Arvelon

Pokud je váš projekt teprve v plenkách a potřebuje doladit, ale přesto nás s ním už chcete seznámit, toto je místo pro vás.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 881
Registrován: srpen 25, 2008, 9:01 pm

Arvelon

Příspěvek od Sorc » srpen 23, 2012, 1:46 pm

Zase jsem to nevydržel a pustil se do projektu, doufám, že mi to aspoň chvíli vydrží. :)

Název Arvelon je podle světa, ve kterém se hra odehrává. Je to klasický fantasy svět plný kouzel, podivných tvorů a zabugovaných eventů. Systémy jsem tentokrát vymyslel ještě šílenější než kdy dřív a nejlépe by se to dalo popsat jako mix Dungeons and Dragons a The Elder Scrolls ve 2D.

Příběh začne tak, že hlavní hrdina jménem Erien najde mrtvou dívku z jeho vesnice. Někdo ji brutálně zabil a podezření padne na něj. Je vyhnán z vesnice a aniž by cokoli tušil, vydává se odhalit tajemství přesahující svět smrtelníků.

Stejně jako jsem to plánoval u mého minulého projektu, chci hru vydat jakmile budou hotové systémy a nějaká hratelná část. Další obsah bych chtěl vydávat v updatech. Hru dělám v RMXP.

Vzhledem k tomu, že na hře dělám teprve pár dní, nemám toho moc, ale aspoň sem dávám video, které ukazuje tvorbu postavy.

Na co se (ne)můžete těšit
- Propracované vlastní systémy ve stylu Dungeons and Dragons
- Postupně se zvětšující otevřený svět
- Možnost ovlivnit příběh a reakce vaší postavy
- Vlastní hudba

Videa
Tvorba postavy
http://www.youtube.com/watch?v=vgaL6MBQu30
Naposledy upravil Sorc dne srpen 23, 2012, 3:14 pm, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 529
Registrován: květen 21, 2012, 7:28 pm
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Arvelon

Příspěvek od feryk » srpen 23, 2012, 2:48 pm

Tak držím palce,sice mi název evokuje Avalon,ale to je asi jen muj problém :P Jinak tvorba postavy hezký,ale chybí mi tu informace,v čem tu hru budeš vytvářet ;)
Aktuální projekty v RM VXA:
: Bludný holanďan ... 100 % hotovo : http://uloz.to/xptFokkX/bludny-holandan-v1-03-exe
: TOW I: Escape from The Chaos ... 25 % hotovo

Více na https://www.feryk.cz
Fb: https://www.facebook.com/feryk.cz
Telegram: https://t.me/+ZsRVWyY3w-1mYjVk

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 881
Registrován: srpen 25, 2008, 9:01 pm

Re: Arvelon

Příspěvek od Sorc » srpen 23, 2012, 3:15 pm

Díky za připomenutí, už jsem doplnil, že to dělám v RMXP :) A máš pravdu, že je to nějak pdivně podobný Avalonu, asi to nějak přejmenuju.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Arvelon

Příspěvek od Michalc » srpen 23, 2012, 4:13 pm

Podobný Avalonu je to asi tak stejně, jako Warcraft Warhammeru a Star Wars Star Treku... :D

Jinak vypadá to na hodně možností, což je dobře, chápu, jak to bude fungovat, ale práce to bude každopádně hodně, no :D ... Aby to nedopadlo jak Rebelie... Držím palce.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 19
Registrován: květen 23, 2012, 5:35 am

Re: Arvelon

Příspěvek od SanDiego » srpen 23, 2012, 5:11 pm

Těším se a držím palce. Podle popisu to vypadá dost dobře.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 881
Registrován: srpen 25, 2008, 9:01 pm

Re: Arvelon

Příspěvek od Sorc » srpen 23, 2012, 5:47 pm

Michalci podle tebe jsem Avalon vykrad? :D Poklad Artuše tam nebude, fakt ne :D

A k věci, dokončil jsem intro a složil jsem něco málo hudby. JKlena řekl, že mi trochu pomůže se scriptama takže bych mohl některé věci mít jak jednodušší pro sebe, tak hlavně příjemnější pro hráče.

 
Příspěvky: 157
Registrován: září 21, 2007, 10:33 pm
Bydliště: Práce

Re: Arvelon

Příspěvek od remind » srpen 25, 2012, 5:20 pm

Tak jsem rád že tu aspoň něco žije už jsem si myslel že je tohle forko odepsané (ach ty prázdniny) Mimochodem nápad se mi líbí , otevřený svět bude fajn jsem zvědavý jak s tím naložíš , mimochodem v čem budeš dělat hudbu? Přes program nebo přes vlastní hudební nástroje?

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 881
Registrován: srpen 25, 2008, 9:01 pm

Re: Arvelon

Příspěvek od Sorc » srpen 25, 2012, 5:26 pm

Hudbu dělám v jednom softwaru, možná něco někdy nahraju na kytaru, ale nevím, jestli se to zrovna sem bude hodit. :)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Arvelon

Příspěvek od JKlena » srpen 25, 2012, 11:12 pm

Tak Krtku makal sem na tech scriptech mam AMS + dokaze vytvaret i vlastni okna s vlatnim vzorem, HUD a jestli chces mam tu i rozpracovanej ABS kterejch bych mohl dodelat.
Co jednotlive scripty umi:
AMS
- Vytvaret texty poradkach.
- Mazat texty po radkach nebo vsechny najednou.
- Vytvaret okna nezavisle na zakladnich s vlastnim vzorem
- Mazat jednotliva okna jako i vsechny najednou.
- Psat do oken i MIMO OKNA.
HUD:
- zobrazuje Zivot, Manu, EXP
- delal sem to pro projekt kde sem planoval i statusy jako poisoned, atd. To bych mohl dodelat.
- Automaticky updaty HUDU bez pozadovanych prikazu.
- NEPOTREBUJE tunu obrazku .)
- Muze se dodelat i HOTBAR, nekde mam ulozenej prototyp s funkcnima 2 tabama.
ABS:
- Jeho soucasti je script pro rozsireni snimani klaves na celou klavesnici.
- Rozsahla nadstaveni u zbrani: Dosah, Tvar v kterym utoci (Primo, 90° pred hracem, 180° pred hracem, 360° kolem hrace, atd), Vaha(pokud chces implementovat vahove omezeni), Cena, Min. a Max. DMG, Sance na crit., a muze se pridat mnoho dalsich funkci nadstavitelnych ze zakladniho menu databaze.
- Hudbary pro Enemies, zatim mam jen HP.
- Jednoduse nadstavitelni Enemy skrze commenty.
- Planuju pridat i deleni na skupiny, tedy enemy muzou bojovat i mezi sebou, treba vlci napadnou medveda a podobne...
- Dynamicka promena hostile na enemy a naopak, teda enemy se muze stat enemim az po rozhovoru atd...

======ABS JE JEN ROZDELANE!=======
+ sem chtel udelat i vlastni CMS, s zamerenim na hl. hrdinu, ale s moznosti developera prepnout na mod vic postav a to s neomezenym maximem (UPOZORNENI: Vic postav, vic lagu.) Take mnel byt soucasti i uplne jinej inventar hezky rozdelenej na jednotlivy policka jak sme zvykli z mnoha mmorpg a podobne. Skill system se muze klidne udelat na bazi D&D.

Hlavne mi napis jestli neco z toho chces, pripadne co a jak upravit. Pridavam ti i obrazek toho jak sem si predstavoval kompletni HUD ve hre.
Obrázek

A takhle sem ho spracoval (vlevo je videt i to jak muj AMS zobrazuje okna a jaky maly stverecek na to potrebuje).
Obrázek

A na zaver momentalni verze meho projektu, nechavam ji otevrenou, at se muzes podivat na jednotlive eventy (u veciny mecu pouzivam tvar utoku 90°pred hracem, tedy takove "V" kde hrac stoji v dolnim rohu a kouka nahoru)
http://205.196.121.56/0vawenhtrnxg/fbn55pt626s43x2/Only+a+game.rar

EDIT:
Napadlo mne jeste ze ti ukazu i font ktery sem si vytvoril tak, aby se mi jednoduse programoval, v podstate jakykoli pixelartovy font muze byt pouzit.
Obrázek
Tento font neni sice zadnej ultimatni ale je dobre citelnej a rozhodne neni rusivym elementem hrani.
Take sem zapomel spomenout ze muj AMS dokaze dany font zvecovat, zmensovat a mnenit farbu pomoci RGB rozhrani.

A kdybys mi rekl jak si predstavujes titulku mohl bych ti udelat neco takoveto, delal sem to kdysi pro svuj projekt TESky v RPG Makeru, ten kurzor mi i pomalu blikal.
Obrázek

Nasel sem projekt v kterym mam rozdelany HOTBAR a zobrazovani DMG a LVUPu.
Kdyz si projedes vsechny eventy v editoru zistis ktery ti dava tunu ruznejch veci. Po spusteni si je vem, nic se nezobrazi (to dela ten napravo od nej ze i zobrazi co ti da). Pak otevri inventar zmackni "A" (zatim jediny slot funkcni) a tim se ti dana vec na kterou si ukazoval equipla do hotbaru, po navratu z menu ji uvidis v hotbaru a uvidis i kolik ji mas, jeji pocet se automaticky updatuje kdyz si od toho typka vemes ty veci znovu, a taktez se updatuje po pouziti, pokud si tam das treba potion a nechas se od jinyho eventu co tam je zranit a pak jej pouzijes skutecne te i dohealuje a zmizne ti 1ks. Pokud do hotbaru equipujes nepouzitelnou vec, jako treba zalud kterej ti da tak po zmacknuti "A" na mape se ti nemine ani se nic nestane. Tohle by slo upravit treba ze ti to hnet v menu napise ze je nepouzitelny a nemuzes si ho tam equipnout nebo ti to na mape po pouziti udela naky negativni zvuk a muze to byt treba cernobili obrazek zobrazen. Vsechno de upravit jak jen chces.

http://205.196.123.37/6452rq7qe2lg/l4d01uwcsrkqvmt/kubo.exe

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: Arvelon

Příspěvek od Michalc » srpen 26, 2012, 11:32 am

Ty vole Kleno ty toho máš Obrázek... Docela koukám, s těma všema systémama by nějaká skutečně open-worldová RPG mohla bejt fakt zajímavá. Až se mi chce taky začít něco tvořit... No... Tady je důkaz, jak parádní věci se daj přes skripty udělat, no :D ...
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 794
Registrován: únor 14, 2010, 10:07 pm
Bydliště: Slaný. To je kousek od Prahy.

Re: Arvelon

Příspěvek od legition » září 24, 2012, 8:53 pm

Strašně rád sleduju jak se programovací schopnosti kleny zlepšují, a však začínám se bát že mě předžene. Proto se tajnýma projektama udržuju v kondici, takže kdyby jsi něco klenáči nevěděl, zeptej se ;) Již jsem tu zase pro vás
Obrázek


Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Arvelon

Příspěvek od JKlena » září 25, 2012, 6:07 am

mým hlavním problémem je, že inventář se tak uplne nezavře jak bych chtěl, zůstanou mi dočasně vidět čísla (počty) jednotlivých předmětů + poslední předmět v inv. On mi sice ten inventář zajede spátky za obraz, ale než zmiznou ty čísla a tak to trvá hezkou chvíli a to mi vadí. Pošlu ti to přes PM.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 794
Registrován: únor 14, 2010, 10:07 pm
Bydliště: Slaný. To je kousek od Prahy.

Re: Arvelon

Příspěvek od legition » září 26, 2012, 10:46 am

Jo a há, jj kouknu ti na to. Dej mi den
EDIT: Tak více, musím naistalovat RPG makery :D:D reinstalace systému no :D
Obrázek


Obrázek


Zpět na Incubátor pro rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků