Jsem nováček a potřebuju pomoc

Zde najdete typy na práci v RPG Makeru 2000 a 2003.

Moderátor: Moderátoři

 
Příspěvky: 5
Registrován: únor 15, 2010, 6:37 pm

Jsem nováček a potřebuju pomoc

Příspěvek od Svepmi » únor 15, 2010, 6:46 pm

Potřebuju pomoc jak mam přidat scripty atd.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » únor 15, 2010, 7:44 pm

Byt tebou bych zacal pozvolna. Prosel si, co tu je ohledne tutorialu a tak dale a pak se ptal. Mimochodem pises do sekce 2k3. Nevim, jestli zamerne nebo omylem, ale do 2k3 scripty nedostanes, to je ndo novejsich verzi. Ptej se, co presne potrebujes a ja budu presne odpovidat, vic pro tebe udelat nemuzu.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

 
Příspěvky: 5
Registrován: únor 15, 2010, 6:37 pm

Příspěvek od Svepmi » únor 15, 2010, 8:00 pm

JJ aha ja potrebuju poradit jak udelat bojové menu a nikde jsem tu nenasel primej postup

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 655
Registrován: listopad 2, 2008, 5:31 pm

Příspěvek od Maxicek » únor 16, 2010, 10:24 am

Bojové menu? Myslíš jako bojování na mapě (různý vlastní kouzla, nepřátelé)+menu kde si můžeš equipnout zbraně, věci? No, nevím kdy jsi s RM začal, ale ono to nění tak jednoduché. Doporučuju začít s něčím lehčím. Udělat bojovej systém a menu je na hodně dlouho a pokud nejsi s RM zkušený tak to asi ani nedokončíš. ;)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » únor 16, 2010, 3:13 pm

Presne tak, jestli si hned od zacatku predstavujes, ze budes mit hry podobny Last Legionu, Broken Hearts a tak dale, tak te musim zklamat... Vsechno je to dost komplikovany a musis to vsecko udelat postupne... Zacit s tim, co program umi (vyuzit zakladniho battle-systemu) a pak se zlepsovat.

Pokud si tak neucinil, taky bych ti nejdriv doporucil, procist si na webu neco malo o jednotlivejch verzich makeru a zjistit, ktera by ti vyhovovala. Taky se tam doctes, co ktera verze umi a pak budes pokladat dotazy vice k veci. Na tohle se mi komplikovane odpovida.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 661
Registrován: červen 19, 2008, 11:03 pm
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Neas » únor 16, 2010, 3:25 pm

Já se přidávám k ostatním. Vytvořit vlastní bojový systém je vážně na hodně dlouho a musíš umět pracovat s variablama a switchema a i pak je to na dost docela dlouhých eventů + common eventů. Nejdřív si ten program musíš trochu osahat a teprve pak se pouštět do vlastních složitějších systémů :wink:

 
Příspěvky: 5
Registrován: únor 15, 2010, 6:37 pm

Příspěvek od Svepmi » únor 16, 2010, 4:53 pm

JJ to ja vim ja nechci vytvořit vlastní bojovej systém ale jen ho vyměnit za nejakej kterej si stahnu

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » únor 16, 2010, 7:33 pm

S jakym makerem tedy hodlas pracovat? Pises do 2k - 2k3 sekce, do kterych asi tezko pridas stazeny system. Pokud nejaky stahnes, budes ho muset otevrit v tom makeru, v jakym byl vyroben a to je vetsinou RMXP nebo RMVX... Dalsi veci je, ze i kdyz je uz vytvoreny a ty ho jen vyuzijes, vetsinou ho musis nak editovat, treba kvuli vzhledu, takze stejne nevim, jak to budes zvladat, ale uvidis no.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

 
Příspěvky: 5
Registrován: únor 15, 2010, 6:37 pm

Příspěvek od Svepmi » únor 16, 2010, 8:04 pm

jj pisu porad sem ale mam RMVX a chci si tam dat tendle bojovej system
http://www.tbagcrew.do.am/RMXP.zip jj je tam jeste par scriptu

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1329
Registrován: únor 7, 2009, 2:40 pm
Bydliště: Pardubický, nebo Jihomoravský kraj ¯\_(ツ)_/¯

Příspěvek od Vivi » únor 16, 2010, 9:01 pm

Eh, jestli pracuješ s VX, tak už podle názvu vidím, že ti tenhle balík moc nepomůže. Je to toriž pro XP a ty máš VX. Jestli chceš mít takovejhle bojovej systém tak použij VX a piš do správné sekce :evil:
P.S. Sorry, nemyslel jsem to zle, ale i přesto, do sekce 2k/3 napsat že pracuješ s VX a hodíš sem odkaz na download balíčku s materiálem pro XP...:)
Kdo ví proč, překoná jakékoli jak. -Nietzsche

 
Příspěvky: 4
Registrován: březen 22, 2010, 11:41 am
Bydliště: Vysoké Tatry, Slovensko

Příspěvek od Marián Kapolka » březen 23, 2010, 4:25 pm

Som absolútny nováčik v práci s RPG Makerom, ale dosť dlho som predtým pracoval s Gamemakerom. Ako som zistil ten je však ťažkopádny pre tvorbu RPG, ktoré som začal tvoriť. Našiel som tento program a páčia sa mi v ňom vytvorené hry. Mám však problém - povedal by som zásadný:
-nedokážem sa pohnúť v začiatkoch; v Gamemakeri boli pre začiatočníkov desiatky tutoriálov, kde sa adept naučil základy: vytvor room, vytvor objekty a priraď im sprity, vlož objekty do miestnosti (to sa robí priamo ťahaím myšou), a priraď im eventy...atď
Tu sa neviem pohnúť - vytvoril som akurát mapy, ale neviem prísť na to ako vytvoriť objekty, trebárs Hera a ako ho vložiť do mapy... Ako vložiť ďalšie objekty... Eventy sú mi jasné z Gamemakru, aj karta eventov v RPG Makeri mi niečo pripomína, ale nedokážem ju použiť...
Proste, poradí mi niekto, aby som prišiel na prvotný princíp? Postupnosť krokov? Lebo čo som hľadal, našiel som tu tutoriál pre začiatočníkov s popisom eventov, ale stále nechápem princíp - postupnosť krokov a prvotné detaily.
Vopred ďakujem za pomoc.
Arli

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 794
Registrován: únor 14, 2010, 10:07 pm
Bydliště: Slaný. To je kousek od Prahy.

Příspěvek od legition » březen 23, 2010, 5:05 pm

RPG maker je strašně jednoduchý aspoň začátky, (také záleží jakou máš verzi co vím jsou 4, 2000, 2003, XP, VX). Princip je jednoduchý. V hlavním okně máš místo kde kreslíš mapu, pak tam je tam okno s grafikou kterou kreslíš. Na mapu se umisťují eventy i specialní eventy ,počet jich záleží na verzi, ale jeden maj všichini a to startovní pozici to je místo kde hráč začíná. Když mi napíšeš jakou máš verzi poradím ti více nebo někdo jiný. Já osobně využívám XP a VX ale momentálně se mi více líbí VX.
Obrázek


Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 661
Registrován: červen 19, 2008, 11:03 pm
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Neas » březen 23, 2010, 5:17 pm

Tohle je sekce k verzím 2k/3.
Tlačítka F5 až F7 ovládají vrstvy. F5 je textura, F6 objekty a F7 eventy. Event umístíš na mapu dvojklikem na nějakou souřadnici, dál se ti objeví dialogové okno, kam můžeš zadávat příkazy. Verze 2k/3 však ještě nepovoluje scriptování. Startovní pozici na mapu umístíš pravým kliknutím na nějakou souřadnici a vybráním Place Party Starting Position :)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 794
Registrován: únor 14, 2010, 10:07 pm
Bydliště: Slaný. To je kousek od Prahy.

Příspěvek od legition » březen 23, 2010, 6:15 pm

sry nevšiml jsem si
Edit: Heh jsem se zrovna s opravama dostal sem ve chvíly když jse si to v druhým okně prohlížel jen ze zájmu :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil legition dne březen 23, 2010, 8:44 pm, celkově upraveno 1
Obrázek


Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 293
Registrován: listopad 2, 2009, 11:30 am
Bydliště: Horúce Peklo

oh

Příspěvek od Raiper34 » březen 23, 2010, 7:02 pm

Chalpi vy ste mu to ale vysvetlili :lol: omg.
Kebyže som začiatoník a nerobil som s GM ani RM tak by som to absolutne nepochopil!!!
Chce to obrázky!
Ak budem mať čas napíše základné info práce s RM 2k3 :)
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 661
Registrován: červen 19, 2008, 11:03 pm
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Neas » březen 23, 2010, 7:17 pm

tutorial pro úplné začátečníky by se hodil :D kdyžtak mi ho pošli PMkou nebo na mail a já ho dám na fórum jako důležitý :wink:

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 293
Registrován: listopad 2, 2009, 11:30 am
Bydliště: Horúce Peklo

j

Příspěvek od Raiper34 » březen 23, 2010, 7:45 pm

Stačí keď ho sem postnem a ty ho zedituješ ako dôležitý!
Veď si predsa admin :wink: .
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Příspěvek od Michalc » březen 23, 2010, 7:54 pm

Hehe, ja mam pro XP, ale 2k3 to uz se mi delat nechce... Necham to na vas, zkusenejcich ve verzi 2k3.
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 661
Registrován: červen 19, 2008, 11:03 pm
Bydliště: Praha 5

Re: j

Příspěvek od Neas » březen 23, 2010, 8:06 pm

Raiper34 píše:Stačí keď ho sem postnem a ty ho zedituješ ako dôležitý!
Veď si predsa admin :wink: .

pravda :D pořád takovej nezvyk :)

 
Příspěvky: 4
Registrován: březen 22, 2010, 11:41 am
Bydliště: Vysoké Tatry, Slovensko

Re: Jsem nováček a potřebuju pomoc

Příspěvek od Marián Kapolka » březen 27, 2010, 11:50 am

Mám stiahnutú verziu 2003 (RPG 2k3).
Vďaka za odpovede! Predsa som sa dostal ďalej. Už mám mapy a Hero sa mi po nich hýbe. Viem vložiť event:Enemy encounter message-monology aj itemy Mám ešte pár otázok na elementárne činnosti postáv:
1. Tie switche- vetvenia udalostí tvoriť priamo v Event-editore? Alebo v Event Commands ?Mohol by niekto na príkladoch popísať položky poľa Precondition(switche a variable)?
2.Ostatné polia Trigger, Event Grafic atd som pochopil. Ako spravím takú elemnt. vec : zobrazím nejaký item(potion), dám event item manager(to viem, navolím si zvýšenie HP napr.), ale aby mi ti urobilo iba raz a predmet zmizol?
3.Viem aj naštartovať vehicle, ale len napr. na podnet(stlačenie key) - keď dám autostart - Hero sa mi nehýbe. Aby tam tá loď bola, vložil som spite lode - ako ju dám zmiznúť?
4.Do inej mapy prechádzam teleportom. Dá sa to aj ináč? Tiež, keď je po boji v enemy encounter, dám teleport o políčko ďalej, lebo sa mi znova spúštal dookola; podobne monolog v message... Ako z toho vyskočiť korektne?
5. Ako zabezpečiť, aby postava na ktorú narazí Hero, pri druhom stretnutí hovorila iné dialógy?
5.A nakoniec ako súhrn: bolo by dobre popísať detailnejšie na príkladoch tie switche a variable, lebo to sú najčastejšie vyskytujúce sa situácie? Veľmi by to začiatočníkom pomohlo. Ďakujem
Arli

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 661
Registrován: červen 19, 2008, 11:03 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Jsem nováček a potřebuju pomoc

Příspěvek od Neas » březen 27, 2010, 12:10 pm

1. když v precoditions něco zaškrtneš, zobrazí se tahle stránka eventu (event může mít více stránek) jen, pokud splňuje podmínky. Např. pokud zaškrtneš některý ze switchů, zobrazí se ti tento event jen, pokud ten switch je zapnutý. Nebo třeba když zaškrtneš Item, zobrazí se jen, pokud ten item vlastníš v inventáři, atd..
2. já to dělám tak, že v eventu vyrobím další stránku a v precoditionst zaškrtnu nějaký zatím nepoužitý switch. Grafiku na téhle stránce nastavim na žádnou (takovej ten růžovej čtvereček). na první stránce eventu, kde žádné precoditionst zaškrtnuté nejsou, na konec přidám ještě příkaz switch [ten, který si zvolil] = ON.
3. na konec toho autostartu udělej to samý, co sem popisoval v budě 2. pokud se hero stále nebude hýbat, tak ještě vyměň autostart za parallel process
4. tady úplně nechápu, co chceš :) . Jestli chceš změnit animaci teleportu, tak to jde udělat v databázi v kolonce systém. jestli chceš, aby enemy po boji zmizel, udělej s ním totéž, co s předmětem v bodě 2.
5. to je zase podobné jako v bodě 2, jen tentokrát na druhé stránce eventu neměň grafiku, nech jí, ať vypadá stejně, jako na první stránce (tj. podoba nějaké postavy) a na druhé stránce pak jen nastav jiné dialogy.
6. promiň, ale tu poslední otázku jsem nepochopil :lol:

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Re: Jsem nováček a potřebuju pomoc

Příspěvek od Grim » březen 27, 2010, 12:30 pm

No on asi myslí tutoriály na práci s Switchemi a Variablemi v situacích :
rozhovor
boj
větvení úkolů
atd.
Obrázek

 
Příspěvky: 4
Registrován: březen 22, 2010, 11:41 am
Bydliště: Vysoké Tatry, Slovensko

Re: Jsem nováček a potřebuju pomoc

Příspěvek od Marián Kapolka » březen 30, 2010, 8:48 am

Vďaka Grime!
Ten tutoriál rieši veľa vecí. Len mal som problém, že po stiahnutí mi nešiel test, musel som všetko prekopírovať do iného otvoreného projektu, vymazať staré mapy a potom sa objavila aj pôvodná mapa s ostrovčekom. Ale - práve ten posledný event - na ostrovčeku s tými switchami nefunguje - hlási mi čosi že: neexist file General1. Keď som ho v kópii projektu vymazal, ostatné eventy fungujú (prepnutie páky, zjavenie mosta, pohyb mosta, ale opäť - ten event na konci mosta ma vyhodí z testu. Neviem... tie chyby eventov sú v čom. Ale aj tak vďaka.
Arli

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1416
Registrován: červen 13, 2007, 11:05 am
Bydliště: Brno, snad někde na kopečku.

Re: Jsem nováček a potřebuju pomoc

Příspěvek od Grim » březen 30, 2010, 10:51 am

No asi je to pro RMK2K3 s RTP Zelda tak asi proto to píše. Někde na netu nebo doma snad ten balík najdu a postnu link.
Obrázek

 
Příspěvky: 4
Registrován: březen 22, 2010, 11:41 am
Bydliště: Vysoké Tatry, Slovensko

Re: Jsem nováček a potřebuju pomoc

Příspěvek od Marián Kapolka » duben 1, 2010, 10:27 am

Ďakujem aj Neasovi - veľmi pomohlo. Mám ešte nejaké otázky:
1. To zobratie (zmiznutie) predmetu, napr, potion, funguje cez tie switche, ale keď som rozmiestnil viac tých istých predmetov(copy), po zobratí prvého mi na mape všetky ostatné zmizli... Ako to vyriešiť?
2. Otázka k Tileset a typom máp:
V podadresári Chipset mám päť chipsetov: main, town atď. Pridal som si tam ešte iné, napr. forest, iceland a ďalšie, mám ich veľa. Lenže keď v Database otvorím záložku Tileset, v ľavom okne je tých 5 tileset, v okne tileset file si zvolím chipset... to je ok. Lenže keď zmením chipset, zmení mi to aj už definované mapy! Myslel som, že sa dá pridať nový tilesets (ale neviem ako?! ) a k nemu priradiť tilesetfile. Alebo sa to rieši ináč?
3. V eventoch by som potreboval zobraziť nejaký obrázok (trebárs nakreslenú mapu, list popísanej knihy a p.). Skúšam to cez Show picture, ale vo file mám prázdno. Do ktorého podadresára pridať Pridal som obrázok do viacerých podadresárov, v domnení, že sa mi zobrazí, ale stále mám tam prázdno... Ako to riešiť?
Arli

Další

Zpět na Tipy, rady, tutoriály pro RM 2000/2003

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků