Trepejská pomsta

Váš rozpracovaný projekt v libovolné verzi RPG Makeru.

Moderátor: Moderátoři

 
Příspěvky: 9
Registrován: květen 20, 2011, 6:48 pm

Trepejská pomsta

Příspěvek od Iwitrag » květen 21, 2011, 8:50 am

Zdravím

Chci vám představit můj první oficiální projekt

TREPEJSKÁ POMSTA

Jedná se o projekt, který jsem před chvíli založil a nějakou dobu na něm budu pracovat. Podle toho, zda se někdo přidá, tento projekt upravím tak, abych ho zvládl dokončil i vlastními silami a neskončil tento projekt pozastaven (Třeba jako Grom Wars)...

Tak a teď k ději:

Hlavní postava, kterou budete ovládat, se jmenuje Tinoryn (zkráceně Tiny - v překladu drobounký, malý, slabý). Tiny je obyčejným měšťanem ve městě Largis, chtěl se živit jako kovář, jenže na toto řemeslo neměl dostatečnou sílu v pažích. Proto byl odkázán sám na sebe. Finanční krize ho donutila krást. Nejprve kradl jen jídlo v hostincích, později se uchýlil i ke krádežím měšců a před dvěma měsíci vykradl celý dům souseda Strongyho (zkráceně Strong - v překladu mohutný, velký, silný). Strong je šampiónem v aréně a v bytě si uschovával všechny své cenné medaile.
Právě tyto drahé kovy přinutily Tinyho, je ukrást a roztavit. Tiny si tímto zajistil dobré živobytí, jenže až do toho osudového dne. Až doteď nikdo nepřišel na to, kdo tento zločit spáchal. Bohužel, byla objevena nová stopa, nový svědek (v utajení) a ten prý viděl Tinyho, jak dům vykrádá. Po soudním líčení byl Tiny odsouzen k trestu vyhoštění na pustý ostrov Trepej, kde měl dokonat svůj zločinecký život, v hanbě a osamocen.
Samotná hra začíná po vylodění. Objevujete se na Trepejských plážích a před vámi leží středně velký ostrov k prozkoumání. Prvně si musíte vytvořit bydlení, obstarat jídlo a vodu a poté se vydáte na průzkum zachovalé přírody. Jenže, něco není v pořádku. Tady už někdo byl...

---

Ve hře nebude uveden letopočet, lokace i postavy jsou smyšlené a děj se bude zřejmě ještě upravovat. Hra nebude náročná na zpracování, možná si vystačí i se základními tilesety. Bojový systém bude klasický tahový.
Ve hře bude tedy hráč mít za úkol vytvořit si nějaké to bydlení (najít jeskyni), obstarat potravu a poté prozkoumat ostrov.
Tinoryn na ostrově objeví stopy lidské činnosti. Po průzkumu objeví zločinecký gang, který děla výpravy do města Largis a tam krade. Svůj lup schovávají na tomto ostrově. Tiny se k tomuto gangu přidá a jeho posledním a nejdůležitějším úkolem bude - pomstit se a připravit Strongyho o všechno. Ukrást mu i půdu pod nohama. Hra bude končit tím, že Strong zjistí, kdo to dělá a bude s vámi chtít bojovat v aréně na život a na smrt. Tiny se za tu dobu však změnil, získal zkušenosti a sílu a už není tak slabý, jak býval.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Trepejská pomsta

Příspěvek od JKlena » květen 21, 2011, 11:48 am

tak sem to pročet, a řeknu k tomu snad jen tolko, že u mě by si s nečím takovým neobstál, příde mi to moc lineární a tahovej batlle system? tak to u mě 0b. Původne sem uvažoval že ti pomůžu ze systémy (podle toho co maš v "představte se" sekci) a tak sem se šel kouknout co všechno tam chceš, ale tohle by mě nebavilo dělat, sorry, já spíš čekal že po tom jak byl slabej na kovařinu ho vyšlou do světa nekam hodne daleko aby se vrátil (jestli se vráti) až bude silnejší. A tak by si putoval a dělal Q jako v každym RPG s tim že na konci bys mohl být třeba boss podsvětí který se vykašlal na kovařinu a zahatala ho touha vládnout a krást, pak bys mohl být třeba králem, po tom jak si všude všechny zachraŇoval a pomáhal jim tak se rozhodli jmenovat tě dalším králem (předešlej zemře třeba při závěrečné bytvě s nejakýma monstrama, kde budeš i ty i temnej klan, kvuli záchrane své vlasti a lidí kré by mohli okrádat a pak by byl neutrální konec kdy by si se vrátil domů jako nejvečí znalec kovařiny, uplnej master, s obrovskou silou a všichni by se k tobě konečne zaČali chovat s úctou a obdivem. Něco takového bych si dovedl představit, ale takhle... sorry ale mě se to nelíbí :/

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Trepejská pomsta

Příspěvek od Michalc » květen 21, 2011, 1:31 pm

Osobne me to neprijde tak spatny... Sice zalezi hlavne na zpracovani, ale uz jsem videl horsi... Hodne stesti v kazdym pripade! :D
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

 
Příspěvky: 9
Registrován: květen 20, 2011, 6:48 pm

Re: Trepejská pomsta

Příspěvek od Iwitrag » květen 21, 2011, 2:08 pm

JKLena: no, to není špatné... chápu, přidat více té taková fantazie, epiky... ale přesto mi na tom tvém nic nesedí... nedává to hlavu ani patu a nenavazuje to na sebe. Ale zase musím uznat, že ten můj nápad taky není bůhví jaký...

A právě proto jsem tady. Sestavit skupinu lidí, kteří by spolu dali dohromady děj (více hlav = více nápadů a větší originalita) a pak na tom společně pracovali.
Ale prostě musím vědět, kolik lidi by do toho šlo, abych podle toho upravil velikost tohoto projektu. Pokud byl bych sám, asi bych zpracoval můj návrh, pokud by bylo třeba 5 - 7 lidí, nebyl by problém zpracovat návrh o velikosti toho, od JKleny... chápete?

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Re: Trepejská pomsta

Příspěvek od Maxicek » květen 21, 2011, 7:07 pm

Ahoj, nejdříve tě tu chci uvítat a popřát ti štěstí s projektem, mně osobně se to nezná špatné, kdyby tam byla určitá volnost v nacházení jídla, vyrábění předmětů, získávání surovin, s nutností jíst, spát, pít... tak by to nebylo špatné (dělal jsem něco podobného, bylo to nudné, protože jsem měl pouze fungující systémy, ale vím jak na to) a mohl bych ti s tím i pomoci, kdyby se tam dal nějaký zajímavý, tajemný příběh o objevování například nějakých ruin pradávné civilizace na ostrově, proč ne? ;)

K tvému nápadu, většímu projektu 5-7 lidí ti řeknu snad jen to, aby jsi to ani nezkoušel. Něco takového tu bylo cca 3x nebo 4x možná i víckrát, ale nikdy se to nedotáhlo dokonce, především kvůli nízké motivaci lidí, neshodě v nápadech a také se nenašel žádný vůdce, který by měl dost času+schopností a všechny udržel v dobré náladě a ochotě dělat na jednom společném projektu.

Jak jsem řekl, najdi si někoho, kdo ti s prvním projektem pomůže, bude se to hodit, ale hromadný projekt je opravdu jen ztráta času. :)
Obrázek
Obrázek
Obrázek

 
Příspěvky: 9
Registrován: květen 20, 2011, 6:48 pm

Re: Trepejská pomsta

Příspěvek od Iwitrag » květen 21, 2011, 8:25 pm

To ne, ne, ne... Nevím čím to je, ale připadá mi, že jste všichni zaslepení takovou tou fantasy atmosférou, proto se mi možná taky zdají všechny RM hry tak dějově podobné.
Ukážu vám jiný, nezaujatý pohled a připravím malé demo - sám.

I tak mnohokrát děkuji :)

BTW: nemusím se moc učit, jediné co neumím je syntaxe Ruby, jinak vše ovládám docela dobře. Jak říkám, tohle je první OFICIÁLNĚ VYHLÁŠENÝ projekt. Samozřejmě jsem kus práce udělal i předtím. :) Držte palce a ještě jednou děkuji za vřelé přivítání. Jste fajn :)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Trepejská pomsta

Příspěvek od JKlena » květen 21, 2011, 9:32 pm

Tak ruby je jeden z nejjednoduchsi jazyku vubec, to by si mel zvládnou hravě, jedná se jen o programátorské myšlení, o to jak logicky rešit problém a správne ho formulovat, a to se naučiš velice rychle pokud znáš dobře eventy.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Re: Trepejská pomsta

Příspěvek od Vivi » květen 22, 2011, 8:00 am

Iwtrag : No, bylo tu i pár projektů, které toho neměli s fantasy tolik společného (třeba ReLaunch, nebo Time Shifter, troufám si říct, že i můj Zvěd nebyl moc fantasy).
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Trepejská pomsta

Příspěvek od Michalc » květen 22, 2011, 9:03 am

No, problem je, ze fantasy je prece jenom jednoduzsi uz kvuli grafice... I kdyz jde vsechno mozny...
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

 
Příspěvky: 9
Registrován: květen 20, 2011, 6:48 pm

Re: Trepejská pomsta

Příspěvek od Iwitrag » květen 22, 2011, 9:21 am

Tak, začínám pracovat na nějakém tom intru, musím ho udělat tak, aby na sebe navazovalo a zároveň aby vysvětlilo okolnosti, za kterých se Tinoryn dostal na Trepej. Udělám to zřejmě formou takových flash-backů.
EDIT: dostal jsem nápad, hráč by přímo začal na ostrově a postupně by se mu vracely vidiny... tak by hráč odhalil okolnosti, proč se vlastně začíná na ostrově, během hry a možná by to bylo zajímavější... Ale asi ne, nechám to původní. Kdyžtak nebude problém to přepracovat v pozdějších fázích (verzích) hry.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Trepejská pomsta

Příspěvek od JKlena » květen 22, 2011, 10:32 am

Vivi píše:Iwtrag : No, bylo tu i pár projektů, které toho neměli s fantasy tolik společného (třeba ReLaunch, nebo Time Shifter, troufám si říct, že i můj Zvěd nebyl moc fantasy).



J a pak tu byl jeden takovej projekt co nebil ani RPG ani arkada, ani platforma ani fantasy.
šlo o STRATEGII v RMXP na námět sci-fi. Ano i takové abstraktnosti tenhle program zvládá ale jako všechno i tento projekt padlu kvůli malé motivaci lidí. :(

 
Příspěvky: 9
Registrován: květen 20, 2011, 6:48 pm

Re: Trepejská pomsta

Příspěvek od Iwitrag » květen 22, 2011, 6:12 pm

No já jsem původně chtěl, aby se sešlo třeba 5 lidí, ale prostě by se dohodli na hře, kterou by chtěli dělat. Ale všichni by museli z toho být nadšení... Pokud by se to jednomu nelíbilo, tak by se to poupravilo...
Klidně by se na tom domlouvali i den... celý den.

Pak by byli dost zapálení a základ by udělali. Je mi jasné, že minimálně 2 členové by pak odešli. To by se pak muselo nahradit.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Trepejská pomsta

Příspěvek od JKlena » květen 23, 2011, 3:57 am

Ty ješte neviš co je to za masakr ty maš jeŠte ten mladistvej zápal pro to proslavit se skvělou hrou :D to sme měli všichni ale teď už víme že tak jednoduché to neni a 24 hodin nestačí dobré RPG vymýšlíš třeba i rok, pak ho prezentuješ pár vybraným jedincúm a i měsíc se domlouváte co doladit, den opravdu nestačí. A sorry, ale tu asi nenajdeš moc lidí co by se trvalo přidali, nováčci určite, každý si musí zažít pár těch pádů aby pak znovu stal a šel to skouŠet znovu a znovu než příde na to že to nemá cenu, určite Vám (ne nevykam ti :D, soufam že se k tobě pár nováčků přidá :) ) nekto z té naší elity pomůže ale nečekal bych Že se přidají trvale... :?

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 794
Registrován: únor 14, 2010, 10:07 pm
Bydliště: Slaný. To je kousek od Prahy.

Re: Trepejská pomsta

Příspěvek od legition » květen 23, 2011, 2:31 pm

Mohu poskytnout jakoukoliv pomoct se scripty, ale nechtějte po mě, abych vám dělal nějaké supr systémy. Né že bych to nezvládl, ale spíše na tonemám moc čas. Ale jinak samozřejmě, se můžeš dotazovat, s jakýkoliv dotazem a to buď přes PM a nebo... nebo přes PM :lol: :lol:
Obrázek


Obrázek


Zpět na Projekty v RPG Makeru (všechny verze)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků