co vsechno RPG Maker umi?

Pokud je váš projekt teprve v plenkách a potřebuje doladit, ale přesto nás s ním už chcete seznámit, toto je místo pro vás.

Moderátor: Moderátoři

 
Příspěvky: 26
Registrován: únor 21, 2016, 12:16 pm

co vsechno RPG Maker umi?

Příspěvek od Watashi » únor 21, 2016, 12:26 pm

zdravim, chci vytvorit hru v RPG makeru, protoze neumim programovat, tak aspon takhle...
zatim jsem RPG Maker jeste nezkousel, ale fakt moc bych chtel vytvorit dobry RPG. mam SPOUSTU napadu, jak na pribeh, tak na lokace tak i na RPG system, ale zajimalo by me predem co vsechno RPG Maker umi
mam tedy nekolik otazek:

1) muzu v RPG makeru vytvorit svet podle tyhle mapy: http://m.ulozto.cz/xewSk9b5/neril-odkry ... -sveta-pdf
??????????????

2) muzu si v RPG makeru vytvorit vlastni RPG system? tedy vlastni system vlastnosti, pocet zkusenosti za level, vlastni dovednosti atd.?

3) muzu si do hry dat vlastni hudbu?

 
Příspěvky: 26
Registrován: únor 21, 2016, 12:16 pm

Re: co vsechno RPG Maker umi?

Příspěvek od Watashi » únor 21, 2016, 7:45 pm

mam jeste nejake dodatecne otazky:

- muzu si v RPGM vytvorit vlastni povolani?

- Muzu si v RPGM vytvorit vlastni kouzla?

- muzu si v RPGM vytvorit vlastni bestiar?

za odpovedi bych byl moc vdecnej

 
Příspěvky: 157
Registrován: září 21, 2007, 10:33 pm
Bydliště: Práce

Re: co vsechno RPG Maker umi?

Příspěvek od remind » únor 22, 2016, 9:29 pm

Vse co potrebujes je mozne, ale je to strasne moc pracne, najdi si tu hry bud broken hearts nebo forbidden saga, pro tebe na inspiraci asi to nejlepsi , ale ze zacatku doporucuju udelat prvne hru s prednastavenyma systemama na rozjezd a seznameni s programem

 
Příspěvky: 26
Registrován: únor 21, 2016, 12:16 pm

Re: co vsechno RPG Maker umi?

Příspěvek od Watashi » únor 25, 2016, 1:08 pm

super, dik za odpoved
mam v planu udelat jednodussi hru na rozjezd s prednastavenyma vecma a pak udelat co nejvic svoji hru, tj vlastni rpg system, vlastni bestiar, vlastni kouzla atd.
zatim pisu pribeh prvni hry, rpm jsem jeste ani nezapnul :) to az bude hotovej pribeh
a taky se pokousim do hry vytvorit nejakou hudbu

 
Příspěvky: 157
Registrován: září 21, 2007, 10:33 pm
Bydliště: Práce

Re: co vsechno RPG Maker umi?

Příspěvek od remind » únor 26, 2016, 1:03 am

Kdyžtak tady občas něco piš a davej screeny , mozna vzkrisis ve me tvurciho ducha abych jsem se vratil k tvorbe :)

 
Příspěvky: 26
Registrován: únor 21, 2016, 12:16 pm

Re: co vsechno RPG Maker umi?

Příspěvek od Watashi » únor 26, 2016, 7:03 am

ok, budu : )

neco ke hram:

- obe se budou odehravat ve stejnem kralovstvi - Neril
- druha hra bude navazovat na udalosti z prvni hry
- druha hra bude mit otevrenej svet a bude se hrat za ctyri postavy
- v prvni hre bude hrac hrat pouze za jednu postavu, ktera je zakonne zla. jeji jmeno je Feros
- Feros umi cernou magii (coz musi skryvat pred lidma, aby ho neukamenovali)
- kdyz byl Feros mladsi, tak vypalil klaster kde vyrustal, protoze to tam nesnasel
- hra bude zacinat ve vesnici Zapadni Predhuri, kterou Feros vyvrazdi, oloupi a vypali
- po Ferosovi jdou muzi zahaleni do bilych kapi
- v prvni hre se hrac podiva i do astralnich plani a do pekla

jinak uz mam docela velkej kus pribehu. rekl bych ze jsem s psanim pribehu tak v polovine, mozna ve druhy tretine
nechci o nem moc psat, protoze bych musel vyzradit nejaky veci ktery nechci vyzradit

tady je aktualizovana, nova mapa Nerilu - po udalostech z prvni hry
bohuzel po ulozeni mapy jako pdf. se mi trochu zmrvil popisy, takze treba nazev hlavniho mesta Galahadova Vez je castecne "ukryt" pod tekouci rekou. musite hodne zazoomovat abyste ty popisy lip precetli
http://m.ulozto.net/xydE46NM/neril-odkryta-mapa-2-pdf

v prvni hre v Nerilu jeste neexistuji ty nebezpecny (cervene oznaceny) lokace - treba Pustina Obeti nebo Krvava Divocina, ty nebezpecny lokace se v Nerilu objevi az po udalostech z jednicky, ale to uz jsem prozradil fakt moc
ve druhy hre bych chtel abych tam vytvoril svet presne podle tyhle mapy

je to odkryta mapa z druhe hry, ale v prvni budou nektere veci jinak, treba mesto duchu jeste nebude mesto duchu, to az v druhe hre, nebo krater v obetni pustine - v prvni hre tam bude misto krateru mesto

reminde - co rikas na tu mapu? pripadaj ti nazvy lokaci a mest zajimav?
chci napsat historii ke kazdy z lokaci - nektere lokace uz historii maj, treba pustina obeti, hvozd padlych elfu nebo temny kruh a vecne svetlo, ale jeste zbva hodne co napsat
jestli sis stah tu prvni mapu co jsem postoval v prvnim postu, tak stejne - jetli ches - si stahni tu kterou jsem dal do tohohle prispevku - je upravena, nektery veci tam jsou jinak

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 692
Registrován: červen 6, 2007, 7:26 pm
Bydliště: Liberecký kraj

Re: co vsechno RPG Maker umi?

Příspěvek od Rebel » únor 27, 2016, 9:17 am

RPG maker je výborný nástroj pro neprogramátory v jakémkoliv věku. Umí vše co základní funkce dovolí (novější verze mají vlastní skripta, obdoba programování). Nezkušenému člověku osvojí funkce základního kodování a poskytne poměrně "dobrý "všeobecný náhled na kodování samotné. Programátor se z něj nestane, ale nebude mít pak problém přejít na některý složitější dev tool, případné učení se prog. jazyku by bylo pak o něco snadnější.. I když MV ted podporuje i javu, takže by se tam dalo začít i přímo programovat.
((random(1)*2)-1)*(rrandom(1,x)) ;
((random(1)*2)-1) will give you -1 or 1
(rrandom(1,x))

 
Příspěvky: 26
Registrován: únor 21, 2016, 12:16 pm

Re: co vsechno RPG Maker umi?

Příspěvek od Watashi » únor 27, 2016, 10:58 am

Uz jsem skoro dokoncil psani pribehu

jeste nejake info k prvni hre:

- hlavni postava je zla a z poloviny neni clovek
- hra bude docela dlouha - odhadem tak aspon 10 hodin
- myslim si, ze jsem nenapsal spatnej pribeh. sam jsem si kladl otazky a odpovidal jsem si na ne u piva a nakonec se mi docela libi. momentalne ho dodelavam a hledam v tom pribehu diry
- zatim vim, ze tam bude urcite 14 lokaci (namatkou: astralni plane, mesto Centrum uprostred kralovstvi, magicky labyrint), ale ve vysledku jich tam jeste aspon pet - deset pridam
- hra bude mit dva mozne konce
- ve hre bude arena, kde muze hrac bojovat a vydelat si tam penize
- snazim se aby mel postavy charakter a nejaky pozadi jejich zivota

 
Příspěvky: 26
Registrován: únor 21, 2016, 12:16 pm

Re: co vsechno RPG Maker umi?

Příspěvek od Watashi » únor 29, 2016, 11:04 am

Vcera jsem poprve otevrel RPM VXA a koukal jsem na nejake tutorialy
Nevim jestli pujde udelat nektere veci, ktere ve hre chci
A dnes jsem dopsal pribeh. ted zbyva jeste dopsat questy
tady jsou lokace, ktere budou ve hre:

- Vychodni Predhuri (vesnice)
- Centrum (mesto)
- lesy okolo Centra
- jeskyne banditu
- Hrad Rodu Atreidu
- Severo-Zapadni Neril
- jeskyne v severo-zapadnim Nerilu
- Mesto Polo-Demonu
- astralni plane
- Malebny Zleb (vesnice)
- Severni Hvezda (mesto)
- Perlove Mesto
- Hostinec U Cesty
- velky Prusmyk
- peklo
- magicky labyrint
- uvnitr hory krale demonu

 
Příspěvky: 26
Registrován: únor 21, 2016, 12:16 pm

Re: co vsechno RPG Maker umi?

Příspěvek od Watashi » březen 9, 2016, 1:54 pm

Mam mozna trochu blbou otazku. Jak udelat aby si mohla hratelna postava equipnout zbran a zbroj? Mne to nejak nefunguje a neprisel jsem na to jak to udelat. Dal jsem tam, ze na zacatku hlavni postava dostane od jednoho muze knife, ale nejde to equipnout. kdyz prejdu na tabulku equip tak to tam neni a z tabulky weapons to equipnout nejde. a to stejny plati i u zbroje. Nevi nekdo prosim cim to muze bejt?

a dalsi otazka se tyka switchu. Je jich tam maximalne dvacet. nevi nekdo pekne prosim jak pridat dalsi potencialni switche?

 
Příspěvky: 26
Registrován: únor 21, 2016, 12:16 pm

Re: co vsechno RPG Maker umi?

Příspěvek od Watashi » březen 9, 2016, 7:04 pm

Tak jsem prisel na to jak udelat obe dve veci.

Ted uz mam prakticky dokoncenou svou prvni hru, jen mi jeste chybi udelat outro a ending credits, zmenit hudbu v souboji s hlavnim bossem a pak tu hru nejak ulozit aby si ji mohli zahrat ostatni. takze tady jsou otazky:

- Jak udelat outro + ending credits?
- jak zmenit battle background music u souboje s hlavnim bossem?
- jak to cel ulozit aby to mohli lidi hrat?

Budu moc vdecnej za pomoc. Dik. :wink:

 
Příspěvky: 26
Registrován: únor 21, 2016, 12:16 pm

Re: co vsechno RPG Maker umi?

Příspěvek od Watashi » březen 10, 2016, 5:28 pm

ok, uz jsem prisel na to jak to ulozit. pokus-hra je hotova. ted se pustit do dalsi hry. trochu me desi animace, nevim jestli tam pujde udelat, ze postava magicky podpali vesnici, ale snad jo

edit: ale na to jak zmenit hudbu u bossu jsem neprisel, vzdycky kdyz dam v event page u bosse zmenu hudby tak mi potom ta hudba hraje i u normalnich souboju.

jo a nevite nekdo jak zmenit hlavni charakter bez toho abych musel prepisovat charakter cislo 1?

edit 2: no, ale je to blba otazka. vlastne na tom vubec nesejde

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 529
Registrován: květen 21, 2012, 7:28 pm
Bydliště: Ústecký kraj

Re: co vsechno RPG Maker umi?

Příspěvek od feryk » březen 24, 2016, 10:23 pm

Nezapomínej taky občas ukázat nějaký screen.
Jinak co myslíš tim změnit charakter? Samozřejmě že hrdinovi můžeš změnit třídu, můžeš změnit jeho obrázek, můžeš změnit vedoucího nebo i nabírat a ubírat nové hrdiny. ;)
Aktuální projekty v RM VXA:
: Bludný holanďan ... 100 % hotovo : http://uloz.to/xptFokkX/bludny-holandan-v1-03-exe
: TOW I: Escape from The Chaos ... 25 % hotovo

Více na https://www.feryk.cz
Fb: https://www.facebook.com/feryk.cz
Telegram: https://t.me/+ZsRVWyY3w-1mYjVk


Zpět na Incubátor pro rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků