Sakan Tileset Builder

Vše k RPG MAKER MV.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 16
Registrován: únor 19, 2012, 10:42 am
Bydliště: Smidarská Lhota

Sakan Tileset Builder

Příspěvek od Gryfin » prosinec 28, 2017, 7:35 pm

Sakan je oficiální editor pro RPG Maker MV který dovoluje upravovat grafické nastavení v tilesetech. Osobně ho používám ale má své omezení.
Největší síla tohohle editoru je že mužu upravovat přímo tilsety v projectu. Například potřebuju kašnu ale není nikde v tilsetech které používám ale jsou v scifi tilsetech. Není problém je stímhle vytáhnout. Snadno člověk s tím poskládá pulty k obchodníkům. Jediné co je zapotřebí je mít trochu estetického cítění. Vhodné pro lidi co na tvorbu grafiky jsou polena. Tedy já:D
Obrázek
Obrázek

 
Příspěvky: 14
Registrován: červenec 21, 2017, 6:51 pm

Re: Sakan Tileset Builder

Příspěvek od Lord čuník » prosinec 30, 2017, 6:11 am

A největší slabina tohoto editoru je ta, že stačí obyčejný obrázkový editor :D Pokud tedy SAKAN nemá nějaké ty extra materiály. o kterých nevím a stojí za to.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 45
Registrován: leden 10, 2015, 1:34 pm
Bydliště: Praha

Re: Sakan Tileset Builder

Příspěvek od Capage » leden 27, 2018, 12:34 pm

Myslim, že to bude rychlejší než používat photoshop. Osobně, jsem to neviděl nikoho používat, ale z obrázků mi to nepřijde zas tak daleko od jiných jednoduchých editorů.
V popisu zmiňují nové části, takže bych to asi kupoval kvůli tomu.

 
Příspěvky: 14
Registrován: červenec 21, 2017, 6:51 pm

Re: Sakan Tileset Builder

Příspěvek od Lord čuník » srpen 21, 2018, 4:56 am

Jakožto člověk, který je už rok aktivní na oficiálním fóru společnosti Degica, můžu potvrdit, že těch pár nových tilů neospravedlňovalo počáteční vysokou cenu, protože jich bylo opravdu jen pár a zbytek byl MV RTP. Je sice pravda, že sestavení tilesetu je tam jednodušší než v klasickém obrázkovém editoru, nicméně pak případné editování je stejně lrpší dělat ve photoshopu, protože Sakan neumí skoro nic.


Zpět na RPG Maker MV

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků