The Last Enyr - našel by se rm2k3 maper? Co umí i editovat

Pokud je váš projekt teprve v plenkách a potřebuje doladit, ale přesto nás s ním už chcete seznámit, toto je místo pro vás.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 692
Registrován: červen 6, 2007, 7:26 pm
Bydliště: Liberecký kraj

The Last Enyr - našel by se rm2k3 maper? Co umí i editovat

Příspěvek od Rebel » srpen 9, 2013, 7:02 pm

Hledám někoho, kdo umí dobře tvořit mapsety v RM03 pro projekt The Last Enyr, a chtěl se na něm podílet - obnovit tak projekt.
Není v mých silách, abych tvořil něco tak velkého jako je TLE naprosto sám.

Požadavky na tvorbu mapsetů:

- Mapsety musí být sestaveny logicky. (tz. např. kytka na skále je blbost)
- Jeden na druhý musí navazovat. (viz obrázek)
- Chipset musí zapadnout do TLE světa (konzultace), tvorba map bude podle předlohy
- Schopnosti jako hledání vhodných chipsetů (všude možně), příp. custom editace chipsetu samotného jsou vítány.
- Ochotu a čas. Kdo ho nemá, nebo kdo nemá trpělivost a nevydrží, tak nemám zájem o 1/2 rozdělané práce.
- Spolupráce na projektu by mohla trvat několik měsíců*

Co na oplátku:

- Jméno v kreditech

Kdo by měl zájem, ať se ozve.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
((random(1)*2)-1)*(rrandom(1,x)) ;
((random(1)*2)-1) will give you -1 or 1
(rrandom(1,x))

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 794
Registrován: únor 14, 2010, 10:07 pm
Bydliště: Slaný. To je kousek od Prahy.

Re: The Last Enyr - našel by se rm2k3 maper? Co umí i editov

Příspěvek od legition » srpen 10, 2013, 4:58 pm

Je rozdílné mapování v XP/VX(popř. Ace)? Tyto verze mají stejné mapování

Pokud ani ne, rychle se v 2k zorientuju,

jinými slovy měl bych zájem, jen si musím projet 2k. Jestli chceš screeny mých posledních map (co dělám třeba do SAO) tak řekni, pošlu přes PM.
Obrázek


Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: The Last Enyr - našel by se rm2k3 maper? Co umí i editov

Příspěvek od JKlena » srpen 10, 2013, 5:01 pm

nemúžu si pomoct a i když nemám čas ti pomoct musim se už na to zeptat, vždy mně okouzlovala grafika 2k a 2k3 ale neni tak uplne kompatibilní s XP (je menší co se tile týče) a ve 2k a 2k3 nejsou scripty, nevíte o nejaké možné "kombinaci"? Jako něco jako XP verze s grafikou 2k/2k3.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 692
Registrován: červen 6, 2007, 7:26 pm
Bydliště: Liberecký kraj

Re: The Last Enyr - našel by se rm2k3 maper? Co umí i editov

Příspěvek od Rebel » srpen 10, 2013, 6:41 pm

JKlena píše:nemúžu si pomoct a i když nemám čas ti pomoct musim se už na to zeptat, vždy mně okouzlovala grafika 2k a 2k3 ale neni tak uplne kompatibilní s XP (je menší co se tile týče) a ve 2k a 2k3 nejsou scripty, nevíte o nejaké možné "kombinaci"? Jako něco jako XP verze s grafikou 2k/2k3.

To nevím, ale určitě bude možná nějaká úprava chipsetu ?? Musel bys grafiku dodělat do tilesetu, aby ti seděla, zřejmě. Nevím, nikdy jsem s XP/VX nedělal.

VX s rm03 gfx http://www.youtube.com/watch?v=dnhVJD3ajb0

legition píše:Je rozdílné mapování v XP/VX(popř. Ace)? Tyto verze mají stejné mapování
Pokud ani ne, rychle se v 2k zorientuju,
jinými slovy měl bych zájem, jen si musím projet 2k. Jestli chceš screeny mých posledních map (co dělám třeba do SAO) tak řekni, pošlu přes PM.


Myslím, že to bude podobné. Jestli chceš pomoct na TLE před SAO, pomoc samozřejmě uvítám. TLE je rozpracovanej od r 2011 - Screeny pošli.
Počítej, že kdybys pomáhal na TLE, tak by šlo SAO asi stranou. Protože obojí nepůjde dohromady - moc práce. (podle mě bys neměl čas na obojí).

V čem by pomoc spočívala? Napadly mě dvě věci a víc se mi snad zamlouvá i ta druhá.

1) že bys dělal mapsety dopředu podle plánku (kterej bych zaslal), danym chipsetem, tak aby vzhledem připomínali dosavadní mapy ve hře.
Já bych mohl místo toho tvořit děj a implentovat na tyhle mapy monstra. A práce by se mi tak strašně ulehčila.

2) Nebo ještě jiná pomoc by šla a možná by to bylo pro tebe i zajímavější, než dělat mapy podle mojí předlohy, mohl bys dělat side lokace, které mám už implentované na mapě, ale nemám na ně čas, protože dělám příběhové. U těhlech side lokací, bych ti poslal šablonku třeba jen dvou map, abys mohl z něčeho vycházet. Já bych mezitím vytvářel příběhové lokace, ve kterých se odehrává hl. příběh.

Pak už bych ti nechal absolutně volnou ruku, mohl bys celou oblast rozvrhnout a vytvořit podle sebe (opuštěná vlčí jeskyně, starý chrám, stoky apod. bude jich hodně), jsou to hlavně pokladové lokace nebo lokace pro side questy, kde se dají najít lepší věci. Jen bysme se domluvili kolik map to tak bude mít. Ty bys mohl celou lokaci rozvrhnout včetně pastí a hádanek nebo cokoliv by tě napadlo (ty bych implentoval podle nějakýho tvýho náčrtku, apod. - viz. domluva)

Samozřejmě by taková spolupráce vyžadovala čas a trpělivost a mohla by trvat několik měsíců. TLE je současně hotovej tak z 40-50% (jsem změnil děj na klasický klišé, považuju příběh za nejslabší z mých her, ale systémově nejlepší).


*tenhle les strašně připomíná Forbidden Sagu. Chipsety už jsou tak okoukaný... Každopádně v TLE mám strašně moc editů. Takže to na tu bídu není zas tak hrozný a mnoho map bude kompletně nových. Nedělám zas tak velký úpravy, většinou jen změním odstíny trávy a zaměním pár věcí na chipu, aby každá zóna vypadala trošku jinak. Jinak to všechno vychází tak z 5-10ti chipsetů, který se mi točej celou hrou v několika různejch variací/odstínech.
((random(1)*2)-1)*(rrandom(1,x)) ;
((random(1)*2)-1) will give you -1 or 1
(rrandom(1,x))

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: The Last Enyr - našel by se rm2k3 maper? Co umí i editov

Příspěvek od JKlena » srpen 10, 2013, 10:24 pm

Dekuju moc, ty tilesety sedi i na XP jen si je nahážu na jednu paletu :) Díky moc si mi pomohl a potešil mne. BTW, to video je boží nechápu že neco takového dokážeš v RM2k3, v tom bych to asi fakt nedal.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 104
Registrován: prosinec 16, 2010, 6:10 pm

Re: The Last Enyr - našel by se rm2k3 maper? Co umí i editov

Příspěvek od filozof » srpen 10, 2013, 11:02 pm

mapování neumím, ale možná by se ti mohlo hodit tohle: http://forum.rpg2heaven.cz/viewtopic.php?f=18&t=1338

pokud sis to samozřejmě nestáhl už předtím. :)
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 692
Registrován: červen 6, 2007, 7:26 pm
Bydliště: Liberecký kraj

Re: The Last Enyr - našel by se rm2k3 maper? Co umí i editov

Příspěvek od Rebel » srpen 11, 2013, 12:29 pm

Asi prozatím zamykám. Legition se nabídl, ale pořád potřebuju pomoc s projektem. V případě zájmu mě PM.
((random(1)*2)-1)*(rrandom(1,x)) ;
((random(1)*2)-1) will give you -1 or 1
(rrandom(1,x))


Zpět na Incubátor pro rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků