Rozbor Rpg Makerů

Diskuze o všem možném kolem RPG, RPG Makerů, apod.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Příspěvek od Vivi » únor 11, 2010, 1:46 pm

já zase takto :
2003
2000 (char.expand-umo?ňuje vkládat charsety o jiné velikosti ne? 288x256)
dlouho se rozhoduju...
XP (rozhodl počet resourců a scriptů na netu)
VX...
95
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 661
Registrován: červen 19, 2008, 11:03 pm
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Neas » únor 11, 2010, 1:58 pm

Jak tak na to koukám, musím říct, ?e mě překvapuje, kolik lidí tady má 2k3 na prvním místě :D Myslel jsem, ?e vět?ina preferuje XP či VX :)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Příspěvek od Vivi » únor 11, 2010, 2:00 pm

Já upřímně taky, podle toho, kolik projektů je v XP :D.
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

 
Příspěvky: 75
Registrován: červen 15, 2007, 5:45 pm

Příspěvek od paragan » únor 18, 2010, 12:54 am

s týmito som robil - tak?e posudzujem iba tie:
1, XP - podža mňa najkraj?í, aj keď tro?ku neohrabaný systém, perfektná grafika /komu sa nepáči mô?e si ju podža chuti upravi?/
2, VX - ideálny pre začiatočníkov, ale tie postavičky sú vá?ne fuj
3,2003,2000,95 - mô?u tam by? akokožvek krásne a pohodlné ale doba pokročila a tá grafika je dnes u? úplne otrasná pre žudí zhýčkaných áčkovými hrami nekukatežná :( - bez ohžadu kožko invencie do nej vlo?íme

PS: netu?íte niečo o novom makeri časovo u? by mohol by? ďal?í
nyu ? nyu ? nyu ?
-----------------------------
To The Other Side

 
Příspěvky: 157
Registrován: září 21, 2007, 10:33 pm
Bydliště: Práce

Příspěvek od remind » únor 18, 2010, 1:12 am

2 paragan: naprostý nesouhlas o rm2k3 právě ?e v 2k3 se dá udělat mnohem hezčí grafická hra ne? v jakémkoliv makeru , jen se s tím musí umět

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » únor 18, 2010, 3:09 pm

Po tehle makerech vydalk pokud vim enterbrain 3D RPG maker, kterej stal absolutne za hovno a od ty dobry uz nic, no uvidime casem... Ono je zbytecny, aby dneska delali RM pro 2D hry, kdyz kazdej dneska hraje 3D (krom nas) a delat 3D maker to nevim nevim, takze...
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 26
Registrován: únor 14, 2010, 2:58 pm

Příspěvek od Harisson » únor 18, 2010, 3:33 pm

Podža mňa je tie? najlep?i RM 2k3. Najlep?ia grafika, tie pixely pridavaju na grafike a atmosfere :) . RM XP to u? je taky ?tandart by som povedal, v?etky hry vytvorene v XP alebo v VX su na jedno kopyto :( ...

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 149
Registrován: prosinec 27, 2009, 10:44 am

Příspěvek od marbon » únor 18, 2010, 5:17 pm

Michalc píše:Po tehle makerech vydalk pokud vim enterbrain 3D RPG maker, kterej stal absolutne za hovno a od ty dobry uz nic, no uvidime casem... Ono je zbytecny, aby dneska delali RM pro 2D hry, kdyz kazdej dneska hraje 3D (krom nas) a delat 3D maker to nevim nevim, takze...


On je i 3D maker? Neví? kde bych ho mohl stáhnout?

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Příspěvek od Vivi » únor 18, 2010, 6:33 pm

Existuje, ale jen pro PS2
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » únor 18, 2010, 7:31 pm

Ten nemyslim, ten na PS je docel agood, vypada, ja myslim na PC, videl sem ho nekde... ale to bylo otresny, to 3D script do XPcka vypada podobne a nemusite se delat s 3D grafikou... Na 3D taky existujou naky programy, ale je to celkove o dost komplikovanejsi.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 149
Registrován: prosinec 27, 2009, 10:44 am

Příspěvek od marbon » únor 19, 2010, 8:21 am

Michalc píše:Ten nemyslim, ten na PS je docel agood, vypada, ja myslim na PC, videl sem ho nekde... ale to bylo otresny, to 3D script do XPcka vypada podobne a nemusite se delat s 3D grafikou... Na 3D taky existujou naky programy, ale je to celkove o dost komplikovanejsi.


Neni i 3D script do VXka?

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Příspěvek od Maxicek » únor 19, 2010, 11:16 am

marbon píše:
Michalc píše:Ten nemyslim, ten na PS je docel agood, vypada, ja myslim na PC, videl sem ho nekde... ale to bylo otresny, to 3D script do XPcka vypada podobne a nemusite se delat s 3D grafikou... Na 3D taky existujou naky programy, ale je to celkove o dost komplikovanejsi.


Neni i 3D script do VXka?


No, ten 3D script dělal člověk jménem Blizzard a od něj jsem viděl scripty jenom do XP. Mo?ná to někdo přepracoval a je i do VX, ale nevím o tom, no.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Příspěvek od Vivi » únor 19, 2010, 4:12 pm

Mylsím ?e se to nejmenuje 3D ale Mode 7.
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

 
Příspěvky: 75
Registrován: červen 15, 2007, 5:45 pm

Příspěvek od paragan » únor 21, 2010, 8:32 am

práve ?e komplet 3D grafika a postavičky by pre nás nebola nijaká výhra prakticky by pre laikov odpadla mo?nos? akejkožvek editácie - 2D prostredie plne stačí - japonské "visual novels" na tom be?ia stále a neuberá im to čaro ... :D
nyu ? nyu ? nyu ?
-----------------------------
To The Other Side

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Příspěvek od Maxicek » únor 21, 2010, 8:50 am

paragan píše:práve ?e komplet 3D grafika a postavičky by pre nás nebola nijaká výhra prakticky by pre laikov odpadla mo?nos? akejkožvek editácie - 2D prostredie plne stačí - japonské "visual novels" na tom be?ia stále a neuberá im to čaro ... :D


Kdyby vydali verzi kter by byla plně v 3D, tak by to muselo obsahovat spoustu modelů, textur a já nevím čeho je?tě, proto?e ne ka?dý umí vytvářet 3D modely, tak?e by pro spoustu lidí byl nepou?itelný. A bůhví, jak by se to je?tě změnilo (mám na mysli mo?né změny v eventech)

 
Příspěvky: 157
Registrován: září 21, 2007, 10:33 pm
Bydliště: Práce

Příspěvek od remind » únor 22, 2010, 12:22 am

nesná?ím 3D rpg , já sem 2D maniak xD

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 661
Registrován: červen 19, 2008, 11:03 pm
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Neas » únor 22, 2010, 12:25 am

já se nedívám ani tak na 2/3D grafiku, jako spí? na mo?nosti hry a příběh :D

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Příspěvek od Vivi » únor 22, 2010, 11:18 am

Jo, ta atmosféra 2k3, je dost dobrá, připomíná mi to stařičké díly Final Fantasy.
A právě v 2k3 se v?echno dělá v eventech, člověk má pak lep?í pocit, ?a si to naprogramoval, a ne ?e tam má jen jeden script, kterej sehnal na netu, a nerozumí mu. Takhle se s Makerem vůbec nenaučí pracovat. Kdy? event systém je?tě není dodělanej, tak se mů?e stát chyba. A těma se člověk učí. A v Makerech co po?ívaj scripty, člověku vyskočí okno : SYNTAX ERROR, a on ten script prostě smázne a dál se tím nezabývá (aspoň to tak je u mně :oops: ). Pro mně je prostě 2k3 maker rozhodně lep?í, ne? ty sript-hnusy:D.
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 586
Registrován: duben 7, 2010, 4:47 pm
Bydliště: někde v Praze

Re: Rozbor Rpg Makerů

Příspěvek od Poryg » duben 14, 2010, 4:07 pm

Já jsem na tom takto:
1. RM2k
2. RM2k3
3. Zbytek - Dělal jsem jen v prvních 2 RM. A RM2k3 je níž proto, že můj první byl RM2k. Učení šlo zezačátku těžce, nebyl jsem schopen nic pochopit, natož si vytvořit vlastní mapu, pouze jsem byl schopen udělat chat eventů. No a jak jsem si stáhnul RM2k3, (to už jsem si dokázal vytvořit mapy a s RM jsem uměl LEHCE zacházet) tak to byl takový nezvyk, že jsem jej smazal (před tím jsem si zkopíroval RTP, mohlo by se mi hodit :D) a dělám v RM2k. Hodlám si stáhnout ještě jen tak ze srandy RM95, ale XP ani VX nestáhnu, mám windows 2000, dál Windows 98 a MS-DOS 6.21
http://www.ulozto.cz/7478224/lsdemo-zip


Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak vytvořit svoji mapu :D
Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak fungují switche a variably :D
Ach, kdepak jsou ty časy? Teď RM otevřu jednou za sto let... :(

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 586
Registrován: duben 7, 2010, 4:47 pm
Bydliště: někde v Praze

Re:

Příspěvek od Poryg » duben 14, 2010, 4:08 pm

remind píše:nesná?ím 3D rpg , já sem 2D maniak xD


Stáhni si pokémony :D
http://www.ulozto.cz/7478224/lsdemo-zip


Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak vytvořit svoji mapu :D
Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak fungují switche a variably :D
Ach, kdepak jsou ty časy? Teď RM otevřu jednou za sto let... :(

 
Příspěvky: 157
Registrován: září 21, 2007, 10:33 pm
Bydliště: Práce

Re: Rozbor Rpg Makerů

Příspěvek od remind » duben 15, 2010, 3:01 pm

pokémony už mám dohraný :D

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 197
Registrován: prosinec 5, 2009, 4:07 pm
Bydliště: Praha

Re: Re:

Příspěvek od jandurek » duben 15, 2010, 3:05 pm

no tak já nemůžu hodnotit RM2k3 a RM2k tak budu hodnotit ty ostatní:
1 - VX - málo tilesetů ale jinak je podle mě přehlednější než XP a mě osobně se nejvíc líbí ale ty postavičky ve VX to je docela hnus
2 - XP - dost tilesetů a možnost layerů( díky nim se v XP nevyznám, postavičky vypadají dobře ale i přes všechny ty výhody se mi líbí víc VX
3 - 95 - nemožnost scriptovat málo možností eventů a velmi špatná grafika tilesetů takže teda nic moc ale bych chtěl... je to z roku 95
Nic nepokazí pátek tak jako zjištění, že je teprve úterý.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Rozbor Rpg Makerů

Příspěvek od Michalc » duben 15, 2010, 3:11 pm

95 to je takovej veterán :D

Jinak s tim VX máš pravdu, jako databáze a eventy je to tam takové přehlednější, uspořádanější, tím že je top novější, ale mě tam hold vadí ta nevhodná velikost postavicček i tilů, k tomu malá možnost přidat vlastní grafiku a k tomu eště strašně pomalé postavy při chození a až moc rychlé při běhání.

Ty layery v XP jsou dobré, možná se v nich nevyznáš, ale nakonec, když je zkusíš, pude v nich toho dělat víc než v celém VX. Asi takhle. VX máš zem a na ní dáš strom. A když chceš dát něco na strom, třeba hnízdo, už to neuděláš, poněvadž ti to smaže kus stromu. V XP dáš trávu do layeru 1, strom do 2 a hnízdo do 3, takže ti to nic nepřemaže, jen se musí počítat s tím, že 3 je vídět víc než 2 a 2 víc než 1.

Jinak XP ma v podstatě layery dokonce 4 a VX 3, protože event se dá využít v nejhorším jako další layer.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 586
Registrován: duben 7, 2010, 4:47 pm
Bydliště: někde v Praze

Re: Rozbor Rpg Makerů

Příspěvek od Poryg » duben 19, 2010, 8:14 am

remind píše:pokémony už mám dohraný :D

Tak si někde sežeň třeba Laxius power, pokud umíš anglicky, tak je to docela sranda. No teda aspoň třetí díl.
http://www.ulozto.cz/7478224/lsdemo-zip


Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak vytvořit svoji mapu :D
Ach, jak já byl šťastný, když jsem přišel na to, jak fungují switche a variably :D
Ach, kdepak jsou ty časy? Teď RM otevřu jednou za sto let... :(

Předchozí

Zpět na RPG maker diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků