Balthur's Destiny: Inscrutable Fate

Váš rozpracovaný projekt v libovolné verzi RPG Makeru.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 35
Registrován: květen 19, 2010, 11:09 am
Bydliště: Kolín

Balthur's Destiny: Inscrutable Fate

Příspěvek od Zellmaster » prosinec 30, 2010, 6:38 pm

Tak jak jsem už psal ve svém představení, pustil jsem se do projektu, který bych rád dokončil a pokud se vyvede, určitě bych druhý projekt pojal jako pokračování :-)

-> FONT, který je ve hře využit. (pro zobrazení textů) [zkopírovat do souboru "Fonts" ve složce WINDOWS (v případě, že fungujete v windowsáckým OS] - možná to bude chtít přejmenovat na "MonotypeCorsiva.TTF"
-> DEMOVERZE_download [2.1.2011]

-V inventáři zůstává Gaudinův meč (FIXED)


Úvod (thx to Phoboss)
Obrázek

Hlavní hrdina + příběh
Hlavním hrdinou je Balthur, syn Gaudina[Gaudinus] a matky, která je v době, kdy se hra odehrává, bohužel již po smrti.
Gaudinus, jakožto zkušený válečník, který procestoval mnohá zákoutí světa a zažil četná dobrodužství by rád svému synovi dal stejnou možnost zažít to, co zažil za jeho mladých let on. Proto se rozhoduje, že Balthura začne trénovat, aby ho připravil na všechny hrozby, které na něj ve světě číhají.

Povolání
- > Na výběr máte jedno ze tří povolání, jakým chcete, aby s Balthur věnoval. (To bude mít vliv nejen na bojové schopnosti, ale také na všechny ostatní společníky, které během své poutě potkáte a na obsah některých truhlic)
Obrázek

Obrázek

Obrázek


Ukázka
- > Prozatím přikládám jen toto, nechci prozrazovat nic z děje.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Demo by po novém roce mohlo být k dispozici, ale samotný projekt je zhruba v takových 6% kompletnosti :-)
Naposledy upravil Zellmaster dne leden 2, 2011, 12:47 pm, celkově upraveno 6

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 361
Registrován: březen 3, 2010, 5:59 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Balthur's Destiny: Inscrutable Fate

Příspěvek od komi » prosinec 30, 2010, 7:02 pm

Sem natěšenej jak blázen :D .
Obrázek
Komi
Moje stránky: http://rm2k3.svet-stranek.cz/
RM2K3 4ever ;-)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Re: Balthur's Destiny: Inscrutable Fate

Příspěvek od Vivi » prosinec 30, 2010, 7:36 pm

Vypadá to pěkně, je vidět že těch "pár let na fóru v nepravidelných intervalech" je poznat :)
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 35
Registrován: květen 19, 2010, 11:09 am
Bydliště: Kolín

Re: Balthur's Destiny: Inscrutable Fate

Příspěvek od Zellmaster » leden 2, 2011, 12:12 am

Tak, jak jsem slíbil, přikládám první demoverzi, má určitě jisté nedostatky, budu rád, když mi napíšete, co se nelíbilo, co bylo špatně, nějakej ten bug, když bude apod....

Jediná věc, na kterou si já teď vybavuju (vzpomněl jsem si na to při kompresi :-D ) je, že hlavnímu hrdinovi (když si zvolíte válečníka, nevím jak u ostatních) roste s dalšími úrovněmi až moc rychle obrana a moby mu dávají směšný damage, to jest první fix, který si píšu, doufám, že mě doplníte :-)

Odkaz na DEMO_download je v úvodním příspěvku.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Balthur's Destiny: Inscrutable Fate

Příspěvek od JKlena » leden 2, 2011, 4:01 am

Právě stahuju, vypadá to nádherne, možná konečne hra která se mi bude v 100% věcí líbit :)

EDIT:
BUGY

Nezobrazuju sa mi texty

Hodnoteni:

Vzledem k tomu že je to demo:

CMS : 90% (úžas, takový neco si naprogramuju, jen bych zmenil rozložení, trochu se s tim skus vyhrát! ;) )
BS : zatim neskusenej (vysvetleni dale)
Grafika a rozlozeni map : 95%(hezky a logicky rozloženo, i dum vypadal snad prvý krát po milion letech hezky a to patřím mezi ty náročné)
Pribeh : neznamy (vysvetleni dale)
System mapy: 70% (vhtelo by to upravit graficky, neudělal bych tam to červené jen místama zrušil ty hranice ;) a zavedel bych ukazovatel na kterem z tych Štverečkú je player, jinak moc vyvedený systém, nečekal sem to když sem otviral mapu :))
CELKOVO: 85%

Tak a teď všeobecne, vzhledem k tomu že se mi nezobrazuji texty odehral sem jen kousiček za válečníka. Minihra byla good, jen mi trvalo než sem pochopil co delat kedŽe nevidim texty :D jen bych spomalil ty meČe, to Cěkání na začátku je úděs to hrozná hovadina už sem ti chtěl jít napsat Že to nefunguje kdyŽ se prní krát blysko tohle o hooooooodne skráť rozumíš? zvuky sou fajn jen bych nedával takové výrazní zvuky blízkaní, dostal sem šok :D vyber postavy je super, jen by bylo krajŠí keby ho napr. fotrik odvedel do portalu a otad sa dostal do toho vyběru classu a pak by se tim portalem vratil. system pŘechodu mezi vesničkou a jinymi mapami BEST!

Moje celkové hodnotení: WOOOOOOOOOOOOOOW!! BEST HRA JAKU SEM TU KEDY VIDEL! KONEČNE NECO PORÁDNE AK TOTO NEDOROBIŠ ZABIJEM ŤA! TO MUSIŠ DOKONČIT! MUSITE S TO ŠECI ZAHRAT! hnet jak fixne to pismo....

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 35
Registrován: květen 19, 2010, 11:09 am
Bydliště: Kolín

Re: Balthur's Destiny: Inscrutable Fate

Příspěvek od Zellmaster » leden 2, 2011, 10:28 am

Díky moc, samozřejmě plno věcí ještě budu měnit :-) Problém s písmem bude asi využitým fontem, ten jsem měl asi přibalit k downloadu.
Takže download fontu na úvodním příspěvku.

CMS - jedná se o skript, který jsem téměř neupravoval (ani to neumím), udělal jsem si čistě jen obrázky jednotlivých voleb.
Příběh - z krátké demoverze je hlavní podstata příběhu takřka nezjistitelná :-)
Mapy - v mapách jsem docela nováček, takže tahle pochvala mi udělala radost ;-), co se týče tý mapy, jsem grafik na prd, je to splácanina MS paintu a photoshopu, je to prvotina mapky, určitě bych měl v plánu ji nějak změnit.

Intro hry: To jsem upravoval cca 3 minuty předtím, než jsem vše zkompresoval a uploadoval na mediafire, jenom jsem nechtěl, aby hráč musel každej text odklikávat, tak jsem nastavil nějakej auto-delay, ještě si s tím pohraju a zmírním tedy šokovost eventů :-D

Co se týče volby povolání, tam jde o to, že se hráč jakoby přesune do Balthurovi mysli, kde se rozhoduje, čemu by se chtěl učit, proto tam jeho otec není ;-)

EDIT: Teď mi došlo, že to muselo bejt sakra dlouhý ten začátek, když se ti neukazujou texty :-D

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Balthur's Destiny: Inscrutable Fate

Příspěvek od JKlena » leden 2, 2011, 8:37 pm

to byl asi 5 minutovej :D

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Balthur's Destiny: Inscrutable Fate

Příspěvek od Michalc » leden 3, 2011, 3:31 pm

Tak jsem si to zahrál, vzhledem ke klenovo hodnocení a musím říct, že to je opravdu dobré. Je to svižné, je to propracované a má to slušnou zápletku. Mapování je velice dobré, mapy nejsou ani prázdné ani přeplněné. Zatím nemůžu moc hodnotit, dohrál jsem se jen do lesa a hledám tu schránku, ale do teď to bylo velmi zábavné. Za celou dobu jsem objevil jedinou malou chybičku a to jsem prozkoumával vše co šlo, takže krom jablek venku a základních itemů doma jsem si všímal i nápisů na hrobech a dalších věcí a zjistil jsem, že druhý den, jak je těch pět minut a čekám na oběd a jdu za otcem, říká něco ve smyslu „Můžeš se zatím projít po vesnici a odpočinout si“. Tak „a“ na konci prvního řádku není pořádně vidět, tak ho doporučuju přesunout do druhého. Je to fakt absolutní drobnost, říkam to jen, že jsem si toho všimnul. Jinak zatím bych tomu dal hodnocení tak 90%. Uvidím, až budu hrát dál.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 35
Registrován: květen 19, 2010, 11:09 am
Bydliště: Kolín

Re: Balthur's Destiny: Inscrutable Fate

Příspěvek od Zellmaster » leden 3, 2011, 3:45 pm

Michalc píše:Tak jsem si to zahrál, vzhledem ke klenovo hodnocení a musím říct, že to je opravdu dobré. Je to svižné, je to propracované a má to slušnou zápletku. Mapování je velice dobré, mapy nejsou ani prázdné ani přeplněné. Zatím nemůžu moc hodnotit, dohrál jsem se jen do lesa a hledám tu schránku, ale do teď to bylo velmi zábavné. Za celou dobu jsem objevil jedinou malou chybičku a to jsem prozkoumával vše co šlo, takže krom jablek venku a základních itemů doma jsem si všímal i nápisů na hrobech a dalších věcí a zjistil jsem, že druhý den, jak je těch pět minut a čekám na oběd a jdu za otcem, říká něco ve smyslu „Můžeš se zatím projít po vesnici a odpočinout si“. Tak „a“ na konci prvního řádku není pořádně vidět, tak ho doporučuju přesunout do druhého. Je to fakt absolutní drobnost, říkam to jen, že jsem si toho všimnul. Jinak zatím bych tomu dal hodnocení tak 90%. Uvidím, až budu hrát dál.

Díky moc :-) Jde o to, že já jsem začal pracovat, pak dosadil nový font, který má jinou šířku jednotlivých písmen, takže text se smrskl a já ho pak upravoval manuálně, ale preview ukazuje původní font (tudíž i délku) a tak jsem si jí musel zjišťovat a pak víceméně odhadovat...

btw: mapka lesa je předělaná a mnohem hezčí :-) (děkuji za to své milované)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Balthur's Destiny: Inscrutable Fate

Příspěvek od JKlena » leden 3, 2011, 4:08 pm

hele pošleš mi prosím ten tvuj soubor ze zložky data "scripts.neco" nepamatam si prestne nazev, kouknul bych se ti na scripty a když tak doladil to menu a nezapomeň přibalit všechnu externí grafiku, ju? A řekni mi jak si to představuješ, i kdyby to mělo být dle tebe nemožné :D rád se hraju s menu, i když v RMVX sem sem v nem moc nerípal ale zběžne je to to samé, takže jestli chceš předělam ti ho do podoby jaké chceš jestli se ti líbi jak je tak mi to pošli a já ti pak ukážu upravenou verzi možná se ti víc zalíbí....

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 881
Registrován: srpen 25, 2008, 9:01 pm

Re: Balthur's Destiny: Inscrutable Fate

Příspěvek od Sorc » leden 4, 2011, 1:36 pm

Tak jsem to taky zkusil. Musím říct že na to v jakém stádiu vývoje hra je mě velice příjemně překvapila. Nějaké vlastní systémy tam jak se zdá nejsou, ale to tolik nevadí. O příběhu toho moc zjistit pravděpodobně ani nejde takže ten hodnotit nebudu. Výběr povolání je rozhodně dobrá věc, akorát nevím jestli je mág tak slabý nebo je celá hra tak hardcore (jsem v lese, mám 73 životů a v souboji umřu při prvním útoku nepřátel). Rozhodně velice kvalitní jsou rozhovory postav. Hodnocení v procentech zatím dávat nebudu, přijde mi to jako nesmysl u hry která je takhle krátká takže na to si budeš muset počkat až bude delší verze. Každopádně ti držím palce, pokračuj takhle a bude to super!

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 35
Registrován: květen 19, 2010, 11:09 am
Bydliště: Kolín

Re: Balthur's Destiny: Inscrutable Fate

Příspěvek od Zellmaster » leden 6, 2011, 4:39 pm

Sorc píše:...Výběr povolání je rozhodně dobrá věc, akorát nevím jestli je mág tak slabý nebo je celá hra tak hardcore (jsem v lese, mám 73 životů a v souboji umřu při prvním útoku nepřátel)...

Děkuju za test, co se týče obtížnosti, testoval jsem celkovou průchodnost lesa (sesbírat všechny itemy, zkusit si všechny nepřátelé) za všechna 3 povolání a nezdá se mi, že by se obtížnost nějak výrazně lišila (až na původní příliš vysoký Defense faktor), pokud víš, kde se v lese nachází jezírko nebo si po zabití pár nepřátel skočíš nakoupit zásoby léčiv, tak se dá lesem až ke schránce dojít lehce a jde to i bez lektvarů (včetně bosse).

Pro JKlena přikládám script + složku s grafikou (ve scriptech jsem nechal jen Menu a tile swapper - zdá se, že ho tu hodně lidí nezná)
Přílohy
MScript.zip
(145.42 KiB) 375 krát

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Balthur's Destiny: Inscrutable Fate

Příspěvek od JKlena » leden 6, 2011, 7:09 pm

Ok, zítra se ti na to podívam, hodne sem zvědavej na ten Tile swapper, jestli to ruŠí omezení na tilesety ve VX tak je to POKLAD a zároveň řešení nejvěčího problému naší komunity :D

Jinak k témě: Co se týče obtížnosti skusil sem jen Warra a Maga a šlo to hladce nevim co si dělal sorci :D Já to hrál bez textu a zabil sem asi 30 potvor takhle! :D Fakt nevim co si dělal že to maš tak těžký :D mně to příde celkem vyvážený mírne obtížný pro nooby a lechké pro rpgčkaře, fakt netušim jak si mohl mit tak malo života, i když nevim kolik sem mnel ja nýbrž sem nevidel ani čísla ne to písmenka :D

EDIT: Tak sem to zběžne proběhl nemam moc času, ten tile swapper je naozaj řešením! Od dneška již nemá VX omezené tilesety!!! a co se týče toho CMS takovýto typ CMS sem jeŠte neviděl, udělam od základu nové ale zachovam styl jen to trochu jinak rozmístnim....

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 35
Registrován: květen 19, 2010, 11:09 am
Bydliště: Kolín

Re: Balthur's Destiny: Inscrutable Fate

Příspěvek od Zellmaster » leden 6, 2011, 8:38 pm

JKlena píše:EDIT: Tak sem to zběžne proběhl nemam moc času, ten tile swapper je naozaj řešením! Od dneška již nemá VX omezené tilesety!!! a co se týče toho CMS takovýto typ CMS sem jeŠte neviděl, udělam od základu nové ale zachovam styl jen to trochu jinak rozmístnim....

Odlišné rozmístění ikon v tom menu by bylo skvelý, vadí mi, že takhle na postavu na 2. a 3. místě neuvidím, chtělo by to aby to šlo po levé straně zeshora dolů, takhle se například když se chceš podívat na postavu, tak si musíš kliknout na "Výbava" a pak přepínat mezi jednotlivými postavami "Q" a "W" klávesami...

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Balthur's Destiny: Inscrutable Fate

Příspěvek od JKlena » leden 6, 2011, 8:47 pm

Co všechno v tom menu chceš?

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 35
Registrován: květen 19, 2010, 11:09 am
Bydliště: Kolín

Re: Balthur's Destiny: Inscrutable Fate

Příspěvek od Zellmaster » leden 6, 2011, 8:49 pm

JKlena píše:Co všechno v tom menu chceš?

Tak uplně bohatě by stačilo to, co tam je, Questlog nevím jestli bych měl v plánu v tý hře zavádět, pravděpodobně ne, otevření bestiáře mám nastavený pro klávesu, takže ten taky, takže asi čistě to, co obsahuje to menu teď...

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Balthur's Destiny: Inscrutable Fate

Příspěvek od JKlena » leden 6, 2011, 8:52 pm

Takže to co tam je, třeba PlayTime mě napadá ješte tam neni, vyber zamenim za ten obrázkový a to bude šecko? nejaké efekty? že by ty okna napríklad doleteli, a ked otevreš napr. itemy tak by menu odletelo a doletelo menu itemu a nebo tak neco? nic? stačí tak jak to je?

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 35
Registrován: květen 19, 2010, 11:09 am
Bydliště: Kolín

Re: Balthur's Destiny: Inscrutable Fate

Příspěvek od Zellmaster » leden 6, 2011, 8:55 pm

JKlena píše:Takže to co tam je, třeba PlayTime mě napadá ješte tam neni, vyber zamenim za ten obrázkový a to bude šecko? nejaké efekty? že by ty okna napríklad doleteli, a ked otevreš napr. itemy tak by menu odletelo a doletelo menu itemu a nebo tak neco? nic? stačí tak jak to je?

Playtime tam je, vlevo nahoře je název mapy a hned pod ním je playtime.
Jestli se ti chce vyhrát si s těmi efekty, určitě by to bylo hodně dobré, ale rozhodně to nevyžaduju, aby jsi s tím neměl práci ;-)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Balthur's Destiny: Inscrutable Fate

Příspěvek od JKlena » leden 6, 2011, 8:57 pm

Tak to já zas rád, jen na menu s efekty si budeš muset počkat tak 2 dni možná i tri nevim co se ješte vyskytne, náhodou nebudu mít dostatek Času...

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 794
Registrován: únor 14, 2010, 10:07 pm
Bydliště: Slaný. To je kousek od Prahy.

Re: Balthur's Destiny: Inscrutable Fate

Příspěvek od legition » leden 19, 2011, 7:07 pm

Já si jinak taky rád hraju s efekty oken :twisted: :twisted:
Obrázek


Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Balthur's Destiny: Inscrutable Fate

Příspěvek od JKlena » leden 19, 2011, 9:14 pm

tak se pohraj já to nejak nestíhám...

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 794
Registrován: únor 14, 2010, 10:07 pm
Bydliště: Slaný. To je kousek od Prahy.

Re: Balthur's Destiny: Inscrutable Fate

Příspěvek od legition » leden 21, 2011, 5:38 pm

Tak mi pošli co už máš...

Edit: Zellmasteře, chceš tam i přidat nějaká okna??PlayTime jsem ti tam udělal. Dal jsem ti tam Map Name. Mista tam je dost =) A ještě jsem ti tam dal poček kroků. Chceš tam ještě něco? Nebo chceš něco vyhodit??
Obrázek


Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Balthur's Destiny: Inscrutable Fate

Příspěvek od JKlena » leden 21, 2011, 6:42 pm

Spíš logo hry nejaké....

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 794
Registrován: únor 14, 2010, 10:07 pm
Bydliště: Slaný. To je kousek od Prahy.

Re: Balthur's Destiny: Inscrutable Fate

Příspěvek od legition » leden 21, 2011, 6:46 pm

No, jsem tam toho tolik napřidal, že nic další už se tam nevejde xD. Takže ani název hry ani logo. Leda by to bylo přímo přání tak bych to mohl skusit, něco povyhazovat.
Obrázek


Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Balthur's Destiny: Inscrutable Fate

Příspěvek od JKlena » leden 21, 2011, 7:22 pm

nebo jen takové velice bledé do koutku, jako průsvitné....

Další

Zpět na Projekty v RPG Makeru (všechny verze)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků