Smysl života (název možná časem změním)

Váš rozpracovaný projekt v libovolné verzi RPG Makeru.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 9
Registrován: listopad 25, 2009, 1:52 am

Smysl života (název možná časem změním)

Příspěvek od Simba » listopad 26, 2009, 3:40 am

Jak už jsem psal ve svém prvním seznamovacím postu, hodlám se pro tuhle hru úplně vyždímat.
Příběh:
Hlavní hrdina žije v jedné malé vesničce nedaleko pobřeží. Jednoho dne musí doručit meč zákazníkovi do sousedního města. Jenže vzápětí zjistí, že muž který ho měl převzít najednou zmizel neznámo kam. Aby splnil úkol, musí proštourat celý ostrov a ztraceného muže najít. Aby se cestou nenudil, přidá se k němu zdatná lučištnice a jeho dlouholetá kamarádka. Po dlouhém putování ztraceného muže nakonec objeví v horkých pramenech, jak si léčí rány a dozvídají se od něj znepokojivý příběh. Poslední válka s temnotou totiž nedopadla tak štastně, jak by se mohlo zdát. Vojska démonů se možná stáhla zpátky, jenže monstra, které si zotročili nebyli vráceni tam, kam patří, takže svět upadá do chaosu. Hrdina je proto požádán o pomoc s vrácením monster do jejich přirozeného prostředí. Samozřejmě jako správný hrdina nabídku neodmítne, takže následuje putování po celém světě a hledání monster. Mezitím se ale schyluje k dal?ímu problému. Pán temnoty se totiž tentokrát snaší o vpád do města věčného světla, což by znamenalo katastrofu nejen pro planetu, ale i celý vesmír. Hlavní rada se proto kvůli nedostatku zkušených ochránců rozhodne vzít život nejlepšímu bojovníkovi na světě...

Na hře jsem dnes začal pracovat a zrovna jsem dokončil první mapu s pokusným textem, která bude jen takový úvod. Původně jsem chtěl dělat v XP ale nakonec jsem vyzkoušel VX a budu tak pokračovat v něm, i když se mi zdá, že má trochu horší grafiku.

obrázky
Obrázek Obrázek Obrázek
v2
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Skupina na facebooku -> http://www.facebook.com/group.php?gid=2 ... 688&ref=nf
Naposledy upravil Simba dne prosinec 6, 2009, 2:50 pm, celkově upraveno 7

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Příspěvek od Grim » listopad 26, 2009, 5:44 am

Toto je zajímavé téma. Jsem zvědav na první obrázky ze hry.
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 881
Registrován: srpen 25, 2008, 9:01 pm

Příspěvek od Sorc » listopad 26, 2009, 8:13 am

Jj já aky vypadá to, že sis ten příběh za tu dobu cos ho měl v hlavě dobře promyslel, ne jako já :lol:

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Příspěvek od Vivi » listopad 26, 2009, 2:31 pm

Hmm, vypadá to zajímavě, takový příběh má něco do sebe. :wink:
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 9
Registrován: listopad 25, 2009, 1:52 am

Příspěvek od Simba » listopad 27, 2009, 2:56 am

dík za podporu. za odměnu jsem natípal nějaké obrázky. :)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Příspěvek od Grim » listopad 27, 2009, 5:43 am

Hezký, ale přijdemi velikost Stěna VS Hrdina v nepoměru. Z toho okna se nepodívá. Zmenšil bych to o jeden čtverec.
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Příspěvek od JKlena » listopad 27, 2009, 2:25 pm

A v tom pokoji máš krb v podlaze :D Daj ho celý na stenu! :wink:

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 852
Registrován: říjen 30, 2007, 2:56 pm
Bydliště: Pardubický kraj

Příspěvek od Lukaaash » listopad 27, 2009, 5:15 pm

Zdravím!
K prvnímu obrázku bych chtěl podotknout, s tím "kde to jsem?" , nedej 'bože' "kdo, sakra jsem???" , který tam snad nemáš, tohle jsem taky kdysi zkoušel, ale je to spíž k ničemu. Takhle začíná s hrami spousta lidí (tedy myslím si to), kteří nejprve nevědí, jak začít (to jsem býval taky). Neříkám, že ty zrovna jsi, určitě k tomu máš promyšlený příběh, jak tak vidím, třeba se to vše vyvine skvěle. Jen říkám svůj názor, ale je to tvá první hra, takže si zjistíš, co a jak se dá s programem dělat, nabereš s ním nějaké xp a pak to určo půjde jak po másle.
Všechno best do tvé tvorby, projektu!
ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 9
Registrován: listopad 25, 2009, 1:52 am

Příspěvek od Simba » listopad 27, 2009, 11:42 pm

Lukaaash píše:Zdravím!
K prvnímu obrázku bych chtěl podotknout, s tím "kde to jsem?" , nedej 'bože' "kdo, sakra jsem???" , který tam snad nemáš, tohle jsem taky kdysi zkoušel, ale je to spíš k ničemu. Takhle začíná s hrami spousta lidí (tedy myslím si to), kteří nejprve nevědí, jak začít (to jsem býval taky). Neříkám, že ty zrovna jsi, určitě k tomu máš promyšlený příběh, jak tak vidím, třeba se to vše vyvine skvěle. Jen říkám svůj názor, ale je to tvá první hra, takže si zjistíš, co a jak se dá s programem dělat, nabereš s ním nějaké xp a pak to určo půjde jak po másle.
Všechno best do tvé tvorby, projektu!
Taky si myslím, že to není nejlepší začátek. ale na hře jsem začal dělat předevčírem a časem určitě změním, to co nebude pasovat. Tohle berte jen jako zkušební výtvor (původně jsem chtěl napsat demo, ale ani na to demo by to nevydalo). Například dneska jsem objevil krtitickou chybu v příběhu, která by působila přinejmenším divně, protože by nešla logicky vysvětlit. Mám v tom už docela guláš za těch 10-15 let, co to nosím v hlavě. Asi si založím sešit. :)
Ten dům určitě opravím. Okýnka dám níž, aby je nemuseli mýt na chůdách, tu pec taky nějak přestavím a dám tam i nějaké ty příčky aby to nebyl jen holobyt 1+1. :D

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Příspěvek od Maxicek » listopad 27, 2009, 11:49 pm

Jestli ten příběh máš v hlavě 10-15 let, tak to určitě budeš mít dobře promyšlený a myslim si, že je na co se těšit. Nebudu radši hodnotit/kritizovat tvé mapy, jelikož kritizování map mi jde asi nejlíp :D a samozřejmě si začátečník, moje mapy byli dřív VELMI hrozné, ale snaž se to něják vylepšit. ;) Na tenhle projekt se těším hlavně kvuli tomu příběhu-ten bude asi největším tahákem této hry. Hodně štěstí.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Příspěvek od Vivi » listopad 28, 2009, 8:56 am

Jasně, s těma mapkama se můžeš kouknout třeba na YouTube. :wink:
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 9
Registrován: listopad 25, 2009, 1:52 am

Příspěvek od Simba » listopad 28, 2009, 6:27 pm

Vivi píše:Jasně, s těma mapkama se můžeš kouknout třeba na YouTube. :wink:
jj, youtube je výborná věc. To je první záchrana, za kterou tahám, když nevím co a jak. Zrovna dneska jsem dělal vodopád a dost mi pomohlo tohle: http://www.youtube.com/watch?v=gyGYXS2HfDM :)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 9
Registrován: listopad 25, 2009, 1:52 am

Příspěvek od Simba » listopad 28, 2009, 8:07 pm

Přidal jsem obrázky upraveného domku a hrubý náčrt ostrova, na kterém bude hra začínat. Vesnice hlavního hrdiny je vlevo dole. Plánuju ještě jednu vesnici a přístavní město.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 661
Registrován: červen 19, 2008, 11:03 pm
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Neas » listopad 28, 2009, 8:43 pm

vypadá to pěkně, začínám se těšit :)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Příspěvek od Vivi » listopad 28, 2009, 10:27 pm

jestli u tý mapy plánuješ přístavní město, tak to je dobrý, chtěl jsem tě pokárat za to, že se mi zdá prázdná. Ale u příbytku mně nesedí ten roztrhanej papír na zemi (ten, kterej je tam jen jeden). Ten totiž patří na zeď. Ale jinak dobrý. :wink:
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 661
Registrován: červen 19, 2008, 11:03 pm
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Neas » listopad 28, 2009, 10:32 pm

Vivi píše:jAle u příbytku mně nesedí ten roztrhanej papír na zemi (ten, kterej je tam jen jeden). Ten totiž patří na zeď. Ale jinak dobrý. :wink:

vidiž, vivi, ani sem si nevšiml.. ale když se na to dívám znova, máš pravdu, je tam na zemi roztrhanej plakát, jakoby vyvěšenej na zdi (jen bez zdi 8))

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Příspěvek od Vivi » listopad 28, 2009, 10:45 pm

vlastně se mi celá ta mapka intu moc nezdá...podle mě je taková...prázdná...já bych jí udělal asi takhle, ale Simbovi do toho kecat rozhodně nechci, je to jeho hra, tak až ji udělá. A když by byl v koncích, tak se zeptá tady, nebo se podívá na TyTrubko (YouTube). :D
Obrázek
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Příspěvek od Maxicek » listopad 28, 2009, 10:53 pm

mě se simbovi domečky zdají popravdě takové zvláštní-neříkám že špatné, například ty okna atd, to jsem zatim nikde neviděl a mo?ná simba vytvoří i novej styl v mapování!
Otázka na Simbu: kdy mužeme čekat demo?

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Příspěvek od Vivi » listopad 28, 2009, 10:56 pm

Novej styl mapování...hmm, to by se mi líbilo... :). No co, Einstein taky nebyl ve škole nejlepší. Slyšel jsem, že často opisoval...Ale třeba je Simba nový guru mappingu v VX. :)
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 9
Registrován: listopad 25, 2009, 1:52 am

Příspěvek od Simba » listopad 28, 2009, 11:18 pm

Vivi píše:vlastně se mi celá ta mapka intu moc nezdá...podle mě je taková...prázdná...já bych jí udělal asi takhle, ale Simbovi do toho kecat rozhodně nechci, je to jeho hra, tak až ji udělá. A když by byl v koncích, tak se zeptá tady, nebo se podívá na TyTrubko (YouTube). :D
Obrázek
Máš to pěkný, ale ta podlaha je moc světlá. To se k charakteru hlavního hrdiny nehodí, protože je to kovář a vzhledem k tomu, že má pracovnu přímo v domě, tak si všude našlape a tímpádem i zasviní podlahu.
Ten roztrhaný plakát jsem dal na zem jen proto, aby tam neměl jen binec jednoho typu. Jen s těmi papíry se mi to zdálo takové jednotvárné. Jo a ta mapka není prázdná. Je jen velká. Stěny mají zbytečně tři bloky na výšku, i když by stačili jen dva. Tohle taky předělám.
No a na demo je fakt brzo. Ještě ani nevím, jaký tam dám battle systém a ani nemám detail hrdinovi vesnice, ve které se bude začínat. Jen miniaturu na velké mapě. Už i nějak zhruba vím, co v něm bude za ůkol, ale to je tak všechno. Ze dělám demo poznáte podle toho, až se začnu vyptávat na eventy. :)

edit: já a guru? to pochybuju. před pár dny jsem začal s programem, který jsem nikdy neviděl a ani sničím podobným neměl žádnou zkušenost a už jsem guru? :lol:

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Příspěvek od Maxicek » listopad 28, 2009, 11:33 pm

guru z tebe třeba bude, spoustu významných osobností začínalo bez talentu a dotáhli to až do vysokejch míst, třeba jak říkal Vivi o einstein-ten opisoval a propadl z matematiky :D a podívej se kam to dotáhl 8)

Abych nebyl OT: Zdá se mi, že se snažíš navázet co nejlepší atmosféru hry, že?

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 9
Registrován: listopad 25, 2009, 1:52 am

Příspěvek od Simba » listopad 29, 2009, 1:58 am

Maxicek píše:guru z tebe třeba bude, spoustu významných osobností začínalo bez talentu a dotáhli to až do vysokejch míst, třeba jak říkal Vivi o einstein-ten opisoval a propadl z matematiky :D a podívej se kam to dotáhl 8)

Abych nebyl OT: Zdá se mi, že se snažíš navázet co nejlepší atmosféru hry, že?
Tak to mám před sebou slibnou kariéru. Já propadal skoro ze všeho. :lol:
Samozřejmě, že pracuju i na atmosféře. Už se těším, až budu dělat dungeony a ruiny. Hra bez atmosféy by bylo nudná. ;)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Příspěvek od Vivi » listopad 29, 2009, 8:42 am

tu podlahu mám světlou proto, že jsem jaksi nenašel ten tile co tam máš ty... :D
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 881
Registrován: srpen 25, 2008, 9:01 pm

Příspěvek od Sorc » listopad 29, 2009, 1:31 pm

Tyjo jsem si myslel že s Forbidden sagou a Grom wars zlatá éra československé RM komunity končí, ale jak tak koukám na tohle... No a s tim Einsteinem, že propadl z matiky a opisoval, to jen naznačuje že byl nadprůměrně inteligentní, kterej chytrej člověk by neopisoval :D

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Příspěvek od Vivi » listopad 29, 2009, 1:56 pm

A co ztracený rytíř? Ten taky nestojí za ..... jako moje hry.
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

Další

Zpět na Projekty v RPG Makeru (všechny verze)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků