[C# XNA] Seeker of Truth (pracovní název)

Váš rozpracovaný projekt v Clickteam Fusion, Constructu, Unity a ve všem ostatním.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

[C# XNA] Seeker of Truth (pracovní název)

Příspěvek od JKlena » duben 19, 2014, 12:02 am

Tak po dlouhý době zase officiálne.
Rozhodl sem se vytvořit old-school RPG úplne od piky. Všechno to začalo řádky:
Kód: Vybrat vše
using System;

namespace Seeker_of_Truth
{
#if WINDOWS
    static class Program
    {
        /// <summary>
        /// The main entry point for the application.
        /// </summary>
        static void Main(string[] args)
        {
            using (Game1 game = new Game1())
            {
                game.Run();
            }
        }
    }
#endif
}

A pomalu se z toho stává reálny engine pro mojí hru. Můžu si stavět a ničit tak trochu jako v MC (po blocích) + mám "Objekty" které nejsou vázané na mřížku takže můžou být naprosto kdekoliv chci (viď obr. níž). Co se objektú týče tak plánuju do nich dát všechno od trsu trávy přes stromy až po věci jako třeba kovadlina.
Pro zobrazení celého obrázka si ho přetáhni do "New Tabu".

Obrázek


Co se samotné hry týče:
Mám v mysli příběh už nějakej ten pátek ale tentokrát jinak než kdy předtim.
Inspiroval sem se GoT.
NE NE NE NE! Vím co Vás napadá, ale NE! Nehodlám kopírovat ani jedinou část příběhu GoT. Vůbec, i když sem četl i knihy. Moje inspirace spočívá v "stylu" příběhu.
  Plný smrtí hl. hrdiny / hrdinů.
  Možná kratší příběhy, ale jen takové které dávají smysl a sou plné tajemství, smrti a naprosté nevedomosti hráče.
  Minimum až žádná magie, aspoň pro začátek ;)
  Ultimátní nepřítel o kterém nikto neví / nechce vedět.
  Spousta malých středověkých zápletek.
  A samozřejmně samotná "hra o trůny". (Jak všichni víme v středověku šlo především o ůzemí a moc.)
O samotném příběhu zatim mluvit nebudu protože zatím mám v mysli jen útržky, i když spoustu.
Něco jako:
Neznámý pirát je po velké bouři vyplaven na pobřeží zamrzlé krajiny. Po tom co se probudí uprostřed sněhové vánice a uvědomí si co se stalo rozhodne se prohledat blízké okolí a najít cokoliv co tam moře vyplavilo spolu s ním. *hráč může i nemusí proskoumat trosky ale budou tam užitečné věci jako "křesadlo"* Nemá jinou možnost a tak se vydá do vnitrozemí. Chodí dlouhé hodiny mezi stromy když si začne uvědomovat že to dlouho nevydrží a zmrzne a tak se rozhodne...*a tu je to zase na hráči, pokud má křesadlo může pozbírat nějaký dřevo a založit si oheň, a nebo skusit najít jeskyni, v který může zase najít něco extrémne zajimavýho a tajemnýho, a nebo oboje a založit si oheň v jeskyni* A tak po několika dnech, nalezení vesnice, plnení malých vedlejších Q a zisťování kde je a jak se dostat spátky vydá se na cestu k teplejším oblastem. Ale cesta vede jedině přes moře a nebo "Mlžné Hory". *tu mam toho vymyslenýho hodne ale to psát nebudu ;)* Nemá loď ani peníze na loď takže se musí vydat přes mlžné hory, kde ho napadne uprostřed sněhové vánice "humanoid" *nehodlám specifikovat ;)* zahalený v mlze a neuvidí nic jen lidské obrysi. Tato osoba na hráče zaútočí a začne se něco jako "mini boss battle". Pokud hráč zvítězí a porazí ho tak zistí kto nebo co to je. Může pokračovat ale nakonec se stejně jen stratí ve vánici a umrzne. Pokud boj s "tajemnou postavou" prohraje tak zahyne a končí bez toho aby zistil víc.
Tu skončí příběh této osoby a začne další.

Celá hra bude extrémne ovplyvnitelná různymi činy hráče, které né nutne povedou k úplné změne závěru ale rozhodnou o obtížnosti závěru a spoustě různých věcí jako i osudu různých postav.
Hra bude PERMA DEATH. To znamená, zahyneš, hra se uloží a jdeš hrát další část příběhu.
Kdyby si hrál třeba poslíčka co má doručit vzkaz na půlcestě tě zabijou vlci tak ho nikdy nedoručíš a celý příběh se změní.

Co se týče bojového systému chystám něco jako:
Postava má na výběr z několika útoků ( sek na pravý rameno, sek do noh, piruleta, paráda, krytí hlavy, výpad)
Hráč si vybere 8 (možná 10 ješte sem se nerozhodl) těchto skillů do hotbaru který bude dělaný jako v "Magicke". (tj. tlačítka QWER, ASDF a možná až QWERT, ASDFG (10 skillová možnost))
A jejich kombinovaním by dělal různá komba. Později ve hře může přibudnout i magie jako fireball nebo tak něco.
Tyto skilly by ale nemohl spammovat, hra bude HARDCORe jak se na oldschoolovku sluší a patří takže hráč bude muset počkat až stlačenej skill skončí (tu bude malý bar který se bude zmenšovat jak se skill bude blížit ke konci) pro hardcore hráče přidám možnost tento bar skrýt. a pak bude mít hráč 2sek. na stlačení dalšího aby začal combo. Po 3 combách bude mít už jen 1 sek na stlačení. Po dalších 5 (8 celkově) bude mít jen 700ms. A po dalších 10 (18 celkově) už jen 500ms (půl sekundy).
Tenhle systém nebude přidán pro srandu, pokud hráč nebude combit neudělá dostatečnej dmg ani za sto let.

+ pohyb bude udělaný tak že když hráč drží LTM de směrem ke kurzoru, když drží PTM de směrem od něj (vhodný třeba pro střelbu z luku ale o hodne pomalejší než chůze dopředu)

Movement concept:


MAIN MENU BACKGROUND
MAIN THEME

To je všechno co mám zatím vymyšleno. Děkuju za pozornost :)

UPDATE:
Mám konečne solidní GUI:
Health/Mana bar
Obrázek
Inventár
Obrázek
Quest log
Obrázek
Spelly/Skilly
Obrázek


the LORE BOOKS (můžou obsahovat spoilery)
Jen připomínka. Nejde o celé loor books, spíš jen o jejich úryvky.

Kód: Vybrat vše
   //========================================================//
  //      *   Kniha první:  Khan'Edan                       //
 //========================================================//
   Autor: Neznámý

   Nejsterší známá rasa tohoto světa. Je o nich známo jen málo. Mnoho smrtelníků se s nimi nestřetlo. Dokonce se najdou takový, který jejich existenci nadobro popírají. Za posledních 100 let nebyl pozorován ani jedinej Edan. Neni známo jestli se převtělili do svých zvířecích podob a Zůstali tak skrytý a vyčkávají, nikto netuší co se s nimi stalo.

   Těch pár smrtelníků jež mněli tu smůlu se s nimi zaplést se dozvědelo párinformací z jejich dějin. A já je pro Vás zesbíral, od dobrodruhů z celého světa.Na to jak sou Edanové staří zdá se že svojí pamět vůbec nestrácí. Vipoveděli hnetnekolik zajímavých příběhů.

   První z nich odpoveděl částečne na otázku původu Khan'Edanů. Jeden z dobrodruhů žijící na sever od velké Prašné rokle se střetl s jedním Edanem s nímž nějakou dobu cestoval se dozveděl že původ jména Khan'Edan je vlastne Rhivského původu. Aspoň částečne. Edan je z jejich původního jazyka a znamená "Ten jež nese ledovou kryhu", zatímco Khan je z Rhivštiny a znamená "Bezbožný". Toto slovo převzali z Rhivštiny protože v jejich původní společnosti nebylo místo pro bezbožnost. Ovšem obřadem Khan, také známým jako První velké zhromáždění světů, se Edanové vzdali svých bohů aby se mohli stát nesmrtelnými a tak pokračovat ve své věčné válce s Rhivy.

   Další příběh vypráví o tom jak jedinej Khan'Edan srazil na kolena jednoho z Imath, samotného Syna Noci. Jejich ledové čepele byli při Prvním shromáždení očarovány. A jejich moc je nepopiratelná. Ale jestli by dokázali porazit Syna Noci? Kdo vi? Je to možné, jejich moc je skutečne ohromující. Podle nekterých méně pravdepodobných příběhů se prí umí dokonce skrýt smrtelnému oku.

..........

Kód: Vybrat vše
   //=============================================================//
  //      *   Kniha druhá:  Světská kniha původu světa a magie   //
 //=============================================================//
   Autor: štít Slaze

   Náš svět je propleten chodbami, od těch přinášejících sílu uzdravení jako Vysoká Lauritz až po ty přinášející kompletní destrukci jako Deven. Existují však i dnes už méně známe chodby, zvané starší chodby, nebo i zapomenuté chodby. I když každý zručnejší mág je s jejich existencí seznámen. Dnes tyto chodby dokážou otevřít jen některé přeživší starší rasy jako Khan'Edan nebo Imath. Všechny tyto starší rasy mají své bohy sedící na trůnech těchto chodeb. Tyto chodby nejsou světy jako takové. Nejsou jako bežné chodby. Kupříkladu chodba Imath zvaná Temná chodba, ve starším jazyce Steen Knox je chodbou čisté temnoty. Je černejší než nejhlubší důl světa. Neni tam nic jen tma. A někde v té tmě sedí bůh Temné chodby a sesíla stíny na Zemi. Sou tu i jiné zapomenuté chodby, některé i neosídlené, bez bohů, bez uctívačů... Podle nekterých by se celkový počet chodeb mohl blížit až stovce nebo dvoum.

   Teď bližší k problematice vzniku tohoto komplikovaného propletence chodeb. Mnoho mágů si při studiu chodeb všimly opakujícího se vzoru který směrem k minulosti sílý. Předpokládá se že všechny chodby pocházejí z jednoho zdroje, z jednoho místa v minulosti. Jediná chodba která v sobě má všechny aspekty jiných chodeb je Zapovězená chodba chaosu, Caiside Knox. Je známo že této chodbě vládl bůh Lino. Jejo oltáře zůstaly zapomenuté, je jen málo fanatiků ochotných svěřit své životy této chodbě. Starší národy nás učí, že z chaosu nevzejde moc, jen pád. Příkladem je pád První velké říše Khan'Edan, jež vládli touto chaotickou mocí. Dobyli celý svět, zvrhli boha z nebes, stáhli ho na zem bůh je zato zničil a proklel. Zvířecí bůh Iudicae byl tímto pádem skrze chaotický vír svržen z nebes a roztrhán nakusy, ale ješte než dopadl na zem proklel Khan'Edany nesmrtelností. Khan'Edanové toho dne oslavovali svůj velký úspěch a zisk nesmrtelnosti. Tenkrát ješte netušili jak je nesmrtelnost skličující. Ale dost o tom. Podstatou je že tato chotická síla je nakonec samotné roztrhala na kusy a těch pár co ješte chdí po tomhle světe už jen doufá ve smrt. Z těchto důvodů se považuje Zapovězená chodba chaosu za nejmocnejší a nejnebezpečnejší chodbu ze všech. Je tedy pravděpodobné že Lino je nejstarší bůh který vytvořil chaos. Z něho pak vzešly další chodby, z nich další a další až k těm dnešním.

   Co je teda vlastne náš svět? Sme jen další chodba? Sme snad jakýmsi "boxem" který udržuje všechny chodby pohromadě? Kto vytvořil náš svět? Byl to Lino? Byl to někto z pozdejších bohů? Jedno mohu říct s určitostí. Náš svět je chaotický. Ve všech jeho aspektech je tento svět plný chaosu a nepravděpodobností. Tak kde vlastně tkví pravda? To netuším. Dozvíme se to vůbec někdy? Kto ví, možná bychom se mněli zeptat bohů. A možná by sme se mněli nejdřív zeptat sami sebe, chceme to opravdu vedět?

............
Naposledy upravil JKlena dne červenec 4, 2014, 5:51 pm, celkově upraveno 9

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 692
Registrován: červen 6, 2007, 7:26 pm
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Seeker of Truth (pracovní název)

Příspěvek od Rebel » duben 19, 2014, 12:09 am

Bomba ! Přece jen se vyplatilo rozšířit sekci.
Držim palce, ať u toho vydržíš. Zkušenosti jsou k nezaplacení.

Předpokládám, že jsi v takové fázi jako já s pixeloherákem. Tak či tak nás informuj.
((random(1)*2)-1)*(rrandom(1,x)) ;
((random(1)*2)-1) will give you -1 or 1
(rrandom(1,x))

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 528
Registrován: květen 21, 2012, 7:28 pm
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Seeker of Truth (pracovní název)

Příspěvek od feryk » duben 19, 2014, 12:10 am

Kdyby si hrál třeba poslíčka co má doručit vzkaz na půlcestě tě zabijou vlci tak ho nikdy nedoručíš a celý příběh se změní.


Tohle zní dobře, zaručí to variabilitu. Jsem na to zvědavý, to bude ve 3D ?
Aktuální projekty v RM VXA:
: Bludný holanďan ... 100 % hotovo : http://uloz.to/xptFokkX/bludny-holandan-v1-03-exe
: TOW I: Escape from The Chaos ... 25 % hotovo

Více na https://www.feryk.cz
Fb: https://www.facebook.com/feryk.cz

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Seeker of Truth (pracovní název)

Příspěvek od JKlena » duben 19, 2014, 12:14 am

Bude to ISOMETRICKÉ.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 528
Registrován: květen 21, 2012, 7:28 pm
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Seeker of Truth (pracovní název)

Příspěvek od feryk » duben 19, 2014, 12:32 am

Tak pokud to bude něco ve stylu starých baldurů nebo falloutů, tak to by bylo supr. ;)
Aktuální projekty v RM VXA:
: Bludný holanďan ... 100 % hotovo : http://uloz.to/xptFokkX/bludny-holandan-v1-03-exe
: TOW I: Escape from The Chaos ... 25 % hotovo

Více na https://www.feryk.cz
Fb: https://www.facebook.com/feryk.cz

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Seeker of Truth (pracovní název)

Příspěvek od JKlena » duben 19, 2014, 12:41 am

Něco podobnýho ano ale uvažuju o jiném bojovém systému.
Něco jako:
Postava má na výběr z několika útoků ( sek na pravý rameno, sek do noh, piruleta, paráda, krytí hlavy, výpad)
Hráč si vybere 8 (možná 10 ješte sem se nerozhodl) těchto skillů do hotbaru který bude dělaný jako v "Magicke". (tj. tlačítka QWER, ASDF a možná až QWERT, ASDFG (10 skillová možnost))
A jejich kombinovaním by dělal různá komba. Později ve hře může přibudnout i magie jako fireball nebo tak něco.
Tyto skilly by ale nemohl spammovat, hra bude HARDCORe jak se na oldschoolovku sluší a patří takže hráč bude muset počkat až stlačenej skill skončí (tu bude malý bar který se bude zmenšovat jak se skill bude blížit ke konci) pro hardcore hráče přidám možnost tento bar skrýt. a pak bude mít hráč 2sek. na stlačení dalšího aby začal combo. Po 3 combách bude mít už jen 1 sek na stlačení. Po dalších 5 (8 celkově) bude mít jen 700ms. A po dalších 10 (18 celkově) už jen 500ms (půl sekundy).
Tenhle systém nebude přidán pro srandu, pokud hráč nebude combit neudělá dostatečnej dmg ani za sto let.

+ pohyb bude udělaný tak že když hráč drží LTM de směrem ke kurzoru, když drží PTM de směrem od něj (vhodný třeba pro střelbu z luku ale o hodne pomalejší než chůze dopředu)

Tohle sem mohl přidat i do hlavního článku co? :D Du to tam pastnout.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 528
Registrován: květen 21, 2012, 7:28 pm
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Seeker of Truth (pracovní název)

Příspěvek od feryk » duben 19, 2014, 12:54 am

Tak hlavně aby souboj netrval zas příliš dlouho, pokud by byl nějakej extra protivník. Jinak ten pohyb zní docela originálně, nevím jestli to někde bylo, že hráč šel směrem od kurzoru, teď si nevzpomínám. Bude asi nutné si na to zvyknout, ale pokud to nebude nějak omezovat postavu ve chvíli , kdy jde od kurzoru, tak by to mohlo bejt dobrý. Jsem si představil, jak postava pomalu couvá a přitom střílí šípy z luku, to by bylo suprový. ;)
Aktuální projekty v RM VXA:
: Bludný holanďan ... 100 % hotovo : http://uloz.to/xptFokkX/bludny-holandan-v1-03-exe
: TOW I: Escape from The Chaos ... 25 % hotovo

Více na https://www.feryk.cz
Fb: https://www.facebook.com/feryk.cz

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: Seeker of Truth (pracovní název)

Příspěvek od JKlena » duben 19, 2014, 2:44 am

Do hl.příspěvku sem přidal MAIN_THEME a MAIN_MENU_BACKGROUND které sem vybral.
Myslim že se to hodí vzhledem k příběhu, ješte to trochu zanimuju a tak a udělám to celkově takové živější ale to už chce samotnej program.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: [C# XNA] Seeker of Truth (pracovní název)

Příspěvek od JKlena » duben 23, 2014, 4:26 pm

UPDATE:
Na konci prvního postu najdete nový GUI.

Doufám, že se Vám líbí. Případné pripomínky hnet pište .)

Je možné že ješte budu upravovat Health / Mana bar, i když spíš to bude Health / Stamina bar. Nejsem ješte tak scela rozhodnutý jestli tam budu chtít dávat vůbec nějaký portréty, nebo jestli tam budu chtít mít i statusy (v zmyslu "otráven", "spomalen",...)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 881
Registrován: srpen 25, 2008, 9:01 pm

Re: [C# XNA] Seeker of Truth (pracovní název)

Příspěvek od Sorc » duben 23, 2014, 4:40 pm

Teda tady to zase ožívá :) Jen abych nezačal na něčem dělat zase já...
Rozhodně jsem na tohle moc zvědavý!

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 528
Registrován: květen 21, 2012, 7:28 pm
Bydliště: Ústecký kraj

Re: [C# XNA] Seeker of Truth (pracovní název)

Příspěvek od feryk » duben 23, 2014, 4:44 pm

Vypadá to perfektně ;) Nalevo nahoře bude ksichtík nebo mapa? :) Bral bych při hře mapu a při rozhovorech obličej. :) U toho inventáře možná jen zaoblit ostré hrany, jinak pohoda.
Aktuální projekty v RM VXA:
: Bludný holanďan ... 100 % hotovo : http://uloz.to/xptFokkX/bludny-holandan-v1-03-exe
: TOW I: Escape from The Chaos ... 25 % hotovo

Více na https://www.feryk.cz
Fb: https://www.facebook.com/feryk.cz

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: [C# XNA] Seeker of Truth (pracovní název)

Příspěvek od JKlena » duben 23, 2014, 6:38 pm

Mapa tam rozhodne nebude. Pokud, tak jen ve formě malého náčrtku dané oblasti, tak jak se to ve středověku i dělalo. a Už rozhodne nepočítejte s nečím jako šipkou co by ukazovala kde na mapě ste nebo kde sou úkoly. ROZHODNE NE. To pak neni RPG to je pak klikačka pro mentálne postižený. A portrét postavy jak sem řekl tam bude jen MOŽNÁ, to sem se ješte nerozhodl. Ale úpřimně mne tato volba moc neláká a Health bar (jako celek, ne jen ten bar) ješte asi totálne předělám.

EDIT:
Co se týče toho zaoblení myslel si to nejak takhle?
Obrázek

Btw, to asi stejne neni finální verze jak se poznám upravim to ješte na stokrát :D
Naposledy upravil JKlena dne duben 23, 2014, 6:58 pm, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 528
Registrován: květen 21, 2012, 7:28 pm
Bydliště: Ústecký kraj

Re: [C# XNA] Seeker of Truth (pracovní název)

Příspěvek od feryk » duben 23, 2014, 6:57 pm

jj, s tím souhlasím, žádné šipky a jiné "pomůcky" ;)

jj, tak nějak ty hrany zaoblit. ;) vypadá to už líp ;)
Aktuální projekty v RM VXA:
: Bludný holanďan ... 100 % hotovo : http://uloz.to/xptFokkX/bludny-holandan-v1-03-exe
: TOW I: Escape from The Chaos ... 25 % hotovo

Více na https://www.feryk.cz
Fb: https://www.facebook.com/feryk.cz

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: [C# XNA] Seeker of Truth (pracovní název)

Příspěvek od JKlena » duben 23, 2014, 7:27 pm

Tak sem trochu predelal i ten Health bar
Pro manu je to jasná volba ale neumim se rozhodnout pro správný odstín pro staminu:
Na pozadí
Obrázek
Mana bar
Obrázek
Pokud ti připadá zašedlý nebo divný, má v sobě spoustu úmyselne poloprůsvytných děr.

A teď pro tu staminu kterej?
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 881
Registrován: srpen 25, 2008, 9:01 pm

Re: [C# XNA] Seeker of Truth (pracovní název)

Příspěvek od Sorc » duben 23, 2014, 8:00 pm

Tak se staminou ti neporadím, všechny tři vypadají dobře.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 528
Registrován: květen 21, 2012, 7:28 pm
Bydliště: Ústecký kraj

Re: [C# XNA] Seeker of Truth (pracovní název)

Příspěvek od feryk » duben 23, 2014, 8:49 pm

Tak ta barva by asi měla být ve stejných odstínech jako je to ostatní, k té červené se podle mě nejvíc hodí ta prostřední barva.. ale nejvíc se mi líbí ta světlá varianta. :P
Aktuální projekty v RM VXA:
: Bludný holanďan ... 100 % hotovo : http://uloz.to/xptFokkX/bludny-holandan-v1-03-exe
: TOW I: Escape from The Chaos ... 25 % hotovo

Více na https://www.feryk.cz
Fb: https://www.facebook.com/feryk.cz

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: [C# XNA] Seeker of Truth (pracovní název)

Příspěvek od JKlena » duben 24, 2014, 1:30 pm

Sorci chtěl sem se tě zeptat, jestli by si chtěl spolupracovat na tomto projektu.
ANO, JÁ VÍM. Spolupracování nám tu na foru nikdy nefungovalo, ale nemyslím to v zmyslu, že by sme programovali víc lidí najednou nebo tak neco... to ne. Ale potřebuju hudbu kterou nikto nevlastní a z toho co sem u tebe viděl za tvorbu vím, že dokážeš udělat nádherný melodie. Proto tě chci požádat jestli by si byl ochotný mi touhle cestou pomoci. Rozhodne ne zadara, ale zaplatil bych ti jedine kdyby se nám to podařilo protlačit greenlightem a podle zárobku by si dostal svúj podíl. Neboj se žádnou almužnu, kdyby se to dobře prodávalo můžeš počítat 50€+ za jednu skladbu. Ale jen pokud to prodáme za dostatek peněz.
+ dávam ti možnost spolupracovat i obšírněji. Mohl by si mi pomoct domyslet příběh, svět a tak. Vzhledem k tomu, že dělám vyslovene engine mohl by si dělat i na tvoření map přímo. Nebude to složitejší než u RPG Makeru. Scriptování, a celou programovou část bych dělal já jinak by v tom mohl být zmatek jak už oba víme ale i do toho by si mohl mluvit. Veřím že by si mi byl velice nápomocný a tvoje epické skladby ani nemluvim.
Co ty na to?

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 881
Registrován: srpen 25, 2008, 9:01 pm

Re: [C# XNA] Seeker of Truth (pracovní název)

Příspěvek od Sorc » duben 24, 2014, 2:49 pm

Nevím, kolik toho zvládnu skládat aby to za něco stálo, ale moc rád se o to pokusím :) Rád pomůžu s věcmi jako příběh, ale mapy dělat nebudu, protože to je vždycky to nejhorší :D S tím, že bych z toho něco měl ani nepočítám, ale byl by to dobrý bonus, tak uvidíme jako to dopadne :) Určitě se neboj napsat si o nějakou skladbu když budeš potřebovat, nebo cokoli ohledně příběhu/světa/postav, ...

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: [C# XNA] Seeker of Truth (pracovní název)

Příspěvek od JKlena » duben 24, 2014, 4:13 pm

Výtečne :) Moc si mně potešil.
Vypíšu ti teda na co všechno budu potřebovat skladby, ale neboj se bude to skoro všechno co budu potřebovat na celý první díl. Takže času máš dost ale jednu věc bych chtěl přednostně a to melodii do úvodu. Něco co bude hrát v main menu, co bude epické, válečné a nádherné zároveň. Neco co ked hráč učuje naveky to pro neho bude skladba která bude prímo definovat túto hru. Musí byt ohromná, najlepší jakú si kedy zložil.
Pro príklad uvádzam jednu z mnoha melódii hraných v pánovy prstenu : https://www.mediafire.com/?5ixrrdlql24t1sq
Všimni si jak až do 31. vteřiny tam jde jen tichá nevýrazná melodie která prudce vystoupá v hlasitou skoro až agresivní melodii a pak nasleduje melodie epická a poklidná s jemnými náznaky drsnejší melodie, jakoby se blížilo nejaké nebezpečí. Tohle je efekt kterého bych chtěl dosáhnout. Ale tím nemyslim aby si kteroukoliv část melodie kopíroval. Pak ideálním ale ne vyžadovaným stavem je kdyby si na konci melodie nebo resp. za její prudkou gradací dosáhl melodie která je dostatečne dlouhá a různorodá ale přitom se dá cyklit donekonečna. Já vím že je to náročný a rozsáhlý úkol ale úvodní melodie proste musí být proste památná.

Pak druhotne kdykoliv budeš mít inspiraci a chuť potřebuju několik různých melodii pro každou z nasledovních scén.
¤ Procházka volnou krajinou, klidná pokojná jednoduchá, ideálne dostatečne dlouhá a cyklická, stím že začínat může jinak a opakovat se může pak jen část melodie, klidne.
¤ Bitva, malá jednoduchá 1 v12, max 2v2, nemusí být ani príliš agresivní melodie, ani příliš epická. Taková ta melodie co očekáváš když vstoupíš do boje třeba s divočákem.
¤ Válka, velká ohromujicí, pravdepodobne ve formě cutscény. Tu můžeme použít klidne melodie které zamítneme jako vhodné pro hlavní menu, nebo ani ne tak zamítneme ale tam může být jen jedna .)
¤ Les, tajemná pomalá melodie.
¤ Jeskyně, tajemná až agresivní melodie.
¤ Dungeon, několik různých typů: tajemná, velice agresivní pro final battle v dungeonu, pokud tam bude nějaký, pak taková epická a tajemná zároveň pro vstup a podobně... Všechno co si myslíš že se hodí do nejrůznejších částí dungeonu
¤ Město, neco svyžného a veselého, ale taky nějaké melodie i velice smutné pro scenérie zniČených, vypálených měst a podobně
¤ Vesnice, strohá ne tak veselá ani přehnaně tajemná a nebo agresivní melodie, něco co si myslíš že se hodí do vesnice, zase můžeš jít na to zeširoka, od vesnic rybářských, přes vesnice na pouštích, severské vesnice až po vypálené a zničené vesnice

Je toho hodne ale nehodlám na tebe tlačit, tvoř jak se ti zlíbí a jen tu hádž odkazy a případné připomínky. Ale nejrači bych byl kdyby si dokázal udělat takové kvantum melodií, že kromě těch běžne používaných (procházka krajinou a malý boj) použijeme každou melodii jen jednou pro 1 určenou oblast. To by bylo ideální ale ne nutný. Zatím to je všechno co potřebuju ale když tě něco napadne klidne piš všechno...

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: [C# XNA] Seeker of Truth (pracovní název)

Příspěvek od JKlena » duben 26, 2014, 11:14 am

Movement concept:

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 881
Registrován: srpen 25, 2008, 9:01 pm

Re: [C# XNA] Seeker of Truth (pracovní název)

Příspěvek od Sorc » duben 30, 2014, 5:39 pm

Tak jsem se nějak zasekl u té epické melodie do menu :D Možná nejdřív zkusím vytvořit něco jiného abych se zbytečně nezdržoval s tímhle když mi nejde složit nic tak epického abych si to v té hře dokázal představit :D

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: [C# XNA] Seeker of Truth (pracovní název)

Příspěvek od JKlena » duben 30, 2014, 11:38 pm

Ok, tak neco skus, možná se pak rozjedeš

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 881
Registrován: srpen 25, 2008, 9:01 pm

Re: [C# XNA] Seeker of Truth (pracovní název)

Příspěvek od Sorc » květen 1, 2014, 7:01 pm

V rychlosti jsem dal dohromady takovou pomalou skladbu že až nevím jestli bych ji neměl spíš poslat Ferykovi jako tu romantickou melodii co jsem mu už kdysi slíbil :D Myslím, že když budeš chtít, Feryku, můžeš to použít taky. A jestli ne tak snad složím něco podobného.

V Seeker of Truth bych si to dokázal představit v nějaké mírumilovné lokaci, třeba v lesní vesničce nebo tak.
http://ulozto.cz/xSqcWXP5/peaceful-village-mp3

A pak ještě mám krátký loop jenom s bubny, který by se možná dal použít pro krátký boj jako když hráč potká divoké zvíře a během pár sekund se s ním vypořádá a jde dál.
http://ulozto.cz/xMzPhCNX/short-battle-mp3

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 528
Registrován: květen 21, 2012, 7:28 pm
Bydliště: Ústecký kraj

Re: [C# XNA] Seeker of Truth (pracovní název)

Příspěvek od feryk » květen 1, 2014, 7:49 pm

Sorc: to nepospíchá, tak kdyžtak pak složíš něco jinýho třeba. ;)
Aktuální projekty v RM VXA:
: Bludný holanďan ... 100 % hotovo : http://uloz.to/xptFokkX/bludny-holandan-v1-03-exe
: TOW I: Escape from The Chaos ... 25 % hotovo

Více na https://www.feryk.cz
Fb: https://www.facebook.com/feryk.cz

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 881
Registrován: srpen 25, 2008, 9:01 pm

Re: [C# XNA] Seeker of Truth (pracovní název)

Příspěvek od Sorc » květen 1, 2014, 7:51 pm

Ok, já jenom aby sis nemyslel že jsem se na tebe už vybodnul :)

Další

Zpět na Projekty ve všem ostatním

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník