Elvíry komplet

Seznamte ostatní s vaším dokončeným projektem. Tato sekce zahrnuje projekty všech současných verzí RM i jiných enginech.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Elvíry komplet

Příspěvek od Grim » srpen 6, 2015, 4:21 pm

Elvíra 1
Proměna Elvíry ve plnohodnotný Spirit.
Elvira 2
Elvíra navštíví vesnici. A vyřeší problémy.
Elvíra 3
Čeká ji záhada kam zmizely spiriti.
Elvíra 4
Pátrání po příčině zla, nebo spíš toho co to má na starost.
Elvira 5
Návrat na horu kde všechno začalo.
Elvíra 6
Rozuzlení celé ho příběhu.
Ovládání Elvíry 1-4:
Šipky pro směr
Mezerník a Enter pro akci
Esc pro menu
Ovládání Elvíry 5-6:
Šipky pro směr
Mezerník a Enter pro akci
Esc pro menu
"S" pro kouzlení, ale pouze když je aktivní kouzlo. Aktivace kouzla je najetím na kouzlo a stisk "Enter". Stejné je to s deaktivací.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Download
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 104
Registrován: prosinec 16, 2010, 6:10 pm

Re: Elvíry komplet

Příspěvek od filozof » leden 27, 2016, 10:50 am

Když na konci prvního dílu dojdu k chatě, hra skončí Game Over screenem. Je to tak správně?

V druhém dílu jsem se zasekl v druhé obrazovce. Vylezl jsem po laně na barák úplně vzadu a nevím co dělat dál, space jsem vyzkoušel snad úplně na všechno.
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Re: Elvíry komplet

Příspěvek od Grim » duben 3, 2017, 7:13 pm

filozof píše:Když na konci prvního dílu dojdu k chatě, hra skončí Game Over screenem. Je to tak správně?

Zatím jo. Ale uvažuji o kompletaci do jednoho 6-ti dílu.
filozof píše:V druhém dílu jsem se zasekl v druhé obrazovce. Vylezl jsem po laně na barák úplně vzadu a nevím co dělat dál, space jsem vyzkoušel snad úplně na všechno.


No stačí najít klíč a pokecat si s lidmi ve vesnici.

filozof píše:Promiň že tě s tím po letech tak otravuju. :D Já jsem dal najíst všem, ale žádné dveře od vězení nejdou otevřít a pak je tam místnost s pastmi a truhlou na konci, která nejde otevřít.


Matně pátrám v mysli a mám ten pocit, že je třeba prohledat truhly a skříň a pak se dostat do zakázaného patra. Měl bys pak mít kladivo a nové kouzlo. Zkusil sis sundat šaty v hradu?
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 104
Registrován: prosinec 16, 2010, 6:10 pm

Re: Elvíry komplet

Příspěvek od filozof » únor 19, 2018, 5:49 am

Druhý díl jsem nakonec vyřešil sám. Nechci tě příliš kritizovat, když jsem sám žádnou hru neudělal. :) Ten klíč padá náhodně z truhel a když má hráč smůlu, tak musí nahrát hru a zkusit to znovu. Pokud to budeš opravdu předělávat, tak bych to na tvém místě změnil, protože každý nebere hry s takovým klidem jako já.

Trojku jsem znova rozehrál, abych ti ji mohl podrobně popsat. Alespoň uvidíš jaké je to z pohledu hráče.

Na začátku je ukázka jak rytíři ničí sloupy. Spirit mi řekne, že mám najít někde dole bylinku. V sudu u hradu najdu misku, stráže mě zatím dovnitř nepustí. Bylinku najdu vedle kamene u řeky. Vytvořím polívku a dám ji kuchařce. Na záhonu u domku si vyberu čtyři mrkve a jednu petržel, víc nejde. Vezmu kuchařce její šátek a jdu zpátky za nejvyšším spiritem. Šátek se změní na šat proměny a stráže mě pustí do hradu. Nad vchodem do hradu si ze sudů vezmu 2x lano a jednu misku. Vejdu dovnitř, uloží se mi hra. Ze skříně vezmu hůlku a roh na říji. (U stolů se zobrazuje dialog: ,,Nejdřív rytíři, ať nemá podezření" který se má zobrazit až po uvaření oběda. to jen kdybys to chtěl jednou nějak opravovat.) Voják hlídá přístup k černému rytíři a malé místnosti s postelí a sudem. Vejdu do kuchyně, ale nemám hrnec na vaření. Jdu do chodby vlevo a seberu hrnec, recept na polívku a další lano ze sudu. V kuchyni dotlačím hrnec do krbu a ze skříní seberu maso, mouku, vejce, sůl a chleba. Jdu do chodby vpravo dole a ze skříněk vyberu krumpáč a kladivo. Vrátím se do levé chodby a otevřu bedny kladivem, je v nich jablko, cibule a brambory. V kuchyni naberu vody a nakrájím mrkev s bramborami. Vajíčka dám do misky na žloutky. Nasadím si hůlku a jdu vařit. Po dovaření si nasadím roh a jdu podávat. Dám si polívku do levé ruky (chvíli mi trvalo než jsem na to přišel, hra mi to neřekne) a stráže černého rytíře mne pustí dovnitř. Černý rytíř mi řekne ať jdu dát posádce a pak umýt nádobí. Ze sudu v jeho pokoji získám lano. Vedle postele v hlavní hale je v sudu další lano. V hale se objeví další schody, vyjdu nahoru. Je tam truhla, ale nejde otevřít žádným nástrojem. Zajdu za dvěma vojáky kteří hlídají vězně a pošlu je na jídlo.

Dál opravdu nevím co dělat. Jídlo jsem rozdal všem ale talíře zpátky vzít nejdou. V inventáři mám chleba, jablko, mouku, misku a pět lan. Když si sundám šaty v hradu tak se spustí alarm a rozhovor s rytíři znamená game over. Určitě jsem pro spojení do jedné hry, dnes už je málo českých her takže nebude problém zaujmout. :) Nejdřív ale trochu uprav rozhovory a vyčisti to od bugů. Opravdu často nevím jak dál, takže by nebylo od věci hráči trochu napovědět. Jestli mi pomůžeš s řešením, tak pro tebe dohraju i ty zbývající díly.
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Re: Elvíry komplet

Příspěvek od Grim » únor 19, 2018, 9:49 am

Stačí zhasnout ohně v místnosti v určitém pořadí. :idea: Jsi jeden z mála lidí, kterého napadlo si sundat šaty a Ano, sundáním šatů a pokec s strážemi je Game Over :twisted: . Stačí si je navlíct naz5 a je po Alarmu. Lana budeš potřebovat později.
Obrázek


Zpět na Hotové hry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků