Nepojmenovaná sci-fi kniha

Napsali jste zajímavý příběh a chcete ho někomu ještě ukázat ? Tohle je potom sekce pro Vás !

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1915
Registrován: květen 18, 2009, 2:43 pm
Bydliště: České Budějovice - někde pod mostem xD

Nepojmenovaná sci-fi kniha

Příspěvek od Michalc » listopad 30, 2011, 4:24 pm

Zdravím všechy, zatímco Livie už se delší dobu neupravuje (tím však netvrdím, že jsem ji odhodil, pořád k ní mám všechny podklady, akorát jsem zatím nějak neměl náladu pokračovat), rozhodl jsem se, že se pokusím napsat něco trochu jiného, rozhodl jsem se tedy pro sci-fi. Zatím nemám žádná jména, proto s tímhle bych se rád obrátil trochu na pomoc... XXX je příjmení kapitána vesmírné lodi, to zatím nemám, dále mi chybí ZZZ, což je inteligentní mimozemskou rasou obydlená planeta, poté RRR, což by měl být vojenský vůdce průzkumné expedice lidí a nakonec YYY, planeta, o které je víc přímo v příběhu. Kdyby vás něco napadlo, prosím, podělte se, stejně tak přijímám i jiné připomínky k příběhu a tak dále... Doufám, že se vám bude příběh líbit stejně, jako Livie, budu se to snažit rozvést tak, aby to bylo zajímavé, zatím mám nějaké podklady a nějakou vizi, ale nebudu nic prozrazovat...

Kniha zatím nemá ani jméno, takže nad tím taky přemýšlím...

Obrázek


Obrázek
„Plnou parou vpřed, přesměrujte veškerou energii do štítů, soustřeďte palbu na větší lodě, úhybné manévry“ velel kapitán XXX své posádce. Tohle bylo překvapující. Měla to být rutinní záležitost. Doprovod obchodní lodi na cestě k planetě Zzz. Podle kapitánových informací se nepřepravovalo nic vzácného, je zcela běžné, že obchodní lodi doprovází i několik válečných, občas jsou totiž napadány piráty, kterým se hodí každá drobnost, která se jím podaří uloupit. Ale tohle nebyli piráti. Byli to lodě neznámé konstrukce, ale rozhodně ne pirátské. Navíc měli úplně jinou strategii. Piráti se vždycky vynoří, rychle zaútočí a zmizí. Tyhle lodě šly do bitvy se sebejistotou a systematicky. Jenže co by vlastně mohli chtít? Odkud vůbec jsou? Mají proti nim vůbec lidské lodě šanci?

*-*-*

YYY byla krásnější, než Edwin kdy snil. Byl mezi šťastlivci, kteří se dostali do vědecké výpravy, jejímž úkolem bylo prozkoumat planetu YYY, která byla považována za planetu vhodnou pro kolonizaci. Země byla přeci jenom už trochu přeplněná a i se spoustou měst na vodě a jiných podobných technických vymožeností už prostě nebylo kde stavět nové obytné budovy tak, aby to stačilo poptávce. Proto bylo rozhodnuto, že technologie už je na dostatečné úrovni k tomu, aby byla kolonizována další planeta. Byli vybráni vhodní kandidáti no a Edwin se jako čerstvý absolvent oboru mimozemské mikrobiologie dostal do skupiny, která měla prozkoumat jednu z vybraných planet. Hned po příletu Edwina planeta uchvátila. Stromy byly tak nějak jinak tvarované, takové exotické. Tráva měla jiný odstín zelené než na Zemi, prostě vše bylo takové drobet jiné a Edwinovi se to prostě líbilo.

Vědecký tým, který čítal 12 vědců s rozdílným zaměřením, doprovázený 4 vojáky pro případ nouze, přistál na rozlehlé pláni plné velkých fialových květin, které se ve větru kolébali ze strany na stranu. Atmosféra na YYY měla podobné složení jako ta na Zemi, ale vzduch byl mnohem čistší. Pro Edwina byla radost tam dýchat. Prostě na každém kroku bylo vidět, že tato planeta je úplně nezkažená civilizací.

„Dobře, podle toho, co vím, máme ještě 6 hodin, než bude tma.“ přerušil po chvíli ticho RRR, vojenský vůdce výpravy. „Můžete se pustit do prozkoumávání okolí. Smith a Baker zůstanou u lodi, pro případ nouze, zbytku bych doporučoval držet se ve skupině, nevíme, jaké kreatury tu mohou čekat. Doktore Reynoldsi? Nějaké speciální přání?“. Doktor Reynold byl vědeckým vůdcem výpravy. Postarší muž byl skutečně kapacita, co se mineralogie a petrologie týče.
„Myslím, že ne. Prostě půjdeme hledat cokoliv zajímavého, co by mohlo být potenciálně nebezpečné, občas uděláme nějaký vzorek, občas chytíme nějakého živočicha…“. RRR jen kývnul, jakoby to očekával a skupina vyrazila. Skupina postupovala lesem, občas si někdo udělal nějaký vzorek, občas si někdo něco vyfotil, nic zajímavého a neočekávaného se však nedělo. Po 2,5 hodině se celá skupina zastavila.
„To už stačí, dejte si 10 minut přestávku, pak vyrazíme zpátky, ať máme nějakou rezervu. Nechci tady zůstat ve tmě“ prohlásil RRR. Nikdo vlastně ani neprotestoval, přeci jen tohle místo bylo pro každého tak nějak nové. Většina vědců sice už nějaké výpravy na jiné planety absolvovala, ale přeci jen je to trochu jiné, když prozkoumáváte planetu, kterou by měla brzy obývat celá vaše rasa.
Návrat k lodi probíhal prakticky stejně. Skupina narazila na podivně zbarvené motýly, několik brouků, ale nic více zajímavého. K lodi dorazila skupina včas a do setmění zbývalo ještě asi dvacet minut. Nicméně všichni byly po cestě nějak ospalí a tak nikdo neprotestoval, když Reynolds navrhl, že by se mohlo jít spát o něco dřív. Vědci si udělali pořádek ve svých vzorcích, odeslali podle plánu na Zemi zprávu o tom, jak se výprava vyvíjí, poté zavřeli loď a všichni se uložily ke spánku na místě, které jim teď bude nějakou dobu novým domovem.

1. kapitola je trochu krátká, přeci jen je to jen takový úvod do děje, ale slibuju, že pokud bude zájem, další už budou delší a bude více zajímavých postav, odhalení různých tajemství a spousta dalšího...
Pomohl jsem ti? Pomoz i ty me. Jdi na --TUTO-- stranku a klikni na reklamu kterou tam uvidis. Tobe to zabere par vterin a me to pomuze.
Obrázek
Userbary - bannery - kraviny...
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oficiální stránka hry Bratrstvo Vyvolávačú démonů: http://brotofde.blogspot.com/ - Tak nějak zrušeno

Obrázek
Můj nejnovější návrh WoW setu: Lvl 19 F1 Firebolt Mage Twink set

Zpět na Vaše příběhy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků