FAQ

Zde naleznete veškeré důležité informace a lze zde diskutovat na téma webových stránek.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

FAQ

Příspěvek od Michalc » duben 5, 2011, 9:04 pm

FAQ - Navrhuju, abychom zalozily neco jako FAQ, kde by zkratka v jedny zprave byly popsany zakladni problemy co s makerem byvaj, protoze stale opakovane odpovidame na par dotazu, coz by se podle me timto dalo omezit. Pokud mate navrh co sem pridat, tak reknete.

1.) Jaká verze RPG Makeru je nejlepší?
Tohle je otázka, na kterou není jednoznačná odpověď. Každému vyhovuje něco jiného. Výhodou RPG Makeru XP a VX je scriptovací jazyk ruby, díky kterému můžete vytvořit i věci, které by normálně vytvořit vůbec nešli. Pokud ale nechcete ruby využívat, nemusíte, dobré hry vznikají i bez něj. Výhodou RPG Makeru 2k3 a XP je oproti VX je prozměnu to, že podporují více layerů, neboli více grafiky přes sebe. To znamená, že v XP můžete udělat zem, na ní položit strom a na strom dát hnízdo. Ve VX už tam to hnízdo nedostanete. Pak už jsou rozdíly jen v grafice. XP a VX podporuje větší rozlišení, ale někomu vyhovuje old-school vzhled 2k3. XP podporuje oproti VX více vlastní grafiky, protože i do VX se dá vložit například vlastní grafika a díky pár prográmkům celkem efektivně, ale pořád je tam několik celkem vážných omezení, které se týkají například velikosti hrdinů i dalších postav. Výhodou VX je také jakási jednoduchost, protože je tam pár věcí co udělá program za vás, například předpřipravené eventy, kdy se ve VX například truhla se jedním klikem vytvoří sama a vy jen zvolíte co v ní bude, zatímco v XP musíte i tohle eventovat. To je trochu urychlení a VX má i další výhody, jako vestavěný dungeon builder na tvoření jeskynní, ale někomu prostě i přesto nevyhovuje. Já bych vám doporučil zkusit si všechny tři verze a zjistíte, jaká vám sedí nejvíce, protože se to těžko popisuje.

2.) Kam vkládat obrázky?
Protože fórum má omezené místo, není dobré vkládat obrázky jako přílohy k příspěvkům. Pokud by každý všechny obrázky dával jako přílohy, brzy bychom měli po místu a pak by se nedalo ani psát. Proto existuje pár serverů kam si můžete své obrázky nahrát a sem poté jen vložíte link. Nejznámější jsou asi imageshack.us nebo photobucket.com.

3.) Nejdou mi vkládat obrázky, proč?
Většinou je problém jednoduchý. Servery na uploadování obrázků, jako imageshack.us a další mají většinou pro každý obrázek minimálně dva linky a sice direct link a fast link. Pokud do bb-kódu pro obrázek vložíte fast link, tak se obrázek prostě nezobrazí. Musíte dát direct link.
Obrázek


4.) Nefunguje mi tag hide, co s tím?
U tagu hide dochází nejčastěji k té chybě, že nemáte žádnou čárku nebo naopak dvě čárky. Hide využívá dvě části. První je před otevřením, ta je před čárkou, druhá je po otevření, ta je za čárkou. Váš hide tedy musí vypadat například takto: " Toto je před otevřením, toto je po otevření". Je nutné, aby tam byla ta jedna čárka a zároveň by jich nemělo být víc. Pokud tam dáte jednu čátku, bude to vypadat asi takto.
[ hide=Toto je před otevřením, toto je po otevření]UKÁZKA[ /hide]
UKÁZKA
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1282
Registrován: duben 27, 2009, 6:54 pm
Bydliště: SR

Re: FAQ

Příspěvek od JKlena » duben 6, 2011, 6:39 am

jak poznám nováčky stejne si to nikto nepřečte a tyhle otázky tu budou zaznívat i nadále, ale jinak je to supr nápad :)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Re: FAQ

Příspěvek od Michalc » duben 6, 2011, 3:17 pm

No, kdyz takovej novacek bude, tak aspon nebudu muset psat furt dokola, ale rovnou ho odkazu na tohle :D .
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set


Zpět na Diskuze k webu & Pravidla fóra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků