Nekonečná cesta

Váš rozpracovaný projekt v libovolné verzi RPG Makeru.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 28
Registrován: září 11, 2010, 7:04 pm
Bydliště: Brno

Nekonečná cesta

Příspěvek od Tutifus » říjen 1, 2010, 9:01 pm

Nekonečná cesta bude moje prvotina (pokud ji dokončím).

Stručně o čem to bude:
Hlavní postavou je mladá holka, jež utekla z království tyranského krále Kazimíra IX. do sousedního království krále Znebedara II, kde však bez přístřeší, peněz a jídla byla nucena krást aby přežila. Jelikož tyto dvě země byly však ve válce, bylo takovéto jednání považované za vlastizradu. Co čert nechtěl, naši hrdinku chytili... Co se s ní stane dál? O tom bude tato hra...

Screenshoty:
Obrázek

Obrázek

Dal jsem je sem víceméně jen proto, aby bylo vidět, že něco tvořím xD vše na screenech může ale nemusí zůstat stejné do finální podoby (pravděpodobně ani nezůstane)

Jelikož se bude jednat o mou první hru, moc velké ambice s ní nemám. Chci se na ní hlavně co možná nejvíc naučit a zdokonalit takové ty rutinní záležitosti při vytváření her. Možná použiju i nějaký ten script, který najdu někde na netu, co se mi bude líbit, ale vlastní ode mne nečekejte, maximálně jen drobné úpravy, co se týká stylizace, co neovlivní funkčnost, na to zatím nemám :)

Dále, co se týká nějaké té grafiky, uvidíme, jak se mi do toho bude chtít, zatím jsem línej si hledat / upravovat něco, aby mi sedělo do hry... I ze základníma charsetama a tilesetama se cosi dá vytvořit a mě nejde ani tak o to, aby to lámalo rekordy v tom, co všechno tam je super-uber cool, ale aby to bylo alespoň trochu hratelný a abych se něco naučil, takže asi tak.

Hru vytvářím velmi volně, protože nemám moc volného času, ale snažím se :)
...I need to die to feel alive... *by Nightwish*

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 194
Registrován: září 25, 2010, 10:59 pm

Re: Nekonečná cesta

Příspěvek od Phoboss » říjen 1, 2010, 9:26 pm

Tak to držíme palce ať tě nepustí a dotáhneš to :wink: taky zrovna dělam prvotinu která je děsnej mix pokusomylů
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Re: Nekonečná cesta

Příspěvek od Vivi » říjen 1, 2010, 9:56 pm

Pěkný, těším se, ale už mám první připomínku :) v tom vězení je jedna cela jako druhá, udělej to víc odlišné, třeba nějakého vězně tam dej co se bude chtít dostat pryč, nebo dej klidně i tu postel jinam, příběh se mi zdá dobrý a ty jména taky :D :yes:
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 28
Registrován: září 11, 2010, 7:04 pm
Bydliště: Brno

Re: Nekonečná cesta

Příspěvek od Tutifus » říjen 1, 2010, 10:08 pm

co se týká vězňů tak ano budou tam (dokonce jeden bude důležitý pro další děj)... vězení zatím není kompletně hotový, protože tam bude ještě dost eventů :) (začíná tam vlastně samotné hraní) co se týká rozmístění postelí a tak... sice je pravda, že to vypadá dost monotónně, ale zase na druhou stranu, když se podíváš na film, kde je vězení tak máš taky jednu celu jako druhou :) kdyby šlo o pokoje v hotelu nebo tak, změny by tam určitý byly, ale jelikož jde o cely v žaláři, moc bych tohle zas neřešil...
...I need to die to feel alive... *by Nightwish*

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Nekonečná cesta

Příspěvek od Michalc » říjen 1, 2010, 10:10 pm

Jj, nekdy staci prohodit postel se stolkem (mit v jedny cele postel vpravo a stul vlevo a v druhy cele naopak vlevo postel a vpravo stul a hned to vypada lip), ale to by mi az tolik nevadilo. Podle me to vypada dobre i tak. Tyhle mapy nejsou spatny, pribeh je OK, postavy taky, neni to zadnej zazrak, ale tak co cekat od hry na nauceni, popravde malo ktery pribeh co jsem tu videl bych oznacil jako zazrak.

Podle me to je nadejny, a kdyz se budes snazit, bude to pekna hratelna hra.

A parodie na ceske-hry: "A jako proc vyuzivas cizi grafiku, si udelej vlastni ne? Hlavne ty systemy musis mit vlastni, porc se do neceho takovyho poustis, kdyz neumis programovat? Nepochopim." - tohle je nase ceska "pratelska" komunita hernich vyvojaru.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 361
Registrován: březen 3, 2010, 5:59 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Nekonečná cesta

Příspěvek od komi » říjen 1, 2010, 11:57 pm

Začal jsi rychle.
Jinak příběh dobrej a s tím vezením asi tak jak tvrdí ostatní.
Držím to všechny 4 palce (nebo kolik jich vlastně mám :D ).
Obrázek
Komi
Moje stránky: http://rm2k3.svet-stranek.cz/
RM2K3 4ever ;-)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Re: Nekonečná cesta

Příspěvek od Maxicek » říjen 2, 2010, 9:27 am

Držím palce. To vězení je v pohodě, když tam přídáš třeba myš a další vězně tak se nic nestane. Příběh se takhle samozřejmě blbě posuzuje, protože se bude rozvíjet, ale co se mi líbí je, že se bude hrát za holku. :)

Jo a mimochodem, doporučuji u těch jmen, je udělat barevně, je to pak hezčí a příjemnější ;)
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Nekonečná cesta

Příspěvek od Michalc » říjen 2, 2010, 10:06 am

Jj, s tema menama, dobrej napad, nekde to tu najdes. Hrat za holku, maxi, to se dalo cekat, ze se ti to bude libit :P . Jinak s tim pribehem vazne uvidime, jak se bude rozvijet. Hlavne ti preju, abys to dokoncil a ne jako ja...
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Re: Nekonečná cesta

Příspěvek od Vivi » říjen 2, 2010, 10:08 am

Jestli to dokončíš, budeš se moct chlubit, že dokážeš vydržet u hry dýl jak většina starších uživatelů fóra. To, že dokážeš tu hru dokončit, se cení :wink:
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 28
Registrován: září 11, 2010, 7:04 pm
Bydliště: Brno

Re: Nekonečná cesta

Příspěvek od Tutifus » říjen 3, 2010, 5:33 pm

Mám tu cosi, jde více méně o takové intro ke hře, ke hraní tam vlastně není nic (až na rozhodnutí na konci na kterou stranu se dát ale obě dvě vedou ke "konci dema") jde mi o takové to zhodnocení stylu jakým je to pojaté o tom jestli tam nemám někde nějaký nesmysl apod... RTP by mělo být přibalené, zkoušel jsem to na druhým PC kde RMXP nemám a fungovalo to, tak snad ok...

DEMO v.0.1
...I need to die to feel alive... *by Nightwish*

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Re: Nekonečná cesta

Příspěvek od Vivi » říjen 3, 2010, 5:50 pm

Drsné :hello: co se týče technického zpracování, tak tam chyby nevidím, ale nějaké nesrovnalosti tam jsou...pár týdnů krade na tržnici a jde před krále a pak rovnou na doživotí do vězení? Já bych tam dal něco že jenom na pár týdnů, ale pak se budou muset uvolnit cely pro válečný zajatce a všichni vězni popravit...ale jinak jak říkám, je to pěkný a těším se až si zahraju full :wink:
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 28
Registrován: září 11, 2010, 7:04 pm
Bydliště: Brno

Re: Nekonečná cesta

Příspěvek od Tutifus » říjen 3, 2010, 6:10 pm

Tady jde o to, že jsou ve válce a zdroje jsou limitované... sice kradla z tržiště, to znamená ze zásob určených obyvatelstvu a ne vojsku, ale to nic nemění na tom, že tento akt je chápán za vlastizradu... no, možná bych to mohl změnit na několik let... to o popravě tam nemusím ani nikde zmiňovat, kdo by chtěl zůstat ve vězení pár let? týdny by se daly vydržet (kdybych měl být ve vězení několik týdnů rozhodně bych neriskoval útěk po kterým kdyby neuspěl by mě odsoudili na daleko delší dobu...)
...I need to die to feel alive... *by Nightwish*

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Re: Nekonečná cesta

Příspěvek od Vivi » říjen 3, 2010, 6:12 pm

Jasně, ale krade se pořád ne? I ve válce, takže teoreticky by mohl být trest přísnější, ale okamžitě ke králi a na doživotí? No a ještě mám výtku, že si týpek (kapitán stráží) nějako oblíbil slovo "špína" :D v té době asi moc velkou slovní zásobu neměli, co? :D
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 28
Registrován: září 11, 2010, 7:04 pm
Bydliště: Brno

Re: Nekonečná cesta

Příspěvek od Tutifus » říjen 3, 2010, 6:15 pm

představ si, že se týdny plahočíš po venku bez možnosti se někde ohřát, najíst a VYKOUPAT se... :lol:
...I need to die to feel alive... *by Nightwish*

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Re: Nekonečná cesta

Příspěvek od Vivi » říjen 3, 2010, 6:19 pm

Nj, to je pravda, ale to nemění nic na tom, že slovník kápa stráží je dosti malý, použil bych tam výrazy jako "bído","červe" apod :wink:
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Nekonečná cesta

Příspěvek od Michalc » říjen 3, 2010, 6:25 pm

Btw tuti, slusnej avatar, ja rad obrazky z WoW :D .
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 28
Registrován: září 11, 2010, 7:04 pm
Bydliště: Brno

Re: Nekonečná cesta

Příspěvek od Tutifus » říjen 3, 2010, 6:32 pm

Michalc: WoWko jsem hrál 4 roky... 2,5 roku na freečku a 1,5 roku na ofiku... Před cca půl rokem jsem s tím sekl... mohl za to nedostatek času (práce) a stereotypnost která se u něj projevovala... holt s časem to už nebude takový jako když jsem ještě studoval...

ale to jsme krapet OT xD

Vivi: nj, uvidíme co se s tím bude dát udělat... však jde o rannou fázi hry :)
...I need to die to feel alive... *by Nightwish*

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Nekonečná cesta

Příspěvek od Michalc » říjen 3, 2010, 6:36 pm

No jo, tak ono ted s cata je to zas trochu lepsi (kamose vybrali na testing bety a ja hraju zatim na WotLK offi), ty questy jsou zajimavejsi a aspon ze zacatku to neni takovej stereotyp.

Jinak co se tyce tech ruznejch trestu, nevim, no, pro hru to neni zas tak dulezity. Mozna by tam mohlo bejt ze ukradla neco hodnotnyho, o cem ani nevedela, ze to je tak hodnotny, naky vzacny exoticky jidlo, nebo neco tak, ale nevidel bych v tom problem. Uz jsem hral par her, kde byla zapletka dost absurdni a nakonec to tu hru ani moc nekazilo, zalezi na tom, jak to rozvedes. S tim, jak budou postavy mluvit si musis poradit sam. Ale chce to si rozmyslet, nakolik rozsahlou slovni zasobu tehdy meli lidi a jak moc vznesena je ta ktera osoba a diky tomu jak bude mluvit (asi nejaka hradni pani nebude mluvit stejne, jak zbojnik z sherfoodu :D ), takze to mit aspon trochu smysluplny, ale me jde hlavne o samotnou hru. Ale nekterym lidem jde o takovyhle veci, napriklad Lukaaash to zna na vlastni kuzi. kdyz psal na ceske-hry o ztracenym rytiry, vyfuckovali ho s tim, ze pribeh je absurdni a ze to je kravina bez toho, aby si to kdokoliv zahral.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Re: Nekonečná cesta

Příspěvek od Maxicek » říjen 3, 2010, 7:45 pm

spam+

To s tím vězením, jestli máš problém něco vymyslet, tak ať hra začíná ve vězení, v TES to taky nikomu nevadilo :D
a držim všech šest palců
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Re: Nekonečná cesta

Příspěvek od Vivi » říjen 3, 2010, 9:13 pm

Vadilo, maxi, vadilo (US : "You're the one, from my dreams." Já : "You pervert!."). No, tute, vyřeš to jak chceš
Naposledy upravil Vivi dne leden 8, 2012, 9:18 pm, celkově upraveno 1
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 28
Registrován: září 11, 2010, 7:04 pm
Bydliště: Brno

Re: Nekonečná cesta

Příspěvek od Tutifus » říjen 4, 2010, 7:29 pm

Přidám jen tak jeden screen... xD
Obrázek


ti co zkoukli demo určitě ví oč se jedná xD

jinak koukám, nějak se mi to moc eventuje... miliony eventů a přitom zatím nic moc nemám... je to normální? xD ale tak jde o úvodní část hry, jak se to rozjede už to bude víc v klidu... nechci přeskakovat, vytvářím přesně podle toho jak na to hráč bude narážet... jen se občas třeba k něčemu vrátím abych upravil opravil etc...
...I need to die to feel alive... *by Nightwish*

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 881
Registrován: srpen 25, 2008, 9:01 pm

Re: Nekonečná cesta

Příspěvek od Sorc » říjen 4, 2010, 7:36 pm

V propracovaném intru a propracovaných systémech je spousta eventů a bordel v nich naprosto normální. Když jsem ještě dělal Strážce Torezy, měl jsem obrovský problém po delší době kdy jsem projekt neotevřel se znovu zorientovat v bojovém systému.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 194
Registrován: září 25, 2010, 10:59 pm

Re: Nekonečná cesta

Příspěvek od Phoboss » říjen 4, 2010, 8:27 pm

Sorc píše:V propracovaném intru a propracovaných systémech je spousta eventů a bordel v nich naprosto normální. Když jsem ještě dělal Strážce Torezy, měl jsem obrovský problém po delší době kdy jsem projekt neotevřel se znovu zorientovat v bojovém systému.


tak s tim mam problém i na začátku tvorby :D
ObrázekObrázekObrázek

 
Příspěvky: 26
Registrován: září 7, 2010, 2:54 pm

Re: Nekonečná cesta

Příspěvek od Gorkan » listopad 13, 2010, 5:40 pm

demo bylo smazano mohl by si my ho tam hodit znova popripade dalsi verzi ? thx

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Re: Nekonečná cesta

Příspěvek od Vivi » listopad 13, 2010, 8:12 pm

Zajímavý projekt stojí, mohl by jsi obnovit tvorbu? Dík :)
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Další

Zpět na Projekty v RPG Makeru (všechny verze)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků