Můj první příběh

Napsali jste zajímavý příběh a chcete ho někomu ještě ukázat ? Tohle je potom sekce pro Vás !

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 197
Registrován: prosinec 5, 2009, 4:07 pm
Bydliště: Praha

Můj první příběh

Příspěvek od jandurek » červen 13, 2010, 4:53 pm

Můj první příběh... je to Sci-Fi což asi poznáte, je to psaná v ich- formě
bude tam spousta gramatických chyb atd... prost se soustřeďte na děj
inspiroval jsem se mnoha sci-fi filmy seriály a knihami takže vám to asi v některých pasážích bude připadat podobné něčemu co znáte...
komentáře pište sem, pokračování budu spát jako edit tohohle příspěvku

Najednou se objevil modrozelený vír a z něho vyletěla velká loď neznámé rasy a začínající nabíjet hlavní zbraně.
"Pane, nabíjejí hlavní zbraně!" oznamuji Kapitánovi. "Zapněte štíty" rozkazuje kapitán. Zapínám štíty a mimozemská loď začíná pálit z hlavních zbraňových systémů.
"Naše štíty drží, ale loď třídy "annihilator" se zlověstně otřásá. Obsaďte hlavní protonová děla a railguny musíme ty emzáky zničit dřív než oni zničí nás!!!"
dává kapitán rozkazy posádce.Cystám se udělat co říká ale rázným pohybem ruky mě zastavuje: "Vy zůstaňte seržante, nikdo jiný neumí ovládat tuhle loď lépe než vy."
Sedám si za ovládací panel a převádím energii do rychle kolabujících štítů. Nestačí to. Plukovník Greenová oznamuje kapitánovi stav štítů:
"Štíty na 50%... 45%... 30%, 20%, 10%, štíty skolabovaly, ztrácíme vzduch!... musíme... dostat..." Zbytek věty neslyším přes výbuchy rozvodnám sítě a ovládacích panelů.
Kapitán se otáčí na mě: Zapněte hyperpohon, je to naše jediná naděje" "Ale pane" bráním se "Kalibrace hyperpohonu trvá pár hodin, nevíme kam se dostaneme!"
Kapiptán je ale rozhodnut: "Říkám vám, zapněte hyperpohon!!!" Zapínám hyperpohon, vesmír kolem nás se rozmazává, a křižník se řítí vesmírem rychlostí
vyšší než tisícinásobek rychlosti světla


"Zastavte!" Rozkazuje mi kapitán. Snažím se vypnou hyperpohon. "Nejde to." Odpovídám po chvíli. Po dvanácti hodinách vystupujeme z hyperprostoru. "To vy?"
Ptá se kapitán. Jelikož s naším zastavením nemám nic společného odpovídám: "To ne já, je mnoho možností proč jsme zastvili, rozvody energie jsou poškozené." "Spravte to" slyším kapitána říkat plukovník Greenové. Ta odchází z místnosti. Poté kapitán otáčí na mě: "A vy zjistěte kde to ksakru jsme!" Otevírám galaktickou mapu a zjišťuji děsivou skutečnost: "Pane, Nejsme v mléčné dráze ani v nejbližší galaxii!... a jednu hodinu podsvětelnou rychlostí od nás se nachází obyvatelná planeta.Můžeme tam doplnit zásoby. "Leťte tam snad tam něco najdeme."Odpovídá mi kapitán. Po jedné hodině dolétáme k planetě.Senzory krátkého dosahu (jiné nefungují) ukazují na odvrácené straně planety vesmírnou loď . "Pane" říkám kapitánovi "Na odvrácené straně planety je loď bez známek života, snad tam budou nějaké nové technologie a vesmírné mapa, ať zjistíme, kde to jsme" "Leťte tam" rozkazkazuje mi kapitán. Po chcíli přilétáma k loďi, je obrovská bezmála dva kilometry dlouhá a je složená z menších částí propojených proudy energie. Kapitán si chvíli loď prohlíží a pak povídá: "Vy, seržant Armstrong, major Stone a major Barret tu loď prozkoumáte."Všichni čtyři jdeme do hangáru a bereme si stíhačky s maskovacím systémem. Za chvíli jsme v lodi, která vypadá jako by na ní nebyly žádné ostré hrany. Chvíli prohledáváme loď a poté narážíme na řídicí místnost.Barret se hrabe v lodním počítači a pak posílá veškeré data do Annihilatoru. najednou senzory hlásí ohromný výkyv energie. "Sakra nabíjejí zbraňe, jak se tady sakra zapínají štíty!" Barret se snaží zapnout štíty, což se mu daří těsně před tím než z planety vyšlehává modrobílý paprsek iontů. NAráží do štítů lodi které rázem kolabují. Paprsek prostřelil loď a narazil do křižníku, který vybuchuje, ale na mimozemské loďi pouze padá rozvodná a každá část lodi se samostatně řítí k zemi. "Letíme v atmosféře, nevydržíme to" křičí Barret a v tu chvíli se naše část lodi rozpadá




pokračování bude brzy
Naposledy upravil jandurek dne srpen 8, 2010, 10:12 am, celkově upraveno 4
Nic nepokazí pátek tak jako zjištění, že je teprve úterý.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 852
Registrován: říjen 30, 2007, 2:56 pm
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Můj první příběh

Příspěvek od Lukaaash » červen 13, 2010, 4:59 pm

Takhle bych to řekl - buď trochu víc originálnější, tohle už jsem viděl v opravdu mnoha filmech...
jo a ten tisícinásobek rychlosti světla je trošku přehnaný, nepředstavitelná blbina, buď taky trošku reálnější... i když, originalita tu v tomhle je :D
ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 197
Registrován: prosinec 5, 2009, 4:07 pm
Bydliště: Praha

Re: Můj první příběh

Příspěvek od jandurek » červen 13, 2010, 5:03 pm

Lukaaash píše:Takhle bych to řekl - buď trochu víc originálnější, tohle už jsem viděl v opravdu mnoha filmech...
jo a ten tisícinásobek rychlosti světla je trošku přehnaný, nepředstavitelná blbina, buď taky trošku reálnější... i když, originalita tu v tomhle je :D


pravda pravda, ten prolog je dost neoriginální ale pokračování bude originálnější, jen se mi ho nechce zatím psát
a ten tisícinásobek je tam proto že se mají dostathodně daleko do pryč... proto trvá kalibrace pár hodin, je to prototyp nového hyperpohonu, původní je pouze desetinásobek
Nic nepokazí pátek tak jako zjištění, že je teprve úterý.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 852
Registrován: říjen 30, 2007, 2:56 pm
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Můj první příběh

Příspěvek od Lukaaash » červen 13, 2010, 5:10 pm

Ale né, já to myslel takhle - ani ve stargate necestují vyšší rychlostí než rychlostí světla a ty tam házíš už tisícinásobek. Ono je to zhola nemožné, překročit rychlost světla.
ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 197
Registrován: prosinec 5, 2009, 4:07 pm
Bydliště: Praha

Re: Můj první příběh

Příspěvek od jandurek » červen 13, 2010, 5:20 pm

Lukaaash píše:Ale né, já to myslel takhle - ani ve stargate necestují vyšší rychlostí než rychlostí světla a ty tam házíš už tisícinásobek. Ono je to zhola nemožné, překročit rychlost světla.

teď neříkáš pravdu, ve stargate cestují vyšší rychlostí než je rychlost světla protože cestují v hyperprostoru a i FTL ze stargate universe je rychlejší než rychlost světla a přitom destiny necestuje v hyperprostoru

například antický hyperpohon je mnohem rychlejší než desetinásobek rychlosti světla

jestli nevěříš čum sem: http://www.zkouknito.cz/video_53586_sgu-1x1-2
Nic nepokazí pátek tak jako zjištění, že je teprve úterý.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 852
Registrován: říjen 30, 2007, 2:56 pm
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Můj první příběh

Příspěvek od Lukaaash » červen 13, 2010, 5:32 pm

Áha, tak to jsem si nějak nevšiml.. tak sorry no... Ale stejně, ten tisícinásobek už je trochu přehnaný.
ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 197
Registrován: prosinec 5, 2009, 4:07 pm
Bydliště: Praha

Re: Můj první příběh

Příspěvek od jandurek » červen 14, 2010, 12:33 pm

Kapitola 1 je hotová
Nic nepokazí pátek tak jako zjištění, že je teprve úterý.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 794
Registrován: únor 14, 2010, 10:07 pm
Bydliště: Slaný. To je kousek od Prahy.

Re: Můj první příběh

Příspěvek od legition » červenec 23, 2010, 11:36 pm

vlastně i ve stargate je to blbost protože cesta rychlejší než světlo znamená vlastně pohybování se v minulosti... protože vlastně vidíte něco co tam bylo předtím a obrázek přítomnosti letí se světlem a to je někde za vámi.... navíc takováto cesta by byla pro jakýkoliv život strašná.... přestože by jste zestárli o jeden den (délka cesty) váš kamarád by na zemi zestárnul o 100 let za předpokladu překročení světla jen jedenkrát.... Toto je podle Einstainovy teorii Relavity....

Sry že do toho tak vrtám ale já se strašně rád bavím na téhle ůrovni....

Edit: Jinak pěkný příběh
Obrázek


Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 197
Registrován: prosinec 5, 2009, 4:07 pm
Bydliště: Praha

Re: Můj první příběh

Příspěvek od jandurek » srpen 4, 2010, 12:11 pm

legition píše:vlastně i ve stargate je to blbost protože cesta rychlejší než světlo znamená vlastně pohybování se v minulosti... protože vlastně vidíte něco co tam bylo předtím a obrázek přítomnosti letí se světlem a to je někde za vámi.... navíc takováto cesta by byla pro jakýkoliv život strašná.... přestože by jste zestárli o jeden den (délka cesty) váš kamarád by na zemi zestárnul o 100 let za předpokladu překročení světla jen jedenkrát.... Toto je podle Einstainovy teorii Relavity....


hmmmmm.... dobrá úvaha ,ale ve většině stargate létali v hyperprostoru ,takže vlastně létali "mimo" tento vesmír pomocí normálních motorů... nebo tak nějak... nevím jak to vysvětlit.
to ve stargate universe to je teprve blbost... tam destiny létá rychlostí vyšší než rychlost světla a přitom se lidi na ní bez problémů v reálném čase "baví" s lidma na zemi
no co ale najděte někdo naprosto reálné sci-fi
Nic nepokazí pátek tak jako zjištění, že je teprve úterý.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 794
Registrován: únor 14, 2010, 10:07 pm
Bydliště: Slaný. To je kousek od Prahy.

Re: Můj první příběh

Příspěvek od legition » srpen 4, 2010, 12:19 pm

Kdyby bylo sci-fi reálné nebylo by to sci-fi :D
Obrázek


Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Můj první příběh

Příspěvek od JKlena » srpen 4, 2010, 2:01 pm

To je pravda, ale má pravdu Zě kdyŽ cestujou hyperprostorem sou mimo náš prostor a čas a komunikují také cez subprostor čímž se vlastne "vyhybají" teorii relativity.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 794
Registrován: únor 14, 2010, 10:07 pm
Bydliště: Slaný. To je kousek od Prahy.

Re: Můj první příběh

Příspěvek od legition » srpen 4, 2010, 2:29 pm

nejsou mimo náš vesmír! Čas ano vesmí ne! Protože hyperprostor je z části jen přechod do jiné dimenze.... proto je tak nebezpečný...
Obrázek


Obrázek

 
Příspěvky: 569
Registrován: květen 21, 2009, 7:49 pm

Re: Můj první příběh

Příspěvek od Raptore » srpen 4, 2010, 2:47 pm

Technicky vzato jde rychlost světla překročit. Ae nejde o pohyb na velkou vzdálenost nýbrž o kompresi vesmíru. Tím pádem lze překovat obrovské vzdálenosti ve zlomku času a rychlost se pk dá určit na násobky rychlosti světla. Např. StarTrek tohle využívá a určitě bych našel i jiné filmy a serialy.

Jinak příběh pěkný, jen trochu nepřehledné, zkus dělat odstavce u každé příme řeči ;)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 852
Registrován: říjen 30, 2007, 2:56 pm
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Můj první příběh

Příspěvek od Lukaaash » srpen 4, 2010, 5:40 pm

:ot:
No tak no tak chlapi

EDIT: Dobře, beru zpět.
ObrázekObrázek Obrázek

 
Příspěvky: 569
Registrován: květen 21, 2009, 7:49 pm

Re: Můj první příběh

Příspěvek od Raptore » srpen 5, 2010, 10:27 am

To není OT, když diskutujeme o jeho technologii v jeho příběhu :D

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 197
Registrován: prosinec 5, 2009, 4:07 pm
Bydliště: Praha

Re: Můj první příběh

Příspěvek od jandurek » srpen 8, 2010, 10:06 am

Raptore píše:...Jinak příběh pěkný, jen trochu nepřehledné, zkus dělat odstavce u každé příme řeči ;)
¨

dík za připomínku...
těď pracuju na další kapitole... je a bude pekelně dlouhá tak nevim kdy jí sem postnu

to Legition: no to sem myslel :)
Nic nepokazí pátek tak jako zjištění, že je teprve úterý.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Můj první příběh

Příspěvek od Michalc » srpen 8, 2010, 10:58 am

jandurek píše:no co ale najděte někdo naprosto reálné sci-fi


Ono jich pár takových je, jenže takovéhle seriály vždykcy skončily předčasně a filmy byli propadáky, protože když je to zcela reálné, tak to nikoho nebaví. Navíc nic není úplně nereálné. Ještě tak před 50 lety byl let na měsíc nebo mobilní telefon taky sci-fi a pro každého bylo nereálné, že by se někdy mohlo mluvit s člověkem na druhé straně světa jen s malou krabičkou v ruce. Taky to bylo v rozporu s jejich chápáním techniky a byla to záležitost sci-fi, a dneska?

Takže co my víme jak to tu bude vypadat za 100 let?
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 197
Registrován: prosinec 5, 2009, 4:07 pm
Bydliště: Praha

Re: Můj první příběh

Příspěvek od jandurek » srpen 8, 2010, 11:19 am

Michalc píše:
jandurek píše:no co ale najděte někdo naprosto reálné sci-fi


Ono jich pár takových je, jenže takovéhle seriály vždykcy skončily předčasně a filmy byli propadáky, protože když je to zcela reálné, tak to nikoho nebaví. Navíc nic není úplně nereálné. Ještě tak před 50 lety byl let na měsíc nebo mobilní telefon taky sci-fi a pro každého bylo nereálné, že by se někdy mohlo mluvit s člověkem na druhé straně světa jen s malou krabičkou v ruce. Taky to bylo v rozporu s jejich chápáním techniky a byla to záležitost sci-fi, a dneska?

Takže co my víme jak to tu bude vypadat za 100 let?


pravda... ale ve spoustě sci-fi jsou věci které jsou silně nereálné z chemického, fyzického a někdy i z matematického hlediska, takže jsou naprosto neuskutečnitelné ani v budoucnu ,teď ale zrovna v paměti žádný příklad nevyhrabu.(teď mě napadá, že je asi nemožné vytvořit stabilní Ununoktium a nemyslím stabilní oxid ununoktia který je reálný)
Nic nepokazí pátek tak jako zjištění, že je teprve úterý.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 852
Registrován: říjen 30, 2007, 2:56 pm
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Můj první příběh

Příspěvek od Lukaaash » srpen 8, 2010, 5:22 pm

Tak sci-fi jsou hlavně o nereálnosti (podle toho -fi - fiction - fikční), ale někdy to nemusí být pravda.
ObrázekObrázek Obrázek


Zpět na Vaše příběhy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků