Volba programu

Diskuze o všem možném kolem RPG, RPG Makerů, apod.

Moderátor: Moderátoři

 
Příspěvky: 6
Registrován: leden 25, 2012, 11:20 pm

Volba programu

Příspěvek od jelito2008 » leden 25, 2012, 11:29 pm

Zdravím,

už nějaký čásek plánuji vytvoření hry, ale nejsem si jistý, který program bych si měl k její tvorbě zvolit. Hru bych chtěl primárně zaměřit na rozlišné volby a rozhodování hráče ve hře a na následné konsekvence, které výrazně ovlivní děj. Chtěl bych se tudíž těch zkušenějších zeptat, jak je na tom RPG Maker s tvorbou podobných skriptů, popř. která jeho verze (2000, XP, atd...) by byla nejvhodnější. Samotná grafika a grafické efekty jsou pro mé účely až druhořadé.

Díky

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 586
Registrován: duben 7, 2010, 4:47 pm
Bydliště: někde v Praze

Re: Volba programu

Příspěvek od Poryg » leden 26, 2012, 12:36 am

Verze RPG maker 2003 je v podstatě upgradovaná verze RPG makeru 2000, který nemá funkci skriptování. Pouze vlastně programuješ děj, ale skripty ne.
Ty jsou až na RPG maker XP a VX. JEnže... Každému z nás vyhovuje něco jiného, první by sis měl každý RPG maker osahat a ten, který ti nejvvíc vyhovuje, používat ;)
http://www.ulozto.cz/7478224/lsdemo-zip


Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak vytvořit svoji mapu :D
Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak fungují switche a variably :D
Ach, kdepak jsou ty časy? Teď RM otevřu jednou za sto let... :(

 
Příspěvky: 6
Registrován: leden 25, 2012, 11:20 pm

Re: Volba programu

Příspěvek od jelito2008 » leden 26, 2012, 11:39 am

Díky, asi zkusím ten XP. Ještě bych měl jednu otázku pro ilustraci. Rád bych totiž vytvářel trochu složitější skripty. Představme si následující situaci:

Mám domeček, ve kterém žije kromě hráče ještě bojovník, mág a zloděj. Pokud hráč vleze do postele, skončí aktuální den a přeskočí se na den následující. Každý den může hráč mluvit jen s jedním ze společníků. Hráč nemůže dva dny po sobě mluvit se stejným společníkem. Pokud hráč vleze do postele, aniž by daný den mluvil s jakýmkoliv společníkem, následující den nemůže mluvit s nikým. A navrch každý 7. den budou všichni společníci při rozhovoru zpívat Ódu na radost... To je ale guláš, co? :twisted:

Podstatné je pro mě to, jestli je jakýkoliv RPG Maker schopen tuto situaci vytvořit, respektive, jestli si nemám zvolit spíše jiný program na tvorbu her.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Volba programu

Příspěvek od Michalc » leden 26, 2012, 2:25 pm

Toto se vytvořit dá, ani to není až tolik komplikované, i když nějaké zkušenosti to samozřejmě vyžadovat bude. Ač se to nezdá, RPG maker má co se situlací/eventů/skriptů a celkově možností celkem hodně, jen je člověk musí umět využít a u netypických věcí se připravit na to, že to bude trvat trochu déle. RPG maker má velké omezení grafické (ten ISO a celkově čtveřečky a tři layery atd atd), ale jinak toho umí víc, než by se mohlo na první pohled zdát... Možnosti můžeš docela dobře vidět ve hrách, jako je třeba Broken Hearts, Forbidden Saga nebo Quintessence...
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Volba programu

Příspěvek od JKlena » leden 26, 2012, 5:31 pm

Tak jestli ti de o scriptování nejlepší je rozhodně RMXP podle mého, momentálne v nem dělám naprosto jinej systém než je defaultný. V podstate sem smazl 80% věcí co tam bylo a nahradil je vlastníma. Jestli chceš něco jedinečného je to rozhodne nejvhodnější možnost.

PS: Jestli budeš potřebovat pomoct se scriptováním neboj se napsat PM.

EDIT: Tak mě napadá jak teď Michal píše otom co umí, jednou sme měli celkem promyslenej system jak v RMXP udělat i strategii .)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Volba programu

Příspěvek od Michalc » leden 26, 2012, 7:37 pm

JJ, ten mě právě napadl, fakt se toho dá udělat docela dost, pokud ti stačí kostkovaná grafika a nevadí ti ne zrovna nejlepší podpora myši.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

 
Příspěvky: 6
Registrován: leden 25, 2012, 11:20 pm

Re: Volba programu

Příspěvek od jelito2008 » únor 12, 2012, 12:08 am

Tak jsem to konečně nakopl a začal se šrotit, jak se ovládá Rpg Maker. Do začátku mě dost pomohly tyhle stránky: http://www.rmxp.tigerseye.uk.com/
Zatím to celkem pobírám a dost mě překvapila jednoduchost eventů. Úprava skriptů a tilesetů mi ale moc do hlavy neleze, tak doufám, že se tomu při tvorbě hry budu moct vyhnout...

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 586
Registrován: duben 7, 2010, 4:47 pm
Bydliště: někde v Praze

Re: Volba programu

Příspěvek od Poryg » únor 12, 2012, 12:29 am

Úprava tilesetů je vesměs grafická část a pokud se bez ní obejdeš, proč ne... :)

A dobrá hra se dá vytvořit i bez skriptů... Forbidden saga je toho důkazem :) (v RM2k3 žádné skripty nejsou)

Takže to nebude snad tak žhavé.
http://www.ulozto.cz/7478224/lsdemo-zip


Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak vytvořit svoji mapu :D
Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak fungují switche a variably :D
Ach, kdepak jsou ty časy? Teď RM otevřu jednou za sto let... :(


Zpět na RPG maker diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 6 návštevníků