Proxima

Napsali jste zajímavý příběh a chcete ho někomu ještě ukázat ? Tohle je potom sekce pro Vás !

Moderátor: Moderátoři

Ve čtvrté kapitole, kde se vrátíme znovu k Jane se má za:

a)dostat do je?tě vět?ích malérů
2
33%
b)má se o?klivě zranit při pádu
0
Žádná hlasování
c)najít dal?í pře?iv?í
3
50%
d)při pádu se uhodí do hlavy a upadne do bezvědomí
1
17%
 
Celkem hlasů : 6

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 111
Registrován: červen 9, 2009, 7:20 pm
Bydliště: Vesmír-> Mléčná Dráha-> Sluneční soustava-> Země-> Evropa-> Česko-> Ústecký kraj

Proxima

Příspěvek od seven73352 » prosinec 27, 2009, 11:53 pm

Proxima
Prolog
Datoval se rok 2012, pověra o konci světa předpovězeném Mayi byla za?ehnána, proto?e ?ádný konec nenastal.
Svět se začal menit a postupně zanevřel nad starými národy jako byli Egyp?ané, Mayové, Aztékové, Atlantíďané a jím podobní??
Svět se měnil a i lidé se měnili, začali se mezi nimi objevovat zvlá?tně nadaní lidé, kterým se začalo říkat ?Noví?.
To byl v?ak jen začátek, někteří z nových se měnili dál na humanoidní zvířata, na půl lidi na půl zvířata. Mnozí z nich byli od lidí k nepoznání, ale byli tu i tací, kteří vzhledem u? připomínali spí?e zvířata ne? lidi.
Někomu vyrostl ocas, někomu tesáky, jiní zase zvířata ovládali nebo se v ně dokázali přeměnit.
Ale ani tento krok zdá se nebyl konečný a z humanoidů vze?la dal?í rasa, která s lidmi u? neměla mnoho společného. Lidé jim říkali mutanti, proto?e kromě hrůzného výjevu, měli různá dal?í divná specifická ?znaménka?.
Mutanti se proto lidem úplně odcizili a zapomněli na to, ?e byly původně stejní nebo spí? na to nechtěli ani pomyslet, proto?e je jejich vlastní rod zavrhl a vyhnal z měst a vesnic.

Kapitola I. Úsvit budoucích
?Hej Jane, podívej se na to. Vzorek tkáně ?Nových?, humanoidů, mutantů a lidí se skutečně v mnohém shoduje.? ?Ale Prof. Carlsone. V?dy? to není mo?né?.. Oni jsou?..,? Jane se podívala na vzorky a opravdu byly velmi podobné: ?Jak se to mohlo stát? Taková podoba je dost nepravděpodobná?!?
?Já vím Jane, ale výsledky jsem 6x kontroloval a v?dy vy?ly stejně. A? na tohle,? Prof. Carlsone přiblí?il obraz na zvlá?tní útvar v DNA: ?Tenhle gen, který se uhnízdil na DNA pacientů není přirozený. Je to skoro jako by je zasáhla silná radiace, ale pacienti jsou náhodní.
Úkazy nejsou spolu vůbec spojeny, tak?e nějaký místní zdroj radiace mů?eme vyloučit a evoluci taky, proto?e takový rychlí skok mezi vývoje je zhola nemo?ný. Kdy? se podíváte na ten útvar, tak se li?í u v?ech a lidé ho nemají. Nevím proč?.. Ale musíme to zjisti a zabránit v postupu této nákazy nebo co to je?
Profesor Carlson vzal telefon, ale je?tě ne? vytočil číslo: ?Na co tu je?tě čekáte? Bě?te dát pacientům sedativa, aby je nenapadlo utéct.? Jane vy?la na chodbu a vydala se nejdřív do křídla pro ?Nové?, kde je to asi nejbezpečněj?í, proto?e vět?ina z nich je tam dobrovolně a Jane jim jen odebírá vzorky a nosí jídlo.
Po pár krocích v?ak za sebou usly?ela cizí kroky: ?Jsou dvě ráno Jane. Jsi jen přepracovaná a nikdo tu není,? a opravdu, Jane se otočila a nikdo tam nebyl.
Kdy? do?la Jane ke dveřím, za kterými bylo oddělení pro ?Nové? usly?ela tyto kroky zase. Tentokrát se v?ak vyděsila a rozrazila dveře, ale náhle ztuhnula, na stěnách chodeb byla krev a asi dva kroky od ní lidská ruka. Jane se otočila, aby tu hrůzu neviděla, ale kousek od ní zahlédla dvě oran?ové oči.
?e by to udělal někdo z pacientů? Jane na nic nečekala a rozeběhla se chodbou plnou krve a lidských ostatků do pokoje, kde by měla být ochranka objektu. ,,Proč jsou ty dveře otevřené??
Jane nechtěla nic říct, ale jako by to z ní vypadlo a z místnosti se ozval takový podivný zvuk, jako kdy? křupou kosti. Jane chtěla něco udělat, ale jako by byla přilepená k podlaze a nemohla se hnout.
Nakonec se jí povedl jeden krok zpět, ale v tu chvíli ji něco silně pra?tilo do zátylku.
?Hej, Jane!.......Prober se!? Jane se probudila a nad ní stál Carlson. ?Co se tam pro Boha stalo?? ?Nevím pane profesore?.. Cestou na oddělení Nových jsem za sebou sly?ela kroky, ale nevěnovala jsem tomu pozornost, proto?e jsem si myslela, ?e jsem jen přepracovaná?. Pak jsem do?la ke dveřím na oddělení a ty kroky se ozvaly znova a já na nic nečekala a vběhla jsem dovnitř??? Ale bylo to hrozné??. Plno krve a ?.,? ne? v?ak stačila doříct, Carlson ji chytil a pomohl ji na nohy a u? ji táhnul kamsi do starého nepou?ívaného křídla nemocnice. ?Profesore?!......? ?Teď není čas na vysvětlování Jane. Ty stvůry se tu mezi sebou perou?..? ?Myslíte mutanty???.? ?Ty taky Jane, ale taky přerostlý vlky a Nové?? Vypadá to, ?e účinek sedativ je u nich men?í ne? u normálních lidí, proto?e se v?ichni probrali?. Podle bezpečnostních kamer u? o půlnoci a od té doby tady řádí jak pominutí??. Máte ?těstí, ?e vás taky nezabili??.. Spí? to vypadá, ?e Vás někdo zavhránil, proto?e jsem Vás na?el před laboratoří v bezvědomí??? Rychle tady,? profesor zatáhnul Jane do místnosti, která byla podobná laboratoři, ve které Jane u? tak dlouho pracuje: ?Raději je?tě zamknu a zatarasím nečím dveře, proto?e tahle nemocnice u? není bezpečná?? ?Pane profesore?. Tohle je nějaká laboratoř???
?Ani tak moc, proto?e u? se asi 12 let nevyu?ívá a vět?ina přístrojů tady je stará jako nemocnice sama, mo?ná i star?í?? Ale nebojte, měli by jsme tu být v bezpečí?.?
Profesor se začal hrabat ve staré dokumentaci, proto?e si myslel, ?e najde nějaké plány nemocnice?. ?Mo?ná by tu mohli být??? ?Co? Co tam hledáte pane profesore?? ?Jane?. Kolikrát Vám mám říkat, aby jste mi říkala Miku nebo Carlsone, ale pane profesore?.. To zní tak hrozně?..? Najednou někdo zprudka vyrazil dveře?.. Vypadal jako člověk?. ?Jane! Uteč! Skoč do tý prádelní ?achty za tebou?..? ?Profe?. Carlsone?!? ?Na nic se neptej a udělej to?? Tohle je jeden z humanoidů, kterej vysává z lidí ?ivot?.?
Jane se bála o sebe, ale i o Carlsona. Mám mu pomoc? Přece ho tu nenechám! Najednou do ni v?ak něco narazilo?.. Proboha!! To je profesor!! Profesorovo tělo teď vypadalo jako mumie? Teď Jane na nic nečekala a skočila do ?achty, ale nepadala?. ?Pus? mě ty potvoro!! Pus?!!? Jane sebou začala ?kubat a? na konec unikla sevření a začala padat někam dolů skrz ?achtu?.. Jestli tohle pře?iju, tak ze mě bude katolička!



Kapitola II. Mraky nad pou?tí
?A máme tu dal?í den a Max znovu jde do práce.? ?Maxi! Mohl bys přestat s těmi nemístnými poznámkami a konečně mi odpustit, ?e nemáme dost peněz na to poslat Tě na vysokou!? ?Jasně máti!? ?A odpust si tu máti! No řekni mu něco Roberte!? ?Sly?el si matku synu?. Nemáme prachy, tak musí? do práce?..,? otec se ani nepodíval na Maxe a dál četl ty svoje noviny.
Max si celou dobu v práci opakoval tuté? větu: ?To je ale ?ivot?? ?Tak si to tak neber,? Max se ohlídl, kdo to na něj mluvil?. Byla to Kelly. ?Ahoj Kelly. Co?. co tu dělá???? ?No řekla jsem si, ?e kdy? u? opravuje? auta, tak ?e bys mohl spravit i mýho brouka. Včera jsem jela kolem toho idiota na pumpě a on do mě pak na kři?ovatce narazil a ujel?. Teď mám kufr promáčklej a nevejdou se mi tam moje nákupy?.. Opraví? mi ho??. Prosííím?.? Udělala takovej svůj ?ibalsky psí pohled: ?Jasně?. Samozřejmě Ti to auto opravim.? ?To se? zlato? Čau!? Odcházela a přitom sebou docela vrtěla, jako by tím něco chtěla říct. ?Hej mladej! Kdo bude pracovat!? A hlavně sebou hoď a nic nerozbi? Kapi?!??
?éf znova zasáhl. Já ho tak nenávidim!! U? bylo skoro po směně, kdy? v tom zavolal přes celou dílnu: ?Hej! Kartáč sem!? ?Ano, ?éfe??Jako by si to nemohl odpustit? Jsem Martá? a on mi furt říká Kartáč.
?Mám pro tebe slu?nou prácičku, která ti vynese balík.? ?A kolik to hodí, ?éfe??
?Řekněme 2400 dollarů? ?Co?e?? Tolik si tu nevydělám ani za dva měsíce??.. V čem je háček?? ?Háček? Jaký háček? V ničem není háček?.. Jen pojede? se zásilkou, kterou potřebuju co nejrychleji dostat do Caps Townu?? ?Ale Caps Town je odtud 700km, jak bych se tam měl dostat?? ?Neboj Kartáči, auto i nějaký peníze dostane?? Mluvil jsem o tom, ?e ty prachy jsou jen záloha, a? se vrátí? tak dostane? dal?ích 2400 babek.?
Max u? odcházel, ale nedalo mu to: ?A proč zrovna já??? ?Proto?e nikdo jiný nemů?e. Kapi? Kartáč?!?
Max do?el k autu, které mělo velký skoro v?echno, dokonce i volant byl velký a Max si myslel, ?e se snad zmen?il: ?To je auto?.. To je jako kdyby se splnil můj sen?.. Audi Cabriolet?. To je fakt něco??
Max na nic nečekal, dostal peníze od ?éfa a vyjel do Caps Townu.

Konečně jsem tady??? Caps Town, to je ale divný město, kde jsou v?ichni?
Max trochu zpomalil a prohlí?el si město, ale nikdo nikde? ?U? se nedivim, ?e mi tuhle práci dal. Kdo by sem taky jel??
Max se otočil směrem k řadovým domkům a najednou z jednoho z nich vyběhla dívka. ?Prosím vás zastavte! Prosím!? Max na nic nečekal a zabrzdil. ?Prosim Tě! Vem mě od taď?. Já? já?? ?CO se tu stalo? A kde jsou v?ichni?? ?Já? já a moji přátelé jsme pořídali
párty a ?. a pak se tam objevili?..? ?Uklidni se a řekni mi, kdo se tam objevil?? ?Oni, měli takový hnusný oran?ový oči a červenou poko?ku?.. Potom?.potom?. se?rali je?. Moji přátelé?. v?ichni?v?ichni jsou mrtví?? ?Uklidni se a nasedni?? Mě to město bylo hned
divný a teď tohle?? Co mohli bejt sakra zač?? ?Co si říkal,? dívka, ikdy? zmatená si v?imla, ?e si Max něco mumlá pro sebe. ?Ale nic. Nic jsem neříkal.? Sakra, ?e mi to takhle v?dycky ujede? ?Já jsem Max a ty ??? ?Já? já jsem Kate.? ?Tak?e Kate, kde je tady policejní stanice?? ?Policejní stanice?! Tu?. tu u? tu dlouho nemáme, proto?e tu nikdo
nechce dělat ?erifa.? ?A co nemocnice?? ?Já? já nevim. Vět?inou jsme jezdili do Say Ville, to je městečko asi 12 mílí odtud? ?A neví? co je s ostatními ve městě??? ?Nevím, vá?ně nevím. Kdy? nás napadli, tak?. ,? Kate se rozplakala: ?Tak jsem utekla a v?echny jsem tam
nechala. Rad?i se ji na nic u? nebudu ptát ? U? tak je dost vydě?ená.
Max otočil auto a odjel z města, aby dostal Kate do nemocnice a nahlásil to někde na policii.

?Kate, támhleto veliký?. To je nemocnice?? ?Co? Jo je..?
Max odbočil na kři?ovatce, která buď vedla do města nebo k nemocnici. Nejdřív se postarám o ni, potom to nahlásim na policii?
?Co to sakra je?!? Tak na půl cesty mezi nemocnicí a kři?ovatkou se po silnici začaly objevovat vraky aut.
?Jak se tam teď dostaneme??..... Kate, budeme muset vystoupit..? ?Já?. já nevystoupim? ?No dobrá, zůstaň si tu a já jdu k tý nemocnici?
?Počkej?.. Půjdu s tebou?. Nechci u? zůstat sama.? Kate k Maxovi přiběhla a pevně ho
dr?ela, i kdy? to nebylo nejpříjemněj?í, tak nic nenamítal.
*Výbuch* ?Co to bylo??? Oba se otočili a uviděli tam Maxovo auto v plamenech?. ?No dobrý no. Jak se teď dostanu zpátky?!? Klid Maxi? Uklidni se, je to jen kousek do nemocnice a tam Ti snad auto pučej.
Naposledy upravil seven73352 dne prosinec 28, 2009, 6:49 pm, celkově upraveno 2
Moje městečko
Můj blog
Obrázek
My Japanese name is Akinari Furusawa.
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 111
Registrován: červen 9, 2009, 7:20 pm
Bydliště: Vesmír-> Mléčná Dráha-> Sluneční soustava-> Země-> Evropa-> Česko-> Ústecký kraj

Příspěvek od seven73352 » prosinec 28, 2009, 5:37 pm

Dokončena I kapitola, přidán začátek nové kapitoli
Moje městečko
Můj blog
Obrázek
My Japanese name is Akinari Furusawa.
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Příspěvek od Maxicek » leden 25, 2010, 4:48 pm

bude dal?í díl/kapitola?

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 111
Registrován: červen 9, 2009, 7:20 pm
Bydliště: Vesmír-> Mléčná Dráha-> Sluneční soustava-> Země-> Evropa-> Česko-> Ústecký kraj

Příspěvek od seven73352 » leden 25, 2010, 10:04 pm

jj.... Určitě bude, ale teď jaksi vyjít s časem je problém, ale určitě se co nejdřív na to vrhnu ;)
Moje městečko
Můj blog
Obrázek
My Japanese name is Akinari Furusawa.
Obrázek


Zpět na Vaše příběhy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků