Livia - The Dark Wyvern

Napsali jste zajímavý příběh a chcete ho někomu ještě ukázat ? Tohle je potom sekce pro Vás !

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Livia - The Dark Wyvern

Příspěvek od Michalc » srpen 4, 2009, 12:45 pm

Chtěl bych napsat kní?ní sérii o fantasy světu. Takové knihy jsem v?dy rád četl a chtěl bych podobnou napsat. V mé hlavě vznikl svět Livia. Mám takovou mapku, kterou mo?ná postnu. První pokus něco napsat byl Sarroth - Vrah, který se odehrával na malém ostrově ve světě livia. Tato kniha se nedá moc číst, je nepřehledná a ani příběh ničím neuchvátí. Druhý pokus Livia - The Dark Wyvern je o něco nadějněj?í, i kdy? zatím mám jen stručnou kostru příběhu, kterou ale nebudu hned prozrazovat. Chystám se začít psát a po té mapce a pár dních zde mo?ná nahodím první kapitolu.

________________________
Obrázek
Obrázek
Obrázek

 
Příspěvky: 569
Registrován: květen 21, 2009, 7:49 pm

Příspěvek od Raptore » srpen 4, 2009, 5:31 pm

TAk to ti fandím. Taky jsem psal kní?ku,ale nějak jsem od toho ode?el,ale mo?ná z nudy zase začnu :) Toho draka jsi kreslil, nebo je z googlu? :-D

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » srpen 4, 2009, 7:16 pm

Nekreslil, vyhledal jsem ho na seznamu. Jinak fakt nevim jak dopadnu, ale planuju ze v knize bude spousta draku, duchu, no proste klasika, ale planuju i par unikatnich postav, ktery jsem si vymyslel.

EDIT 4: Jo a chtěl jsem dodat, to nemá být DRAK ale WYVERNA, ale to je jedno.

EDIT2: Přidána nová verze map.
EDIT: Mapa bez popisků:

Obrázek

A s popisky:

Obrázek

LIDÉ
1, Nejvt?í lidské farmářské město Zarge. Vět?ina potravy pro lidi je odtud.
2, Přístav Morrock. Odtud vyplouvá vět?ina lodí. Převozní, bitevní a i rybářské.
3, Fishen. Rybářské město. Lidi odtud často obchodují s elfy, kteří nejsou tak zdatní v rybolovu.
4, Acre. Hlavní město lidí. Kvalitně opevněný hrad.

ELFOVÉ
5, Elver. Hlavní město elfů. Elfové se sna?í město co nejvíce zpodobnit s lesem, tak?e je tu pouze dřevěná hradba. Ale v lese se hrad tě?ko hledá, pokud neznáte přesnou pozici.
6, Fitger je předsunutá vesnička, která má za úkol varovat Elver při případném útoku lidí.
7, Treen je velká lesní vesnice, do které se elfové chodí učit magii.
8, El Benqo. Je to dal?í vesnice skratá v lese. Jsou tu lovci a vesnice tak obstarává zvěřinu pro království.
9, Woorden je dobře opevněná vesnice, která má za úkol zd?et trpasličí nájezdníky ne? se informace o útoku dostane do Elveru.

TRPASLÍCI
10, Troth Gar je malé městečko v lese. Jako ostatní města je z vět?í části pod zemí. Potravou jsou zde předev?ím zvířata.
11, Trogen Heim je jediná vesnice, která neni pod zemí. Je málo opevněná vesnice, která bývá častým terčem útoku lapků.
12, Fag Gray je vesnice, kde se cvičí bojovníci. Zde trénovali největ?í hrdinové. Zde učí mistři.
13, Fag Mugen je hlavní město trpaslíků. Je z vět?í části pod zemí, venku je hradba a dvě vě?e stře?ící vchod. Taky jsou tu farmy a jiné zemědělské budovy.

SAROTH - OSTROV ELEMENTŮ

14, Grock. Malý kemp rebelů. Jeho hlavním účelem je časté varování před útoky draků.
15, V hradě Gadgetboom ?ije zlý král Ufnoz, který terorizuje okolní vísky a často útočí i na lidi, elfy a trpaslíky.
16, Farmářská vesnice Quel'Danas jako jedna z mála odolává králi Ufnozovi. Lidi zde ?ijí neterorizováni a poklidně. Zatím.

REBELOVÉ
17, Přístav rebelů, který má v?dy připravené lodě k odplutí.
18, Rebelové zabraly část dračího ostrova, aby mohli varovat lidi před případnou přípravou draků na útok.

DRACI.
Draci původně obývali v?echny země Livie, ale lidé jejich vládu ukončily. Nyní se zbývající draci uchýlily na ostrov BORROW.
19, Království zeleného draka. Ten si ?ije poklidně v lesích spolčen s elfy. Je to přátelský král, který nikomu neubli?uje.
20, Zlatý drak byl nejsilněj?í z draků a tak pře?il. Teď si s hrstkou svých klanů obývá část Borrowu.
21, ?edý drak. ?ije pod zemí a nikdo si není úplně jistý, jak početné jsou jeho klany a jak je on sám shcopný.
22, Modrý drak. Je obávaný útoky z moře. Útok ze vzduchu se dá lehko zpozorovat předem. Av?ak z vody se dá zaútočit nečekaně a nepozorovaně. Tento dark je momentálně asi největ?í hrozbou.
23, Hnědý drak. Pou?tní kolos je bitevním drakem, jeho? klany často vyvolávají války. V jeho zemích se kovájí nejtvrd?í zbraně.

OSTROV COLDIC
Tento zamrzlý ostrov je nehostinný. Proto?e na BORROWu u? nebylo místo, jediná ?ance ledového draka na záchranu byla uchýlit se sem.
24, Ledový drak. Jeho panství je mrtvé. Je asi zdatný v magii.
25, Rebelové dr?í přístav zuby nehty...

EDIT 3: VYPSANÉ A VYZNAČENÉ VESNICE A MĚSTA NEJSOU V?ECHNY. MEN?Í VESNICE VŮBEC NEZOBRAZUJU, PŘEPLNIL BYCH MAPU. PROTO UVIDÍTE-LI NĚKDE V TEXTU VESNICI A NENAJDETE JÍ TADY NA MAPĚ, NEDĚSTE SE. S NEJVĚT?Í PRAVDĚPODOBNOSTÍ SE BUDE JEDNAT JEN O MALOU VESNICI S 20 OBYVATELI.
Naposledy upravil Michalc dne říjen 17, 2009, 9:12 pm, celkově upraveno 2

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Kapitola 1.

Příspěvek od Michalc » srpen 5, 2009, 7:02 pm

Tak jsem to dal dohromady, tak čtěte. Uvidíte, zda se to vydařilo. Já myslím, ?e zatím moc ne, ale dělal jsem, co jsem mohl.

P.S.: Docela se mi to rozhodilo hozením sem, a? budu mít alespoň tři kapitoli, dám sem ke sta?ení PDF verzi, ve které bude rozlo?ení stran jak má být.

Kapitola 1. ? Obrázek
Dvě postavy se přiblí?ily k jeskyni. ?Doufám, ?e tam bude. U? abychom to měli za sebou.?. První postava vstoupila do jeskyně. Druhá, o hlavu vět?í, ji následovala. Oba tasili meče a sna?ili se pohybovat velmi ti?e. Opatrně na?lapovali. Po dvou minutách chůze se objevili ve vět?í místnosti. Najednou oba usly?eli slabé za?ramocení. Rychle se otočili. Za nimi stála podivná postava. Ocas nasvědčoval, ?e by tvor mohl být drakem. Hlava a končetiny připomínaly člověka. Tělo bylo pokryté hnědou srstí. Na rukou i na nohou měl tento tvor velké drápy. Obě postavy se pokusily seknout mečem proti tvorovi, ale bylo příli? pozdě. Tvor jen dvakrát sekl drápy a obě postavy padly mrtvy k zemi.

_.-*-._

Xenor vstal. Slunce bylo ji? poměrně vysoko a tak Xenor usoudil, ?e bude kolem deseti hodin. Xenor byl obyčejný vesnický chlapec, který ?il ve farmářské vesnici na severu Heagu, v zemi lidí. Je?tě mu nebylo ani osmnáct. Matku Xenor nikdy nepoznal a jeho otec prý musel odejít, kdy? byl Xenorovi rok. Xenora se tehdy ujal farmář Bjorn. Bjorn neměl moc peněz, ale dokázal obstarat sobě a Xenorovi jídlo a obydlí. Také učil Xenora farmaření, aby se později mohl ?ivit sám. Xenor pomalu do?el do kuchyně a vzal si kousek chleba. Pak se oblékl a ?el ven směrem k farmě. S Bjornem si smluvili, ?e dnes půjdou do města koupit na trh nějaká semena, která by mohli zasít.

Bjorna Xenor na?el na poli, kde zrovna sázel kukuřici. Jakmile to dodělal, oba se vydali směrem k tr?i?ti. Po patnácti minutách cesty dorazili k tr?i?ti. ?Xenore, musím koupit nějaká semena. Asi to bude chvíli trvat. Projdi se a prohlídni si zdej?í zbo?í. Za hodinu se sejdem před krčmou.? Xenor přikývl a vydal se směrem k radnici. Tam vysely plakáty s lidmi, které bylo nutno zabít. Xenor zkontroloval, co je nového, a kdy? usoudil, ?e nic, vydal se ke kraji města. Věděl, ?e by tam mohl narazit na nějakou hezkou dívku.

Po chvíli se před Xenorem rychle mihlo něco tmavého, rychlého. Asi jen přelud. Usoudil a podíval se na hodiny. Měl bych chvátnout, a? nepřijdu pozdě. Ačkoliv byl Xenor přesvědčen, ?e se jednalo o přelud, celou cestu ke krčmě přemý?lel, zda by to nemohlo být něco jiného.

Kdy? Xenor dorazil, Bjorn u? stál před krčmou. Vlezli dovnitř a barman jim přinesl oběd. Xenor usoudil, ?e se Bjornovi o přeludu nezmíní. Nebude ho děsit, kdy? nejspí?e viděl jen přelud. Rázem o tom ale zapochyboval, kdy? usly?el dva mu?e, kteří mluvili o tom, ?e přichází doba nekromancerů a duchové se vrací. Ačkoliv si Xenor stále myslel, ?e to byl přelud, my?lenka, ?e to mohl být duch ho uchvátila. Podle pověstí vět?ina lidí, co spatřili duchy, zemřela.

Při odpolední práci o tom Xenor přestal přemý?let a večer ulehal do postele s čistou hlavou.

_.-*-._

V Acre, hlavním městě lidí, mezitím král, nejvy??í mágové a armádní generálové probírali věci ohledně údajného znovuzrození a objevení Haxreho, co? byl jeden z nejobávaněj?ích necromancerů, který ve svých dobách se svou armádou duchů vra?dil v?chny, kdo se mu postavili do cesty. Je více ne? pravděpodobné, ?e se Haxre bude chtít pomstít, proto?e kdysi ho jeden mocný mág s obětováním ?ivota zavřel do bludi?tě nicoty, kde měl bloudit na v?dy. ?Elf?tí vrahové u? by měli být na místě.? ?Trpaslíci ji? také prý vyslali jednotku?. ?Vrahové nám nepomohou. Mů?eme ho porazit jen podobným kouzlem, jaké bylo pou?ito k jeho pora?ení v minulosti?. V sále byl rozruch. Ka?dý říkal, co si myslí a někteří nadávali ostatním, ?e jsou hloupí. Král je úderem do stolu umlčel. ?Uti?te se. Musíme vymyslet, co bude pro dobro na?í země nejlep?í. Já osobně si myslím, ?e Haxre znamená problém pro v?echny. Ačkoliv ho kdysi zne?kodnil člověk, jeho pomsta by mohla způsobit zničení celého na?eho kontinentu nebo i hůře. Dokonce kolují fámy, ?e i draci se formují, proto?e před ním si není nikdo jistý. Přece jen nikdy nikdo pořádně nepopsal, co doká?í duchové, proto?e ka?dý, kdo je spatřil poté zemřel. Teď mi postupně předneste va?e informace a návrhy a pak se společně dohodneme, co bude pro na?i zemi nejlep?í.?

REASON for EDITING: Proběhla oprava gramatických chyb v příspěvku.
Naposledy upravil Michalc dne srpen 6, 2009, 10:21 am, celkově upraveno 1

 
Příspěvky: 157
Registrován: září 21, 2007, 10:33 pm
Bydliště: Práce

Příspěvek od remind » srpen 5, 2009, 7:18 pm

přeju ti hodně ?těstí , já u? mám taky za sebou několik pokusů o stvárnění knihy

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Příspěvek od Vivi » srpen 5, 2009, 8:31 pm

nápad je hezkej, jen tak dál.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » srpen 5, 2009, 8:36 pm

Sna?im se, chystám se to docela rozvést. Nedokí?ete si představit, jak důle?itou roli bude hrát Xenor a jak obrovské nebezpečí Liviu čeká. Já se s Xenorem ?il, pro mě je to hrozné. Často se mi v noci zdá, ?e já jsem on.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Kapitola 2

Příspěvek od Michalc » srpen 5, 2009, 8:49 pm

Zacatek knihy, cela prvni cast s vycvykem Xenora se bude odehravat ve ctyrech lokacich. Prvni je Acre, druha Elver, treti je doupe necromancera Haxreho a ctvrta, nejdulezitejsi je tam, kde je Xenor. Pokazd, kdyz se meni lokace, je v textu značka _.-*-._ abyste to poznali.

Kapitola 2. ? Obrázek

?Na?i vrazi neuspěli.? V elfské královské síni bylo spousta lidí, kteří napjatě čekali, jak dopadnou vrazi vyslaní elfy. Elf?tí vrazi byli na místě, kde se měl nekromancer nacházet jako první, poněvad? elfové se pohybují velmi mr?tně a jsou lehčí ne? lidé trpaslíci, tak?e jejich koně nenesou velkou váhu a mohou bě?et rychleji. Stejně jako lidé a trpaslíci, ani elfové si nebyli jisti, jak střet s nekromancerem dopadne. Málokdo mohl čekat, ?e ho vrazi zabijí, ale naděje zde byla. Teď u? není. ?Připravte se, musíme se připravit na nejhor?í. Povolejte koho mů?ete, opevněte města, připravte luky. Bude válka.?

_.-*-._

Xenor vstal a ?el se najíst. V kuchyni narazil na Bjorna, který vypadal vydě?eně. ?Něco se děje?? ?Xenore, dávej si pozor. Cítím v kostech, ?e se něco blí?í.?. Xenor přikládal Bjornovým předpovědím nízký význam. Málokdy se vyplnily. Proto se najedl a ?el zkontrolovat kukuřici.

Jakmile dorazil k poli, úplně se zděsil. ?Bjorne, hoří!?. řval z plných sil a poohlédl se k místu, kde byl jejich dům. K jeho zdě?ení se k vesnici přibli?oval černý chumel. Jakmile se dostal blí?e, Xenor zpozoroval, ?e to jsou lidé. Ale né ?iví lidé. Pohybovali se hrozně neohrabaně a vypadalo to, ?e nedýchají. Mezitím doběhl Bjorn ?Já to říkal, ?e?? ?Bjorne, podívej? zastavil ho Xenor a ukázal na mrtvoly ?Oni se hýbou.?. Bjorn se vyděsil. Jakmile dorazily mrtvoly blí?e, Xenor si v?iml, ?e jedna, ta co ?la veprostřed, vypadá zachovaleji ne? ostatní. Ta začala mluvit: ?Bydlí tu někde mu? se jménem Xenor?? Xenorovi u? bylo téměř osmnáct a byl rád, kdy? ho někdo pova?oval za mu?e. Ale přízeň podivně vypadajících shnilých lidí si zrovna nepřál. ?Bydlí. Je támhle u farmy.?
prozradil mrtvolám vesnický řezník. Ten hajzl. Já věděl, ?e mě nemá moc v oblibě, ale tohle? Mrtvoly při?li ke Xenorovi a zeptali se: ?Ty si Xenor?? ?A-a-a-ano.? vykoktal ze sebe Xenor. ?Půjde? s námi.? řekly mrtvoly a táhly Xenora ven z vesnice.

Jakmile dorazili na pláně, mrtvoly se najednou otočily a zničehonic se rozběhli na Xenora. Jedna se najednou zničehonic zhroutila se ?ípem v zádech. Dal?í provrtal kus ledu. Na Xenora najednou vyskočila ta nejzachovalej?í mrtvola a kdy? se zdálo, ?e je ztracen, tak natáhl ruce a zhroutil se. Jeden z jezdců, kteří Xenora zachránili, ho rychle chytil a u? jeli pryč. Celá akce tak byla úspě?ná.

_.-*-._

V temné jeskyni mezitím nekromancer dokončoval své největ?í dílo. Stínového zabijáka. Stínový zabiják byl velký duch, který se dokázal maskovat ve stínech a mů?e lehko vra?dit ze zálohy. Najednou k němu při?el podivný mu?ík. Byl men?í ne? člověk, ale vět?í ne? trpaslík. Byl mírně předkloněný dopředu a bylo vidět, ?e má velké zuby jako zajíc. ?Můj pane, na?i sluhové vyslaní sebrat Xenora u? nejsou.? ?Jak to myslí?, ?e nejsou? To jako ?e neuspěli?? Haxre se tolik rozzuřil, ?e mu?ík chvíli přemý?lel, co říct. ?Vypadalo to dobře. Při?li do vesnice a sebrali Xenora?? ?Jen?e?? ?Jen?e kdy? se ho chystali zabít, přepadlo je pár elfů, kteří je povra?dili.? ?Jak je to mo?né? To si na?í sluhové neporadí s hrstkou neschopných elfů?? ?Můj pane, byl mezi nimi i mág. A navíc to bylo nečekané, víte, jak se elfové dobře skrývají.?. Poté mu?ík ode?el. Sakra, nějak se to komplikuje. Jediný, kdo by mi mohl dělat problém je on? pomyslel si Haxre.

_.-*-._

Xenor se probral. V?iml si, ?e je zabalený v srnčí ků?i a ?e před ním u ohně sedí tři elfové. Elfové byli vy??í ne? lidé, ale hubeněj?í a mr?tněj?í. Připomínali zvěř, někteří na sebe dokonce brali podoby různých zvířat. Jeden zrovna zpozoroval, ?e se Xenor probral. ?Nehýbej se.? ?Kde to jsem?? nechápavě ze sebe dostal Xenor. Jeden elf začal vysvětlovat: ?Tři dny jsi byl v bezvědomí. Zachránili jsme tě před chodícími mrtvolami, skoro? ?Skoro? Co se vůbec stalo? Skoro nic si nepamatuju?? ?Sebrali tě chodící mrtvoly a chtěli tě zabít. Zaútočili jsme na ně, ale neubránili jsme tě zcela. Pou?il jsi silné ohnivé kouzlo a spálil jsi je na uhel. Přitom jsi při?el o tolik energie, ?e jsi upadl do bezvědomí.? ?Já a pou?ít kouzlo?? ?Xenore, očividně neví?, kdo byli tví předci.? začal jiný elf ?Tvůj praděd kdysi uvrhl nekromancera Haxreho do bludi?tě nicoty. Nyní se Haxre vrátil a chce se ti pomstít.? ?A co mám dělat já?? zeptal se Xenor. ?Má? obrovské nadání Xenore.? začal poslední elf ?ve v?ech směrech, i v magii. Budeme tě cvičit ve v?ech směrech, aby ses uměl bránit. Ale to počká. Nejdřív se pořádně najez a napij. Pak se vyspi, jsi stále slabý. Zítra se vydáme na cestu k elfům. Nemá?-li nic proti tomu.? Xenor přikývl, najedl se a proto?e byl slabý, ihned usnul.

_.-*-._

Do Acre se mezitím dostala informace, ?e elfové selhali. Po probrání v?ech mo?ností se lidé shodli, ?e jejich jediná ?ance je Xenor, tajemný mu?, potomek nejmocněj?ího mága, co kdy ?il. Vyslali nejlep?í teleportovací mágy, aby Xenora na?li. Mágové se nejdříve vydali do vesnice, kde Xenor ?il, ale tam se dozvěděli, ?e Xenora nedavno odtáhli podivné chodící mrtvoly. A proto?e je nebezpečné, teleportovat se na místo, kde mág je?tě nebyl, museli se rozhodnout, co podniknou. Nakonec se vydali do Elveru. Dostali se kousek před něj a uvnitř si vy?ádali audienci před králem.Byli obeznámeni s tím, ?e se pro Xenora vydali elf?tí mistři a ačkoliv prý je?tě není jisté, zda ho zachránili, má ?anci na pře?ití a pokud pře?ije, bude vyučen elfskými velmistry aby ubránil sebe i ostatní a dokázal vyu?ít magický potenciál, který v něm je. To vyslancům lidí stačilo. Vrátili se do Acre a předali informaci králi.

REASON for EDITING: Proběhla oprava gramatických chyb.
Naposledy upravil Michalc dne srpen 6, 2009, 10:58 am, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Příspěvek od Vivi » srpen 5, 2009, 9:23 pm

Tak to je hustýýýý :shock: :shock: :shock: u? se tě?ím a? to bude celý!

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » srpen 6, 2009, 9:54 am

Lol, vubec bych necekal, ze to nekoho dokaze zaujmout. No v noci jsme s mamou hledali gramaticky chyby, tak do obeda probehne oprava, odpoledne nebo k veceru by se zde mohla objevit dalsi kapitola.

EDIT: Vím, ?e to tu asi nidko nečte, ale s lítostí musím oznámit posunutí dal?ích dílů. Je to kvůli gramatice. Kdy? sem toti? jako včera umístím díl před kontrolou gramtiky, musím pak kapitolu opravovat ve Wordu a je?tě i tady. Pokud se sem pokusim kousek z Wordu zkopírovat, text se mi rozhodí a musím ho půl hodiny rovnat. To znamená ?e dal?í kapitoli sem budu umís?ovat v?dy a? po gramatické kontrole. Děkuji za pochopení.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Příspěvek od Vivi » srpen 6, 2009, 10:40 am

hlavně ?e je sem bude? umís?ovat. tě?ím se na dal?í kapitoly :wink:

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » srpen 6, 2009, 11:05 am

Vivi, a este rekni, zes to dcely poctive precet xD. Ja tomu neverim, me to prijde takovy nic moc ta kniha.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Příspěvek od Vivi » srpen 6, 2009, 11:56 am

tak prvni cast co ssem umistil jsem neprecet celou ale ta druha me chytla

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 334
Registrován: květen 27, 2009, 8:03 pm

Příspěvek od Derk Yall » srpen 6, 2009, 12:01 pm

Já to četl celé, idea zajímavá, ale gramatická část to pohrbívá. Chce se to pořádně rozepsat, pokud jde o nějakou důle?itou událost nezabít jí tím, ?e to schrne? do pár vět, musí? tomu dodat ?távu, omáčku, něco co by čtenáře vtáhlo do děje, rozepsat se o vztazích či lokacích by neu?kodilo. Přidat postavy, které by dotvářeli atmosféru, třeba i v té vesnici, přece se budou za léta znát s někým, bude tam třeba Xenor mít kámo?e a takhle, prostě je mnoho způspbů jak tam navodit atmosféru, ve kterých se bude? muset zlep?it.

Jinak rozepsat se více o radě, či královi nebo i o útoku elfských vrahů, to v?e mů?e v budoucnu pomoct s rozvinutím děje.
Avadea: Aadem Jagers
Příběh: 2% Musím vymyslet příběh novej
Grafika: 2 % Pokrok o 1%, oh yeah
Systém: Zatím v návrhových představách (víceméně se u? na něm dělá RM, ale spí?e méně, ne? více :D )
Zvuky, hudba: A co takové Jmelí!!!
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » srpen 6, 2009, 12:05 pm

Ok, dik za rady, jak jsem rikal, jsem v podstate zacatecnik, snazim se to nak rozvinout.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 852
Registrován: říjen 30, 2007, 2:56 pm
Bydliště: Pardubický kraj

Příspěvek od Lukaaash » srpen 6, 2009, 12:58 pm

Taky jsem to dočetl celé a je to opravdu dobré, a? na nějaké ty gramatické chybky, některá slova se po sobě opakují a jak říká Derk, víc popsat situaci a tak

jestli bude? chtít opravit gramatiku, pomů?u

určitě napi? dal?í, rád si to přečtu
ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 334
Registrován: květen 27, 2009, 8:03 pm

Příspěvek od Derk Yall » srpen 6, 2009, 1:06 pm

Ka?dej byl někdy začátečník a postupně se zlep?oval, kdy? se tomu bude? věnovat, tak se značně pak zlep?í?.
Avadea: Aadem Jagers
Příběh: 2% Musím vymyslet příběh novej
Grafika: 2 % Pokrok o 1%, oh yeah
Systém: Zatím v návrhových představách (víceméně se u? na něm dělá RM, ale spí?e méně, ne? více :D )
Zvuky, hudba: A co takové Jmelí!!!
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » srpen 6, 2009, 5:35 pm

Gramatiku jsem opravoval v noci, dopoledne jsem dal novou verzi, jestli tam jsou stale chyby, tak mi s tim pls pomoz. Jiank vam oboum dekuju za rady.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Kapitola 3.

Příspěvek od Michalc » srpen 6, 2009, 9:18 pm

Tak sem házím kapitolu 3. JE s gramatickými chabami, proto?e po opravě bych jí sem musel dát a? v pondělí a nechci vás nechat čekat. Dal?í kapitoli se vydají později, proto?e zítra a o víkendu budu na chatě. Mám tam PC a budu psát ale internet tam neni. Tak?e postovat nemů?u.

Kapitola 3. ? Obrázek

Xenor se probudil a rozhlédl se okolo sebe. Teď teprve měl ?anci, pořádně si prohlédnout elfy. Zrovna připravovali koně. Jeden měl meč a ko?enou výzbroj, druhý byl oblečen v zeleném plá?ti a byl ozbrojen lukem, ten třetí neměl ?ádnou zbraň a byl zahalen do velkého tmavě modrého hábitu.

Xenor se zvedl a do?el k tomu elfovi, který měl na sobě hábit: ?Proč mě doprovázíte zrovna vy tři?? Elf podal Xenorovi čutoru s vodou a kousek chleba. Pak začal vysvětlovat: ?Zaprvé proto, ?e jsme vyvá?ený tým a zadruhé proto, ?e ka?dý z nás je, troufám si říct, mistr ve svém oboru. Tvůj výcvik započne u? po cestě a my tě budeme učit. Mé jméno je Haldrad, jsem mág a nejrad?i mám ledová kouzla. Táhle Agilar je válečník, mistr s jedenapůlručním mečem. A tamhle Helogas je luči?tník, který se umí ú?asně skrývat a přesně mířit. Proto mi tři, naučíme tě základy v?ech druhů boje a pak se uvidí, pro co má? největ?í potenciál.? ?Mů?eme jet.? zavolal elf, o kterém Xenor nyní věděl, ?e se jmenuje Agilar. ?Xenore, jels u? někdy na koni?? zeptal se Haldrad. ?Ano?? ?Bobrá, nasedni, tohle je Haag. Je to elfský kůň vy?lechtěný pro poslu?nost. Nebude? s ním mít problém. Jedeme.?

_.-*-._

Lid?tí vrazi dorazili k jeskyni. Dva mu?i vytáhli meče, třetí byl neozbrojen. Vydali se dovnitř potichu, pomalu, opatrně. Najednou se za nimi objevil podivný tvor s hnědou srstí. Vypadal jako drak, který se pokou?el změnit na člověka, ale v půlce procesu se zastavil. Měl u? dračí ocas, ale tělo a hlava byli lidské. Pro jednoho válečníka u? bylo pozdě. Tvor sekl drápy a bylo po něm. Druhý válečník a neozbrojený mu? odskočily dozadu. ?Odvedu pozornost? řekl válečník a bě?el směrem k východu. Tvor se rozběhl za ním. Po cestě se otřel o skálu a jeho drápy na ní zanechaly tři dlouhé rýhy. Tento tvor musel mít skutečně obrovskou sílu. Válečník bě?el, jak nejrychleji mohl, tvor ho ale nakonec dostihl a dvěma údery drápů ho rozsekal. Poté obrátil pozornost na posledního mu?e, který cosi odříkával. Tvor se rozběhl proti němu a seknul po něm drápy. Ty se ale zastavily o podivnou neviditelnou sílu. V místě úderu se objevily modré trhliny, které po chvilce zmizely. V tu chvíli člověk roztáhl ruce a řekl poslední slovo. V tu chvíli z jeho břicha vyrazily obrovské ?elezné bodce, které mířily přímo na tvora. Tvor se pokusil uskočit do strany, ale bodce zahli za ním. Jeden se zabodl tvorovi do levé ruky. Mu? v hábitu, o kterém bylo nyní jasno, ?e je mág, při?el blí?e k tvorovi, který byl zachycen ?eleznými bodci a řekl nějaké podivné slovo. V tu chvíli ze země vylétl meč a přistál mágovi v ruce. Ten ho poté vrazil podivnému tvorovi do srdce. Tvor padl ihned k zemi. V tu chvíli mág uviděl vedle sebe černý záblesk. Otočil se a nebýt jeho magického ?títu, zemřel by. Za ním stál duch, který se do něj pokusil bodnout drápy, ale neodhadl magickou sílu člověka a jeho drápy byly ?títem zastaveny. Mág řekl to samé slovo jako před chvilkou a opět dr?el v ruce meč. Dříve ne? duch vytáhl drápy ze ?títu, mu? do něj bodnul. To, co se stalo, mu? nečekal. Část duchova čela se rozestoupila a vytvořila otvor, kterým meč pro?el. Mu? se je?tě pokusil seknout mečem do strany, ale meč tělem jen bez zranění pro?el. Jak mu? meč vytáhl, tělo ducha se samo zacelilo. Mu? zakouzlil je?tě jednou a kolem ducha se objevily ?elezné stěny, které ducha uzavřely. To mu ale zjevně nevadilo. Ihned prolétl kovem ven a zasekl drápy do mu?ova osobního magického ?títu. ?tít sice tuto ránu ustál, ale mu? ucítil, ?e duch přes své drápy vysál trochu energie ze ?títu. Poté duch sekl po mu?i je?tě znovu druhou rukou. ?tít se najednou celý zjevil jako velká modrá koule a poté se sesypal na zem jako střepy skla. Mu? věděl, ?e je konec. Stihl jen odhodit červený prsten, který poté zmizel a pak po něm duch sekl naposledy. Mu? padl nazem doslova rozpůlen. Haxre v?echno sledoval z rohu jeskynně. ?Dobrá práce.? zamumlal a odklopýtal pryč.

_.-*-._

V královské síni ve městě Acre byli v?ichni napjatí. Najednou se u krále objevil červený prsten. Jejich vrazi neuspěli. U? to bylo jasné. Ne? vrazi vyrazily, smluvily si znamení, ?e pokud budou umírat, vy?lou domů červený prsten, který bude znamenat neúspěch. Pokud by snad uspěli, vyslali by bílý prsten, aby král nemusel čekat, ne? se vrátí. Nyní v?ichni úředníci, bojovníci i ostatní v síni zneklidněli. Někteří začali pochybovat o tom, zda se vůbec do?ijí zítřka. Jestli Haxre zvládl jednoho z jejich nejlep?ích mágů a dva velmi dobré válečníky, jak by ho mohl zastavit nějaký vesnický balík Xenor, který nikdy neviděl meč a jen má nějakou náhodou vzne?ené předky. Král sám zapochyboval, ale doufal, ?e elfové Xenora dostatečně připraví na případnou bitvu s Haxrem. Teď u? mohli jenom doufat. Osud jejich kontinentu a mo?ná celé Livii zále?el na Xenorovi a jeho přátelích.

_.-*-._

K večeru dorazili elfové a Xenor na mýtinku v lese, která se zdála být ideální na přespání. ?Budem muset hlídat. Divoká prasata a uprchlí ni??í draci by tu v noci mohli obcházet.? Oba elfové třetímu přikývli. Připravíme tu oheň a zem k přespání. Helogasi, vezmi si ho na starost.? Helogas popo?el na kraj mýtinky následován Xenorem. Na jeden ze stromů vyřízl dva kruhy. Jeden men?í, druhý poměrně veliký. ?Tady budem trénovat.? řekl Helogas a podal Xenorovi luk a pár ?ípů ?Základem toho, abys byl dobrý lukostřelec, je trpělivost, přesnost a dobrá mu?ka. Často se bude? muset strefit někam přesně. Kdy? nestrefí? protivníka, mů?e si tvého ?ípu, který proletí okolo něj v?imnout a pak na tebe zaútočí. Moment překvapení je v čudu. Natáhni tětivu, umísti ?íp, pak pořádně zamiř, vyčkej a jak si bude? jistý, ?e se ti netřese ruka a ?e se strefí?, vystřel. Helogas natáhl luk, vystřelil a ?íp se zabodl do stromu jen několik milimetrů od středu men?ího kruhu. Xenor ho zkusil napodobit a vystřelil. Jeho ?íp v?ak ani nestrefil strom. ?Je to tě??í, ne? to vypadá? řekl Xenor a zkusil vystřelit dal?í ?íp. Tentokrát se strefil blí? ne? minule, ale stále ani ne na správný strom. Helogas vzal ?íp, natáhl a trefil se znovu jen pár milimetrů od předchozího ?ípu. ?Pamatuj, trpělivost, přesnost. Chvíli si tu trénuj, za chvíli tě přijdu zkontrolovat.? Helogas zmizel v lese. Xenor trénoval asi půl hodiny, ale na strom trefil jen tři ?ípy a v?echny byli daleko od kruhu, do kterého se měl strefit. Helogas vyplul z lesa tak nepozorovaně, ?e se ho Xenor skoro lekl, kdy? na něj promluvil: ?Tak jak ses zlep?il? Vidím, ?e trochu ano. Bude to trvat, ale já věřím, ?e jednou bude? s lukem opravdu dobrý.?. Xenor si v?iml, ?e Helogas nesl dva zajíce, které nejspí?e ulovil v lese. Poté oba ode?li na večeři. Oheň u? byl rozdělaný. Po večeři Haldrad řekl: ?Já budu první hlídat. Zítra ráno budu Xenora učit já. Teď se jděte vyspat.? Xenor a dva zbývající elfové ulehli. Brzy usnuli. Helogas zůstal vzhůru.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Příspěvek od Vivi » srpen 6, 2009, 11:15 pm

Předtím ne? odjede? : kapitola 3 je skvělá, tě?ím se na dal?í.
EDIT : a? příjde dal?í, tak tady zrovna nejspí? nebudu (pokaď to bude do neděle) tak?e jestli jí dá? před pondělkem tak odemě nic neočekávej :wink:
Ale je docela ?koda ?e musím dojet....nebudu si moct číst tvoji kní?ku :cry: :cry: :cry:
Naposledy upravil Vivi dne srpen 7, 2009, 11:58 am, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » srpen 7, 2009, 8:33 am

Diky. Pokusim se sem dalsi hodit c onejdrive.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 852
Registrován: říjen 30, 2007, 2:56 pm
Bydliště: Pardubický kraj

Příspěvek od Lukaaash » srpen 7, 2009, 2:17 pm

skvělý, jen tak dál, jen zase opakuje? slova, má? tam asi 3x za sebou V tu chvíli
ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » srpen 11, 2009, 11:11 am

Jj, dik, az se odhodlam k oprave gramatickych chyb, mozna opravim i tyhle drobnosti.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Kapitola 4

Příspěvek od Michalc » srpen 24, 2009, 7:16 pm

Há?u dal?í díl. Dlouho u? jsem nepsal, tak ho sem teď há?u rychle. Je to je?tě bez opravy chyb, tak?e men?í chyby přehlí?ejte.

Kapitola 4. ? Obrázek

Stínový Jezdec, postava opředená mýty dorazila do komnaty krále elfů. Král přikývl: ?čekal jsem tě?. ?Události jsou v pohybu.?. Král opět přikývl. Oba pře?li k podivné dřevěné desce, která vypadala skoro jako ?achovnice. Jen?e na této desce byla zachycena celá Livia. Oba ?asli nad propracováním figurek. Stínový Jezdec si v?iml, ?e postava nekromancera je jinde ne? minule. Král jen kývl, jako by četl společníkovi my?lenky. ?Vypadá to, ?e Haxre něco chystá.?. Tentokrát kývl Stínový Jezdec: ?Zkontroluji to. Budu zpět dříve, ne? Xenor dorazí do Treenu.?. Pak Jezdec vyskočil z okna. Král popo?el, aby se podíval. Jakmile v?ak vyhlédl z okna, Jezdce u? neviděl. Normální člověk by řekl, ?e Jezdec zmizel.

_.-*-._

Xenor se probudil. ?Noc byla klidná.? hlásil Agilar, na kterého připadla poslední hlídka. Xenor drobně posnídal maso z králíka, kterého ulovil Helogas předchozího dne. ?Brzy pojedeme, ale ne? Agilar s Helogasem připraví koně, pojď je?tě semnou.? Řekl Haldrad. Poté s Xenorem dorazili na kraj mýtinky kde byla malá lou?e. ?Hoď na mě trochu vody.? řekl najednou Haldrad směrem ke Xenorovi. Xenor neodporoval, nabral vodu a hodil jí směrem na Haldrada. Několik málo centimetrů před Haldradem se voda rozprskla a stekla dolů po podivné hmotě, která nebyla vidět. ?Co to bylo?? ?Jedno z nejjednodu??ích obraných kouzel. Tohle kouzlo kolem tebe vytvoří vrstvu ze hmoty, která je podobná sklu. Je průhledná a není vidět. Kdy? bys do ní ale seknul, poznal by, ?e je silněj?í ne? ocel. Zbraně a kouzla fyzické podstaty přes tuto hmotu neprojdou. Nadruhou stranu hmota je silná jen jako ty sám. Pokud bude? rozru?ený, mů?e? kontrolu nad hmotou lehko ztratit. Zkus to. Mysli jen na sklo a zakru? prsty. Pak pomysli na sebe.? Xenor to zkusil, ale neúspě?ně.

Mezitím, co Xenor zkou?el kouzlo, Haldrad ode?el zkontrolovat, zda jsou koně připraveni. Teď u? byl Haldrad zpět na mýtince a hlásil Xenorovi, ?e mů?ou jet. ?Hoď po mně kámen.? Haldrad Xenora poslechl a hodil kámen. Několik málo desítek centimetrů před Xenorem se kamínek zastavil. Kolem něj se vytvořily trhliny. Najednou se celá koule zhmotnila jako sklo a sesypala se na zem. Haldrada nezajímalo, ?e Xenor kouzlo neudr?el. Hlavní bylo, ?e Xenor dokázal vyvolat první cílené kouzlo v ?ivotě.

_.-*-._

Stínový Jezdec dorazil k jeskynni. Ach jo. Pochybuju, ?e mě Haxre mů?e zabít, ale přesto se s ním nechci střetnout v bitvě. Jezdec pomalu sesednul ze svého zvířete a vstoupil do jeskynně. Byl tak dobře maskovaný, ?e si ho první dvojice strá?ců nev?imla. Druhá dvojice byli ale démoničtí psi, kteří ho ucítili a vyběhli na něj. Teď bylo skrytí zbytečné. Jezdec se zviditelnil v celé své kráse. To na něj přivedlo pozornost i první dvojice strá?ců. Najednou začal Jezdec krou?it prsty a hýbat rty. Jeden pes poznal, o co se jezdec sna?í a uskočil. Druhý u? neměl takové ?těstí. Střela, která ho strefila, vypadala jako pouhá pára zformovaná do tvaru střely. Ve skutečnosti ale byla tak ostrá, ?e by probodla trpasličí ocel. Druhý pes, kterému se díky jeho úhybu nic nestalo teď mířil na Jezdce. Na kouzlení u? nebyl čas. Jezdec vytáhl meč a jedním sekem rozpůlil psa. Pak se skryl ve stínu, čím? zmátl druhou dvojici strá?í, která mezitím dorazila. Najednou se objevil za jedním z duchů a probodl mu srdce. Duch nechápal co se děje. V?dycky, kdy? do něj někdo bodnul mečem, jeho tělo se rozestoupilo a meč nezpůsobil po?kození, jak to, ?e se to teď nestalo? Jezdec se pousmál. Teď přiskočil ke druhému duchovi a sekl do něj. Jeho meč se zabořil do podivné černé hmoty. Nečekal jsem, ?e Haxre vybaví strá?e magickými ?títy. Jezdcův meč byl teď zaseklý v té hmotě a nedal se vytáhnout. Jezdec řekl několik krátkých slov a v ruce se mu zformovala dýka. Objevila se odnikud. Vypadalo to, jako ?e se skládá ze vzduchu. Tahle dýka ?títem ducha projela bez doteku. Duch i jeho magický ?tít se rozpustil v černý prach, který odvál vítr. Jezdec se znovu skryl ve stínu a postupoval dál.

_.-*-._

?Na koně!? zavelel Haldrad. V m?iku v?ichni čtyři cválali směrem k Treenu. ?Pokud nebudou potí?e, mů?eme tam být zítra večer.? Zkonstatoval Helogas. ?Potí?e?? zeptal se Haldrad. Helogas přikývl ?Včera večer, kdy? jsem lovil zajíce, viděl jsem v trávě stopy dvou nízkých draků a mo?ná wyverny. Pokud nás sledují, jako ?e je to pravděpodobné, dnes v noci nás do?enou.?. V?ichni jeli dál. Xenor si v?iml, ?e Haldrad teď vypadá zamy?leně.

Reason for Editing: Pouze oprava zvýraznění nadpisu.
Naposledy upravil Michalc dne září 2, 2009, 3:58 pm, celkově upraveno 1
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Kapitola 5.

Příspěvek od Michalc » září 2, 2009, 3:57 pm

Nová kapitola, oprava chyb také je?tě není, tyto opravy proběhnou, a? budu mít chu? (asi se nedočkáte). Tato kapitola je del?í, nejdel?í jakou jsem zatím napsal a řekl bych, ?e i jedna z nejlep?ích. Tak čtěte.

Kapitola 5. ?Obrázek

Stínový Jezdec se stále prodíral hlouběji a hlouběji do jeskyně, kterou si Haxre zvolil za příbytek. U? aby to měl za sebou. Ačkoliv se vůbec nebál, ?e by mohl zemřít, z tohoto místa měl takový divný pocit. Postupoval, co nejrychleji mohl, přičem? riskoval, ?e ho někdo odhalí. Ačkoliv byl skrytý a kouzlo regulovalo zvuky, které vydával on sám, ale ne zvuky, které vydávali okolní předměty. V lednu chvíli Jezdec ?lápl na něco, co pod ním křuplo, a ozval se zvuk, který Jezdci připomínal křupání kostí. V tu chvíli se k němu otočil jeden z hlídkujících démonů a letěl k němu. Ač chtěl nebo nechtěl, byl teď Jezdec prozrazen. Kdyby prchal, démon by ho dozajista v jeskynních dostihl. A kdyby pokračoval dál neviditelný, dřív nebo později by ho démon na?el a navíc by informoval Haxreho. Ne, musel se zviditelnit. Jezdec se objevil s vyta?eným mečem asi pět metrů od démona, démon okam?itě zastavil. Haxre skočil dopředu a sekl mečem po démonovi. Ten zasténal a proměnil se v prach, který odvál vítr. Jeho zasténání ale upozornilo hlídku o kus dál, ?e se něco děje. Dva duchové na sebe kývly a jeden letěl směrem k Jezdci, kde?to druhý letěl směrem, kde by podle Jezdce mohly být Haxreho komnaty. Jezdec zaklel. Teď musel utéci. Haxre proti němu mohl vyslat mnohem silněj?í bytosti ne? pár duchů. Okam?itě se rozběhl ven následován démonem. Ačkoliv Jezdec bě?el, jak nejrychleji mohl, vzdálenost mezi ním a duchem se rychle zkracovala. Kdy? vybíhal z jeskynně, byl u? duch sotva dva metry za ním. Jakmile byli venku, Jezdec rychle naskočil na koně a vybídl ho do cvalu. Jakmile se kůň rozběhl, bylo vidět, ?e je vyhráno. Jezdec zabočil do lesa a tam i s koněm zmizel ve stínech. Duch ho je?tě chvíli hledal a pak to vzdal. Za lesem se Jezdec zviditelnil a dál pokračoval v jízdě směrem k Treenu.

_.-*-._

Xenor, Agilar, Haldrad a Helogas mezitím ují?děli krajinou na místo, kde se Xenor měl naučit bojovat. Xenor si nebyl úplně jistý, kam míří, ale otázky si nechával pro sebe. Míjely lesy, kopce i vesnice, ale nikde ani na chvíli nezastavily. Xenor ?asl, jak mohli elf?tí koně vydr?et bě?et tak rychle tak dlouhou dobu.

K večeru uviděli vě?e nějakého hradu. ?To u? je Treen? zkonstatoval Agilar. Haldrad kývnul. Teď teprve se Xenor dozvěděl, kam celou dobu mířily. Teď se sna?il přemý?let o tom, co u? o Treenu sly?el. Ale a? se sna?il sebevíc, na nic si nevzpomenul. Přece jenom Xenor byl farmář a o elfských městech sly?el jenom z bájí, co mu po večerech vyprávěl Bjorn, nebo ?ongléři a kočovní herci, kteří občas nav?tívili vesnici, kde bydlel.

Za chvíli u? v?ichni cválali po pěkně zdobených ulicích města. Spousta lidí na ně koukala. Přece jenom málo kdy se vidí tři elfové v krásně zdobené výzbroji, se kterými jede jeden člověk v obyčejném obleku. Některé lépe informované mě??any dokonce napadlo, ?e by to mohl být Xenor a jeho zachránci, ale nikdo si nebyl jistý. A zeptat se jich také nemohli. ?Myslím, ?e bychom se měli ubytovat někde v krčmě. Dnes je?tě nemů?eme do univerzitní čtvrti. Na druhou stranu kdybychom spali někde venku, někdo by nás nejspí?e okradl. Myslím, ?e vzbuzujeme příli? pozornosti? poznamenal tlumeným hlasem Helogas. Dva zbývající elfové mu kývli a pak si to namířily k nejbli??í krčmě.

_.-*-._

?Xenor dorazil do Treenu? hlásil elfský posel lidskému královi, který si prohlí?el obraz na okně jedné z nejvy??ích vě?í v Acre. ?Skutečně?? král zřejmě elfům příli? nedůvěřoval. ?Ano, před chvílí byl spatřen i se zachránci u ji?ní brány. V?echno jde podle plánu.? elf zněl vá?ně, sebejistě a zároveň trochu dotčeně. Král se rozhodl, ?e se s ním nebude rad?i hádat, a tak elfovi pokynul, ?e mů?e odejít. Kolem elfa se objevila zelená záře a poté zmizel.

_.-*-._

Z houfu lidí vyběhla postava zahalená v kápi. O chvíli za ní vyběhl vysoký světlý elf, oděn v plá?ti barvy smrkového jehličí. Na plá?ti byli také zlaté vzory, co? svědčilo o jisté urozenosti elfa. Jeho rukavice, stejně jako boty měli stejnou barvu, jako plá?? a byli posety stejnými vzory. Břicho zakrývala ko?ená vesta, která vypadala docela dost odolně. Kalhoty byli hnědé barvy a připomínali obyčejné kalhoty, které si oblékali farmáři? Takovéhle kalhoty měli určité výhody. Hlavně málo omezovali pohyblivost. Celý obraz dotvářel zlatý pásek posetý modrými diamanty, na kterém byly zavě?eny toulce na dva meče. Na pravé straně měl elf del?í meč se zlatou rukojetí a jedním diamantem na kraji a vlevo měl krátký kompletně stříbrný meč, který musel být drahý nejméně stejně, jako ten druhý. Elf rychle vyběhl z houfu a bě?el za mu?em v kápi. Mu? v kápi rychle zabočil do jedné úzké uličky v touze, ?e se tam elfovi ztratí. Elf se odrazil od vysoké dřevěné sochy vlka na střechu nejbli??ího domu a rozhlédl se, jakmile svůj cíl spatřil, rozběhl se za ním. Přeskočil na dal?í dům a pomalu stahoval vzdálenost mezi ním a postavou v kápi. Na druhém domě musel seskočit ze střechy, aby mohl postavu, která náhle zabočila do dal?í uličky následovat. Skočil dolů a udělal kotrmelec zčásti proto, aby minimalizoval mo?nost, ?e se zraní. Pak bě?el rychle dál.

Po nějaké chvíli postavu v kápi dohnal. Kdy? byli od sebe asi jen deset metrů, postava v kápi se bleskurychle otočila a hodila po elfovi tři otrávené dýky. Ten udělal kotrmelec, při kterém jednu dýku zachytil a hodil jí zpátky. Dýka postavu v kápi trefila přesně tam, kde by mělo být srdce, ale postava si toho zjevně nev?ímala, místo toho vyvolal několik démonů, kteří vytvořili rychle se stahující kruh okolo elfa. Ten udělal něco nečekaného. Kdyby ho viděl nějaký obyčejný vesničan, divil by se, ?e je takový pohyb vůbec mo?ný. Elf si lehl na zem, aby se vyhnul letícím dýkám a v následujícím okam?iku se otočil na místě o 360° tak, ?e skončil na nohou. Při otočce navíc hodil tolik dýk, ?e se ka?dá zabodla do jednoho z démonů včetně postavy v kápi. Postava v teď kápi odhodila, tak?e bylo vidět, ?e se jedná o člověka, ale ne o ?ivého člověka, nejspí?e o mrtvolu, o?ivenou černou magií, který na sobě měl hodně odolné brnění, a? se elf divil, jak se mohl v takovém brnění tak rychle pohybovat. Nicméně na to nebyl čas.

Elf udělal dal?í otočku, ale s tím rozdílem, ?e zůstal i skončil stát na nohou a při otáčení se zároveň posunul o dva metry vpravo. Tentokrát nic nehodil. Místo toho hodil na zem rů?ovou kuličku a okolo něj se okam?itě vytvořila rů?ová mlha, která znemo?nila nepříteli, aby ho viděl. Elf se objevil za postavou a rychle ji bodnul svým stříbrným mečem. Potom jí jedním sekem svým druhým mečem s?al hlavu. Poté postavě vyndal z kapsy svitek, který mu předtím ukradla. V tu chvíli se postava změnila na černý prach, který odvál vítr. Haxre to sledoval z blízké jedle: ?Smůla.?. Elf se mezitím vydal domu, kde sluhovy řekl, a? připraví koně. Poté si rychle sundal svůj plá?? a boty, místo toho si vzal jezdecký oděv a boty a sbalil si jídlo. Poté naskočil na koně: ?Kdyby se po mě někdo ptal, tak se vrátím za tři dny, jedu za králem a taky? si musím něco ověřit.?. Za chvíli byl elf mimo město a uháněl pláněmi směrem k Elveru, hlavnímu městu elfů.

EDIT: K jubileju vydání 5 kapitoly uploaduju PDF verzi knihy. Kdo si chcete u?ít knihu naplno, stáhnout. Tento veb mi toti? neumo?ňuje tolik úprav. Nemů?u měnit písmo a podobně. Proto to upuju se v?im v?udy. http://www.ulozisko.sk/206873/Pet_kapit ... Wyvern.rar
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Další

Zpět na Vaše příběhy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 3 návštevníků