[ACE] Sběrník

Skripty pro RPG Makeru VX Ace (nekompatibilní s verzí VX).

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 794
Registrován: únor 14, 2010, 10:07 pm
Bydliště: Slaný. To je kousek od Prahy.

[ACE] Sběrník

Příspěvek od legition » srpen 19, 2014, 9:53 pm

:hello: Ahooj. Tak jsem se po dlouhé době vrátil k pár svým rozpracovaným projektům a tento je jeden znich. O co se jedná.

Takže je to script ke kterému mě inspiroval Rebel svými hrami. Vždycky měl ve hře něco jako kolekci karet které jste sbíraly po světě, nebo bestiář a či jiné věci co se nacházeli v průběhu hry.

Takže jsem si řekl to chci taky. Tak jsem se dal do práce a zde je výsledek!
Tento script vám do menu přidá sběrník (zobrazované jméno lze změnit na začátku textu)
V něm se nacházejí různé kategorie (Jejich počet není omezen, jejich nastavení je na začátku scriptu), které obsahují všechny sesbírané věci dané kategorie.
Věci se vytvářejí na začátku scriptu a jejich počet není omezen. Věci mohou obsahovat buďto obrázek a text, nebo jen text (pokud chcete jen obrázek nastavte text na "").

V názvu věci a v jejím popise (textu) můžete používat veškeré message funkce jako je změna barvy (\c[CISLO]) a jiné. Jen se před dané číslo musí přidat písmeno "e". Takže změna barvy by byla takhle: \ec[CISLO]. Také můžete zvětšit text (\e{) či zmenšit (\e}). Tvoření nových řádek ukazuje demo.

Jak se evetem sebere věc? Jednoduše! V eventu dáte na poslední stránce příkaz script a do něj dáte příkaz:
Kód: Vybrat vše
$game_sberItems[CISLO_VECI].colect()


no co když hráč danou věc ztratí? Opět jednoduše zařídíme.
Kód: Vybrat vše
$game_sberItems[CISLO_VECI].uncolect()


Pokud nějakou věc získáme, automaticky se nám o tom zobrazí na mapě zpráva.

Snad se vám bude script líbit a někdy ho někdo užije :yes:
Jinak dále pracuji na scriptu pro adventury a mám ho téměř hotový tak snad postnu brzo.


Demo: Zde! (uloz.to)

Ukázka:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Obrázek

Zpět na Skripty pro RPG Maker VX Ace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník