Tutoriál

Diskuze o všem možném kolem RPG, RPG Makerů, apod.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 334
Registrován: květen 27, 2009, 8:03 pm

Tutoriál

Příspěvek od Derk Yall » červenec 16, 2009, 2:13 pm

Napadlo mě, ?e by poslou?ilo k udr?ení komunity a jistě i ke zlep?ení prací sepsat rozsáhlý tutoriál, který by nepokrýval v?echny funkce, ale třeba by naznačil několik cest jak něco provést (nechceme tvůrci přece brát tu zábavu s přemý?lením nad ře?ením). Pokrýval by v?echny existující RPG makery, a mohl by obsahovat také nějaké rady před začátkem vývoje.

Ve stručnosti a velmi zjednodu?eně by to mohlo vypadat následvně se strukturou.

RPG maker Tutorial
1) Úvod
2) Plánování hry, promý?lení funkcí, rady
3) Vývoj
---3.1) V Vx makeru
---3.2) V Xp makeru
---3.4) V 2000/2003 makeru
4) Grafika
5) Hudba
6) Příběh
7) Programy krom makeru vhodné při vývoji.


Samozřejmě tohle nemusí být definitivní struktůra, ale takhle bych si to v základu představoval. Jak jsem říkal, nedoporučoval bych tam psaní celých kompletních kodu, ale jen třeba naznačit několik cest a sám tvůrce by se s tím pak popral a získal zku?enosti.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 334
Registrován: květen 27, 2009, 8:03 pm

Příspěvek od Derk Yall » červenec 18, 2009, 12:38 pm

Nikdo nemá zájem? Nebo jste viděli jen název tématu a řekli si, co je to za trotla? :D

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » červenec 18, 2009, 1:04 pm

Ja ted na nic nemam cas. Zaprvy pracuju na svym projektu, zadruhy se malo dostavam na PC, jen tak hodka kazdy den a navic mam rozjety vlastni tutor "Jak na hru" takze sory, mozna az pozdeji.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 334
Registrován: květen 27, 2009, 8:03 pm

Příspěvek od Derk Yall » červenec 18, 2009, 1:19 pm

Mě spí ne? o samotné uskutečnění tohoto jde spí? o to, jestli to má vůbec smysl, nějaké názory.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » červenec 18, 2009, 1:20 pm

Tak smysl to kazdopadne ma. Ja kdyz jsem uplne zacinal s RM, nic takoveho nebylo a chybelo mi to. Musel jsem na vsechno prijit sam a to nebylo nic jednoduchyho. Myslim ze by to urcite dost pomohlo.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 295
Registrován: únor 13, 2008, 4:41 pm

Příspěvek od Pinsius » červenec 18, 2009, 2:30 pm

nemyslí? ?e také tutoriály u? sú na rpg2heaven.ic.cz ?
Stare RM projekty zrušené (viď stare prispevky) a RPG Makeri už nerobim(asi 3. rok). Momentalne sa sustredim na všeobecne programovanie typu Java,C++,C.


Lubo 586 my old nick

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » červenec 18, 2009, 2:44 pm

hmm, no ale jsou spis tutorialy na tvrobu her v jednotlivich verzich her.

Zde jde spis o to planovani a vyvoj o takove obecne rady vedouci k blizsimu zvladnuti funkci RM a teprve pak k tvoreni pomoci tvurcich tutoru.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 334
Registrován: květen 27, 2009, 8:03 pm

Příspěvek od Derk Yall » červenec 18, 2009, 2:44 pm

Ano nějaké tutoriály tam jsou, ale je to jinačí. To co navrhuji je víceméně kompletní soubor tutoriálů, rad a poznatků od těch, co ji? vyvíjeli v RPG makeru. Hlavně, by to mělo být ve sta?itelné .pdf verzi, tudi? kdy? někomu nepojede net, tak nebude bezradnej.


Zpět na RPG maker diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků