydliště: Chytrák mezi havíři v Karviný :D

Re: Exmortis

Příspěvek od DAiRoKaAngelOfEditor » prosinec 7, 2010, 2:07 pm

Zdravím a vítej! Rád bych ti pomohl s Eventama switchema a Variablama (asi nesprávné skloňování, ale píšu to zrovna po šesti hodinách mučení)... bohužel nemám ICQ. A jediné co používám je Xfire... to asi nemáš co :?: :? na něm jsem hooodně aktivní
Je skvělé vědět, že se přidal další Rm2k3 pracant... (I když pracuji více s Rm2k ale to je jedno) Pokud jde o dobré anime, tak tu nejsi sám :mrgreen:
Dobrou Rpg maker hru ... hmm... těch moc neznám. Ano, doporučuji Laxius power. Taky si zkus Blades Of Heaven (od stejného autora) a možná i Curse of silence (Demovka, plná hra není)
Hledej tady na fóru, tu najdeš věcí :)
Speciálně upgradovaný signature, abych vypadal, že jsem velice pracující a schopný člověk.

Projekt? Já? Hahaha, jo dobrý. Ne, vážně... okay, něco málo dělám. :c
Anime: http://myanimelist.net/animelist/artyom_dairoka

Xfire: looserandpreyltrk345
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 661
Registrován: červen 19, 2008, 11:03 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Exmortis

Příspěvek od Neas » prosinec 7, 2010, 10:18 pm

vše podstatné již zdá se bylo zodpovězeno, takže tě tu pouze vítám 8)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Re: Exmortis

Příspěvek od Maxicek » prosinec 8, 2010, 6:52 pm

ahoj Exi tak tu vítej snad se ti tu bude líbit, na tvé otázky ti odpovídat nebudu, jelikož už bylo zodpovězeno vše, ale vyzkoušej hru Legion Saga, je to dělané v RM2k(3?), má to tři díly a rozhodně stojí za vyzkoušení. A přeji ti hodně štěstí a pevný nervy
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 881
Registrován: srpen 25, 2008, 9:01 pm

Re: Exmortis

Příspěvek od Sorc » prosinec 8, 2010, 6:57 pm

Taky tě tu dost opožděně vítám a stejně jako Max ti doporučuju Legion sagu, pokud najdeš funkční verzi tak přes PM pls link :)

 

Re: Exmortis

Příspěvek od Exmortis » prosinec 8, 2010, 10:00 pm

Aj vám díky za přivítání. Takže Legion sagu určo zkusim, dík za tip :wink: Mimochodem XFire nemam bohužel. A blades of heaven sem psal že sme hrál :) Switche už chápu aj variably, teda aspoň ten základ ... a zbytek se snad něak poddá časem. 8) <<< Teda aspoň si myslim že umim :lol:

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 122
Registrován: červenec 23, 2010, 11:38 pm
Bydliště: Českolipský kraj

Re: Exmortis

Příspěvek od nostradam » leden 7, 2011, 4:41 pm

tak vítej u nás sry že tak pozdě
V životě ma skoro každý z nás slzy smutku ale věřím že tito lidi stejně jako já by to radši vyměnily za slzy štěstí

 

Re: Exmortis

Příspěvek od Exmortis » leden 22, 2011, 4:11 pm

Lepší než vůbec ;) dík

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 794
Registrován: únor 14, 2010, 10:07 pm
Bydliště: Slaný. To je kousek od Prahy.

Re: Exmortis

Příspěvek od legition » leden 23, 2011, 11:45 am

Ech... :oops: :oops: :oops: Vítej :D
Obrázek


Obrázek


Zpět na Představte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků