Rozbor Rpg Makerů

Diskuze o všem možném kolem RPG, RPG Makerů, apod.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 149
Registrován: prosinec 27, 2009, 10:44 am

Rozbor Rpg Makerů

Příspěvek od marbon » únor 9, 2010, 6:51 pm

Co myslíte je lep?í rpg maker 2000,2003,XP a nebo VX? Řekněte co si o ka?dém myslíte(samozřejmě jenom jenom ti ketré je tak trochu v?echny znají) a v čem ka?dý viniká

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Příspěvek od Maxicek » únor 9, 2010, 7:06 pm

Tak 2000 se tady probírat asi nebude, 2003 je pro spoustu lidí nejlep?í RM. Jediná men?í nevýhoda je ?e si musí? najít grafiku, zvuky atd na internetu, ale má víc mo?ností en? třeba XP. Já mam nejrad?i XP, je to třeba tím, ?e to byl první RM ve kterém se tvořil. Oproti 2003 má výhodu v tom, ?e v sobě má zabudovano mnohem víc gariky, zvuků ne? přede?lé RM, tak?e nebude? muset zase tolik hledat na internetu. Dal?í výhodou u něj jsou Ruby, které ti umo?ní udělat věci, které by jsi v Eventech zvládal velmi tě?ko. Dal?í výhdou je třetí vrstva pro grafiku. No pak tu je VX, ke kterému se poslední dobou tady na heavenu obrací vět?ina začátečníků. Obsahuje spoustu předtvořené grafiky (podle mě nejlep?í grafika ze v?ech RM, a? na ty charsety), má v sobě taky Ruby, ale chybí zde třetí layer z předchozího RM. A prej je to hor?í s vlastníma tilesetama, no nevim, grafiku jsem do VX nedával. První dva starý RM jsou u? mimo hru a pak zále?í na člověku, jestli si vybere 2003, XP nebo VX.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 881
Registrován: srpen 25, 2008, 9:01 pm

Příspěvek od Sorc » únor 9, 2010, 7:28 pm

Navazuju na to co napsal Maxicek. VX je pro zčátečníky, některé funkce jsou opravdu jednoduché, třeba udělat truhlu jde pomocí několika kliknutí my?i. Pak ale asi dost lidí přejde k XP nebo 2003. Mě se 2003 nelbí tím, e má pro mě nepříjemné prostředí. Nevím jak to vysvětlit, ale prostě kvůli tomu v něm pracuji nerad.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 149
Registrován: prosinec 27, 2009, 10:44 am

Příspěvek od marbon » únor 9, 2010, 7:42 pm

tu?il sem ?e to takhle bude já osobně dělám rpg makeru VX je to můj 1. maker a líbí se mi docela v tom ?e je jednoduchý 2003 to sem hrál jenom hry a líbí se mi(hrál sem od rebela nějaký myslim ?e Forbiden Saga) a XP nevim mě se osobně líbí vytváření grafiky(líp se dělaj domy atd) ale nevim pořád co je to 3. vrstva nemohli by jste mi to někdo popsat :?:

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Příspěvek od Maxicek » únor 9, 2010, 8:02 pm

No v podstatě je to dal?í vrstva. Ve VX kdy? si dá? v první vrstvě například trávu a vodu. Ve druhé vrstvě tam dá? dům, stromy. V eventové vrtsvě udělá? třeba dal?í vrstvu (například strom který zakrývá dům) a NPC.

V XP dá? první vrstvu tráva a voda. Druhá vrstva domy, stromy. A ve třetí mů?e? dát na ty domy třeba okna nebo komín, popřípadě dát dva stromy za sebou nebo strom před dům a vypadá to podle mě líp. A pak zase v Eventový vrstvě si mů?e? udělat NPC a dal?í takovou vrstvu, tak?e například má? ve druhý vrstvě dům, který je překrýván stromem ve třetí vrstě ale ten mů?e? je?tě překrýt dal?ím stromem v eventové vrstvě. Doufám ?e jsi to nějak pochopil.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 149
Registrován: prosinec 27, 2009, 10:44 am

Příspěvek od marbon » únor 9, 2010, 8:04 pm

Vůbec sem to nepochopil :D jestli bys byl tak hodnej a nemohl mi poslat obrázek s tim jak to myslí??(pokud nechce? mi ukázat obrázek tak nevadí pochopim to :wink: )

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » únor 9, 2010, 8:09 pm

Prvni vrstva-Podlaha
Druha vrstva-Veci na podlaze
Treti vrstva-veci na vecich co jsou na podlaze.

To znamena, ze jestli chces udelat treba hrnek na stole, tak na prvni layer bude podlaha, na druhej das ten stul a na treti teprv hrnek, muzes diky tomu mit pres sebe videt tri veci a zadna se nesmaze.

A jinak k RM... 2003 se mi taky nelibi tolik prostredim, rekl bych, ze eventama ma hra mozna vice moznosti nez dalsi verze, ale zas jak XP tak VX maji scripty, kteryma udelas veci, co by jsi v 2003 delal eventama jen tezko.

VX je hodne jednoduchy, ma par vychytavek ktere jsou zbytecne, ale je jich tam i par takovych, co bych chtel videt i v XP. Nevyhovuje mi malo vlastni grafiky a velikost charu (ctverecky).

Do XP je asi nejvice grafiky a taky je nejhezci podle me, prece jenom ma vetsi rozliseni nez obe dve predchozi. Zaroven ma hodne moznosti a scripty. Myslim, ze je tam hodne dobry zakladni RTP, akorat hudbu sem si tam pridal z VX...

EDIT:

Obrázek

V prvnim layeru musi byt podlaha. Ve druhem jsem udelal stul a konev a hrnek musim dat do tretiho. Kdybych to rval do prvniho, smazne mi to kus zeme a ve druhem by mi to smazalo prozmenu kousek stolu.
Naposledy upravil Michalc dne únor 9, 2010, 8:18 pm, celkově upraveno 1
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 149
Registrován: prosinec 27, 2009, 10:44 am

Příspěvek od marbon » únor 9, 2010, 8:15 pm

Michalc píše:Prvni vrstva-Podlaha
Druha vrstva-Veci na podlaze
Treti vrstva-veci na vecich co jsou na podlaze.

To znamena, ze jestli chces udelat treba hrnek na stole, tak na prvni layer bude podlaha, na druhej das ten stul a na treti teprv hrnek, muzes diky tomu mit pres sebe videt tri veci a zadna se nesmaze.

A jinak k RM... 2003 se mi taky nelibi tolik prostredim, rekl bych, ze eventama ma hra mozna vice moznosti nez dalsi verze, ale zas jak XP tak VX maji scripty, kteryma udelas veci, co by jsi v 2003 delal eventama jen tezko.

VX je hodne jednoduchy, ma par vychytavek ktere jsou zbytecne, ale je jich tam i par takovych, co bych chtel videt i v XP. Nevyhovuje mi malo vlastni grafiky a velikost charu (ctverecky).

Do XP je asi nejvice grafiky a taky je nejhezci podle me, prece jenom ma vetsi rozliseni nez obe dve predchozi. Zaroven ma hodne moznosti a scripty. Myslim, ze je tam hodne dobry zakladni RTP, akorat hudbu sem si tam pridal z VX...

Jo takhle u? to chápu díky v?em :lol:

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » únor 9, 2010, 8:19 pm

Od toho jsme tady :D .
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Příspěvek od Vivi » únor 9, 2010, 10:12 pm

Abych se je?tě stačil vyjádřit :wink: : Pro mě je nejatraktivněj?í 2k3, a hlavně z toho důvodu, ?e v?echny věci se dělají pomocí eventů (ano, tím se mě líbí nejvíc. Kdy? si vytvoří? nějaký vlastní systém, tak má? lep?í pocit z toho, ?e jsi to udělal sám, kór v eventech. Kdy? má? nějaký cizí eventový systém, a chce? do dát do svojí hry, tak existujou 2 mo?nosti : 1) Normálně to překopíruje?, ale musí? přenastavovat variably (velmi zdlouhavé, furt nastavovat ?a var. 23 je X potvory a var 24 je Y potvory). 2) ?e si ten systém kompletně "opí?e?" (neokopíruje?) a to pomáhá k lep?ímu pochopení jak ten systém celý pracuje). Co se týká grafiky a hudby, tak grafika se dá lehce sehnat na charasu, kdy? tam není to, co hledá?, tak musí? hledat na men?ích stránkách a zvuky a hudba jsou snad stejně tě?ký na sehnání jako do jinejch makerů, myslím ?e tady není moc rozdíl. XP je zase dobrý v tom, ?e má 4 vrstvy (zapomínáme na eventy) a ?e resource jsou na netu v?ude.Jeho výhoda oproti 2k3 je taky v tom, ?e má self switche. Pak má scripty, ty se mně moc nelíbí v tom, ?e je jich na netu hafo a kdy? chce? udělat kvalitní hru, tak si je musí? sám nascriptovat (tě??í metoda) nebo stáhnout (nelíbí se mně to v tom, ?e pak pou?ívá? něco, co nechápe?). a nakonec VX...grafika postaviček...skoro nikde. Grafika tilesetů...za celou svoji RPG Makeráckou kariéru jsem na?el POUZE 1set (ABCDE) na celým netu...a jediné opravdu u?itečné scripty jsou Tankentai soubojáky, jen?e ty jsou u? asi v 70% v?ech VX her (číslo tipuju). Uf, to jsem se zase rozepsal, zbývá mi jediné a to doporučení...doporučil bych hlavně ten maker, který se ti líbí...ano, je to na tobě, jaký maker si vybere?, hlavně aby se ti v něm dobře pracovalu a bavilo tě to...to by bylo odemně v?echno, jdu spát...
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » únor 9, 2010, 10:42 pm

Trochu bych oponoval v tom absolutnim nerozumneni, malokterej lepsi script ti bude fungovat, aniz bys rozumnel. Vetsinou tam musis neco dopsat, trochu to editnout a tak. Ale stejne je rozhodnuti na kazdem z vas.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 661
Registrován: červen 19, 2008, 11:03 pm
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Neas » únor 10, 2010, 8:33 am

já osobně preferuju 2003 8) Začínal sem s 2k, později sem vyzkou?el i VX a XP. VX mě silně zklamal vzhledem postav. V XP sem dokonce sesmolil i jednu primitivní hru a rozhodně má u mě tahle verze bod za přehlednost příkazů v eventu, ale nevim, prostě sem si za tu dobu zvykl pracovat v prostředí RM2k3 :D Taky tam mám teď rozdělaný poměrně rozsáhlý projekt, či?e nehodlám chvíli přestupovat na jinou verzi :)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Příspěvek od Maxicek » únor 10, 2010, 1:56 pm

Vivi píše:. Pak má scripty, ty se mně moc nelíbí v tom, ?e je jich na netu hafo a kdy? chce? udělat kvalitní hru, tak si je musí? sám nascriptovat (tě??í metoda) nebo stáhnout (nelíbí se mně to v tom, ?e pak pou?ívá? něco, co nechápe?)


Ale v XP jsou taky eventy :roll: tak?e scripty nejsou ?ádná nutnost a mů?e? tam udělat eventový systémy jako v 2k3. Scripty jsou pro lidi co to tolik neuměj s eventama a nějaký věci se jim mnohem snadněji budou tvořit pomocí scriptů. :)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 881
Registrován: srpen 25, 2008, 9:01 pm

Příspěvek od Sorc » únor 10, 2010, 3:42 pm

Právě ?e scripty nejsou vůbec pro ty co neuměj s eventama.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 852
Registrován: říjen 30, 2007, 2:56 pm
Bydliště: Pardubický kraj

Příspěvek od Lukaaash » únor 10, 2010, 3:42 pm

nemusí? třeba neporozumět scriptům, já bych třeba něco pobral, ale rozebírat se mi ty scripty nechce, jen kdy? si potřebuji něco malého poupravit
a je?tě krom Takenkai jsou určitě roz?ířeny scripty od u?ivatele/ky Woratana, je jich také mnoho, nejen soubojové, i menu, klikání my?í, atd atd...
ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Příspěvek od Vivi » únor 10, 2010, 3:56 pm

Max : Vím ?e jdou i eventové sytémy, ale vět?ina lidí asi preferuje scripty...
Lukaaash : Jo, klikání mys?í vypadá zajímavě, já jenom ?e jsem se zatím setkal jenom se soubojákem.
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

 
Příspěvky: 157
Registrován: září 21, 2007, 10:33 pm
Bydliště: Práce

Příspěvek od remind » únor 10, 2010, 5:39 pm

Tak já se zapojim do tématu:

Berme to popořadě :

Rpg Maker 95 - vůbec sem nevěděl jak s tim pracovat , koukal sem na to jak péro z gauče
Rpg Maker 2000 - Na tomhle makeru sem vyrostl , old school system bojů, spousty mo?ností , jednoduchost
Rpg Maker 2003 - Dá se brát jako vylep?ená 2000 , má jiný systém boje alá final fantasy neboli vyděny z boku , celkem oblíbený atb metry na akce tak?e i s defeaultním systémem dovedete vytvořit super hru. Navíc 2003 se mi zdá nejlep?í na tvoření abs systému a na ostatní customy
Rpg Maker XP - Omluvte mě , ale snad nejhor?í maker vůbec , naprostá ohavnost , celý se mi to zdá takový umělý... At u? ste sebelep?í v rmXP a je ta hra fakt dobrá , odradí mě u? jen rm samotné. O boji rad?i nemluvim. Líbí se mi ikonky v inventářích , mo?nosti skriptování ..
Rpg maker VX - Je u mě na předposledním místě , zde se mi líbí zpracování grafiky oproti XP , stejně se mi to zdá ale takové umělé a nezá?ivné , custom grafika je sice nejhezčí ze v?ech makerů , ale to nestačí aby to dělalo dobrým makerem. Defeaultní boj , sakra do háje , vůbec nejhor?í battle system co sem v ?ivotě viděl , rad?i bych umřel ne? hrát hru na tomto defeaultu a proto musím Poděkovat Lukaashovi ?e si ten battle poupravil a dal tam hezky vypadající backdropy tak?e se na to dá dívat ..

Dále e?tě k xp a vx , nemů?u soudit eventování proto?e sem to jen tak pro?el a myslim si ?e tam toho moc nového nebylo oproti ostatním makerům.

U mě pořadí:

Rpg maker 2003
Rpg maker 2000
Rpg maker 95 (I kdy? sem s tím vůbec neuměl pořád na mě dělalo vět?í dojem ne? XP nebo VX)
Rpg maker VX
Rpg maker XP

e?tě tak mimo mísu bych mohl uvést ?e existuje rpg maker na playstaion 1 . nekou?el sem to moc dlouho a vypadalo to ?e je to na úrovni mezi rpg maker 95 a rpg maker 2000

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 661
Registrován: červen 19, 2008, 11:03 pm
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Neas » únor 10, 2010, 6:18 pm

remind: mno vzal si to dost zostra :D
ale upřímnost se cení, ne? 8)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 149
Registrován: prosinec 27, 2009, 10:44 am

Příspěvek od marbon » únor 10, 2010, 7:27 pm

tak?e bych to zatim shrnul takto:
1. rpg maker 2003
2.to bych pochyboval mezi rpg makerem 2000 nebo XP ale dáme rpg maker 2000
3.rpg maker XP
4.rpg maker VX
5.rpg maker 95(proto?e se o něm zmínila jenom jedna osoba)

souhlasíte s tím?

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 881
Registrován: srpen 25, 2008, 9:01 pm

Příspěvek od Sorc » únor 10, 2010, 7:41 pm

XP
2003
VX
2000
95

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Příspěvek od Maxicek » únor 10, 2010, 8:13 pm

Sorc píše:XP
2003
VX
2000
95

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » únor 10, 2010, 8:21 pm

remind, VX nejlepsi custom grafika? To je kravina, custom je vlastni a tu si tam muzes dat jakoukoliv ne? Jinak nevim nevim s tim XP, hrali jste Quint Essence? Podle me dost dobra hra a je v XP v 2003 se mi hra asi nikdy nebude tolik libit, ponevadz mam dost velkou obrazovku a i pri zobrazeni v okne mam hry z 2k3 dost rozmazany.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 661
Registrován: červen 19, 2008, 11:03 pm
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Neas » únor 10, 2010, 10:45 pm

kdybych to já měl takhle seřadit, tak to bude:
1. 2003
2. 2000
3. XP
4. VX

95 nezařazuju, nikdy jsem s ním neměl tu čest :lol:

 
Příspěvky: 157
Registrován: září 21, 2007, 10:33 pm
Bydliště: Práce

Příspěvek od remind » únor 10, 2010, 10:54 pm

Michalc píše:remind, VX nejlepsi custom grafika? To je kravina, custom je vlastni a tu si tam muzes dat jakoukoliv ne? Jinak nevim nevim s tim XP, hrali jste Quint Essence? Podle me dost dobra hra a je v XP v 2003 se mi hra asi nikdy nebude tolik libit, ponevadz mam dost velkou obrazovku a i pri zobrazeni v okne mam hry z 2k3 dost rozmazany.


Nj sem se překlepnul , samozřejmě tam má být defeaultní grafika

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 293
Registrován: listopad 2, 2009, 11:30 am
Bydliště: Horúce Peklo

a

Příspěvek od Raiper34 » únor 11, 2010, 1:14 pm

Ja to vidím takto:
1. 2003
2. 2000
3. VX
4. 95
5. XP (fakt tá grafika postáv je viac ne? hnusná! :( )
Obrázek

Další

Zpět na RPG maker diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků